Zaloguj się, aby obserwować  
misiaczek12

Apple: oprogramowania, programy, produkty - Temat ogólny

69 postów w tym temacie

Postanowiłem założyć ten temat, bo nie znalazłem żadnego podobnego. Na pewno wielu (?) gramowiczów korzysta z produktów Apple''a, może nawet oprogramowania MacOs. Wypowiadajcie się o problemach z oprogramowaniem, może coś apropos aplikacji? Na pewno niewiele osób zna możliwości Mac''ów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2008 o 21:28, misiaczek12 napisał:

może nawet oprogramowania MacOs. Wypowiadajcie .

Jak już to Mac Os X, ale te szczegóły..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmm mialem przez rok informatyke w szkole na komputerach Apple i z Mac Os - em i po tych doswiadczeniach zapowiedzialem sobie jedno : Nigdy wiecej ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2008 o 21:31, Rga napisał:

> może nawet oprogramowania MacOs. Wypowiadajcie .
Jak już to Mac Os X, ale te szczegóły..

W sumie tak ale do końca nie znam starszych oprogramowań tej firmy i nie wiem czy mieli oprogramowania bez X ileś tam lat temu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2008 o 21:35, misiaczek12 napisał:

> > może nawet oprogramowania MacOs. Wypowiadajcie .
> Jak już to Mac Os X, ale te szczegóły..
W sumie tak ale do końca nie znam starszych oprogramowań tej firmy i nie wiem czy mieli
oprogramowania bez X ileś tam lat temu...

Mac Os X, to inaczej Mac Os 10. X jest po "rzymsku". Takie rzeczy trzeba wiedziec, zakladajac temat o tej tematyce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2008 o 21:35, VertigoŁDZ napisał:

hmmm mialem przez rok informatyke w szkole na komputerach Apple i z Mac Os - em i po
tych doswiadczeniach zapowiedzialem sobie jedno : Nigdy wiecej ! :)

Blad robisz i to nie mały. Pewnie nic ci nie wyjasnili itd. Trzeba to samemu robić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2008 o 21:34, Pioperus napisał:

Jak to jest ? Czy IPhone sprowadzony z Ameryki , ale z wgranym Polskim oprogramowaniem
będzie działał z Polskimi operatorami np. Erą ?

Nie... bo iPhone ma wgranego simlocka jak kazda komórka... trzeba albo umieścić w karcie sim specjalny chip którego nazwy nie pamiętam... albojakis inny sposób... w kwietniowym Next''cie masz wszystko bardzo ładnie opisane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2008 o 21:39, Rga napisał:

> hmmm mialem przez rok informatyke w szkole na komputerach Apple i z Mac Os - em
i po
> tych doswiadczeniach zapowiedzialem sobie jedno : Nigdy wiecej ! :)
Blad robisz i to nie mały. Pewnie nic ci nie wyjasnili itd. Trzeba to samemu robić...


Może mu się po prostu nie spodobał, i tyle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2008 o 21:41, Nadrill napisał:

Może mu się po prostu nie spodobał, i tyle?

Nie wytlumaczyl zbytnio problemu, to zgadywalem jaka moze być przyczyna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../
Hmmm... mógł się nie spodobać ale ogólnie nauczyciele informatyki rzadko kiedy chcą wyjaśniać jak działa oprogramowanie... Po prostu im sie nie chce... Mój daawny nauczyciel od infy chyba to było w czwartej klasie to nie chciał mi nawet pokazać jak wyłączyć linuksa suse ;/;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, z produktami Apple miałem styczność dość rzadko.
Jednak w mojej szkole powstała pracownia informatyczna z Mac''ami i powiem szczerze, że ten sprzęcik bardzo mi się podoba. Mają zainstalowanego Mac Os X - system jest wręcz rewelacyjny, ma bardzo ładny interfejs i ogólnie rzecz biorąc fajnie się pracuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2008 o 21:47, master matrox napisał:

Hm, z produktami Apple miałem styczność dość rzadko.
Jednak w mojej szkole powstała pracownia informatyczna z Mac''ami i powiem szczerze,
że ten sprzęcik bardzo mi się podoba. Mają zainstalowanego Mac Os X - system jest wręcz
rewelacyjny, ma bardzo ładny interfejs i ogólnie rzecz biorąc fajnie się pracuje :)

Który MacOs X jeśli można wiedzieć? jakiś z nowszych (Tiger, Leeopard) czy może starszy :) ? MacOs''y uwielbiam ze wzgleu na funkcje multimedialne a jak wy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2008 o 21:48, misiaczek12 napisał:

Który MacOs X jeśli można wiedzieć? jakiś z nowszych (Tiger, Leeopard) czy może starszy
:) ? MacOs''y uwielbiam ze wzgleu na funkcje multimedialne a jak wy?


Wiesz, trudno mi powiedzieć.
Chyba z tych nowszych, ale się nie znam na nich. Pracowaliśmy tylko raz, jako jedyna klasa zresztą w szkole :) Teraz pracownia stoi odłogiem, bo nie ma nauczyciela, który umie na nich pracować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../
No to ciekawie jest ;p A kiedy ten nauczyciel co potrafił je obsługiwać odszedł? Bo to dziwne zeby szkola miala problem ze znalezieniem nauczyciela obsługującego MacOs''y...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2008 o 21:58, misiaczek12 napisał:

>/.../
No to ciekawie jest ;p A kiedy ten nauczyciel co potrafił je obsługiwać odszedł? Bo to
dziwne zeby szkola miala problem ze znalezieniem nauczyciela obsługującego MacOs''y...


Nie odszedł - tamten też nie umiał obsługiwać, ale po naszym namową nas wpuścił i pozwolił skorzystać :D
Na czymś podobnym do tego pracowałem:
http://www.komputronik.pl/Komputery_PC/Apple/iMac_MA877_E4600_20__1GB_A TI_320GB_/pelny,id,45059/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2008 o 22:00, master matrox napisał:

> >/.../

Ahh... na iMacach... całkiem fajne są... choć w domu bym takiego nie chciał... jak apple komputer to tylko notebook :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2008 o 21:39, misiaczek12 napisał:

> Jak to jest ? Czy IPhone sprowadzony z Ameryki , ale z wgranym Polskim oprogramowaniem

> będzie działał z Polskimi operatorami np. Erą ?
Nie... bo iPhone ma wgranego simlocka jak kazda komórka... trzeba albo umieścić w karcie
sim specjalny chip którego nazwy nie pamiętam... albojakis inny sposób... w kwietniowym
Next''cie masz wszystko bardzo ładnie opisane...

Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2008 o 21:35, VertigoŁDZ napisał:

hmmm mialem przez rok informatyke w szkole na komputerach Apple i z Mac Os - em i po
tych doswiadczeniach zapowiedzialem sobie jedno : Nigdy wiecej ! :)


A dlaczego Nigdy więcej... Co masz na mysli ja kiedyś robiąc no z resztą całkiem nie dawno może ze 4 miesiące temu na iMacu u kolesia w biurze nie narzekam. Stabilny bardzo system nie resetuje się i nie zawiesza i nie muli. Ja pracę bynajmniej tą wspominam i Apple jest bardzo porządną firmą. Ten Design uuu boski.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować