• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
wow-ik

Assassin’s Creed- zawieszanie się gry

Pytanie

No więc po odpaleniu gry(Assassin’s Creed), przejściu utorial’a gra zaczęła zawieszać się po około 10-15min gry. Dokładnie to zawieszanie zaczęło się pojawiać po wejściu do Damaszku. Zawiesza się tylko gra, można ja wyłączyć za pomocą Menadżera Zadań.
Mój komputer:
C2D E4300@2.5, RAM 2GB 800MHz cl4, Płyta Asus p5b-v, Radeon 3870 X2, Windows XP PRO SP2
Gram na najwyższych ustawieniach (gra sama mi tak ustawiła) w rozdzielczości 1152na864.

Proszę o szybką pomoc.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Nie zakładając nowego tematu, napiszę tutaj.

Otóż mam problem z zawieszaniem się AC, zawiesza po ok. 30 - 40 minutach grania, lub podczas zapisywania/wczytywania. Nie ważne czy gram na średnich, czy niskich detalach. Sprzęt:

C2D E4500 2.2 Ghz
1GB RAM
ATI X1600 256 MB

W razie czego mogę wkleić raport DxDiag.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.07.2008 o 20:20, Marcinos07 napisał:

W razie czego mogę wkleić raport DxDiag.

w tym przypadku nie będzie potrzebny, sprawdź raczej napięcia i temperatury.
ps akurat na podforum technicznym obowiązuje zasada jeden problem - jeden temat, ale jak już tu się dopisałeś to nie zakładaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.07.2008 o 22:13, Marcinos07 napisał:

No dobrze, zrzut z SpeedFan''a:

który tradycyjnie przekłamuje, pokazując niezbyt prawdopodobne wartości, i to zbyt wysokie napięcia a nie za niskie. użyj programu dołączonego do płyty głównej, żaden inny nie będzie wiarygodny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

/..../
Mówiąc "zawiesza się" masz na myśli tylko zawieszenie gry, czy całego PC-ta. W pierwszym przypadku może być tak, że po prostu brakuje RAM-u (lub pamięci wirtualnej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wiesz, bywa różnie. Raz ALT + TAB pomoże, raz komputer w ogóle nie reaguje i tylko reset pomaga. Co do brakującego RAMu to teoretycznie przy 1GB nie powinno być problemów z grą, bowiem tyle wystarczy aby grać chociaż na minimalnych ustawieniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.07.2008 o 22:31, Marcinos07 napisał:

Wiesz, bywa różnie. Raz ALT + TAB pomoże, raz komputer w ogóle nie reaguje i tylko reset
pomaga. Co do brakującego RAMu to teoretycznie przy 1GB nie powinno być problemów z grą,
bowiem tyle wystarczy aby grać chociaż na minimalnych ustawieniach.

Ale może brakować pamięci wirtualnej. Aby ją zwiększyć: http://support.microsoft.com/kb/308417/pl (Jak ręcznie zmieniać rozmiar pliku stronicowania komputera). Zwiększ od razu do 4 GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.07.2008 o 22:35, ziptofaf napisał:

> Wiesz, bywa różnie. Raz ALT + TAB pomoże, raz komputer w ogóle nie reaguje i tylko
reset
> pomaga. Co do brakującego RAMu to teoretycznie przy 1GB nie powinno być problemów
z grą,
> bowiem tyle wystarczy aby grać chociaż na minimalnych ustawieniach.
Ale może brakować pamięci wirtualnej. Aby ją zwiększyć: http://support.microsoft.com/kb/308417/pl
(Jak ręcznie zmieniać rozmiar pliku stronicowania komputera). Zwiększ od razu do 4 GB.

stronka nie działa , a chciałem zobaczyć jak się zmienia ręcznie ten rozmiar pliku ... masz może innego linka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.07.2008 o 22:44, heaton 1992 bdg napisał:

stronka nie działa , a chciałem zobaczyć jak się zmienia ręcznie ten rozmiar pliku ...
masz może innego linka ?

Eeeee, u mnie wchodzi bez niczego...Ale może ten link wejdzie:
http://windowshelp.microsoft.com/Windows/pl-PL/help/89ca317f-649d-40a6-8934-e5707ee5c4b81045.mspx
Co prawda to jest dla Windows Visty, ale jest tak samo jak dla XP. (z tym, że na XP-ku zacząłbym od panel sterowania -> system, bo tam nie ma żadnego system i konserwacja)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.07.2008 o 22:52, ziptofaf napisał:

> stronka nie działa , a chciałem zobaczyć jak się zmienia ręcznie ten rozmiar pliku
...
> masz może innego linka ?
Eeeee, u mnie wchodzi bez niczego...Ale może ten link wejdzie:
http://windowshelp.microsoft.com/Windows/pl-PL/help/89ca317f-649d-40a6-8934-e5707e e5c4b81045.mspx
Co prawda to jest dla Windows Visty, ale jest tak samo jak dla XP. (z tym, że na XP-ku
zacząłbym od panel sterowania -> system, bo tam nie ma żadnego system i konserwacja)

Na szczęście już mi zadziałało , dzięki wielkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dobra, daje screena.

@ziptofaf
Kombinowałem na różne sposoby, z tym z pamięcią wirtualną i nic nie pomogło.

20080727164436

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.07.2008 o 16:47, Marcinos07 napisał:

Dobra, daje screena.

@ziptofaf
Kombinowałem na różne sposoby, z tym z pamięcią wirtualną i nic nie pomogło.

test wykonany pod obciążeniem procesora? bo obroty wentylatora podejrzanie niskie. Jeśli nie to spróbuj uruchomić wspomnianą grę, pograć kilka minut i wtedy sprawdzić (np przełączyć się podczas gry przez alt + tab)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Robiłem tak, sprawdzałem kilka razy i dochodziło do około 1970 RPM, temperatura CPU do 40 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Kombinowałem jak mogłem, grzebałem w biosie a tu okazało się że pomógł zwykły format. Teraz gra śmiga na wysokich bez żadnego zawieszania się. Nie wiem, może jakaś aplikacja "gryzła" się z AC. Tak więc jak by co problem rozwiązany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować