Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Władze Hamburga chcą wyłączenia konsol w sklepach

51 postów w tym temacie

Pff, bo jak znikną te stanowiska demonstracyjne to dzieciaki przestaną wagarować? Nie! Pójdą na wagary robić coś innego, np chlać. Naprawdę Udo (heh, świetne imię) na to nie wpadł? Teraz przynajmniej idą na wagary sobie pograć, dopiero potem chleją. Niech zafundują po egzemplarzu PS3 do każdej szkolnej czytelni, wtedy chociaż wszyscy wagarowicze pozostaną na terenie szkoły... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może ktoś inny chce se zagrać w demko
nie lepiej by ktoś zwracał uwage na to że ktoś o 11:00 gra na konsoli?
Pracownik mugł by zadzwonić na Policje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2008 o 18:16, HiSin napisał:

może ktoś inny chce se zagrać w demko
nie lepiej by ktoś zwracał uwage na to że ktoś o 11:00 gra na konsoli?
Pracownik mugł by zadzwonić na Policje.

Nie sądzę, żeby to był dobry pomysł.
Sam w gimnazjum miałem zajęcia czasem od godziny 13:30. Więc wcześniej miałem wolne. Tylko tego by brakowało, że policja by za mną ganiała w czasie wolnym.
Nie zapominajmy również o dniach całkiem wolnych (bo akademia, bo cośtam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2008 o 19:10, HiSin napisał:

wystarczy że policja albo pracownik zadzwoni do szkoły i się dowie
dziecko podaje klase szkołe...

Tak, ale nie lubię się tłumaczyć, że nie jestem wielbłądem. To, że dużo ludzi wagaruje, to nie powód, żeby każdego podejrzewać.
Wagarowiczów powinna pilnować szkoła(karami), a przede wszystkim rodzice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajdą sobie inną rozrywkę. Sam opuszczam ze szkoły ile się da bo jest zwyczajnie nudna. Jakby były jeszcze tylko same przedmioty które mnie interesują (matematyka, fizyka, chemia, informatyka) to jeszcze można by siedzieć. Ale nigdy nie wagarowałem aby sobie zagrać w sklepie. Omg, ja nigdy w sklepie z tych konsol pokazowych nawet nie grałem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W NY uznano, że jak już będzie się karać za wybicie szyby i śmiecenie , to przestępczość spadnie. I spadła. A pewnikiem nikt z was nie widzi związku z karaniem za rzucanie papierkami a włamaniami.
Bzdurą jest twierdzenie: niech se grają, bo inaczej będą kraść. W pobliskiej podstawówce , od kiedy kafejka internetowa zbankrutowała, spadła ilość wagarowiczów. Zamiast grać, chodzą do szkoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odkąd to granie na konsolach jest przestępstwem. Zresztą nie wszędzie są konsole, a nawet jeśli są i sie ich zakaże to dzieciaki będą na szlugi chodzić lub po browarki. Więc z tego złego wolę już te konsole. W czasach gdzie w większości domów stoi konsola lub PC, śmieszne jest zakazywanie granie na konsoli w sklepie, skoro można iść na chatę jak starych nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2008 o 16:13, Pawciu45 napisał:

Zauważyłem tutaj, że niektórzy myślą, że rząd landu uważa konsola za zło. Im chyba nie
o to chodzi. Młodzież opuszcza szkołę w czasie lekcji i idzie pić, palić, rabować itp.
. Idą także grać na konsoli. Jeśli usunie się konsolę ze sklepów młodzież straci jeden
powód do opuszczania szkoły. Później tylko wyeliminować sprzedaż alkoholi, papierosów
nieletnim i atrakcyjność chodzenia na wagary spadnie. Nikt chyba nie będzie chodził,
aby sobie pospacerować. Nie wiem czy o to im (władzą landu Hamburg) chodzi, ale taka
jest moja teoria.


Zgoda. Ale chyba lepiej byłoby najpierw pozbyć się gorszych przyczyn wagarów - czyli właśnie sprzedażą alkoholi, papierosów nieletnim, a także dilerami narkotyków. Ale to tylko moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest śmieszne... Nie mogą znaleźc pożądnego powodu to teraz zrzucają winę na konsole, że tworzy kryminalistów. Czego to człowiek nie wymyśli jak nie może znlaeżc rozwiązania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować