Zaloguj się, aby obserwować  
Nyarlatoteph

Quake Live - temat ogólny

1185 postów w tym temacie

Dnia 29.09.2009 o 16:04, Rythmic napisał:

Nie ma to jak cpma! oki-doki zapraszam xD


Vanilla a CPMA to dwie różne sprawy. QL jest dla nowych graczy, jest prościej go ogarnąć, więc dlatego naprawdę mało ludzi gra na CPMA. Dziś już mało kto gra na ProModzie, ale nowi nie powinni do niego włazić, bo raz, że od razu można kogoś takiego zjechać 40 - -20 i się taki zniechęci, a po drugie, trzeba bawić się w patche/pb, mieć własnego cd keya. A QL? Instalujesz i grasz, nic nie trzeba robić. Dlatego większość przerzuciła się z q3 na ql.

Tak więc jestem raczej przeciwny wprowadzeniu map i fizyce CPMA, bo tam będą rządzić wyjadacze, nowi się zniechęcą. QL to VQL, i takie IMO ma zostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2009 o 11:30, Infinitas napisał:

Wie ktoś jak komendy w Q3A wpisywać? Bo ja cholera jak wpisuje tak jak w QL to tylko
się pokazuje Infinitas: "moja komenda" i nic się nie dzieje :/

Używaj tabulatora jeśli nie jesteś pewny komendy.
A tutaj tutorial
http://www.quake.net.pl/?page=konsola_q3
Sporo ciekawych trików dla nowych graczy, ale większość znana jest od czasów poprzednich części ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2009 o 11:48, hans_olo napisał:

> Wie ktoś jak komendy w Q3A wpisywać? Bo ja cholera jak wpisuje tak jak w QL to tylko

> się pokazuje Infinitas: "moja komenda" i nic się nie dzieje :/
Używaj tabulatora jeśli nie jesteś pewny komendy.
A tutaj tutorial
http://www.quake.net.pl/?page=konsola_q3
Sporo ciekawych trików dla nowych graczy, ale większość znana jest od czasów poprzednich
części ;].

Ok, wszystko git tylko byłbym wdzięczny jakbyś mi podał jak ustawić sobie model przeciwnika bo cg_enemyModel nie działa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2009 o 13:16, hans_olo napisał:

Lecisz na jakichś modach?
Tu trochę wyjaśnień, może będą pasować http://forums.gamespy.com/tech_support/b49986/7340204/r7340211/

Nie, bez żadnych modów, zwykły kwak z patchem ściągniętym z id. Muszą cpma zainstalować żeby można było forcemodel ustawić? -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2009 o 09:09, Infinitas napisał:

Nie, bez żadnych modów, zwykły kwak z patchem ściągniętym z id. Muszą cpma zainstalować
żeby można było forcemodel ustawić? -.-

No to nie wiem. Ale wiem, że i ja z niektórymi komendami miałem problemy, choć nie pamiętam z którymi - tak na pocieszenie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2009 o 19:52, Mistiq napisał:


> Ok, wszystko git tylko byłbym wdzięczny jakbyś mi podał jak ustawić sobie model
przeciwnika
> bo cg_enemyModel nie działa :/

oto rozwiązanie Twojego problemu
http://www.holysh1t.net/changing-enemy-skin-visibility-quakelive/
miłej zabawy ^_^

Erm, mi o Q3A chodziło >.< Zresztą już nie trzeba bo na cpma forcemodel jest jako default...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ło co tu lata? Gram se CA, a choćby nie wiem ile fragów, to score zdupione. Przed chwilą miałem 7 fragów więcej niż gość, przy tym samym stosunku deadów i mnie wyprzedzał w scorze -.-. I tak mam od dłuższego czasu, ciągle mam niziutenki score.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2009 o 21:35, Budep napisał:

Ło co tu lata? Gram se CA, a choćby nie wiem ile fragów, to score zdupione. Przed chwilą
miałem 7 fragów więcej niż gość, przy tym samym stosunku deadów i mnie wyprzedzał w scorze
-.-. I tak mam od dłuższego czasu, ciągle mam niziutenki score.


Score na CA dostaje się za fragi ORAZ za zadane obrażenia. wygląda na to, że tylko dobijasz, a on trochę się z nimi bawi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2009 o 21:35, Budep napisał:

Ło co tu lata? Gram se CA, a choćby nie wiem ile fragów, to score zdupione. Przed chwilą
miałem 7 fragów więcej niż gość, przy tym samym stosunku deadów i mnie wyprzedzał w scorze
-.-. I tak mam od dłuższego czasu, ciągle mam niziutenki score.

Jak zostajesz sam na kilku i to dzięki tobie rundę wygrywają to masz większy score niż jakbyś normalnie tłukł ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O matko. Postanowiłem sobie pograć przed jutrzejszą obroną mgra po miesięcznej przewie, ale widzę, że w QL jest coraz więcej cheaterów i trolli. Ledwie wszedłem na serwer i co widzę? Co sekundę ktoś dostaje kicka, po czym sam wyleciałem. Gdy reconnectowałem, dosłownie w sekundę wyleciałem ponownie (kto tak szybko włącza cv jeśli nie bot?). Chyba czas zainstalować ponownie Q3 i pograć z prawdziwymi graczami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2009 o 22:32, hans_olo napisał:

O matko. Postanowiłem sobie pograć przed jutrzejszą obroną mgra po miesięcznej przewie,
ale widzę, że w QL jest coraz więcej cheaterów i trolli. Ledwie wszedłem na serwer i
co widzę? Co sekundę ktoś dostaje kicka, po czym sam wyleciałem. Gdy reconnectowałem,
dosłownie w sekundę wyleciałem ponownie (kto tak szybko włącza cv jeśli nie bot?). Chyba
czas zainstalować ponownie Q3 i pograć z prawdziwymi graczami.

Lol, zanim ci się mapa wczyta to już pokazuje że dołączyłeś do serva i można cię kicknąć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2009 o 09:57, Infinitas napisał:

Lol, zanim ci się mapa wczyta to już pokazuje że dołączyłeś do serva i można cię kicknąć
:P

Anyway sytuacja z deka żenująca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boty to mega wkurzająca sprawa. Koleś patrzy się w całkiem inną stronę, a w jednej setnej sekudny obrywam śmiertelnie od niego railem -.-. Boty to najgorsze gówno w tej grze, ale ni da rady tego wyeliminować. Szkoda, że nie ma jakiegoś szybkiego przycisku czy komendy, że można donieść do GM :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2009 o 14:16, Budep napisał:

Boty to mega wkurzająca sprawa. Koleś patrzy się w całkiem inną stronę, a w jednej setnej
sekudny obrywam śmiertelnie od niego railem -.-. Boty to najgorsze gówno w tej grze,
ale ni da rady tego wyeliminować. Szkoda, że nie ma jakiegoś szybkiego przycisku czy
komendy, że można donieść do GM :)

Ja gram od Marca i ani razu bota nie widziałem >:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować