Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Pierwszy pokaz Mass Effect na wschód od Odry - zobacz wideo!

28 postów w tym temacie

Dnia 17.04.2008 o 21:42, SoundWave napisał:

Napraw sobie sarkazm-detektor koles. Ja naprawde nie wiedzialem, ze Mass Effect to jedna
z najbardziej oczekiwanych gier R P G tego roku.
Moze to byc spowodowane prostym stwierdzeniem, ze RPGi z max 3 opcjami dialogowymi to
smiech na sali.

Coz, byc moze nastepnym razem lepiej ci pojdzie :/


Z tymi trzema opcjami masz na myśli właśnie ME? To niestety mijasz się z prawdą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2008 o 15:45, Dranimrev napisał:


Z tymi trzema opcjami masz na myśli właśnie ME? To niestety mijasz się z prawdą...


Oh, sorki. Myslalem, ze to temat o innym Mass Effect.
http://i.gametap.com/web30/eMagazine/emag_masseffect_x360_080607_1_44c40.jp g
http://grandtextauto.org/archives/MEdialogue1.png
http://www.aeropause.com/archi ves/images/masseffecttired.jpg
http://www.cook66.com/gs/article/masseffect.jpg
htt p://pl.youtube.com/watch?v=vUuHbI5nwiw
Widzisz, nawet jak znajdziesz ze 2 sytuacje, gdzie dialog ma cztery sytuacje gdzie mozesz powiedziec "what" "oh no" "hell yes!" i "let''s do it", nie zmienia to faktu, ze wiekszosc "dialogu" jest stworzona z 3 opcji, kazda ze zdaniami prostymi jak konstrukcja cepa.
Co jest dosc zalosne biorac pod uwage, ze to powinien byc rpg. Ale to pewne next-genowy rpg, wiec jest mu wybaczone.
Przy calej mojej dobroci, szukaniu dialogow na screenach, filmikach znalazlem: 1 kawalek gdzie jest 5 malych opcji i 1 kawalek z 4 malymi opcjami. Gdzies tak ~4 wyrazy na 1 opcje.
Potem czlowiek patrzy na Tormenta i smieje sie glosno, gdy takie cos jest jednym z najbardziej oczekiwanych "rpgow" roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2008 o 20:32, SoundWave napisał:

>
> Z tymi trzema opcjami masz na myśli właśnie ME? To niestety mijasz się z prawdą...


Oh, sorki. Myslalem, ze to temat o innym Mass Effect.
http://i.gametap.com/web30/eMagazine/emag_masseffect_x360_080607_1_44c40.jp g
http://grandtextauto.org/archives/MEdialogue1.png
http://www.aeropause.com/archi ves/images/masseffecttired.jpg
http://www.cook66.com/gs/article/masseffect.jpg
htt p://pl.youtube.com/watch?v=vUuHbI5nwiw
Widzisz, nawet jak znajdziesz ze 2 sytuacje, gdzie dialog ma cztery sytuacje gdzie mozesz
powiedziec "what" "oh no" "hell yes!" i "let''s do it", nie zmienia to faktu, ze wiekszosc
"dialogu" jest stworzona z 3 opcji, kazda ze zdaniami prostymi jak konstrukcja cepa.

Co jest dosc zalosne biorac pod uwage, ze to powinien byc rpg. Ale to pewne next-genowy
rpg, wiec jest mu wybaczone.
Przy calej mojej dobroci, szukaniu dialogow na screenach, filmikach znalazlem: 1 kawalek
gdzie jest 5 malych opcji i 1 kawalek z 4 malymi opcjami. Gdzies tak ~4 wyrazy na 1 opcje.
Potem czlowiek patrzy na Tormenta i smieje sie glosno, gdy takie cos jest jednym z najbardziej
oczekiwanych "rpgow" roku.

Mijasz się z prawdą, bo opcje pokazane w dialogu nie są naprawdę wypowiadane przez postać. Szukałeś na screenach... Jeśli zagrałbyś, wiedziałbyś, że opcje do wyboru to tylko zagadnienia, a postać wygłasza własne obszerniejsze kwestie (opieram się na wersji X-Box). Więc to lekka nieścisłość z tym "Hell yes" i "Oh no". No i jest jeszcze opcja "Zbadaj" (kłania się Fallout 1), gdzie możesz dopytać o różne rzeczy... A ilość opcji dialogowych rośnie, gdy rozwiniesz Urok lub Zastraszanie.

Czasy się zmieniają, zmieniają się RPG. Też bym się nie obraził za Fallouta3 od Interplaya w widoku tpp lub izometrycznym. Nie obraziłbym się za Tormenta 2, ale świat idzie naprzód. ME ma porywającą akcję i dobrą rozgałęzioną fabułę, więc bez jaj z tym narzekaniem - to w końcu Bioware. Nie robią złych rpg. To po prostu gatunek ewoluuje.
Nie rozumiem tworzenia sztucznych podziałów na true-rpg i nex-gen rpg... Śmieszy mnie to. RPG dzielimy na dobre i złe.
No offence i pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 18:15, Heroes1990 napisał:

Nie no, aktorzy to rzeczywiście wielkie "gwiazdy"...

Wolałbyś Lindę jako komandora i Figurę jako Ashley? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.04.2008 o 14:10, Dranimrev napisał:

Mijasz się z prawdą, bo opcje pokazane w dialogu nie są naprawdę wypowiadane przez postać.
Szukałeś na screenach...

A na czym mam szukac? Nie kupuje gier, do ktorych nie jestem przekonany. A w Polsce nie ma wypozyczalni gierek ;)

Dnia 20.04.2008 o 14:10, Dranimrev napisał:

Jeśli zagrałbyś, wiedziałbyś, że opcje do wyboru to tylko zagadnienia,
a postać wygłasza własne obszerniejsze kwestie (opieram się na wersji X-Box). Więc to
lekka nieścisłość z tym "Hell yes" i "Oh no". No i jest jeszcze opcja "Zbadaj" (kłania
się Fallout 1), gdzie możesz dopytać o różne rzeczy... A ilość opcji dialogowych rośnie,
gdy rozwiniesz Urok lub Zastraszanie.

A co ma do rzeczy, ze postac powie troche wiecej niz 3-4 wyrazy? To biedni gracze nie potrafia juz czytac? A Torment byl dla elitystycznych hardcorowych rpgowcow bo bylo duzo dialogu?
Mozesz probowac mnie przekonac, ze sie myle. Pokaz mi ile to w ME jest dialogue dobrej jakosci.

Dnia 20.04.2008 o 14:10, Dranimrev napisał:

Czasy się zmieniają, zmieniają się RPG. Też bym się nie obraził za Fallouta3 od Interplaya
w widoku tpp lub izometrycznym. Nie obraziłbym się za Tormenta 2, ale świat idzie naprzód.

Bwwahahah, co za argument, swiat idzie naprzod. Dobre, dobre, do lez normalnie ;). To, ze "czasy sie zmieniaja" nie znaczy, ze gracze powinni zanizac swoje oczekiwania, raczej na odwrot. Teraz wyjasnij mi, skoro czasy ida na przod, co takiego "siuper nowego" jest w ME?

Dnia 20.04.2008 o 14:10, Dranimrev napisał:

ME ma porywającą akcję i dobrą rozgałęzioną fabułę, więc bez jaj z tym narzekaniem -
to w końcu Bioware. Nie robią złych rpg. To po prostu gatunek ewoluuje.

Bioware nie robi zlych RPG- fajny fakt, w koncu Neverwinter 1, Jade Empire- RPGi nr 1 ;] Nawet Neverwinter 2: MoTB, ktory byl dobrym rpgiem juz NIE BYL dzieckiem Bioware.

Dnia 20.04.2008 o 14:10, Dranimrev napisał:

Nie rozumiem tworzenia sztucznych podziałów na true-rpg i nex-gen rpg... Śmieszy mnie
to. RPG dzielimy na dobre i złe.
No offence i pozdro.

Nie ja zaczalem podzial na next-geny, to ich swietni tworcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szanuję twoje podejście, ale do końca zgodzić się nie mogę.

Dnia 26.05.2008 o 21:04, SoundWave napisał:

> Mijasz się z prawdą, bo opcje pokazane w dialogu nie są naprawdę wypowiadane przez
postać.
> Szukałeś na screenach...
A na czym mam szukac? Nie kupuje gier, do ktorych nie jestem przekonany. A w Polsce nie
ma wypozyczalni gierek ;)

>

Możesz zagrać gdzieś na X360...
Wypożyczalni nie ma, bo gracze by przegrywali albo kradli. :P

Dnia 26.05.2008 o 21:04, SoundWave napisał:

> Jeśli zagrałbyś, wiedziałbyś, że opcje do wyboru to tylko zagadnienia,
> a postać wygłasza własne obszerniejsze kwestie (opieram się na wersji X-Box). Więc
to
> lekka nieścisłość z tym "Hell yes" i "Oh no". No i jest jeszcze opcja "Zbadaj" (kłania

> się Fallout 1), gdzie możesz dopytać o różne rzeczy... A ilość opcji dialogowych
rośnie,
> gdy rozwiniesz Urok lub Zastraszanie.
A co ma do rzeczy, ze postac powie troche wiecej niz 3-4 wyrazy?

Zarzucałeś, że tego nie ma, wiec pokazuję, ze jednak mówią trochę więcej...

>To biedni gracze nie

Dnia 26.05.2008 o 21:04, SoundWave napisał:

potrafia juz czytac? A Torment byl dla elitystycznych hardcorowych rpgowcow bo bylo duzo
dialogu?

Był dla wytrwałych, nie zaprzeczysz... A gracze dziś nie potrafią w większości czytać, rozejrzy się na forum. ;)

Dnia 26.05.2008 o 21:04, SoundWave napisał:

Mozesz probowac mnie przekonac, ze sie myle. Pokaz mi ile to w ME jest dialogue dobrej
jakosci.

Mam Ci przepisać? :) Sa tam dobre dialogi, choćby rozmowy gracza z jego drużyną. I układy kapitan Anderson - ambasador Udina. Jest parę dialogów, przy których będziesz się zaśmiewał, a jest parę takich, gdzie dłużej zastanowisz się jaką odpowiedź wybrać i co to zmieni.

Dnia 26.05.2008 o 21:04, SoundWave napisał:

> Czasy się zmieniają, zmieniają się RPG. Też bym się nie obraził za Fallouta3 od
Interplaya
> w widoku tpp lub izometrycznym. Nie obraziłbym się za Tormenta 2, ale świat idzie
naprzód.
Bwwahahah, co za argument, swiat idzie naprzod. Dobre, dobre, do lez normalnie ;). To,
ze "czasy sie zmieniaja" nie znaczy, ze gracze powinni zanizac swoje oczekiwania, raczej
na odwrot. Teraz wyjasnij mi, skoro czasy ida na przod, co takiego "siuper nowego" jest
w ME?


Eeee, elementy FPP a''la Gears of War? :) Porażającego novum żadnego nie ma, ale jest synteza starych dobrych elementów - np. znanych z KotORów. I niczego więcej od niego nie wymagam.
A mniejsza ilość dialogu to znak czasów - głupieją nam ludzie.

Dnia 26.05.2008 o 21:04, SoundWave napisał:

> ME ma porywającą akcję i dobrą rozgałęzioną fabułę, więc bez jaj z tym narzekaniem
-
> to w końcu Bioware. Nie robią złych rpg. To po prostu gatunek ewoluuje.
Bioware nie robi zlych RPG- fajny fakt, w koncu Neverwinter 1, Jade Empire- RPGi nr 1
;] Nawet Neverwinter 2: MoTB, ktory byl dobrym rpgiem juz NIE BYL dzieckiem Bioware.


Neverwinter 1 rozwijał skrzydła w Multi, z mistrzem i drużyną... Albo z samą drużyną. Do tego był stworzony.
JE - no, ok 3+/5... NWN2 - nie grałem.

Dnia 26.05.2008 o 21:04, SoundWave napisał:


> Nie rozumiem tworzenia sztucznych podziałów na true-rpg i nex-gen rpg... Śmieszy
mnie
> to. RPG dzielimy na dobre i złe.
> No offence i pozdro.
Nie ja zaczalem podzial na next-geny, to ich swietni tworcy.


No to się zgodzimy, że to bzdurny podział jest, a ME nie jest rewolucją, ale nie jest też dnem.
No i jest RPG, bo nacisk na granie roli położony jest...
Pozdro, miło z kimś odbyć wyczerpującą dyskusję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.05.2008 o 21:55, Dranimrev napisał:

Możesz zagrać gdzieś na X360...
Wypożyczalni nie ma, bo gracze by przegrywali albo kradli. :P

Tak, moge kupic xcegle360 i ME tylko po to, by SPRAWDZIC, czy moze jednak bedzie mi sie podobal. Dzien potem odbiore nagrode za Frajera roku

Dnia 26.05.2008 o 21:55, Dranimrev napisał:

Zarzucałeś, że tego nie ma, wiec pokazuję, ze jednak mówią trochę więcej...

Dobrze wiec, wezmy to. http://i.gametap.com/web30/eMagazine/emag_masseffect_x360_080607_1_44c40.jpg Czy bohater wyglasza jakies kilkuzdaniowe wypowiedzi? I czy potem jesli bohater mowi cos wiecej to czy gracz decyduje CO powiedziec?

Dnia 26.05.2008 o 21:55, Dranimrev napisał:

>To biedni gracze nie

Dnia 26.05.2008 o 21:55, Dranimrev napisał:

Był dla wytrwałych, nie zaprzeczysz... A gracze dziś nie potrafią w większości czytać,
rozejrzy się na forum. ;)

To niech wracaja do Serious Sama. To, ze jedni nie potrafia czytac to nie znaczy, ze nie powinno sie robic gier dla tych, ktorzy potrafia.

Dnia 26.05.2008 o 21:55, Dranimrev napisał:

Mam Ci przepisać? :) Sa tam dobre dialogi, choćby rozmowy gracza z jego drużyną. I układy
kapitan Anderson - ambasador Udina. Jest parę dialogów, przy których będziesz się zaśmiewał,
a jest parę takich, gdzie dłużej zastanowisz się jaką odpowiedź wybrać i co to zmieni.

Wybierz sobie, mozesz przepisac, zrobic screeny, pokazac na youtube. Ja tam nie wierze w bajki o bogu i takie tam, najpierw trzeba udowodnic, ze ME ma dobry dialog, nie na odwrot.

Dnia 26.05.2008 o 21:55, Dranimrev napisał:

Eeee, elementy FPP a''la Gears of War? :) Porażającego novum żadnego nie ma, ale jest
synteza starych dobrych elementów - np. znanych z KotORów. I niczego więcej od niego
nie wymagam.

Co jest nowego w FPP? W

Dnia 26.05.2008 o 21:55, Dranimrev napisał:

A mniejsza ilość dialogu to znak czasów - głupieją nam ludzie.

A wiec czasy sie zmieniaja, ale nowosci nie ma. Za to ubywa ambitnego dialogu, a zastepuje go papka dla dzieci. Nie kupuje tego.

Dnia 26.05.2008 o 21:55, Dranimrev napisał:


Neverwinter 1 rozwijał skrzydła w Multi, z mistrzem i drużyną... Albo z samą drużyną.
Do tego był stworzony.
JE - no, ok 3+/5... NWN2 - nie grałem.

Ale MGowie w NWNie to nie zasluga Bioware. Mowisz, jak dobre RPGi robia. Gralem na single player i myslalem, ze umre z nudow bo gorszego h&s w D&D nie widzialem. A to, ze GRACZE sie nameczyli, zrobili porzadne moduly i serwery to nie zasluga Bioware, tylko wlasnie graczy.

Dnia 26.05.2008 o 21:55, Dranimrev napisał:

No to się zgodzimy, że to bzdurny podział jest, a ME nie jest rewolucją, ale nie jest
też dnem.

Nie mowie, ze jest dnem (od tego mam oblivona), ale szlag mnie trafia jak czytam, ze "tak swietnego rpga jeszcze nie bylo".

Dnia 26.05.2008 o 21:55, Dranimrev napisał:

No i jest RPG, bo nacisk na granie roli położony jest...
Pozdro, miło z kimś odbyć wyczerpującą dyskusję.

W RPGu wazne jest tez, zeby gracz nie wyreczal bohatera. Natomiast z tego co widzialem na filmikach, to wlasnie gracz celuje w ME. Nie wiem jak tam skille wplywaja na celnosc, ale sam fakt, ze "na papierze" mozesz miec mistrza broni, a jednak nic nie trafiac jesli masz 2 lewe rece nie wplywa korzystnie na RPGowosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować