Zaloguj się, aby obserwować  
reykan

Gothic 3: Zmierzch Bogów

2348 postów w tym temacie

Witam!
Wiem, że te pytanie będzie głupie, ale wolę się upewnić.
Więc: Już niedługo ma mi przyjść Zmierzch Bogów, a teraz mam zamiar pobrać patche do tej gry. Czy do pobrania mam tylko patche 1.0.0 » 1.0.7 i 1.0.89 czy też są jakieś inne, nowsze?
Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sobie gram, gram i nie mogę powstrzymać się od napisania krótkiej opinii na temat „Zmierzchu Bogów”. Może zacznę od początku: Sposób wykonania intra na początku gry. nie przypadł mi do gustu. Nie wiem czemu. Może po prostu dla tego, że nie lubię tego typu filmików. Nowy bezimienny też nie przypadł mi do gustu. Cały czas ględzi o „Nowej Myrtanie” i opieprza okolicznych ludzi.Trochę inaczej zapamiętałem go z poprzednich „Gothiców”. O mojej opinii na temat fabuły niestety do końca nie mogę wyrazić – jestem dopiero (albo i aż) w momencie kiedy

Spoiler

Inog i Anog się spotykają, a Bezimienny ma się wybrać do Thorusa w Trelis albo Gorna w Goth''cie.

Jednak dotychczasowy poziom fabuły mogę ocenić na: średni. W czasie gry zdarzają mi się też dosyć liczne bugi: ludzie którzy podążają za mną, w dziwny sposób cofają się do tyłu Zdarzyło mi się także, że nie mogę podnieść przedmiotu – np. wtedy gdy
Spoiler

zbierałem pierwszą paczkę dla tajemniczego wędrowca

. Reasumując: gra nie jest kompletnym dnem, ale czy drugi raz wydał bym na nią 40 złotych? Musiał bym się długo zastanowić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki mały problem. A mianowicie spotkałem

Spoiler

Tajemniczego Wędrowca przed Okarą. Powiedział, że W Vengardzie gdzie mieszkał Ortega, znajdziesz ostatni element.

Wybrałem się tam i nic. Żadnego elementu. Jakiś bug czy pomyłka tłumaczy? Napisze ktoś gdzie mam szukać tego elementu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 11:09, Elminster napisał:

Witam. Mam taki mały problem. A mianowicie spotkałem

Spoiler

Tajemniczego Wędrowca przed Okarą.
Powiedział, że W Vengardzie gdzie mieszkał Ortega, znajdziesz ostatni element.

Wybrałem się tam i nic. Żadnego elementu. Jakiś bug czy pomyłka tłumaczy? Napisze
ktoś gdzie mam szukać tego elementu?


masz moze zainstalowanego ostatniego patcha? jeśli nie to informuje, że w podstawowej wersji po porstu brakuje ostatniego elementu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i ukończyłem ten Zmierzch Bogów. Nie będę dużo pisał o mechanice (bo po co powtarzać to co już napisałem?) ale muszę wspomnieć, że mnie mocno irytowało to, że przy niektórych potworach i postaciach (typu mumia, troglodyta czy ork strażnik) po prostu nie było napisane jak nazywa się dany stwór :/ Ale nie będę się na to uskarżał, bo w tym poście chodzi mi głównie o fabułę, która zresztą jest dosyć skomplikowana jak dla mnie, że się tak wyrażę. Po pierwsze:

Spoiler

Przepowiednia Xardasa. Może nie słuchałem wszystkich dialogów, ale czego ona dotyczyła? Bezimiennego? Czy też tego, że do Myrtany zostanie przyzwana Bestia? Mógł by ktoś mi to wytłumaczyć?

Po drugie:
Spoiler

Oko Innosa. Nie wiem jak innym, ale wydaje mi się to trochę naciągane. Nawet jeżeli Milten był jego powiernikiem, to dlaczego podczas pobytu w Klasztorze go nie oddał do świątyni? Przecież sam mówił, że żaden śmiertelnik nie może posiąc jego mocy. (może było troszkę inaczej powiedziane, ale sens został zachowany). Dlaczego zachował Oko, to chyba nigdy się nie dowiem :)

A do tego wspomnę, że ta sprawa z przyzwaniem bestii jest lekko naciągana. Jeżeli miał bym ocenić tą grę w skali 1 do 10, to wystawił bym jej solidne 4. Tyle ode mnie.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hah! Ale jedno trzeba przyznać. Charakter bezimiennemu to zrobili w tej części świetny. :) Wyzwoliciel myrtany! pffff Rany chyba umrę ze śmiechu! Na razie gram bez pathy, bo się ściągają, ale żaden bóg mnie jeszcze nie zaatakował. A tobie Ezio polecam kupić dodatek, chociażby po to aby zobaczyć ten cyrk. ;]

EDIT: A tak w ogóle ten najnowszy path na pewno ma tylko 230 MB? Bo jakoś pokazuje że pobrałem już 78MB ale pasek pobierania nie zapełnił się nawet w 1 procencie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2009 o 16:12, Desann235 napisał:

Hah! Ale jedno trzeba przyznać. Charakter bezimiennemu to zrobili w tej części świetny.
:) Wyzwoliciel myrtany! pffff Rany chyba umrę ze śmiechu!

Na samym końcu miałem wrażenie, że bezimienny to lord Vader z gwiezdnych wojen. :P

Dnia 20.08.2009 o 16:12, Desann235 napisał:

Na razie gram bez pathy, bo się ściągają, ale żaden bóg mnie jeszcze nie zaatakował.

Jakiś zaatakuje cię, na pewno. U mnie podobnie było. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 19:52, Ezio napisał:

Wiecie co uwielbiałem poprzednie odsłony a jak gra jest ba promocji 40 zyla to kupię
chyba..Jak myślicie?

Za 40 zł to można już zaryzykować zdrowie i zagrać w Zmierzch Bogów. W poprzednich odsłonach nie uświadczysz takich rzeczy jak niewidzialny npc czy zapadający się w ziemi przy siedzeniu przy ognisku. Jestem fanem tej serii, ale ten dodatek jest tragiczny. Jedyne co go ratuje to głos głównego bohatera oraz to, że spotkasz tam "starych znajomych". Kup, ale przygotuj się na te wiadra bugów, których jest ogrom to nic w porównaniu do poprzednich części razem wziętych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oho pierwszy bóg mnie już dopadł, mianowicie znalazłem w chatce w Silden puchar ognia. Oj ciężko będzie. Dobra, a teraz mam pytanie: czy starczy mi punktów doświadczenia w tej grze na rozwinięcie kilku dziedzin na raz? Na przykład magii i walki wręcz? Oczywiście przyjmując że gram na pathu 1.0.89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do tych listów polecających...
Gdzie mogę znaleźć ogniste pokrzywy, bądź te rzekome ścierwojady które je zżarły ? Bo wybiłem już sporo tego ptactwa, przeszukałem lasy w okolicach Nordmaru, nic nie znalazłem (oprócz dziesiątek skrzyń :P ) i szczerze mówiąc nie chce mi się szukać tych roślin dla tego alchemika.

Drugie pytanie :

Czy zadanie z krowami do wyrżnięcia można zastąpić jakimś innym ? Do tej pory znalazłem tylko 5 zadań z listami : znaleźć pokrzywy, pobić Barnebusa (czy jak mu tam, ten co zabawiał się z cudzą żoną) znaleźć amulet z Geldern, miłośnik ptaków, i właśnie te krówska. Są jeszcze inne możliwości, czy faktycznie trzeba się ich pozbyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

1. Ścierwojady są całkiem blisko Silden. Przy bramie jak się wychodzi na Geldern. Zamieszczam screena do pomocy.
2.Jest jeszcze inne zadanie. Mianowicie ten gość w Geldern- Dylan, któremu musisz zabrać amulet- zaproponuje nam inne przeciwne zadanie do tego co dostaliśmy. Gra pozwala na wykonanie obydwu i zainkasowanie dwóch listów.

20090823181218

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2009 o 18:12, Desann235 napisał:

/.../

1. Ścierwojady są całkiem blisko Silden. Przy bramie jak się wychodzi na Geldern. Zamieszczam
screena do pomocy.
2.Jest jeszcze inne zadanie. Mianowicie ten gość w Geldern- Dylan, któremu musisz zabrać
amulet- zaproponuje nam inne przeciwne zadanie do tego co dostaliśmy. Gra pozwala na
wykonanie obydwu i zainkasowanie dwóch listów.

Wielkie dzięki. Akurat pod bramą nie szukałem, tylko to miejsce zostało :) Cóż, najciemniej pod latarnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: dostałem zadanie zebrania 4 artefaktów dla Marca. Zdobyłem je już od Conza, Hildura oraz Severina. Gdzie jest ostatni? Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować