Zaloguj się, aby obserwować  
reykan

Gothic 3: Zmierzch Bogów

2348 postów w tym temacie

Dnia 07.12.2008 o 21:48, Łukasz007 napisał:

Hmmmm fakt Gothic 3 miał problemy i to spore, ale jakim cudem gra mi się w te wszystkie
tytuły najlepiej ??? a pierwsza część mimo prostoty w formie okazała się najbardziej
grywalna.
Jaki by to nie był Gothic i tak fan w niego zagra...


No własnie...mam identycznie. Grałem w setki gier, dobrych, bardzo dobrych, słabych etc. i najlepiej grało mi się i nadal gra w w esrię gothic. pomimo bugów, niedoróbek. i nie sądzę aby ze Zmierzchem Bogów było inaczej. bo paczka z grą już w drodze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako wielbiciela serii ,szczególnie 1-2 części, prześladuje

Dnia 07.12.2008 o 19:29, Maximo napisał:

mnie takie przemyślenie.....Jak można tak spierniczyć tak kultową grę? Bo to musi być
świadome działanie,przecież na tym tytule można było zrobić ogromne pieniądze, i to przez
wiele lat.Dlaczego zabili kurę znoszącą złote jaja? Może Gothic był zbyt dobry i konkurencja
zrobiła juakąś machloje? Nie mogę tego ogarnąć ,ani z punktu marketingu ,ani jakiegokolwiek.Przecież
gothici zawsze podkręcały cały przemysł hardware,pamiętacie ten szał jak miała wejś kolejna
częśc? Ludzie dostawali zajoba, ,nowe kompy,karty , RAM,procki , ceny ramu przed premiera
G-3 sięgnęły zenitu.A teraz hmmm.....?


Ja bym niestety stawiał na niski budżet gry. Z tego co pamiętam już Gothic 3 miał stosunkowo mały budżet jak na zachodnie produkcje. Do tego doszło naciskanie JoWood na PB by jak najszybciej ukończyli grę. Przełożyło się to niestety na ilość sprzedanych gier (100tys. z tego co pamiętam co jest stosunkowo słabym wynikiem i nie wiem czy producenci coś na tym zarobili). Dodatek dano do zrobienia jakiejś firmie Bombaju(czy jakoś tak ;P) pewnie tylko dlatego by było jak najtaniej. Co z tego wyszło wszyscy widzimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 09:20, Kocis1524 napisał:


Ja bym niestety stawiał na niski budżet gry. Z tego co pamiętam już Gothic 3 miał stosunkowo
mały budżet jak na zachodnie produkcje. Do tego doszło naciskanie JoWood na PB by jak
najszybciej ukończyli grę. Przełożyło się to niestety na ilość sprzedanych gier (100tys.
z tego co pamiętam co jest stosunkowo słabym wynikiem i nie wiem czy producenci coś na
tym zarobili). Dodatek dano do zrobienia jakiejś firmie Bombaju(czy jakoś tak ;P) pewnie
tylko dlatego by było jak najtaniej. Co z tego wyszło wszyscy widzimy.


Gothic 3 miał budżet w wysokości kilku milionów Euro. Nie był on może wielki, ale też niespecjalnie mały. Jeśli zaś chodzi o sprzedaż, to z ostatnich danych wiadomo, że trzecia część serii sprzedała się na świecie w 900 tys. egzemplarzy (informacja nie najświeższa, więc liczba ta zapewne już wzrosła). Wynik wciąż nie jakiś imponujący, ale też nie taki tragiczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od tego jak ja sobie poradziłem z problemem: Where is the guru?

Udało mi się rozwiązać problem
Mianowicie:
Trzeba uruchomić kompa w trybie bootowania. Żeby to zrobić trzeba wejść w Start-Uruchom, tam wpisać msconfig i nacisnąć Enter

Pojawi się okno: Narzędzie konfiguracji systemu. W zakładce Ogólne zaznaczyć Uruchamianie selektywne, a nastepnie odznaczyć:
przetwarzaj pliki system.ini
przetwarzaj pliki win.ini
załaduj elementy startowe

Następnie w zakładce Usługi zaznaczyć: Ukryj wszystkie usługi firmy Microsoft i wyłączyć wszystkie pozostałe usługi. Zatwierdzić zmiany i ponownie uruchomić komputer. W tym trybie zainstalować grę, a potem pacha g3fg_106_pl.
Po instalacji przywrócić dawne ustawienia w Narzędziu konfiguracji systemu, czyli jeszcze raz msconfig i przywrócić normalne odpalanie systemu i powinno grać. U mnie poszło

To cytat mojej wypowiedzi z forum gothica.

Co do samego dodatku. Po zainstalowaniu (w końcu) gra odpala się dość szybko. Kod jak czytałem miał być zoptymalizowany, a gra miała chodzić dużo płynniej niż w przypadku podstawki. Niestety tak nie jest. Mam silnego kompa (nie będę się rozpisywał nad konfiguracją) radzącego sobie ze wszystkimi współczesnymi grami na full detalach, ale G3 i G3zb, to inna bajka. Na razie nie wywala mi do Windowsa jednak przycinki zdarzają się raczej często, szczególnie podczas biegania i walki.
Jak pisał recenzent: questy nie posuwają akcji do przodu, jest ich mało i są infantylne. Teksty Bezimiennego pompatyczne i żenujące. Ciekawe co za mosiek był odpowiedzialny za dialogi. Facetowi się należy nagroda za największego gniota w kategorii "dialogi do gier na 2008 rok". Zero klimatu poprzednich części. Tak to jest jak się daje odwalać robotę jakimś hindusom. Przecież ich krąg kulturowy, obyczajowy i moralny, to zupełnie coś nieporównywalnego dla naszej szerokości geograficznej...
Mnóstwo bugów: celowanie z łuku utrudnione chyba przez grzywkę Bezimiennego he he, przenikanie przez ściany, skały itp; wybór dialogów mówionych przez oponentów; źle dobrane niektóre głosy orków (mówią głosami ciot), przedmioty i rośliny, których po podświetleniu ich nazw za cholerę nie można podnieść...
Takich rzeczy można by jeszcze trochę wymienić. Fabuła? W zasadzie jej nie ma. Od większości ludzi nie dostajemy żadnych zadań, ba nie chcą w ogóle z nami gadać. Najgorsze jest to, że gdy dotarłem do Gothy, to okazało się, że sam Gorn (który wydaje się ważny dla fabuły) nie ma nam nic do powiedzenia...
Można chodzić i kraść bezkarnie pod nosem właścicieli, a oni na to nie reagują, jakby wszyscy mieli dauna czy jak się to pisze...

Latasz zbierasz przedmioty, zabijasz nieliczne zwierzaki i liczysz, że może coś się potem zmieni na lepsze. Wpadłem gdzieś też na obóz bandytów (w g3 zawsze od razu atakowali), a oni traktowali mnie jak powietrze, skroiłem im skrzynie i poszedłem dalej.
Jestem fanem więc gram. Lubię ten świat, widoki itp...Generalnie jednak, jak do tej pory to porażka i czysta kpina z graczy.

Moja porada dla innych:
Jak nie jesteś fanem i to zatwardziałym, to spokojnie sobie odpuść...po co masz się denerwować!!!
To tyle ode mnie

Pozdrawiam fanów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 09:23, Mr Black napisał:

Gothic 3 miał budżet w wysokości kilku milionów Euro. Nie był on może wielki, ale też
niespecjalnie mały. Jeśli zaś chodzi o sprzedaż, to z ostatnich danych wiadomo, że trzecia
część serii sprzedała się na świecie w 900 tys. egzemplarzy (informacja nie najświeższa,
więc liczba ta zapewne już wzrosła). Wynik wciąż nie jakiś imponujący, ale też nie taki
tragiczny.


Hmm to dziwne bo ja widziałem chyba na stronie jakiegoś sklepu internetowego przy okazji opisanego dodatku że podstawka sprzedała się w liczbie 100 tys, a budżet wielkości kilku milionów Euro jest trochę mały jak na tak dużą, zachodnią produkcje. Toż to nasz Wiedźmin miał budżet w wysokości 20 mln zł co nam daje jakieś 5-6 mln Euro. Tylko trzeba zaznaczyć że nasi programiści itd. zarabiają o wielokrotnie mniej niż ich zachodni koledzy. A z tego co mi wiadome 90% budżetu idzie właśnie na opłacenie ludzi, chociaż mogę się mylic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 14:39, Kocis1524 napisał:


Hmm to dziwne bo ja widziałem chyba na stronie jakiegoś sklepu internetowego przy okazji
opisanego dodatku że podstawka sprzedała się w liczbie 100 tys,


Ponad 100 tys. egzemplarzy. Racja. Ale w samej tylko Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 14:51, Mr Black napisał:

>
> Hmm to dziwne bo ja widziałem chyba na stronie jakiegoś sklepu internetowego przy
okazji
> opisanego dodatku że podstawka sprzedała się w liczbie 100 tys,

Ponad 100 tys. egzemplarzy. Racja. Ale w samej tylko Polsce.


A to widzisz, oświeciłeś mnie. A jeśli tak to to jednak dobry wynik jest ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A z

Dnia 08.12.2008 o 14:39, Kocis1524 napisał:

tego co mi wiadome 90% budżetu idzie właśnie na opłacenie ludzi, chociaż mogę się mylic.


W niektórych przypadkach wydatki na reklamę gry pochłaniają nawet ponad połowę całego budżetu.Któraś z dużych zagranicznych produkcji właśnie tak miała.Z około 40 mln , ponad 20 poszło na reklamę.W przypadku Wiedźmina te wydatki także były bardzo duże i na pewno pochłonęły więcej niż 10 % nakładów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 15:07, hagen321 napisał:

mam pytanie włonczam gre i wyskakuje mi komunikat where is the guru? a pózniej jakiś
bład co robic gothic3 śmiga mi na kompie.

Ja miałem tak samo ,pomogło mi zainstalowanie patcha można go ściągnąć z gram.pl lub z rapdishare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 15:07, hagen321 napisał:

mam pytanie włonczam gre i wyskakuje mi komunikat where is the guru? a pózniej jakiś
bład co robic gothic3 śmiga mi na kompie.


Mi tak w podstawce wyskakiwało jak miałem 768mb ram. Gdy dołożyłem 1GB, problem już nie wyskakiwał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 15:37, Tal441 napisał:

> mam pytanie włonczam gre i wyskakuje mi komunikat where is the guru? a pózniej jakiś

> bład co robic gothic3 śmiga mi na kompie.

Mi tak w podstawce wyskakiwało jak miałem 768mb ram. Gdy dołożyłem 1GB, problem już nie
wyskakiwał.



ten problem raczej mnie nie dotyczy mam 3gb spróbuje jeszcze raz zainstalować jak to nie pomorze to ściągne patcha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie. Czy "Zmierzch Bogów" wykorzystuje dokładnie ten sam silnik co trzecia część serii. Bo nie modernizowałem od tego czasu w ogóle kompa i zastanawiam się czy go uciągnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no i muszę pochwalić Wirtusa...wkurzony że gry nie ma w sklepach zamówiłem w piątek rano, dzisiaj wróciłem z roboty a tu awizo leży w skrzynce..odbiór po 17ej :) Poczta polska tez ma u mnie plusa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 15:39, Mroczny Elf99 napisał:

mam pytanie. Czy "Zmierzch Bogów" wykorzystuje dokładnie ten sam silnik co trzecia część
serii. Bo nie modernizowałem od tego czasu w ogóle kompa i zastanawiam się czy go uciągnie:)


Wg. większości graczy silnik chodzi gorzej niż w podstawce :( A raczej jest ten sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 15:39, Mroczny Elf99 napisał:

mam pytanie. Czy "Zmierzch Bogów" wykorzystuje dokładnie ten sam silnik co trzecia część
serii. Bo nie modernizowałem od tego czasu w ogóle kompa i zastanawiam się czy go uciągnie:)


Ten sam, ciut ulepszony, ale wymagania większe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 10:27, Skellen1 napisał:

Zacznę od tego jak ja sobie poradziłem z problemem: Where is the guru?


Mimo tego wszystkiego błąd dalej u mnie występuje :/ Nie wiem już dzisiej nie chce mi sie z tym męczyć może jest jeszcze jakaś inna przyczyna.

Dnia 08.12.2008 o 10:27, Skellen1 napisał:


W niektórych przypadkach wydatki na reklamę gry pochłaniają nawet ponad połowę całego
budżetu.Któraś z dużych zagranicznych produkcji właśnie tak miała.Z około 40 mln , ponad
20 poszło na reklamę.W przypadku Wiedźmina te wydatki także były bardzo duże i na pewno
pochłonęły więcej niż 10 % nakładów.


Hmm połowa środków na reklamę ? Ciężko mi w to uwierzyć ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 15:39, hagen321 napisał:

> > mam pytanie włonczam gre i wyskakuje mi komunikat where is the guru? a pózniej
jakiś
>
> > bład co robic gothic3 śmiga mi na kompie.
>
> Mi tak w podstawce wyskakiwało jak miałem 768mb ram. Gdy dołożyłem 1GB, problem
już nie
> wyskakiwał.


ten problem raczej mnie nie dotyczy mam 3gb spróbuje jeszcze raz zainstalować jak to
nie pomorze to ściągne patcha.


Lol ,a co ty chciałeś grać bez patcha? to podstawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 15:39, Mroczny Elf99 napisał:

mam pytanie. Czy "Zmierzch Bogów" wykorzystuje dokładnie ten sam silnik co trzecia część
serii. Bo nie modernizowałem od tego czasu w ogóle kompa i zastanawiam się czy go uciągnie:)

Będziesz mógł sprawdzić to chyba tylko wtedy, kiedy sam zainstalujesz grę na swoim komputerze. Dzieją sie bowiem rzeczy dziwne.
W G 3 grałem bez zacięć w rozdzielczości 1280x1024 na Pentium IV 2,8 (na szynie 533, więc prawie jak by to był Celeron!) z GF 7800 GS. Jak zmieniłem komputer na Core Duo E8400 z Radeonem 3870 a nowy monitor miał rozdzielczość 1920x1200 G 3 dostawać zaczęła zadyszki.
Dzisiaj zainstalowałem Zmierzch Bogów i pograłem godzinkę. No i gra chodziła płynnie ani też przez godzinę nie wywaliła się do Windowsa. Potem zainstalowałem patch 1.6 i też pograłem godzinę i znowu wszystko było w porządku - gra się nie cięła, artefaktów nie było, do Windowsa mnie nie wywaliło. Oczywiście, dwie godziny grania, to zbyt mało, zeby cokolwiek rozsądnego powiedzieć o grze - ale jest to już jakaś wskazówka.
Gram na razie na poziomie łatwym, bo muszę sie przyzwyczaić do sterowania i nie robię sejwów. Potrenuję jeszcze trochę i od jutra zacznę normalne granie - jak zwykle na normalnym poziomie ( u mnie jest to sredni).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i gra chodziła płynnie

Dnia 08.12.2008 o 16:12, KrzysztofMarek napisał:

ani też przez godzinę nie wywaliła się do Windowsa. Potem zainstalowałem patch 1.6 i
też pograłem godzinę i znowu wszystko było w porządku - gra się nie cięła, artefaktów
nie było, do Windowsa mnie nie wywaliło.


Jak wiadomo , co komputer , to inne problemy z Gothic 3 , a nawet w ekstremalnych przypadkach , brak kłopotów.:-)
Korci mnie , aby kupić dodatek , ale z podstawką ciagle miałem problemy , pomimo posiadania szybkiego sprzętu.Przycinki grafiki nie były nawet najgorsze , chociaż występowanie ich na mojej konfiguracji , było dość stresujące.Przy każdej instalacji "gubiłem" przynajmniej kilku NPCów ,a raz nawet wszystkich towarzyszy Bezimiennego.Oczywiście były również inne niemiłe niespodzianki.
Po tym wszystkim spodziewam się kłopotów również z dodatkiem , zwłaszcza po przeczytaniuc wpisów w tym temacie.Tak pozytywnych postów , jak Twój(wszystko działa???) , jest raczej niewiele.Muszę jednak przyznać , iż działają na mnie i powoli się łamię w swoim postanowieniu bojkotowania Forsaken Gods.Najwyżej jak coś będzie bardzo nie tak , to odeślę grę z reklamacją do Ciebie. :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować