Zaloguj się, aby obserwować  
walgierz

Guild Wars - targ z itemkami

2038 postów w tym temacie

Hej. Doszedłem do wniosku, że przyda się temat, gdzie Forumowicze będą mogli oddać/sprzedać/wycenić swoje skarby. Aby jednak nie doszło do bałaganu, to ustalamy następujące zasady:

1. Zamieszczamy screen przedmiotu w wersji angielskojęzycznej (naciśnij prawy ctrl podczas gry jeśli masz ustawioną polską wersję i dopiero Print Screen).
2. Podajemy swój IGN (imię postaci w grze), by umożliwić kontakt.
3. Wszelkie negocjacje w sprawie sprzedaży proszę prowadzić poza forum (w grze lub za pośrednictwem gg/maila - dane takie każdy z nas ma w swoim podpisie lub na Gramsajcie - w interesie sprzedającego jest by były one aktualne).
4. Nie zamieszczamy ofert sprzecznych z licencją gry - żadnego handlu kontami, czy złotem, żadnych transakcji finansowanych prawdziwymi pieniędzmi!
5. Oszustów (oby nikt taki się nie zdarzył) próbujących kogoś naciągnąć proszę zgłaszać do mnie lub innego moderatora.
6. W przypadku wyceniania przedmiotów dopuszczalne jest kilka odpowiedzi na jeden post (różnych użytkowników oczywiście), ale proszę by za wycenę brali się ludzie naprawdę obeznani z cenami itemków.

[aktualizacja 23.11.2008 m/o]

Informacja dla początkujących
-----------------------------------
Ceny przedmiotów w grze zależą od 3 czynników:
1. Własności broni
2. Wyglądu i indywidualnej oceny przydatności przez kupującego
3. Częstości występowania w grze

Na czynnik nr 3 nikt nie ma wpływu i nierzadko zmienia on się wraz z aktualizacjami gry.
Na czynnik nr 2 wpływ ma zastosowany build i po prostu odbiór estetyczny (często moda).
Jedynie pierwszy z nich można jakoś rzetelnie oszacować.
Bronie przypisane do postaci (customized) są możliwe do użycia tylko przez tę postać (lub jej bohaterów) i z tego powodu są niesprzedawalne (ich wartość jest równa cenie u kupca).
Bronie dla profesji często tworzonych przez graczy są bardziej poszukiwane i można z powodzeniem zażądać wyższych kwot.

Na własności broni składają się:
1. Zadawane obrażenia (ilość) i ich typ
2. Typ wymaganego atrybutu i jego wysokość
3. Dodatkowe własności ulepszeń.

Broni nie zadającej maksymalnych obrażeń gracze między sobą nie sprzedają z powodu nikłej ich wartości. Sprzedaje się je do kupca, rozkłada na ulepszenia i inskrypcje (o ile mają maksymalne, albo prawie maksymalne własności) lub surowce, ewentualnie rozdaje początkującym w pierwszych lokacjach gry.

Wymagania dla pełnego wykorzystania broni obejmują jeden z 3-4 atrybutów danej profesji i dla broni z maksymalnymi obrażeniami zawierają się od wartości 7 do 13. Typowa wartość to 9. Wszystkie niższe powodują podwyżkę ceny, wszystkie wyższe jej obniżkę. Wymagania o wartości 8 są rzadkie, a 7 niezwykle rzadkie.
Typowa cena często spotykanej broni o wymaganiu 9 ze slotem na inskrypcję i bez ulepszeń, to 1-4k. Wynika ona pośrednio z ceny takiej broni u kowala, która wynosi 5k + pewien koszt surowców. Często spotykane bronie o wymaganiu 11-13 są zwykle mniej warte niż 1K.

Ulepszenia zmieniały się wraz z wprowadzaniem nowych kampanii. Część broni ma ulepszenia zamontowane na stałe. Dotyczy to wszystkich unikalnych broni wodzów (zielonych) oraz broni kolekcjonerów i pochodzących z kodów bonusowych (niebieskich).

Wartość ulepszeń w broni zależy od:
1. Posiadania przez broń wszystkich ulepszeń (2 lub 3 wliczając inskrypcję)
2. Posiadania wymiennego slotu na inskrypcje (nawet jeżeli jest pusta)
3. Tego czy są one maksymalne
4. Tego czy są dopasowane do możliwego do zastosowania zestawu umiejętności (buildu).
(Stąd broń o pewnych zestawach ulepszeń dla jednych graczy może być bardzo cenna, a dla innych zupełnie bezwartościowa.)

Najwyższe wyceny mają bronie:
- o własnościach lepiej pasujących do powszechnie używanych buildów (szczególnie tych opublikowanych na pxwiki jako najskuteczniejsze)
- mają wszystkie 1-2 ulepszenia + inskrypcja (wszystkie o maksymalnych wartościach)
- są rzadko spotykane
- mają ładny wygląd (skin)
- dają się w wyraźny sposób kolorować farbkami (duża powierzchnia broni jest kolorowana).
Bronie, które nie mają wszystkich tych własności mają zwykle niższe wyceny.

Uwaga. Jeżeli broń posiada jedno ulepszenie perfekcyjne (o najlepszych możliwych właściwościach), to jest warta tyle, ile to ulepszenie (często więc kiepska broń niewarta sprzedaży graczom jest warta takiej sprzedaży z uwagi na możliwość wyciągnięcia ulepszenia).
Jeżeli broń ma dwa perfekcyjne ulepszenia, to wartość tych ulepszeń pomniejsza się o 250g na każde ulepszenie - równą kosztowi zmarnowania 1 ładunku perfekcyjnego zestawu do odzysku (można go zrobić lub kupić za 1250g, a ma 5 ładunków). Z uwagi na to iż w dodatku BMP można łatwo zdobyć perfekcyjną broń bez ulepszeń i inskrypcji ceny tych rzeczy ostatnio nieznacznie podniosły się. Zwykle jedno ulepszenie perfekcyjne jest warte conajmniej 1K.

- Zadawane obrażenia i ich typ, a także własności broni dystansowej:
http://wiki.guildwars.com/wiki/Weapons#Melee_weapon_comparison

- Ulepszenia broni dla każdej kampanii:
http://wiki.guildwars.com/wiki/Upgrade_component

- Zmienne inskrypcje dla broni z kampanii Nightfall i dodatku Eye of the North (w pozostałych kampaniach są one umieszczone na stałe lub ich nie ma):
http://wiki.guildwars.com/wiki/Serenity_Now#Skill.2Fspell_enhancing

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brawo. Gdybym ja założył taki temat, to pewnie już by został zamknięty, bo to przecież ogłoszenie, a jak wiadomo - nie wolno tu zamieszczać ogłoszeń, czyż nie? Modki mogą wszystko, tak jest, nic tylko pogratulować.

"Nie umieszczaj reklam, ofert i innych wypowiedzi typu kupię / sprzedam / zamienię / pragnę zaprosię na... / pragnę poinformować o... Forum nie jest tablicą ogłoszeń!"

Was się to nie tyczy, co nie? O_o Może daj mi jeszcze degrada za to, bo przecież upominam och ach wielkiego modka <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szanownym kolegom, znawcom regulaminu, zapewne nieobcy jest fragment mówiący, że wszelkie dyskusje o decyzjach moderatorów to poza forum. Kontakt macie w moim podpisie, jest również w regulaminie, tak doskonale przecież znanym przez Kolegów.
A kolejny post nie na temat potraktuję z pełną bezwzględnością jako spam.
Dziękuje za uwagę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Walgierz, mógłbyś podać swój IGN? Bo jakoś mi podchodzi spiriteater i prisamtic rod.

Co do założenia tego tematu- "Kto będzie strzegł strzegących?"- cytat (nie wiem skąd ^^)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie umieszczaj reklam, ofert i innych wypowiedzi typu kupię / sprzedam / zamienię / pragnę zaprosię na... / pragnę poinformować o... Forum nie jest tablicą ogłoszeń!

Skoro inni mają się do tego dostosowywać, to dlaczego nie robią tego moderatorzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2008 o 15:13, Mastexx100 napisał:

Nie umieszczaj reklam, ofert i innych wypowiedzi typu kupię / sprzedam / zamienię
/ pragnę zaprosię na... / pragnę poinformować o... Forum nie jest tablicą ogłoszeń!


Skoro inni mają się do tego dostosowywać, to dlaczego nie robią tego moderatorzy?

Ponieważ dogadali się w tej sprawie z zielonymi?

Już dajcie spokój z tymi zarzuceniami, bo walgierz ma cierpliwość, ale każdy ma jakieś granice, więc za jakiś czas może nie być tak miło. To prawda, powstawały już tego typu wątki i były one zamykane - ok, pewna niekonsekwencja ze strony modów może wypływać. Ale czy to źle, że w porę się opamiętali i postanowili wznowić realizację tego pomysłu? Aby tylko dopiec moderatorowi, aby tylko... Tia.

Wybaczcie tego offtopa, już sobie idę ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy walgierz napisał coś niewyraźnie? Czy po prostu koniecznie musiałeś tutaj wtrącić swoje całkowicie zbędne trzy grosze?
Ostrzeżenie za spam.
Jak masz jakieś wątpliwości odnośnie tego tematu to pisz przez formularz http://www.gram.pl/moderator i to samo dotyczy się każdej innej osoby której coś tu nie pasuje.
Proszę nie odpowiadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem już w temacie "Gramowicze!" że moderatorzy mogą wszystko więc to powtórzę: "MODERATORZY robią coś czego sami zabraniają"

Ależ oczywiście, Cinus musiał się wtrącić i obronić modka bo przecież, mody, mają ZAWSZE rację. Odblkujcie temu gościowi temat jeśli mu go zablokowaliscie, bo taki pan Walgierz to se może zamieszczać co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ludzie... Czy my piszemy po chińsku? W poście powyżej napisałem: "Jak masz jakieś wątpliwości odnośnie tego tematu to pisz przez formularz http://www.gram.pl/moderator i to samo dotyczy się każdej innej osoby której coś tu nie pasuje." Tak trudno się do tego dostosować? Koniecznie musicie dalej tutaj spamować?
Ostrzeżenie za spam.

Żeby była jasność nasza polityka odnośnie handlu, (ale tylko jeśli chodzi o handel bezpośrednio w grach) nieco się zmieniła, więc proszę nie spamować już tutaj i nie czepiać się tego tematu.

Nie odpowiadać -_-''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2008 o 15:29, Mastexx100 napisał:

No to OK. Zrozumiałem swój błąd. Więc proszę o wycenę.


wszystko bezwartosciowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2008 o 15:29, Mastexx100 napisał:

No to OK. Zrozumiałem swój błąd. Więc proszę o wycenę.


Pierwszy - merch (fioletowy, daleki od perfa)
Drugi - teoretycznie można zniego zrobić dobry miecz, bo ma niski req i max dmg. Jednakże fioletów praktycznie się nie kupuje, zatem też bym obstawiał mercha.
Trzeci - tutaj jest ciekawiej. Nie widzę jaki skin, ale to chyba pospolity. Na guru jest kilka aukcji gdzie sprzedający oferują go za 5-6k. Chętnych brak, więc proponuję sprzedawać za 3-4k.
Czwarty - wysoki req, kijek dla mesa, trudno się spodziewać dobrej ceny. Ja bym wyciągnął inskrypcję tylko. Chyba, że włożysz lepsze mody i spróbujesz sprzedać za 3k. Ciężko będzie jednak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2008 o 15:54, Mastexx100 napisał:

Pytanko: czy Glacial Blade dropi, czy był on dostępny jako bonusowa broń ze specjalnego
key''a dostępnego z pre-orderem EotN?

W drugiej części twojego posta znajduje się prawidłowa odpowiedź na zadane przez ciebie pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomysł dobry ale oczywiscie znalazły sie osoby które wiedzą "wiencej" (pisownia specjalna).
Sam chetnie poproszę o wycenę ale osoby podane w przypietym poście. Osoba od które nie chce wyceny wie o tym :P
Zaśmiecają mi one one troche skrzynke więc ładnie prosze :)

@Mastexx100
Z takimi pyatniami to chyba do ogólnego http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=62&u=41610

20080414161601

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2008 o 15:56, gothicsheep napisał:

W drugiej części twojego posta znajduje się prawidłowa odpowiedź na zadane przez ciebie
pytanie.


Chciałem się upewnić, bo parę razy widziałem, jak w LA na angielskim dys ktoś chciał go kupić, choć zdawało mi się (ja teraz się okazał trafnie), że był on dostępny tylko przez key''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować