Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Koniec hegemonii PC w świecie strategii?

93 postów w tym temacie

Żeby na konsolach był wysyp strategii musieliby wydać jakąś lepszą niż LOTR. Już bardziej cRPG ma większą szansę niż strategie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2006 o 21:05, Galadin napisał:

Dajcie spokój, nie samą grą zyje człowiek. PC daje ogromne mozliwości, pracę, rozrywkę, wiedzę,
naukę, konsole są tylko dla zabicia czasu, to nowy nałóg, tak jak dragi i alkohol.


masz racje. precz z nalogami i konsolami !!

pozdrawiam

PS: Vanitas vanitatum et omnia vanitas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2006 o 21:08, virus111 napisał:

> Dajcie spokój, nie samą grą zyje człowiek. PC daje ogromne mozliwości, pracę, rozrywkę,
wiedzę,
> naukę, konsole są tylko dla zabicia czasu, to nowy nałóg, tak jak dragi i alkohol.

masz racje. precz z nalogami i konsolami !!

pozdrawiam

PS: Vanitas vanitatum et omnia vanitas

Konsola i naług? Ciekawe. Już prędzej Internet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2006 o 20:59, sig. napisał:

a co do ostatniego bastionu to są strategie turowe na konsole? bo na pc mamy z nowośći choćby
civ 4 a homm5 w drodze. z posta natomiast wynika że na konsole nie ma tylko rtsów a te mają
sie do turówek jak diablo do baldura (podobno obie to crpg ale jak sie przyjżeć to w diablo
jest niewiele z rpg)


A wiesz ze chyba nawet kilka jest? Są też taktyczne jRPGi, ale te rzadko zdobywajawiekszą popualrnosć (oczywiscie po za Japonią). Jednak i tu PC górą, bo my dostajemy sporo turówek rocznie. No ok, dostajaje gracze na zachodzie, bo do Polski rzadko to trafia.

Galadin - shame on me, jak mogłem o tym zapomnieć ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2006 o 21:05, Galadin napisał:

Dajcie spokój, nie samą grą zyje człowiek. PC daje ogromne mozliwości, pracę, rozrywkę, wiedzę,
naukę, konsole są tylko dla zabicia czasu, to nowy nałóg, tak jak dragi i alkohol.


Fakt nr1: konsole służą do grania.
Ty konsole porównujesz je do dwóch najgorszych i śmiercionośnych nałogów/chorób: narkotyków i alkoholu (słowem stawiasz konsolowców na równi z narkomanami).

Fakt2: dla ogromnej rzeszy PCtowców, 99% komputera to gry.
Słowem też stawiasz ich na równi z narkomanami i alkoholikami.

Chyba, że masz tzw kompleks konsol i próbujesz powiedzieć coś złośliwego pod ich adresem. Z braku jakichkolwiek faktów zaczynasz ludzi obrażać.

Dobra Rada: Dorośnij i wróć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, ta wiadomość to tylko reklama nowego przeciętnego RTS-a na konsolę. Wiadomo, że na konsolę SĄ RTS-y, ale nie najlepsze i niezbyt skomplikowane, ze względu na sterowanie, a ten będzie następnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2006 o 21:13, D2T napisał:

Fakt nr1: konsole służą do grania.
Ty konsole porównujesz je do dwóch najgorszych i śmiercionośnych nałogów/chorób: narkotyków
i alkoholu (słowem stawiasz konsolowców na równi z narkomanami).


Nie powiedziałem, że konsole zabijają, ale narkotyki też nie zabijają odrazu.

Dnia 13.01.2006 o 21:13, D2T napisał:

Fakt2: dla ogromnej rzeszy PCtowców, 99% komputera to gry.
Słowem też stawiasz ich na równi z narkomanami i alkoholikami.

Chyba, że masz tzw kompleks konsol i próbujesz powiedzieć coś złośliwego pod ich adresem. Z
braku jakichkolwiek faktów zaczynasz ludzi obrażać.

Dobra Rada: Dorośnij i wróć.


Powiedz, że nie masz nałogu w postaci internetu czy gier, a przynam ci rację. (jako nielicznemu wyjątkowi) Zrób sobie test - nie uzywaj, nie rozmawiaj, nie czytaj i nie rób nic związanego z kompem przez dwa tygodnie - ciekawe, jaki wrócisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2006 o 21:28, Galadin napisał:

Nie powiedziałem, że konsole zabijają, ale narkotyki też nie zabijają odrazu.

ja też tego nie powiedziałem - nie przekręcaj cudzych wypowiedzi. Napisałeś że PCty służa do różnych wspaniałych rzeczy w przeciwieństwie do konsol, które są takim samym nałogiem jak narkotyki. Słowem PCty dobre, konsole złe jak narkotyki czy alkohol (to raczej nie miało być pozytywnie nacechowane porównanie, prawda?).

Dnia 13.01.2006 o 21:28, Galadin napisał:

Powiedz, że nie masz nałogu w postaci internetu czy gier, a przynam ci rację.

Co to ma do rzeczy? Sam przekręcasz swoją wypowiedż. Nie pisałeś nic o internecie czy grach. Powiedziałeś że konsole są nałogiem, podczas gdy pc "daje ogromne mozliwości, pracę, rozrywkę, wiedzę". Szkoda że ogromna rzesza PCtowców wykorzystuje kompa tylko do gier. Dziwne że ich nie zestawiłeś na równi z konsolowymi "narkomanami"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2006 o 21:35, D2T napisał:

> Nie powiedziałem, że konsole zabijają, ale narkotyki też nie zabijają odrazu.
ja też tego nie powiedziałem - nie przekręcaj cudzych wypowiedzi. Napisałeś że PCty służa do
różnych wspaniałych rzeczy w przeciwieństwie do konsol, które są takim samym nałogiem jak narkotyki.
Słowem PCty dobre, konsole złe jak narkotyki czy alkohol (to raczej nie miało być pozytywnie
nacechowane porównanie, prawda?).

> Powiedz, że nie masz nałogu w postaci internetu czy gier, a przynam ci rację.
Co to ma do rzeczy? Sam przekręcasz swoją wypowiedż. Nie pisałeś nic o internecie czy grach.
Powiedziałeś że konsole są nałogiem, podczas gdy pc "daje ogromne mozliwości, pracę, rozrywkę,
wiedzę". Szkoda że ogromna rzesza PCtowców wykorzystuje kompa tylko do gier. Dziwne że ich
nie zestawiłeś na równi z konsolowymi "narkomanami"...


Dobra, poddaje się. :) Widzę, że tym razem trafiłem na kogoś z inteligencją. :p Racja, mam skrzywienie co do konsol i nałogowego grania. Ale skończmy ten bezsensowny offtopic. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, dlaczego do konsol nie dołożyć myszek i klawiatur?? Nie tylko RTS''y ale i FPP zyskały by większą grywalność na konsolach. I niech mi ktoś powiem, że w FPP gra się na padzie normalnie... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie dołożyć się da. W praktyce jest jak z padami na PC - mozna podłaczyć, ale zbyt mały procent gier z tego korzysta, aby to było opłacalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale na PSX (PS One) wyszedł Warcraft II (klasyka gatunku ). Fakty że sterowanie beznadziejne, ale gra jest. i Wyszedł jeszcze Red Alert Alien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2006 o 22:38, Half-Devil napisał:

Nie rozumiem, dlaczego do konsol nie dołożyć myszek i klawiatur?? Nie tylko RTS''y ale i FPP
zyskały by większą grywalność na konsolach. I niech mi ktoś powiem, że w FPP gra się na padzie
normalnie... :D

Weźmy odwrotną sytuacje: jakiś koleś gra na konsolach w FPP i nie grał na kompie na myszy i klawie i na poczatku tez będzie twierdził że się nie da grac "normalnie" na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

taa... ja mojego pada używam tylko do gry w PES''a 3, co tłumaczy grubą warstwę kurzu pokrywającą go. Zresztą gracze konsolowi lubią chyba bardziej sieczki z epickimi bitwami na 200 postaci na ekranie, dewastowaniem pada podczas gry i kończenie w 9 godzin niż wymyślanie skomplikowanych planów taktycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@f5k
Tylko łatwiej przyzwyczaić się do klawy + myszy niż do pada w fps''ach. Podobnie jak znacznie wygodniej gra się w PES''a na padzie, mimo iż zaczynało się od klawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2006 o 23:04, dark master napisał:

@f5k
Tylko łatwiej przyzwyczaić się do klawy + myszy niż do pada w fps''ach. Podobnie jak znacznie
wygodniej gra się w PES''a na padzie, mimo iż zaczynało się od klawy.

Czy łatwiej? raczej tak samo jest w obydwie strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyzwyczaić się moża, ale to wygląda jak praca w DOSie. Nie mówie, że konsole są złe i tak dalej sam zastanawiam się nad zakupem w przyszłości, ale FPP i RTS to jak narazie cud, miód i orzeszki nie są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja Wam powiem, ze na klawiaturze sie gra wygodniej we wszystko. Szczegolnie w nawalanki.
Wlasnie sobie emuluje na PC nawalanke, i testuje czym sie lepiej gra.
Od pada juz mnie rece odpadaja, nadgarstki bola. Na padzie nie da sie tak szybko wykonac ciosow, wklepac kombosow, a na klawiaturze... no marzenie. Kombosy to z palcem w ...
Klawiatura.. duzo guzikow. W pelni programowalnych.
A taki pad... ja naprawde nie wiem jak to to trzymac, zeby rece nie bolaly i zeby dalo sie wciskac 10 guzikow na sekunde, tak by pad byl stabilny w dloniach.

A o FPP na padzie to prosze Was, nie mowcie ani slowa, bo mnie atak smiechu trafia... Head shot na padzie bez zadnego auto-celowania przez gre.. ha, dobre!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

był taki okres w dziejach ziemi.... tzn. pamiętam c&c red alert na ps. muszę powiedzieć że na padzie dało sie nawet wygodnie grać, i jeszcze tryb multi przy dwuch konsolach wymiatał... to było czasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować