Zaloguj się, aby obserwować  
Falconer

IRCowi Milionerzy

113 postów w tym temacie

Witam. :) Z pewnością każdy z was kojarzy TVN`owski teleturniej Milionerzy, prawda? No więc teraz macie możliwość zagrania w Milionerów nie tylko na forum ale i na IRC!

O co chodzi? W przyszłości kiedy będę mieć rangę sekretarza (czyli za rok mniej więcej...) stworzę własny kanał o nazwie "milionerzy". Póki co muszę się dać na łaskę właściciela kanału #mafia. :] Ale... lepszy rydz nisz nic. Gram.pl też było uzależnione od CDP a teraz jest w pełni niepodległe. ;)

INFORMACJE OGÓLNE

1. "Ircowi Milionerzy" będą odbywały się (za zgodą właścicieli kanału #mafia) co najmniej raz w tygodniu w godzinach wieczornych Po 19:00 a przed 24:00.

2. Prowadzącym programu jest Falconer (w przyszłości może dojść inna chętna osoba), który będzie odgrywał rolę Huberta Urbańskiego.

3. Każda z 10 osób grająca w IRCowych Milionerów dostaje "voica", czyli możliwość wypowiadania się w moderowanym temacie. Temat zostaje wprowadzony w tryb "+m". Oznacza to, że wiać jedynie osób z voicem (widoczny plus przy nicku). Po konkurencji: "Kto Pierwszy ten lepszy" tylko jedna osoba zostaje z voicem.

4. Rozgrywka składa się z pięciu etapów.

a) Pierwszy - Przywitanie wszystkich uczestników gry, oraz przedstawienie ich.

b) Drugi- Pytanie: "Kto Pierwszy, ten Lepszy". Gracze oddają głosy na okno główne kanału.

c) Czwarty - Po oddaniu wszystkich głosów, prowadzący czyta prawidłową kolejność, po czym wyłania osobę, która zaznaczyła ją jako pierwsza.

d) Piąty - Osoba, która wygrała pojedynek: "Kto Pierwszy ten Lepszy" bierze udział we właściwej grze o milion.

KOŁA RATUNKOWE

1. Każdy grający ma prawo do korzystania z kół ratunkowych w dowolnym momencie.

2. Pół na pół. Kiedy gracz poprosi o koło pół na pół, zostaną odrzucone dwie błędne odpowiedzi i pozostanie jedna poprawna i jedna błędna.

3. Pytanie do Publiczności. Oznacza to, że każda z osób będących na kanale ma prawo oddać głos na PRIV do prowadzącego. Na podstawie ilości osób będących na kanale i ilości wysłanych głosów na daną odpowiedź (A,B,C lub D) jest liczony wynik procentowy na daną odpowiedź.
Prowadzący na głosy czeka maksimum dwie minuty od sygnału: "TERAZ"

4. Telefon do przyjaciela. Gracz wybiera jedną z osób będących na kanale do pomocy. Wtedy ta wybrana osoba dostaje voica (prawo głosu) na 30 sekund. Po upływie czasu voice zostaje odebrany.

ZASADY

1. Po wyraźnym sygnale prowadzącego o ciszy, nie należy się odzywać. Za nieprzestrzeganie tego, najpierw osoba, która złamała tą zasadę dostaje upomnienie, potem kick, drugi kick i za czwartym razem BAN.

2. W czasie rozgrywki nie należy zmieniać nicków - używać komendy: "/nick"

3. Można się zastanawiać nad odpowiedzią maksymalnie 10 minut. Po upływie tego czasu zawodnik zostaje zdyskwalifikowany.

To by było na tyle. :)

Czekam na uwagi, pomysły... :)

Pozdrawiam

Falconer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

//Edit//

14.04.08r.


Dzięki uprzejmości użytkownika AQ22 zyskałem możliwość prowadzenia IRCowych Milionerów na kanale /starwars

Zapraszam - /starwars

Jeszcze raz dzięki, dla AQ22. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2008 o 21:04, Falconer napisał:

Dzięki uprzejmości użytkownika AQ22 zyskałem możliwość prowadzenia IRCowych Milionerów
na kanale #starwars
Zapraszam - /starwars

Nie ma za co. I tak głównie to zasługa Klimosa który założył kanał.
No i dam wygodniejszy sposób wejścia na kanał:
http://irc.gram.pl/index.php?ch=starwars

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra z 15 Kwietnia 2008

Godzina 15

Postanowiłem zrobić grę z pięcioma osobami.

Były to:

-> AQ22

-> Budep

-> LUIGI93

-> master_matrox

-> sianer

Pytanie w konkurencji: "Kto Pierwszy ten Lepszy" brzmiało:

Uporządkuj miasta w Polsce w kolejności alfabetycznej:

A: Poznań

B: Bydgoszcz

C: Kraków

D: Zakopane


Najszybszy był master_matrox i on zakwalifikował się do właściwej gry. Bez problemu doszedł do pytania za 125 tysięcy złotych. Miał trzy koła ratunkowe, jednak zaryzykował w tym momencie. Pytanie brzmiało:

Monotoniczność funkcji wyznaczamy badając znak:

A: 1 pochodnej

B: 2 pochodnej

C: Współczynnika A

D: Miejsc Zerowych


Zaryzykował odpowiedź B. Stracił tym samym 85 tysięcy złotych. Zakończył grę z sumą 40000zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2008 o 15:59, Falconer napisał:

Postanowiłem zrobić grę z pięcioma osobami.
Były to:
-> AQ22

To ja grałem? Miło wiedzieć.
A co do samego kanału, zostanę z operatorem i pomoderuje go ;]
Co o tym myślisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2008 o 19:21, AQ22 napisał:

> Postanowiłem zrobić grę z pięcioma osobami.
> Były to:
> -> AQ22
To ja grałem? Miło wiedzieć.
A co do samego kanału, zostanę z operatorem i pomoderuje go ;]
Co o tym myślisz?


W porządku, to Twój kanał. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2008 o 19:33, Falconer napisał:

Rozpoczynam nabór 10 osób do gry. :)
Start: 21:00

Wchodzę w to!

1. bartek002
2. Igor FCBayern
3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować