Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Service Pack 3 dla Windows XP pod koniec kwietnia

51 postów w tym temacie

Czyli jednak będą wspierać XP, chociaż się zarzekali, że koniec i tylko Vista. Chyba trochę w tym zasługa tych komputerów Eee od Asusa, bo instalowany tam będzie właśnie XP - Visty na takiej konfiguracji sobie nie wyobrażam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pojawil sie 15 kwietnia jako samodzielny pakiet do sciagniecia jak rowniez jest dostepny w windows update i zgodnie z zapowiedziami sp3 do xp ma sie pojawic wkrotce po nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2008 o 20:49, tomas92 napisał:

Nareszcie :) Data wydania zbiega się z premierą GTA IV, czyżby Microsoft chciał przyćmić legendę gier ;)


Taaa, zwłaszcza, że sami wydali 50 mln dolarów na dofinansowanie R* i nieco lepsze traktowanie przez nich wersji na X360 niż na PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesięcy temu M$ udostępnił SP3 RC, którą dalej homikuje na dysku twardym. Podczas tego udostępnienia serwis idg.pl wdał się w szereg testów, które miały odpowiedzieć na pytanie PO CO ON NAM?
Niektórzyli liczyli na styl AERO z Visty, IE7 i ogólnie rzecz biorąc stworzenie alternatywy do Visty. Rzeczywistość jednak jest inna - SP3 for Win to nic innego jak SP1 for Vista, czyli zbiór łatek poprawiających bezpieczeństwo i optymalizacje z WinServer2k8 + oczywiście wcześniejsze updatey

Osobiście mogę podać odpowiedź na kilka pytań, które się tu znalazły:
1. SP3 wymaga SP2, dopiero ma to zmienić pudełkowe wydanie XP SP3, które ma się pojawić - jak MS zapowiada - w połowie roku
2. SP3 nie wykazał znacząco lepszych wyników niż wcześniejsza paczka jeśli chodzi o szybkość działania
3. Waga SP3RC wynosi 300mb, ale premierowa była zapowiadana jako mniejsza paczka.

Dla niecierpliwych: http://www.soft32.com/download_123572.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2008 o 01:49, Uspatente napisał:

Czyli jednak będą wspierać XP, chociaż się zarzekali, że koniec i tylko Vista. Chyba
trochę w tym zasługa tych komputerów Eee od Asusa, bo instalowany tam będzie właśnie
XP - Visty na takiej konfiguracji sobie nie wyobrażam...


Wg mnie to będzie ostatnie wsparcie tego systemu akie globalne.. że kolejny pack. Wątpię że wydadzą za ileś lat SP4 technologia 64 bitowa niedługo ogarnie cały świat i te same programy będą pisane na nowo a sprzęt też stanieje i będzie można spokojnie sobie choćby tą Vistę świstę instalować bez większych zmartwień o pożarcie pamięci RAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2008 o 00:57, gpodoba napisał:

Taaa ??? akurat XP na początku też był niedorobiony i wiekszośc uzytkownikow sobie chwaliła
w98se dopóki nie pojawił sie sp1 a pozniej sp2.
Ja teraz pozegnalem sie z XP i pracuje na Vista Utimate PL 32bit z sp1 bo juz sie ukazal.
System coraz lepszy ku moim zdziwieniu...


Pozdrów ode mnie DRM i pół godzinne kopiowanie 4 GB pliku z partycji na partycje.
tak się składa że testowałem XP-ka zaraz po premierze i przyznać musze że był napawde dobrze skonstruowanym środowiskiem.
a Vista? Vista mój kochany ma wymagania z kosmosu, pierwszy raz się zdarza że trzba robić upgrade kompa nie dla gier ale dla samego OS-u
ale zostawmy wymagania.
Vista to test MIcroshitu, czy jak zrobimy glowa, transparency i blura to im się spodoba.
podobać sie podoba, tytlko panowie zapomniali że jądro pochodzi jeszcze z windowsa 2000, i przez ostatnie 8 lat ładowali do kodu masę ustrojstwa, przez co Vista to teraz 40% systemu i 60% niepotrzebnego badziewia.
Windows 7 ma śmigać na nowym jądrze i chwała im za to, ileż można latać na jednym silniku...
to tak ja by przez 8 lat każdy z wydanych w tym czasie NFS-ów latał na tym samym silniku graficznym i poprawiane było tylko coo nieco.
wyobraźcie sobie Pro Streeta w grafice dajmy an to.. Hot Pursuit 2 :P
Tak czy siak, zaarz sobie chyba ściągne SP3 bo bardzo mnie ciekawi czy faktycznie jest taki fajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.04.2008 o 11:12, Dark SMG napisał:

Tak czy siak, zaarz sobie chyba ściągne SP3 bo bardzo mnie ciekawi czy faktycznie jest
taki fajny.


"Fajność" polega na uaktualnionym zbiorze łatek i to tyle chyba:) Bawiłem się SP3 Rc2 w pracy bo tam mam wersję angielską OS''a. Więcej różnic nie zauważyłem ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, wygląda na to, że jednak wbrew moim obawom SP3 dla XP nie podzieli losu SP5 dla 2000. Choć z drugiej strony może lepiej poczekać do końca kwietnia, bo MS lubi zaskakiwać ;). Ale ten kolejny SP wydaje się już tylko zwykłą zasłoną dymną :?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować