Zaloguj się, aby obserwować  
reykan

Gothic 3: Zmierzch Bogów

2348 postów w tym temacie

Dnia 14.11.2008 o 21:36, Kalejdoskop86 napisał:

Lol, grałem w poprzednie Fallouty, ale z powodu braku czasu krótko bardzo grałem. Poprzednie
to cuda są, klimat, rozbudowanie i w ogóle, perfekcyjne wszystko. Nie wiem, jak F3, ale
z tego co powiedziałeś jesteś z tej grupy raczej starych fanów sagi, dla których FO3
jest pomyłką... cóż, niektórzy mówią, że to obszerny mod do Obliviona. Z tego co słyszałem
to nie, ale bądź co bądź gra jest robiona na tym samym silniku. Tylko czy jest prawdą
to, że występuje tam level scalling? Nie chcę zamiast bandyty po awansie kilka lvli w
górę zobaczyć centaura, czy innego supermutanta...

Owy level scalling to według mnie jakaś pomyłka, przez to gra jest łatwiejsza. Wole normalny system, wychodzimy za rogu a tu banda supermutatów, wtedy trzeba pomyśleć czy jest jakiś sposób aby ich zabić a jak nie to trzeba znaleźć inną drogę. A nie, że wychodzimy z za rogu i widzimy paru bandytów na naszym poziomie, którzy zaraz stracą swój żywot.
Fallouta 3 pewnie kupie jak będzie za 20, żeby zobaczyć co spieprzyli.

Dnia 14.11.2008 o 21:36, Kalejdoskop86 napisał:

Istotnie. Questy są ogólnie proste (no, jeżeli nie gra sięz poradnikiem to główny quest
czy szukanie Ognistych Pucharów trochę zajmie, ale przecież jedną z podstawowych rzeczy
dobrego RPG są właśnie ciekawe quest poboczne) , a kpiną już jest, jak ork potrzebuje
broni, która dosłownie leży parę kroków w innym budynku.

Dokładnie. Ja tam do poradnika zerkam jak sobie nie mogę z czymś poradzić i mnie już to irytuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 22:46, Kostka XXL napisał:

Owy level scalling to według mnie jakaś pomyłka, przez to gra jest łatwiejsza. Wole
normalny system, wychodzimy za rogu a tu banda supermutatów, wtedy trzeba pomyśleć czy
jest jakiś sposób aby ich zabić a jak nie to trzeba znaleźć inną drogę. A nie, że wychodzimy
z za rogu i widzimy paru bandytów na naszym poziomie, którzy zaraz stracą swój żywot.
Fallouta 3 pewnie kupie jak będzie za 20, żeby zobaczyć co spieprzyli.

Heh, smutne, ale rzeczywiście - level scalling odbiera klimat grom według mnie.

Dnia 14.11.2008 o 22:46, Kostka XXL napisał:

Dokładnie. Ja tam do poradnika zerkam jak sobie nie mogę z czymś poradzić i mnie już
to irytuje.

Tak, i to jest głupie... questy poboczne łatwe, dużo bezsensownych, a wątek główny jest długi, zagmatwany, trzeba spooooro czytać i myśleć, aby go przejść. Teraz dużo ludzi nie ma na to czasu, a po doświadczeniach z poprzednich części serii komu by się chciało czytać każdą książkę i zwiedzać świat nie z przyjemności, tylko żeby znaleźć jeden z Boskich Artefaktów Adanosa... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 22:50, Kalejdoskop86 napisał:

Tak, i to jest głupie... questy poboczne łatwe, dużo bezsensownych, a wątek główny jest
długi, zagmatwany, trzeba spooooro czytać i myśleć, aby go przejść. Teraz dużo ludzi
nie ma na to czasu, a po doświadczeniach z poprzednich części serii komu by się chciało
czytać każdą książkę i zwiedzać świat nie z przyjemności, tylko żeby znaleźć jeden z
Boskich Artefaktów Adanosa... :/

Zrobić byle jak żeby była kasa i tyle. Teraz już nikt nie robi gier z przyjemności tylko dla kasy... :(

ps. Pamiętam jak w Gothicu 1 i 2 grałem tak aby mieć jak najwięcej doświadczenia, albo żeby znaleźć jakieś ukryte miejsca lub zwoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 22:57, Kostka XXL napisał:

Zrobić byle jak żeby była kasa i tyle. Teraz już nikt nie robi gier z przyjemności tylko
dla kasy... :(

Prawda. Niewiele jest gier, które powstaje z pasji, szacunku dla graczy w tych czasach. Przykładem gry, która jest dopracowana, świetnie zrobiona i szanuje grającego jest Wiedźmin stworzony przez CD Projekt RED.

Dnia 14.11.2008 o 22:57, Kostka XXL napisał:

ps. Pamiętam jak w Gothicu 1 i 2 grałem tak aby mieć jak najwięcej doświadczenia, albo
żeby znaleźć jakieś ukryte miejsca lub zwoje.

Ja również, albo w G1 w zamku przy ognisku siedziałem i wyobrażałem sobie, że jak ja gram i obok mnie facet to jest konkurs, kto lepiej zagra. ;> Albo w G2: NK to pierwsze wrażenie, jak zobaczyłem piramidy, a potem jak wszedłem do nich (dużo później, bo jeszcze musiałem wykonać misje w Wodnym Kręgu) , a później do Jarkdendaru... ach! :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 23:00, Kalejdoskop86 napisał:

Prawda. Niewiele jest gier, które powstaje z pasji, szacunku dla graczy w tych czasach.
Przykładem gry, która jest dopracowana, świetnie zrobiona i szanuje grającego jest Wiedźmin
stworzony przez CD Projekt RED.

W Wiedźmina jeszcze nie miałem okazji zagrać ;/

Dnia 14.11.2008 o 23:00, Kalejdoskop86 napisał:

Ja również, albo w G1 w zamku przy ognisku siedziałem i wyobrażałem sobie, że jak ja
gram i obok mnie facet to jest konkurs, kto lepiej zagra. ;> Albo w G2: NK to pierwsze
wrażenie, jak zobaczyłem piramidy, a potem jak wszedłem do nich (dużo później, bo jeszcze
musiałem wykonać misje w Wodnym Kręgu) , a później do Jarkdendaru... ach! :>

Hehe, Te zwroty akcji w Gothicu ta tajemniczość to było coś super fajnego. Siedziało się z wypiekami na twarzy i czekało co się wydarzy zaraz :)
Wracając do tematu Gothic 3: Forsaken Gods to chciałbym aby poprawili te bugi i popracowali nad zadaniami pobocznymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to dziwnie brzmi ale strasznie nie podoba mi się design ubrań/ pancerzy. Jakieś udziwnione i na myśl przychodził mi kraj twórców tego rozszerzenia... Tyle przynajmniej wywnioskowałem z trailera. Produkcję dodatku powinni dać komuś innemu niż jakiemuś niedoświadczonemu studiu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 23:14, Pablo Querte napisał:

Wiem, że to dziwnie brzmi ale strasznie nie podoba mi się design ubrań/ pancerzy. Jakieś
udziwnione i na myśl przychodził mi kraj twórców tego rozszerzenia... Tyle przynajmniej
wywnioskowałem z trailera. Produkcję dodatku powinni dać komuś innemu niż jakiemuś niedoświadczonemu
studiu :/



Doświadczeni to oni są... ale w tworzeniu budżetówek i produkcji ocenionych poniżej "norm". Osobiście czekam na recenzję i komentarze fanów. Ale coś mam wrażenie, że to się nie uda. Już podstawka przecież nie co zawiodła... a to były Piranie, a teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 16:55, Marcin08 napisał:

ej a nie wiecie czy CDProjekt planuje wydać Forsaken Gods razem z podstawką w jednym
pudełeczku? czy bedzie tylko wersja osobna?


Będzie taka wersja,są reklamy w prasie o grach - cena pakietu - 129.90 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam nadzieje poprawia to co bylo niedociagniete, kurde tyle latek potrzebne bylo zeby mozna bylo normalnie w Gothica pograc. Oby dodatek byl inny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie sobie przeglądam stronki o Gothic 3 Forsaken Gods i właśnie uświadomiłem sobie, że za 10 dni gra trafi do sprzedaży. I teraz nie będę wiedział w co mam grać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 23:00, Kalejdoskop86 napisał:

Ja również, albo w G1 w zamku przy ognisku siedziałem i wyobrażałem sobie, że jak ja
gram i obok mnie facet to jest konkurs, kto lepiej zagra. ;> Albo w G2: NK to pierwsze
wrażenie, jak zobaczyłem piramidy, a potem jak wszedłem do nich (dużo później, bo jeszcze
musiałem wykonać misje w Wodnym Kręgu) , a później do Jarkdendaru... ach! :>


Nigdy nie zapomnę zbierania rzepy z pola w G2... coś cudownego ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2008 o 15:28, Gumiś2 napisał:

Nigdy nie zapomnę zbierania rzepy z pola w G2... coś cudownego ;P


To było najlepsze zadanie w całym Gothic 2 xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:D Tak szczerze to mnie urzekło... Jak kupiłem G2 miałem coś ok. 12 lat chyba i w końcu gra, w której nie jesteś "amerikan hiroł", tylko zwykłym człowiekiem. Mam z 10 save''ów stamtąd, będę se zbierał, jak się ponudzę, a co ^^ Więcej takich zadań proszę, tylko bez przesady (vide G3).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 16:59, lis 23 napisał:

> ej a nie wiecie czy CDProjekt planuje wydać Forsaken Gods razem z podstawką w jednym

> pudełeczku? czy bedzie tylko wersja osobna?

Będzie taka wersja,są reklamy w prasie o grach - cena pakietu - 129.90 zł.


o to spoko :) w summie nie widziałem nigdzie takiej reklamy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początku ;P Przynajmniej nie sprawia takiego wrażenia. Jak się lepiej przyjrzeć to na początku Bezi był z deczka traktowany jak śmieć. Mały OT się zrobił, może pogadamy o tym w odpowiednim temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś na gramie ucichło co do premiery gry Gothic 3 Zmierzch Bogów ciekawe dlaczego?
Coś mi mówi, że będzie obsunięcie premiery....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2008 o 18:52, piotr.kwazi napisał:

Małe pytanie mam odnośnie Forsaken Gods - Czyt to dodatek samodzielny??


Tak jest to dodatek samodzielny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować