Zaloguj się, aby obserwować  
reykan

Gothic 3: Zmierzch Bogów

2348 postów w tym temacie

Dnia 08.12.2008 o 22:00, castlerock napisał:

> A widziałeś ile tam jest krów? Wszak milusie zwierzątka jak sobie tak śpią ;), ale
nie
> jak jedna śpi na drugiej ;/ Tyle ich tam nawpychali.

no przeciez to hindusi robili hehe
to są Święte Krowy :)


;) Słyszałem, że nie wolno ich nawet dotykać, a tu misja, aby je zabić -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 22:01, kamil E napisał:

> > A widziałeś ile tam jest krów? Wszak milusie zwierzątka jak sobie tak śpią
;), ale
> nie
> > jak jedna śpi na drugiej ;/ Tyle ich tam nawpychali.
>
> no przeciez to hindusi robili hehe
> to są Święte Krowy :)

;) Słyszałem, że nie wolno ich nawet dotykać, a tu misja, aby je zabić -.-


i na tym polega trudność tego questa hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 22:03, castlerock napisał:

i na tym polega trudność tego questa hehe


Ty! A wiesz, że to jest chyba prawdą xD Teraz już wiem dlaczego trudziłem się nad tą misją chyba z 30min xD
Jedna krowę to do Nordmaru goniłem ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to pierwsze 3h gry zakończone i ... stwierdzam że poczekam na jakieś łatki bo w to co ja mam raczej się grać nie da ... Bugi które narazie u mnie wystąpiły to:
- podczas strzelania z łuku włoski beziego zasłaniają pole widzenia,
- Inog po wypowiedzienu kwestii "W droge" siada z powrotem na tron i się nie rusza ... czeka na informacje z Trelis,
- zacinający się NPC i inne tego typu to chyba częsty problem ;]
- bezio gadający kwetiamy swoich rozmówców a nawet dostający je do wyboru to był akurat szok ;P

No to tyle ile pamiętam ... Póki co tak jak mówiłem ... poczekam na łatki, ale fabularnie gra zapowiada się dobrze, questy pisane na kolanie, albo w ekhm ... toalecie jakoś mnie narazie znudziły ;]

To tyle jeżeli chodzi o "pierwsze wrażenie" ...

PS: A co do krów to wybrałem opcje z zębaczami i łbem bo zabijanie niewinnych krów raczej mnie nie jara ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm ktoś mi powie co trzeba zrobić w tym zadaniu z tym szpiegiem byłem uwolniłem go odprowadziłem go do Inoga i poszłem spowrotem i pogadałem z kim miałem pogadać i dowiedziałem się że nocą ten mag gdzieś chodzi i stoie w miejscu nie wiem co zrobić ktoś wie proszę o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 23:17, Lord Riven napisał:

Mam pytanie krążę już od dłuższego czasu i nie wiem gdzie mogę znaleźć kamień teleportacyjny
do Trelis. Ktoś wspomoże?


Kamienie teleportacyjne są w tym samym miejscu co w podstawce



-> Luzi
Grzywki można się pozbyć używając rolki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Zrobiłem questa dla oficera Lee, i mam pogadac z Lee, ale go nie ma. Ot tak niespodzianka. Widziałem wczesniej posty, mam patcha, ale i tak go nie moge znalezc, próbowałem o róznych porach dnia na dodatek...

A wie ktoś w której jaskini jest częśc zbroi, którą mam zdobyc dla "Tajemniczego Wędrowca" i jak się nazywa?. I gdzie później go znajde?

A tak co do gry, jest straszna... Zaczynając od tego, że panowie Hindusi, wzięli tekstury z podstawki, zmienili NPC, dodali kilka budynków i to... Zwiedzając lasy, natyka się na DZIESIĄTKI opuszczonych obozowisk, a ogniska SIĘ PALĄ... chyba twórcy mieli na myśli wieczny ogien Inossa, bo w życiu nie widziałem ognisko palące sie 2 lata(czy jakoś tak-gothic 2). W gothic 3, prawie każda jaskinia/każdy obóz, wiązał ze sobą jakiś quest/zadanie, a teraz? Połowe jaskin to nieżywi orkowie i ludzie i tyśiace karaluchów(fajnie się zreszta je zabija :) )...
Rozbawiła mi liczba pań w pierwszym miescie. Ja tej Isabelli w Silden naprawde współczuje ;p. Już nie wspominając o tym, że ma kochanków po całej krainie...
Dialogi bohatera? Najbardziej dewotyczny ksiadz za amboną by mu nie dorównał...Na dodatek go obowiązuje celibat chyba, bo na oferte sexu, mówi, że musi ratowac Martyne(!!!!!!). Chyba stracił jaja w walce z Xardasem ;p. Eh, znowuż wspomnienia z Gothic 2 :). Już nie wspominajac, że jako idealizm wiąze się z brakiem logizmu, np: uratowalismy SPALONEGO(czyli już bezużytecznego) szpiego, a on każe mu wracac, skad go własnie uratował? Bez sensu?
Jestem na pewnym etapie gry, gdzie bug prawdopodbnie nie pozwala grac mi dalej, a zastanawiam się po co nam tyle okien z reputacja w miastach i poszczególnych stron??. Mam wrażenie, że są to pozostałości z trójki, które hindusom nie chciała się usunąc...
A no własnie pozosotałosci...Wszędzie znajde rzeczy, których nie da sie podnieśc...pozostało, nie chciało im się usunąc...
Inteligencja NPCi...bez komenatarza...Próba przeprowadzenia więźnia przez most, za każdym razem konczyła się fiaskiem, bo szanowny pan, zawsze krokiem dostawnym decydował zeskoczyc z mostu ;p. W końcu przeprowadziłem go rzęką, troche zmokłem, ale dało rade :)
Polska polonizacja to tragedia: Brak logiki w zdaniach, mieszajacy sie głosy, puste "chmurki", nazwy zadan nie mieszczace się w quest logu, brak dokładnego opisu miejsc zadan np, "eskortuj karawane od pewnego miejsca"...

A w Faring, jest sporo "niewidzialnych ścian", polecam.

Podsumowujący, gram tylko dlatego że wydałą na tą gre kase, nawet "fanostwo" by nie było mnie wstanie przytrzymac. Gra straciła na klimacie. Gdzie są te frakcje? Reputacja? Gram i nie wiem co z soba poczac, jestem magiem, biegam w zbroi paladyna i walcze dwoma mieczami? W gothic 3 było podobnie, ale to że miałem zbroje paldyna miało znaczenia, to że byłem magiem, to miało znaczenia. A teraz? Ja tu gry RPG nie widze, pratkycznie żadne nasze poczynania, klasowasc, sposób postępowania nie ma większego wpływu na gre. Ja znalazłem 2 strony po których można stanąc, w quest logu mam 5 frakcji? Hmmm, albo pominąłem dużo NPCi dajacy mi możliwośc przyłaczenia sie do danych frakcji albo gra nie daje takiej możlwości. W swojej bez omylności stawiam na tą drugą możliwosc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Dnia 08.12.2008 o 21:48, castlerock napisał:

p.s. nie mogę zebrać miesa ze ścierwojadów..dlaczego?


Nie można zebrać mięsa ze ścierwojadów na drodze do Geldern. W każdej innej lokacji jaja i mięcho się zbierają. Całkiem możliwe, że najpierw musisz wykonać questa z pokrzywami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

btw. do osób narzekających na to że wytrzymałośc szybko się kończy ;p.

Nie zawodny sposób:

Spoiler


Skończy Ci się wytrzymałośc, przeciwnik ma jej pełno?? Co począc. Pozwól podejscie przeciwnikowi i się uderzyc! Tak uderzyc, nawet kilka razy i wcisnij "I", tzn ekwipunek. I czekaj, aż spokojnie Ci się odnowi...przeciwnik nadal w Ciebie pruje ile popadnie tracac swoją wytrzymałośc!! A Ty?? Nie tracisz nic życia i wytrzymałosc Ci wraca!! Nie zawodne :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie najgorszą wadą tego dodatku jest kompletne niezoptymalizowanie kodu gry!!! Chociaż mój blaszak już nie młody to jeszcze Gothica 3 jakoś "ciągnął" dobrze na średnich ustawieniach przy rozdzielczości 1024x768. Natomiast dodatek to masakra!!! Tylko cześć ustawień jest na średnich reszta low lub wyłączone i nadal się tnie. Nawet po zainstalowaniu patcha 1.06 PL. Ja nie wiem ale to jest dosłownie kpina z graczy wydając coś takiego! Nie wspominam tutaj już o masie innych błędów typu: przenikanie przez ściany, mówienie innym głosem (drugiego rozmówcy), brak imienia(podpisu) nad NPC itd. Zamiast wydać grę dajmy na to 2 miesiące później, ale za to dopracowaną i zoptymalizowaną, a nie wydawać po premierze po dziesięć łatek, które tylko w nieznacznie poprawiają. Czy te wszystkie krytyki i kpiny wokół Gothic 3 nic nie dały do namysłu panom z JoWood? Jak widać nie? Nic nie dadzą przeprosiny i zapewnienia, że następnym razem będzie lepiej. Miejmy nadzieję, z podobny los nie spotka Arcanię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciężka sprawa z tym nowym dodatkiem, oprócz znanych błędów dodatkowo grafika w oddali jest poszatkowana i tylko wygładzanie krawędzi sprawia, że nie razi to tak w oczy (nie wiem czemu nie mogę włączyć głębi pola) Po godzinie giercowania, dostaje czkawki i co jakąś minute program staje w miejscu i trzeba czekać na załadowanie to jest największy problem resztę da się olać ;)
miłego grania... i czemu nie mogę podnieść kamiennych pokrzywek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2008 o 12:51, Łukasz007 napisał:

/.../ i czemu nie mogę podnieść kamiennych pokrzywek


Jest to bug. Niektórych rzeczy po prostu nie da się podnieść...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamiast wydać grę dajmy na to

Dnia 09.12.2008 o 12:30, misza92 napisał:

2 miesiące później, ale za to dopracowaną i zoptymalizowaną


A może użyty w Gothic 3 i Forsaken Gods silnik , jest takim śmieciem , że żadne studio i wydawca nie są w stanie zrobić na jego bazie porządnej gry? Od premiery G3 minęły dwa lata , a optymalizacja nadal jest do kitu , a właściwie jej nie ma.A może JooWood jest w tak kiepskiej kondycji finansowej , iż nie jest w stanie zebrać odpowiednich funduszy , wystarczających na dopracowanie tytułu? Możemy tylko gdybać , czy miernota techniczna FG bierze się z braku chęci , czy też z braku możliwości.

Nic nie dadzą przeprosiny

Dnia 09.12.2008 o 12:30, misza92 napisał:

i zapewnienia, że następnym razem będzie lepiej. Miejmy nadzieję, z podobny los nie spotka
Arcanię.


Przeprosiny , zapewnienia i obiecanki zdziałają cuda.Sam się przekonasz.Przyjdzie czas na premierę okołogothickowej Arcanii i znowu dzięki obiecankom gra się nieźle sprzeda , bo nawet przy wielu ewentualnych głosach przed premierą informujących o błędach i niedociągnięciach , fani gry popędzą do sklepów.Tak jest moc pierwszych części!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś kto wybrał wysyłkę gry tym najtańszym sposobem (przez naszą kochaną pocztę) już doszła paczka? Bo ja czekam, i czekam. I coś mi mówi że jeszcze sobie poczekam bo to w końcu grudzień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te zadania z Tajemniczym wędrowcem są dziwne ;/. Teraz kazał mi znaleźc cos tam "gdzie mieszkał Ortega". Poszedłem do tamtej jaskini, przeszukałem każdą skrzynie i nic ;/...

Gdzie jest Lee?? Bo odnosze wrazenie, ze dalej nie moge isc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2008 o 13:49, misioo napisał:

Czy komuś kto wybrał wysyłkę gry tym najtańszym sposobem (przez naszą kochaną pocztę)
już doszła paczka? Bo ja czekam, i czekam. I coś mi mówi że jeszcze sobie poczekam bo
to w końcu grudzień...


ja kupiłem w wirtusie - zamówiłem w piatek ok11ej poczta priorytet - wczoraj ok18ej już grałem :)

mam pytanie do forumowiczy

moj komp. ma 2GB ramu i GF6600 256 MB
na srednich niemal nie da sie grać...co wyłączyć, zmniejszyć i zeby gierka jednoczesnie jako tako wygladała?
na małych ustawieniach wrecz smiga...
w podstawce spokojnie sobie grałem na średnich, a czasami nawet na wysokich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.12.2008 o 14:12, castlerock napisał:

ja kupiłem w wirtusie - zamówiłem w piatek ok11ej poczta priorytet - wczoraj ok18ej już
grałem :)

mam pytanie do forumowiczy

moj komp. ma 2GB ramu i GF6600 256 MB
na srednich niemal nie da sie grać...co wyłączyć, zmniejszyć i zeby gierka jednoczesnie
jako tako wygladała?
na małych ustawieniach wrecz smiga...
w podstawce spokojnie sobie grałem na średnich, a czasami nawet na wysokich...


Wiesz co najlepszym sposobem jest włączenie gry na ustawieniach minamalnych i powolne dodawanie efektów, aż do znaczacego spadku klatek.
Według mnie najważniejsze jest jak daleko widzisz(przynajmniej średnia odległóśc) i jakoś tekstur na średnia i da się grac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.12.2008 o 15:16, Fifczak napisał:

Wiesz co najlepszym sposobem jest włączenie gry na ustawieniach minamalnych i powolne
dodawanie efektów, aż do znaczacego spadku klatek.
Według mnie najważniejsze jest jak daleko widzisz(przynajmniej średnia odległóśc) i jakoś
tekstur na średnia i da się grac.


Hmm.. bywa też tak, że w tzw. miastach gra tnie się na średnich a śmiga aż miło na pełnych lol.
Jak widać nie ma na to reguły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta gra mnie dobija iloscią bugów w questach -.- Idę do Gothy by porozmawiać z Gornem, strażnik mówi że mam mu dać 50,000. Oczywiście odmawaim...i co? Ze strażnikiem nie da się porozmawaić, poza tym strażnicy wcale mnie nie zatrzymują więc wchodzę do Gorna, a z nim oczywiście się nie da porozmawiać .Więc idę do Thorusa, ten mi każe robić zadania dla Osha i odeskortować orków. Więc eskortuję orków, potem wszystkie zadania dla Osha. Po czym Osh każe mi iść do Thorusa a ten mi mówi że nie zrobiłem eskorty -.- Albo zadanie od przywódcy orków w Monterze. Tamten kowal każe mi zebrać 10 sztabek magicznej rudy a kiedy je mam nie da się z nim porozmawaić. Poza tym w Vengardzie leży sobie w skrzyni pancerz paladyna i broń jednoręczna (która wymaga "duże bronie II", ale jest jednoręczna) z 280 dmg. Niestety ta gra jest wg mnie odgrzewanym kotletem. Twórcy w większym stopniu użyli świata G3 dodając 2 mieściny od siebie i trochę nowych NPC-ów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować