Zaloguj się, aby obserwować  
pirz

Trip-Hop -- Temat Ogólny

216 postów w tym temacie

Miałem rację, Eskmo współpracował z Tobinem, tylko pod innym pseudonimem - Eskamon.
Razem nagrali materiał do albumu (?) "Fine Objects".

Próbka tego co stworzyli (słychać tutaj wyraźnie styl Tobina) - http://www.youtube.com/watch?v=3vHCYiM3y4k

Swoją drogą, niezmiernie mnie cieszy, że obydwoje ze sobą współpracują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 14:32, PAPISHON napisał:

Miałem rację, Eskmo współpracował z Tobinem, tylko pod innym pseudonimem - Eskamon.

Znałem tę nazwę, ale jakoś nie skojarzyłem. :P

Dnia 10.01.2011 o 14:32, PAPISHON napisał:

Razem nagrali materiał do albumu (?) "Fine Objects".

Kawałek też znam, ale akurat z składanki Ninja Tune XX.

Dnia 10.01.2011 o 14:32, PAPISHON napisał:

Swoją drogą, niezmiernie mnie cieszy, że obydwoje ze sobą współpracują.

Nie udało mi się jeszcze dokładnie przesłuchać albumu Eskmo, ale zdążyłem już zauważyć bardzo podobny styl do Tobina. Więc jeśli ktoś lubi Amona, Eskmo powinien przesłuchać/kupić/cokolwiek. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Amon Tobin planuje wydać swój nowy album Isam w maju tego roku.
Foley Room było znakomite (ostatni album), więc mam spore oczekiwania wobec nadchodzącego krążka. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piszę tu w dwóch sprawach.
1. Ostatnio popełniłem gafę. Fooley Room wcale nie był ostatnim albumem Amona Tobina. Ale nikt nie zauważył, więc mi się upiekło. :d
2. DJ Shadow zapowiedział, że wystąpi w tym roku w Polsce. 16 maja w Warszawie, a 17 w Krakowie. Tym razem już na pewno nie przegapię!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2011 o 02:13, 8bit napisał:

A ja jeszcze do tego co polecili Ci koledzy, dodam Eskmo - wydali bardzo niedawno
swoją pierwszą płytę i zbierają jak na razie niemal same pozytywne opinie. W tym moją.
;)

Jak ta płyta się zwie jeśli można wiedzieć? Bo wikipedia milczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2011 o 10:12, Kaucz napisał:

Jak ta płyta się zwie jeśli można wiedzieć? Bo wikipedia milczy.

Tytuł płyty jest taki sam jak nazwa wykonawcy. Eskmo - Eskmo. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Debiutancki album Eskmo jest słaby, przeciętny, mierny (poza pierwszym utworem). Dlatego polecam trzymać się od tego z daleka, nie warto marnować na to czasu.
Poza tym to dubstep, a nie trip-hop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2011 o 19:28, Wayzin napisał:

/.../
Poza tym to dubstep, a nie trip-hop.

Taaak, ten temat słynie z tego, że dyskutuje się w nim o niemal każdym gatunku muzycznym.
Co do albumu to się nie wypowiem, bo przesłuchałem może ze dwa razy... Ale może faktycznie nie jest najlepszy, skoro nie specjalnie chce mi się do niego wracać? Choć to, żeby go omijać, to raczej przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2011 o 19:28, Wayzin napisał:

Debiutancki album Eskmo jest słaby...


Popieram! Tak się "zajarałem" dwoma kawałkami z YT i sądziłem, że cała płytka będzie trzymać poziom. Na moje nieszczęście rozczarowałem się srogo. Jeżeli chodzi o Ninja Tune to ja jednak pozostaje przy Tobinie.

Swoją drogą, słuchał ktoś remixowanego soundtracka do Splinter Cell 3D? Słyszałem parę kawałków na YT i według mnie trzyma poziom (zjedzcie mnie, ale ogólnie Chaos Theory uważam, za bardzo udany twór Tobina). Ogólnie nie ma rewelacji, ale posłuchać można (zwłaszcza kiedy Chaos Theory się podobało).


Tu malutka próbka tego tworu.

http://www.youtube.com/watch?v=iCFgOAtEI2A
http://www.youtube.com/watch?v=HTVNsytfWWw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2011 o 19:28, Wayzin napisał:

Debiutancki album Eskmo jest słaby, przeciętny, mierny [...]


Hmmm, dziwne, bo mi się Eskmo - Eskmo bardzo podoba, nawet sobie kupiłem ten album i nie żałuję - nie powiem, że każdy utwór na tej płycie jest dla mnie hitem, ale słuchanie całego albumu sprawia mi przyjemność.

Kaucz
Jeśli chcesz sobie przesłuchać cały album to wejdź na http://www.eskmo.com/eskmo-album/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2011 o 19:59, PAPISHON napisał:

/.../ (zjedzcie mnie, ale ogólnie Chaos Theory uważam, za bardzo udany twór Tobina).


Nikt Cię raczej nie zje (cokolwiek miałoby to znaczyć :P). Ja sam uważam soundtrack z Chaos Theory za jeden z najlepszych albumów Tobina.

A wracając na chwilę do artystów nieco bardziej Trip-Hopowych, to słuchał ktoś solowego albumu, który Andreya Triana ostatnio nagrała? Ja jak na razie słuchałem tylko kawałka tytułowego - Lost Where I Belong, który specjalnego wrażenia na mnie nie zrobił, ale może ktoś słuchał czegoś jeszcze. To ta, co często współpracuje z Bonobo (jakby co).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już słuchał ostatniego albumu Amona Tobina? Bo ja to trochę zawiedziony jestem. Wydaje się, jakby cała płyta była nagrana w współpracy z Eskmo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś w nocy DJ Shadow ogłosił zakończenie prac nad nowym albumem, który ma się ukazać we Wrześniu.
Udostępnił też EP z mixami z płyty. Nareszcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2011 o 20:27, 8bit napisał:

Wiem, że temat już właściwie umarł, ale mam ważną informację.
Dziś w nocy spłonął magazyn Sony w Londynie. Ucierpiało przy tym bardzo wiele wytwórni
niezależnych, w tym Ninja Tune i PIAS Recordings. Tu cały artykuł http://www.nowamuzyka.pl/2011/08/09/splonal-magazyn-sony/


wątpie, by tobin i spółka nie mieli backupów wszystkiego na swoich hdd... ale i tak szkoda, bo to brand legenda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować