Zaloguj się, aby obserwować  
Laid_back

Wątek powitalny :)

40 postów w tym temacie

Pragniemy serdecznie powitać Cię na nowym, przeznaczonym dla Rodziców i Dzieci, forum.

Stworzyliśmy to miejsce, aby umożliwić Ci swobodną dyskusję o grach i bezpieczeństwie Twoich dzieci podczas zabawy z komputerem.

Nie wiesz jaka gra lub aplikacja będzie odpowiednia dla Twojej pociechy?
A może chcesz pomóc swojemu dziecku w rozwiązaniu nurtującego go
problemu? Tutaj uzyskasz pomoc! Będziesz mógł również podzielić się
swoją wiedzą z innymi Rodzicami.

Nad ładem i porządkiem tego forum czuwa specjalnie przeszkolona
Moderatorka - Paladynka :)

Piotr "Laid back" Szyfter

Uwaga: Wszystkie posty które nie dotyczą tematu będą wycinane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę, nie umieszczajcie tutaj takich postów. Macie całe forum na narzekanie, a tutaj takich postów naprawdę nie-chce-my :)


bartez743--> ostrzeżenie i -1 do statusu. Drugiego ostrzeżenia już nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2008 o 15:22, bartez743 napisał:

W ogóle nie rozumiem sensu tego działu. Chodzi o to że jakiś dzieciak
zbuntowany może się tu np. wyżalić że jest mu smutno i źle, a jego rodzice to żądni krwi
mordercy?


A przeczytałeś ty w ogóle pierwszy post?

Dnia 18.04.2008 o 15:22, bartez743 napisał:

rzadkim przypadkiem jest to by np. zakompleksiony ojczulek czy mamuśka spędzała noce
i dnie na WoWie czy Quake''u 4 :/ Tym nie mniej nie widzę najmniejszego sensu tego działu.


Zakompleksieni może nie grają (skoro tak twierdzisz, bo ja nie wiem co do tego kompleksy maja). Natomiast cala reszta gra az milo ;) Nie zawsze może to byc Gears of War czy Postal - sa przeciez gry casual. Ale nawet jesli chodzi o ''normalne'' gierki to często spotykałem grających rodziców. W mojej gildii w WoW mialem matke i syna, a w zaprzyjaznionej gildii gral jakis ojciec z synem. Moj ojciec gral natomiast w strategie (Sudden Strike najwiecej).
Jesli nadal twierdzisz, ze ludzie po 30 nie graja, to przypomne, ze w pierwszym programie o grach komputerowych w polskiej TV kacik o grach strategicznych prowadzil Kazimierz Kaczor (nie dlatego, ze jest aktorem, ale dlatego ze jest graczem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie chciałbym powitać wszystkich rodziców, którzy trafili do tego wątku, mam nadzieję, że znajdziecie w nim odpowiedzi na trapiące was pytania.
Chciałbym zwrócić waszą uwagę, nie tylko na wybór gry dla swojej pociechy ale również na czas, jaki dziecko spędza w nią grając, dotyczy to zwłaszcza tak ostatnio popularnych gier sieciowych.
Od czasu właśnie chciałbym zacząć, przytoczę krótką historyjkę, żeby to zobrazować ;-)
Z dwa, trzy lata temu, jak jeszcze nie miałem stałego łącza, praktycznie codziennie byłem zmuszony udawać się od cafe internet, w różnych godzinach, zawsze było w nich mnóstwo dzieciaków z plecakami, grających np. w Counter Strike lub Tibię, nie chcę nikogo osądzać ani posądzać ale moim zdaniem przychodziły tam również w czasie lekcji.
Na tym forum nieraz można przeczytać, ile to godzin ktoś w nocy siedział grając w Guild Wars lub World of Warcraft.
Także moim zdaniem, na zakupie gry problem się nie kończy a dopiero zaczyna ;-)

Jeśli chodzi o sam dobór gier, to przede wszystkim należy zwrócić uwagę na oznaczenia PEGI ( określają wiek osoby dla jakiego gra jest przeznaczona oraz czy przekazuje treści ogólnie przyjęte jako "szkodliwe" ) w końcu dla was one są ;-)
Sam opis gry na opakowaniu jest często ogólny/lakoniczny/statystyczny i nawet w przybliżeniu nie daje pojęcia o zawartości merytorycznej gry, dlatego najlepiej przed zakupem, skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą... tfu co ja pisze ;-D sprzedawcą ( polecam tych z dużych sieci np. empik, są młodzi, sami często grają i nie zależy im na sprzedaży więc nie będą na siłę wciskać nowości ;-) ) lub graczami ( poprzez np. fora dyskusyjne, jak TO ;-) ).
Jak wszyscy wiemy dzieci przestają czytać książki, przez co ich wyobraźnia dużo traci. Sam wiem, że ciężko to zmienić ale tutaj można wykorzystać gry ;-). I nie mówię tutaj o grach edukacyjnych, których w tych czasach "szanująca się młodzież do ręki nie weźmie" tylko o porządnych grach fabularnych, które przekazują ciekawe historie z morałem, i nie mówię tu o standardowym ratowaniu świata ;-).
Polecam gry dobrze spolonizowane, każdy kontakt z poprawnym językiem pisanym w czasach ulicznego slangu jest bezcenny.
Teoretycznie powinienem odradzać wszystkie gry typu strzelanki ale... wszystko jest dla ludzi ( w odpowiednim wieku ) Proste gry zręcznościowe potrafią szybko rozładować stres, chociaż nie należy z nimi przesadzać, lepsze byłoby uprawianie jakiegoś sportu ale to już temat na inną "rozmowę" ;-).

PS. Laid back ten wątek powinien być chyba podpięty na topie tego podforum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe temacik jest fajny jak i ten cały wątek. Ja mieszkam tylko z mamą ona w ogóle nie wchodzi na kompa jedynie co w pracy a o gram.pl nie wie że takie coś istnieje i nawet nie przypuszcza.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 18.04.2008 o 14:56, Laid back napisał:

Stworzyliśmy to miejsce, aby umożliwić Ci swobodną dyskusję o grach i bezpieczeństwie
Twoich dzieci podczas zabawy z komputerem. /.../

Gratuluję. Forum składa się z 5 tematów z forum głównego, a liczba postów dotąd napisanych (około 1000) świadczy z pewnością iż użytkownicy gram.pl potrzebowali takiego udogodnienia, a Wy wychodzicie naprzeciw oczekiwaniom. Wiem, że jestem złośliwy, ale to jest chyba lekka przesada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2008 o 12:05, gaax napisał:

Wiem, że jestem złośliwy, ale to jest chyba lekka przesada :)


I bardzo dobrze, że tego typu temat powstał :D. Nie, nie sadzę że to jest przesada i podejrzewam że sporo osób zgodzi się ze mną, że jest potrzeba istnienia takiego wątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2008 o 12:16, lothar-mb napisał:

I bardzo dobrze, że tego typu temat powstał :D. Nie, nie sadzę że to jest przesada i
podejrzewam że sporo osób zgodzi się ze mną, że jest potrzeba istnienia takiego wątku.

Ale przecież te wątki istniały na forum!
PEGI - Przestrzegasz ? :] - istnieje od 22.11.2007
Jaki jest stosunek Waszych rodziców do komputera? - założony 15.02.2007
Co mowią Wasi Rodzice gdy przychodzi paczka z CDP? - 02.05.2007
Co wasi rodzice sądzą o grach komputerowych? - 24.04.2007
W jakie Gry Graja Wasi Rodzice - 25.07.2006
Rodzice - jacy są wasi - 28.06.2006
Łącznie około 1000 postów jak dotąd. Ja tu nie widzę potrzeby tworzenia osobnego forum, bo te tematy miały się całkiem dobrze na forum głównym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2008 o 12:29, gaax napisał:

Łącznie około 1000 postów jak dotąd. Ja tu nie widzę potrzeby tworzenia osobnego forum,
bo te tematy miały się całkiem dobrze na forum głównym.

Tylko jest jedna różnica, wszystkie wątki, które wymieniłeś są skierowane do graczy i przez nich stworzone a to podforum jest dla rodziców, którzy chcieliby o coś zapytać.
Wątki dodatkowe wprowadzono pewnie dla ogólnego nakreślenia tematu suba.
Sądzę, że powinniśmy dać szansę tematowi, nawet przy małym "ruchu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2008 o 12:44, sodolis napisał:

Tylko jest jedna różnica, wszystkie wątki, które wymieniłeś są skierowane do graczy i
przez nich stworzone a to podforum jest dla rodziców, którzy chcieliby o coś zapytać. /.../

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=1355&u=645 - tadam! ;) Temat "Dzieci forumowiczów" wydaje się być odpowiedni. Zwracam na to uwagę, bo po prostu nie rozumiem: mamy odpowiednie tematy na forum, które funkcjonują sobie od jakiegoś czasu i nagle się je zabiera z forum głównego. A jaki jest cel? Do tej pory jeśli rodzic chciał o coś zapytać, to dopisywał się do istniejącego tematu lub zakładał nowy, jeśli odpowiedniego nie były, co było zgodne z całą konwencją forum. A ja zupełnie nie rozumiem czemu obecne zmiany mają służyć, ale moim zdaniem zaburzają istniejący dotąd schemat, który świetnie się sprawdzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem ?
Wydaje mi się, że lepiej jest jak są takie subfora :) - jest podział, porządek. Tak samo jak jest np. w forach typu phpBB albo Invision PowerBoard.
A wtedy mieliśmy wszystko w jednym worku. Ale to tylko IMHO :).

I w ten oto sposób jest jakaś segregacja - jak chcę sobie podyskutować o GTA lub questach w Gothicu to mam jedno forum. Jak o wpływie gier na ludzi i sprawach okołogrowych - to wchodzę do drugiego subforum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 19.04.2008 o 13:27, lothar-mb napisał:

I w ten oto sposób jest jakaś segregacja - jak chcę sobie podyskutować o GTA lub
questach w Gothicu to mam jedno forum. Jak o wpływie gier na ludzi i sprawach
okołogrowych - to wchodzę do drugiego subforum.

Albo przełączam sobie kategorie w filtrze:P Właśnie dla tego te zmiany, moim zdaniem, nic nie wnoszą, poza zamieszaniem oczywiście. Taka możliwość istniała już wcześniej, po to mieliśmy kategorie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co kto lubi :) - de gustibus non est disputandum.
Mi bardziej odpowiada rozwiązanie z phpBB z wydzielonymi podforami, zamiast przełącznika/filtru.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2008 o 13:27, lothar-mb napisał:

Wydaje mi się, że lepiej jest jak są takie subfora :)


I pewnie tego sie niedlugo doczekasz, bo od pewnego juz czasu (nowe kierownictwo) zmiany ida w tym kierunku. Ja przyznam, ze wole "jeden worek" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2008 o 10:29, Xantus napisał:

I pewnie tego sie niedlugo doczekasz, bo od pewnego juz czasu (nowe kierownictwo) zmiany
ida w tym kierunku. Ja przyznam, ze wole "jeden worek" ;)


Niee, no sądzę, że zrobią jakieś głosowanie/ankietę najpierw :) a potem ewentualnie wprowadzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować