Zaloguj się, aby obserwować  
reykan

Gothic 3: Zmierzch Bogów

2348 postów w tym temacie

Dzieki wielkie, jak dla mnie Piranie nie popisały się pod wzgledem fabularnym w calej trójce, w G2 Xardas to poteżny, tajemniczy, mroczny mędrzec mag a w G3 i dodatku to taki pajac, ktory nie wie co i jak. Do tego nie wiedziec czemu nie chce aby Bezio pomógł Myrtanie. A to że Bezio ma cząstki wszystkich Bogów nie oznacza że musieli oni się wynieść(nie widzę logicznego związku). Wiem tylko, że fabula Risena trochę nawiązuje do G3 ZB, bo tam też Bogowie odeszli/zostali wygnani(oba rozwiązania bezsensu bo do tej pory nikt ich nie wygnał ani nie chcieli oni odejść - chyba że ci bogowie to w rzeczywistości kosmici, którym znudziła się zabawa w Gothicu(zabawa mutantami - Beliar, nowoczesną technologią kontroli żywiołow - Adanos, nowoczesną bronią, hologramami i efektami świetlnymi 0 Innos)zato pojawia się nowe zagrożenie uśpione podczas obecności bogów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2009 o 10:27, Bosper napisał:

Dzieki wielkie, jak dla mnie Piranie nie popisały się pod wzgledem fabularnym w calej trójce,

O tak ;-) Na początku rozwiązanie zagadki Xardasa, a później wybij do 0 wszystko co duże, i ma zieloną głowę.

Dnia 16.11.2009 o 10:27, Bosper napisał:

w G2 Xardas to poteżny, tajemniczy, mroczny mędrzec mag a w G3 i dodatku to taki
pajac, ktory nie wie co i jak. Do tego nie wiedzieć czemu nie chce aby Bezio pomógł Myrtanie.

Tu się całkowicie nie zgodzę. W G3 Xardas jest taki sam jak w 1 i 2 : Stary, ślepy, mroczny mag uznany za najsilniejszego w całym kręgu magicznym. Jedynie co go różni to jego plany. Wcześniej chciał ją zdobyć i to 2 razy, a teraz ją miał na własność.

Dnia 16.11.2009 o 10:27, Bosper napisał:

A to że Bezio ma cząstki wszystkich Bogów nie oznacza że musieli oni się wynieść(nie
widzę logicznego związku).

Jeśli chodzi o powrót Bezimiennego to Xardas go nie puścił ponieważ w G3 jego plan polegał na zniknięciu wszystkich "łączników" z bogami takich jak on sam i Bezi.

Dnia 16.11.2009 o 10:27, Bosper napisał:

Wiem tylko, że fabula Risena trochę nawiązuje do G3 ZB, bo
tam też Bogowie odeszli/zostali wygnani(oba rozwiązania bezsensu bo do tej pory nikt
ich nie wygnał ani nie chcieli oni odejść - chyba że ci bogowie to w rzeczywistości kosmici,
którym znudziła się zabawa w Gothicu(zabawa mutantami - Beliar, nowoczesną technologią
kontroli żywiołow - Adanos, nowoczesną bronią, hologramami i efektami świetlnymi 0 Innos)zato
pojawia się nowe zagrożenie uśpione podczas obecności bogów.


Więc jednak nie oszalałem ;-) A już myślałem że tylko ja widzę podobieństwo ;-)
Fabułę Gothica 3 ZB i Risena sklepałem sobie tak żeby pasowały do siebie. Zobacz sam, że to nawet ma sens:
Opuszczając świat (G3) Bezimienny z Xardasem pozbyli się bogów ze świata przez co zapanował wieloletni pokój. Gdy wojna powraca (G3 ZB) bezimienny próbując się wydostać walczy z Xardasem. Bezi w epickiej walce dwóch półbogów zabija Xardasa i uwalnia się wielka fala złej energii, która opętała beziego robiąc z niego nadętego bohatera (G3 ZB) oraz przetoczyła się przez cały świat. Na całym świecie z ziemi zaczęły wyrastać wielkie świątynie (R), przebudzili się tytani.
Bogowie jako, że już ich (niby) nie ma nic nie robią i zostawiają ludziom wszystkie problemy.

A teraz podobieństwa które zauważyłem miedzy Risen i Gothic''ami:
- W Risen i Gothic gramy bezimiennym, który ze zwykłego człowieka zamienia się w wielkiego pogromce demonów.
- W Risen i Gothic jest człowiek, pragnący opanować moc pozostawioną przez bogów.
- W Risen i Gothic 2 jest klasztor na górze w którym można nauczyć się magii.
- W Risen istnieją 3 różne rodzaje magi - ogień (Innos), woda (Adanos), pociski (czy w Gothic''u 3 nie było, że miotasz pociskami Beliara?)
- W Risen nikt nie wspomina imion bogów (przez 10 lat miedzy Gothic 3 i Gothic 3 ZB zapomniało się swoich bogów)
- Czy ktoś kiedyś mówił, że tytan z Risen nie jest demonem, albo Śniący i Smoki z Gothica nie są tytanami? W końcu oboje mieli swoje podziemne świątynie i byli czczenie przez mrocznych wyznawców: smoki i tytan prze jaszczuroludzi, a śniący przez orków i ludzi.
- Czy ktoś kiedyś mówił, że świat Risen i Gothic to 2 różnie miejsca? Podobno Risen miał być w zupełnie nowym świecie. W końcu Kolumb jak wypłynął z Europy to też trafił no Nowego Świata po drugiej stronie planety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Jeżeli chodzi o podobieństwa to się zgodzę, jednak w Risenie trochę brakuje osób, które można uznać za przyjaciół, gdyż oprócz Patty to nikogo nie kojarzę.

Natomiast co do bogów, to gdzie oni odeszli? Przecież bogowie są zawsze i wszędzie bo są bogami a tutaj odeszli, stąd mój wniosek, że bogowie z Gothica byli zwykłymi kosmitami udającymi bogów hehe. Może to trochę nie pasuje do kanwy gry, ale ewidentnie się narzuca po wydarzeniach z Gothica a potem Risena, gdyż gdyby ci bogowie przypominali bogów greckich to nigdzie by nie odchodzili bo byli bogami a mogli by conajwyżej zostać zniszczeni za pomocą jakiś specjalnych metod. Nie rozumiem logiki myslenia Piranii, gdyż bogowie sobie odeszli gdzie i poco? Skoro stworzyli świat gothica(powołuje się na opowiadanie Vatrasa z G2) to gdzie odeszli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Gothic 3 Bezimienny zakończył trwającą od tysiąca lat wojnę bogów. Dokładnie nie wiadomo, gdzie oni się po tym znaleźli: być może odeszli do innego wymiaru, być może zostali zamknięci w jakichś potężnych artefaktach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może odlecieli swoimi potężnymi statkami na własne planety(po wielkich sporach) - nie miałbym takich mysli gdyby nie dziwny wygląd świątynii w Risenie, sczególnie wejście do Wólkanicznej Twierdzy wygladało jak z kosmosu a nie jak ze świata fantasy(w Gothicach nie odnosiłem takiego wrażenia). Ciekawe czy skasowanie bogów w Risenie może doprowadzić do tego że glówny bohater stanie się bogiem, dzięki czemu będzie mógł raz na zawsze pozbyć się Tytanów, to byłaby dopiero fabuła hehe.

Dnia 18.11.2009 o 19:29, Gumisiek2 napisał:

W Gothic 3 Bezimienny zakończył trwającą od tysiąca lat wojnę bogów. Dokładnie nie wiadomo,
gdzie oni się po tym znaleźli: być może odeszli do innego wymiaru, być może zostali zamknięci
w jakichś potężnych artefaktach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będzie nowy patch do G3: ZB. Patch fanowski, czyli taki, jak m.in. 1.6 i 1.7 do Gothic 3. Póki co zmian jest niewiele, ale mam nadzieję, że dojdzie więcej w kolejnych patchach. Poniżej lista zmian (chyba tylko część, ale nie jestem pewien ^^).

Ogólne:
- Naprawa wielu błędów w zadaniach, logicznych i językowych,
- Dodanie brakujących testów, podpisów,
- Naprawa niewłaściwych nazw.

Dialogi:
- Naprawa wielu błędów logicznych i językowych,
- Postacie niezależne nie będą mówiły głosem bohatera i odwrotnie,
- Dodanie Storyhelpera.

Questy:
- Dodanie zadań do miast,
- Po śmierci Antona można zebrać od jego żony podatek.

Obiekty:
- Dodanie poprawionej wersji ElBastrado z CP 1.73,
- Dodanie hełmów dla NPC,
- "Kroniki Dominacji" znajdujące się w siedzibie Czarnego Maga zostaną przekształcone w normalny regał z książką,
- Niektóre zbroje będą miały wymagania.

NPC / zachowanie NPC:
- NPC po walce nie zostaną już na arenie,
- Immanuel będzie znajdował się teraz w wieży, w sali tronowej w Vengardzie wraz z innym magiem,
- Z ciał wilków i ścierwojadów w Silden będziemy mogli zabrać teraz mięso,
- Dodanie istniejących, ale nie dodanych w grze NPC (np. Abraham w Silden).


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W folderze z grą będzie katalog "Ini", w nim znajdź plik ge3.ini i otwórz go dowolnym edytorem tekstu, a następnie zmień wartość w linijce TestMode=false na TestMode=true (uruchomi to konsolę kodów w grze). Teraz masz do dyspozycji dwa kody:

goto Lee - przeniesie Twoją postać do Lee (radzę zapisać grę przed wypróbowaniem tego, bo Lee może znajdować się w tzw. "niebieskim piekle").
spawn Lee - teleportuje Lee do Ciebie (bardziej pewny kod, ale może wystąpić błąd, który sprawi, że nie będzie dało się z nim rozmawiać).

Możesz też spróbować zainstalować najnowszego patcha (jeżeli jeszcze nie masz) oznaczonego numerkiem 1.0.8.9 (link: http://pobierz.pl/gry/dodatki/patche/gothic-3-forsaken-gods/gothic-3-zmierzch-bogow-patch-1-0-89 ), ale po nim prawdopodobnie będziesz musiał rozpocząć rozgrywkę od nowa, gdyż save z poprzednich patchy mogą działać niepoprawnie.

Jeżeli już wcześniej widziałeś się z Lee, to możliwe, że kręci się on gdzieś po Myrtanie (związane z pewnym questem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pewien problem, który pojawia się już po raz 3. Za każdym razem zaczynałem rozgrywkę od początku. Mam zainstalowanego patcha 1.0.8.9 mimo to dalej to samo.

Po rozmowie z Gornem, wszystkich orków, i ich najemników mam na czerwono (czyt. nie można rozmawiać, od razu atakują). Nie wydaje mi się żeby to było normalne :/ Wie ktoś co jest tego przyczyną ? Może robię coś nie tak, nie po kolej czy coś w tym rodzaju ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2010 o 02:52, Demolka25 napisał:

Po rozmowie z Gornem, wszystkich orków, i ich najemników mam na czerwono (czyt.
nie można rozmawiać, od razu atakują). Nie wydaje mi się żeby to było normalne :/ Wie
ktoś co jest tego przyczyną ? Może robię coś nie tak, nie po kolej czy coś w tym rodzaju
?

Po której rozmowie? Z Gornem rozmawia się parę razy. Spotkałeś już Lee albo wykonałeś jakieś zadanie przeciwko orkom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już jest w porządku, tzn być może to był nieunikniony element rozgrywki, z tym że ostatnim razem byłem w trakcie wykonywania misji dla orków i pomyślałem, że coś jest nie tak, tym bardziej że nikt mnie nie naprowadził a również pytałem =).

BTW chodziło mi o pierwszą rozmowę z Gornem, teraz po

Spoiler

zabiciu Kana

jest wszystko OK. Ale dzięki że się ktoś tym razem zainteresował :P

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam mam mały problem z grą. Chcę walczyć broniami dwuręcznymi, ale wszyscy, których spotkałem na razie uczą tylko od "Duży oręż II". Gdzie znajdę kogoś kto mnie nauczy pierwszego poziomu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Parę miesięcy temu przeszedłem Gothica 3 i tu moje pytanie w sprawie dodatku: Czy ZB to coś na wzór NK? Tzn gramy od nowa jak w G3 z tym, że są nowe NPC itp? Bo nie mam zamiaru grać od nowa bez większych zmian i wykonać kilka nowych Questów. Zmiany są duże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ZB to samodzielny dodatek, możesz zainstalować go nie posiadając podstawowej wersji Gothica 3.
Czy zmiany są duże? Cóż, wycięto cały Nordmar i Varant, dodano nowe postaci, pojawiają się także stare, dobrze nam znane. Cała fabuła toczy się po zakończeniu drogi Adanosa z podstawowego G3. Zważając na ilość błędów i tragiczną optymalizację - tylko dla zapaleńców. Ja już w (bodajże) Silden zrezygnowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 19:56, marekl1975 napisał:

Mam problem z wykonaniem zadania "Zdobądź informacje na temat Czarnego Maga". Niby wszystko
robię jak trzeba. Przyprowadziłem Clivisa do Inoga w Geldern. Potem idę wypytywać o Czarnego
Maga informatorów, tj. Silvestera, Rudolpha, Nicolasa i strażnika Garana. Wszyscy mo
coś o nim mówią i że wieczorami jest w jaskini. Po rozmowie z tymi czterema wracam do
Geldern do Inoga i zadanko jakoś nie chce mi się zaliczyć. Idę koło północy do tej jaskini
co jest obok Trelis w takiej dolinie i tam nikogo jakoś nie ma. A Inog uparcie się pyta,
czy mam już informacje o Czarnym Magu. No niby mam, ale zadanie się nie zalicza. Gdzie
robię błąd?

Mam gorącą prośbę o pomoc w rozwiązaniu identycznego problemu jw.
Nigdzie nie mam tego Czarnego Maga, ani w Trelis, ani w jaskini o północy.
Inog ciągle pyta o informacje o nim, chociaż ze wszystkimi już pogadałam.
Jak pchnąć grę dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jakiś patch poprawia optymalizacje gry? :O Podczas gdy w G3 grałem w wysokiej rozdzielczości na maksymalnych ustawieniach z paroma efektami trochę obniżonymi tak ZB tnie się, szczególnie przy obracaniu postaci. W dodatku mam do wyboru tylko dwie rozdzielczości. Zainstalowałem patch 1.0.8.9 ale nic nie daje. BTW tylko mi się wydaje czy grafika jest brzydsza niż w Trójce?
Mój sprzęt: Athlon X2 64 QL 2,1 GHz, 3 GB Ram, Radeon HD 4570.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy patch do trójki korzysta z niektórych opcji dostępnych wcześniej tylko w ZB, ale we wcześniejszych "paczach" dodane zostały własne efekty, których w dodatku brakuje. Tutaj masz zapowiedź nowego patcha:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=36143&pid=2106

Chociaż nie jest wspomniane o poprawie optymalizacji, to to pewne, bo bez tego Community nie ma co podchodzić do łatania gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować