Zaloguj się, aby obserwować  
cumulonimbus

Settlers IV - jak poruszać statkiem transportowym??? - pomocy! [M]

23 postów w tym temacie

gram już trochę w settlers IV ale nigdzie nie znalazłem sposobu poruszania statkiem transportowym. jak ktoś wie jak to proszę o pomoc. mam przystań i statek transportowy ale on nie chce płynąć! przez to nie moge wykonac misji:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2006 o 00:59, cumulonimbus napisał:

gram już trochę w settlers IV ale nigdzie nie znalazłem sposobu poruszania statkiem transportowym.
jak ktoś wie jak to proszę o pomoc. mam przystań i statek transportowy ale on nie chce płynąć!
przez to nie moge wykonac misji:(

Na począket użyj wyszukiwarki na forum (jest koło przycisku regulamin).
Później znajdź odpowiedni temat.

W Twoim problemie Ci niestety nie pomoge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...)

Statek transportowy porusza się niezależnie od naszej woli. Aby się ruszył, potrzebne są dwie przystanie, startowa i docelowa. Przy obu przystaniach musi być jakas liczba tragarzy, aby mogli oni przenosić towary. Przystań docelowa nie może też być zapchana materiałami. W takim wypadku statek nie popłynie. Musisz też mieć wyznaczony szlak transportowy.

I zgadzam się z Yasiu89, używaj wyszukiwarki. http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=137&u=92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2006 o 10:36, Tomi_323 napisał:

Problem dotyczy IV wersji, a Ty mu dałeś linka do V ;-)


A rzeczywiście, mój błąd :P Wydawało mi się że tam jest jeszcze I przed V :)

Ale w takim razie, cumulonimbus miał rację zakładając ten temat. Prawdę mówiąc, nie istnieje żaden temat ogólny o SIV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam tej gry już za dobrze...
Jednak wydaje mi się, że potrzebujesz również drugiego portu - statek będzie pływał pomiędzy dwoma przystaniami i wyładowywał to co mu kazałeś (w porcie nastawia się co ma być przyjmowane i chyba co ma być wysyłane też)


Mała prośba na przyszłość:
Poza używaniem Szukajki staraj się również, gdy już jednak zakładasz nowy temat, zawrzeć w nim więcej informacji - samo Pomocy! wystąpiło na forum już tak wiele razy, że jak w szukajkę je wpiszesz to całą stronę tematów znajdziesz. A w każdym temacie był inny problem.
Dla przejrzystości i sprawności z korzystania z Forum dobre tytuły wątków są niezbędne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że w III występował identyczny problem. W IV nie grałem, ale może sposób z III pomoże. Zamieniasz kilku swoich osadników w pionierów, pakujesz ich na statek, wysyłasz na nową wyspę, szukasz nimi narzędzi i surowców, zamieniasz ich spowrotem w zwykłych osadników i każesz wybudować przystań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2006 o 15:51, shinian napisał:

Pamiętam, że w III występował identyczny problem. W IV nie grałem, ale może sposób z III pomoże.
Zamieniasz kilku swoich osadników w pionierów, pakujesz ich na statek, wysyłasz na nową wyspę,
szukasz nimi narzędzi i surowców, zamieniasz ich spowrotem w zwykłych osadników i każesz wybudować
przystań.


heh identycznie zrobiłem jak trzeba było utrzymac na drugiej wyspie osade (druga misja w Settlers III). Co do tuch statków handlowych to nigdy mi to sprawnie nie chodziło, bo jakieś to dziwne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...)

Według rad jakich tutaj udzielili moi poprzednicy, to nie jest wymagane, aby zamieniać w pionierów. W IV potrzebują oni łopaty. Więc najlepiej jest przetrasportować złodziei. Jeśli potrzebujesz takich rzeczy jak młotek/łopata/itd, to możesz w warsztacie wybudować wóz pionierski, który potrzebuje młotków/łopat/drewna/kamienia/pionierów a następnie przetransporotować go zwykłym statkiem transportowym. Wóz potrzebuje osiołka, pamiętaj!!! Jak wylądujesz wozem, to możesz go rozłożyć i wtedy pionierzy przekopią kawałek terenu. Potem możesz ich zmienić w tragarzy, a Ci automatycznie w budowniczych i kopaczy. I wtedy możesz zacząć budować przystań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2006 o 00:59, cumulonimbus napisał:

gram już trochę w settlers IV ale nigdzie nie znalazłem sposobu poruszania statkiem transportowym.
jak ktoś wie jak to proszę o pomoc. mam przystań i statek transportowy ale on nie chce płynąć!
przez to nie moge wykonac misji:(


http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=7067&u=8 po co ci dwa tematy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co... ... Widze, że tu każdy woli każdego pouczać, ale odpowiedzi to już nie bardzo macie ochote udzielać. Ja nie zakładałam tametów. Pytam w tematach, które już istnieja i które z nazwy wydają mi się najodpowiedniuejsze. Ale zamiast odpowiedzi widzi się tylko uwagi samozwańczych moderatorów. Gratulacje... "Dzięki za pomoc" :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy taki jest.

No więc tak. Czy masz wóz połączony z osiołkiem? W tzw Wóz Pioniera? Jak Ci się tylko wóz wybuduje, to gdy na niego klikniesz to masz tam ikonkę "Stwórz Wóz Pioniera". Do tego potrzebujesz 10 pionierów (do każdego potrzebujesz jednej łopaty) 8 młotków, trochę drewna i kamieni. Dopiero tak przygotowanym wozem możesz poruszać. Wtedy powinien wejść na statek.

A jeśli tak zrobiłeś, a nie działa, to ściągnij najnowszą poprawekę ze strony głównej. Znajdziesz ją łatwo.

--> Tomeksmy01. Popatrz na nazwę tematu. I na poprzednie daty. Widzisz że ten temat ma trochę czasu? I jest zatytułowany idealnie do danego problemu. Więc nie widzę po co się czepiasz. I jak nic nie wnosisz, to się nie odzywaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Werewolf- wielkie dzięki za pomoc.
Wiem, że nie wszyscy są tacy, ale jak widzę takie cos, to mam ochotę <censored> ;)
ATak- wóz pioniera mam zrobiony, wszystko załadowane, nawet idzie w kierunku statku... Ale na staek nie chce wejśc... Co za osioł ;)
Miałabym wobec tego prośbę- kompletnie się nie znam na wszelkich "perełkach" informatycznych. Zainstalowanie gry to już dla mnie nie lada wyczyn, więc mógłbyś mi wyjasnic... hm.... "na chłopski rozum" co z tą poprawką? :D Przepraszam, jeśli nadużywam dobroci... Ładnie proszę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc tak. Ściągasz ten oto plik: http://www.gram.pl/pliki_szczegoly.asp?id=695 I go instalujesz. Nie musisz robić za wiele rzeczy. Patch się sam instaluje. Jednak na wszelki wypadek zrób sobie kopię zapasową Twoich zapisów gry. Wchodzisz do folderu gry i tam masz folder Save. Kopiujesz go (prawy kopiuj [CTRL+C]) i wklejasz go gdzie indziej (prawy wklej [CTRL+V]). Potem po instalacji patcha (jeśli zrobiłeś sobie kopię zapisów gry) powtarzasz daną czynność. A następnie odpalasz grę.

Jest jeszcze taka sprawa, że wóz nie chce wejść, bo statek może stać źle względem nabrzeża. Spróbuj go przesunąć w inne miejsce. Albo prom jest pełen. Ale w to raczej wątpie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.05.2006 o 05:07, PolishWerewolf napisał:

Jest jeszcze taka sprawa, że wóz nie chce wejść, bo statek może stać źle względem nabrzeża.
Spróbuj go przesunąć w inne miejsce. Albo prom jest pełen. Ale w to raczej wątpie.


To to ma być prom, czy statek transportowy? | Już całkiem zgłupiałam :/
Statku transportowego nie da się przesunąc :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście mówię o promie. Tylko na niego można ładować jednostki. Na statek transportowy wchodzą tylko materiały. I może on kursować tylko na wyznaczonej trasie od przystani to przystani. A prom dowolnie. Napisałem wtedy statek, żeby nie powtarzać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2006 o 16:23, PolishWerewolf napisał:

Oczywiście mówię o promie. Tylko na niego można ładować jednostki. Na statek transportowy wchodzą
tylko materiały. I może on kursować tylko na wyznaczonej trasie od przystani to przystani.
A prom dowolnie. Napisałem wtedy statek, żeby nie powtarzać :)


Dobra, transport sie udał, wszystko rozpakowałam, zagarnęłam pionierami trochę terytorium, zamieniłam w pionierów w robotników i chcę budowac na wyspie ale klapa ;(
Zaczynam popadać we frustrację... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować