Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Bohaterowie trafiają do Azji

17 postów w tym temacie

Grałem w tą gre i bardzo mi się podobała. Ładna grafika i miły interfejs wszystko ok ! Ale odstrasza duża cena abonamentu (przynajmniej na mnie toak działa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domek

A właściwie bohater - ale o tym za chwilę. Główna część tej wiadomości to informacja, że firma NCsoft wprowadziła jeden z bardziej udanych MMORPG-ów ze swojej oferty - City of Heroes - na tereny azjatyckie. Ich mieszkańcy mogą więc wreszcie (przynajmniej w części) oderwać się od WoW-a i zacząć ratować świat przed knowaniami złoczyńców.

Przeczytaj cały tekst "Bohaterowie trafiają do Azji" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2006 o 12:51, pimpor napisał:

Chyba nie zcaiłem o co chodzi z City of Hero, tzn, że będzie TYLKO 1 możliwy bohater czy jak??


To ma raczej za zadanie wzbudzenie samozadowolenia u skośnych "To JA jestem tym superhero!!!" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2006 o 13:33, Peterek1992 napisał:

A WoW jedzie tylko na dwóch rzeczach:
1. został stworony prze blizzarda
2. I na sławnej marce ( Warcraft )


Bzdura jakich mało.... Myslisz ze gdyby gra była do bani to utrzymywałaby przez tak długi okres liczbę tak wielu graczy?
Zastanów sie zanim cos napiszesz, bo wydaje mi sie że napisałes to ze względu na to że jestes wkurzony ze nie mozesz pograc w te jakze swietna gre:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

uwielbia gry blizzarda a przy wow bawie sie przednio ale chciałbym aby Heros złoił skure wow bo wrescie by zaczeli myslec nad Diablo albo Warcraftem ale w strategi bo puki co to tylko słychac ze kiedys maja robic diablo 3 a warcraft to jest ale ten sieciowy a jabym sobie pograł w RTS a W3 troche mi sie znudził ;] a ten Srarcraft Ghos mugłby byc tez na PC bo fajana gierka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś wytłumaczyć o co w tym wow-ie chodzi?ze screenów wygląda to na jakiegoś rpg-a który nie dość że dużo kosztuje to jeszcze żeby grać trzeba abonament płacić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2006 o 17:56, K.F napisał:

Czy może mi ktoś wytłumaczyć o co w tym wow-ie chodzi?ze screenów wygląda to na jakiegoś rpg-a
który nie dość że dużo kosztuje to jeszcze żeby grać trzeba abonament płacić...

Tak, to rpg, a dokładniej mmorpg czyli rpg tyle że tysiące/miliony osób grają jednocześnie i sie nawzajem widzą...
Co do abonamentu to niestety praktycznie wszystkie mmorpg''i mają (zanim ktoś mi tu wyskoczy z GW - GW to corpg)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2006 o 13:33, Peterek1992 napisał:

A WoW jedzie tylko na dwóch rzeczach:
1. został stworony prze blizzarda
2. I na sławnej marce ( Warcraft )

Zgadzam się w 100%

A wprowadzenie kolejnej gry na i tak już przesycony azjatycki rynek MMORPG uważam za lekki bezsens. Mogli by lepiej wziąść się za tłumaczenie koreańskich mmorpgów na angielski, bo kilka pozycji jest naprawdę ciekawych chociażby DEKARON czy ROHAN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze GW to nie corpg tylko mmorpg, chociaż sami twórcy gry CHCIELIBY tak nazwać.... ale nie mogą bo to mmorpg. A nie mów mi, że w WoW-ie nie ma współpracy między zawodnikami... a tak poza tym wg. mnie WoW jest do bani pod względem graficznym, GW pod tym względem wygrywa ale co do długości gry.. WoW rządzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2006 o 06:18, Unreal Half Life napisał:

Po pierwsze GW to nie corpg tylko mmorpg, chociaż sami twórcy gry CHCIELIBY tak nazwać....
ale nie mogą bo to mmorpg. A nie mów mi, że w WoW-ie nie ma współpracy między zawodnikami...
a tak poza tym wg. mnie WoW jest do bani pod względem graficznym, GW pod tym względem wygrywa
ale co do długości gry.. WoW rządzi :P

GW to CORPG. Poczytaj sobie tutaj -> http://pl.wikipedia.org/wiki/CORPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>A wprowadzenie kolejnej gry na i tak już przesycony azjatycki rynek MMORPG uważam za lekki bezsens. Mogli by >lepiej wziąść się za tłumaczenie koreańskich mmorpgów na angielski, bo kilka pozycji jest naprawdę ciekawych >chociażby DEKARON czy ROHAN.

Bezsens? Sęk w tym, że 90% koreańskich MMO to bardzo prymitywne point''n''click H''n''S. Gier w stylu COH, czy COV nie ma tam zbyt wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2006 o 06:59, Mukata napisał:

GW to CORPG. Poczytaj sobie tutaj -> http://pl.wikipedia.org/wiki/CORPG

Poczytaj tu http://www.guildwars.pl/index.php?menu=5&page=11&art=3
"Guild Wars to w wielu aspektach MMORPG, jednak posiada również wiele cech, które nie pasują do tego gatunku gier online."
ale posiada więcej aspektów mmorpg''a, no bo z tego co powiedziałeś żebym przeczytał wynika, że WoW to także corpg... bo też walczysz z innymi graczami. No ale nie mów mi, że w GW jest położony większy nacisk na "competetive", bo równie dobrze możesz pomijać walki w GW z innymi. Jednak faktem jest, że ma kilka aspektów corpg''a. Ale to nie zmienia faktu, że to mmorpg. W WoW-ie też nie spotykasz graczy poza miastem jeśli nie stworszysz party. A ktoś kto pisał ten artykuł o CORPG grał tylko w GW i przeczytał, że twórcy "chcieliby" ochrzcić mianem corpg''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2006 o 22:55, Unreal Half Life napisał:

> GW to CORPG. Poczytaj sobie tutaj -> http://pl.wikipedia.org/wiki/CORPG
Poczytaj tu http://www.guildwars.pl/index.php?menu=5&page=11&art=3
"Guild Wars to w wielu aspektach MMORPG, jednak posiada również wiele cech, które nie pasują
do tego gatunku gier online."
ale posiada więcej aspektów mmorpg''a, no bo z tego co powiedziałeś żebym przeczytał wynika,
że WoW to także corpg... bo też walczysz z innymi graczami. No ale nie mów mi, że w GW jest
położony większy nacisk na "competetive", bo równie dobrze możesz pomijać walki w GW z innymi.
Jednak faktem jest, że ma kilka aspektów corpg''a. Ale to nie zmienia faktu, że to mmorpg.
W WoW-ie też nie spotykasz graczy poza miastem jeśli nie stworszysz party. A ktoś kto pisał
ten artykuł o CORPG grał tylko w GW i przeczytał, że twórcy "chcieliby" ochrzcić mianem corpg''a.


Głównie chodziło mi o ten fragment -> "CORPG polega na tym, że z wiekszością graczy widzimy się tylko w miastach. Gdy opuścimy miasto nie spotkamy żadnej postaci sterowanej przez ludzi. Jednakże przed wyjściem z miasta możemy stworzyć z kimś drużynę i wędrować po świecie. Można także dołączyć do drużyny najemników sterowanych przez komputer."

GW można porównać do gier w których tworzymy serwer u siebie na kompie i gramy razem z przyjaciółmi. Najtrafniejszym porównaniem byłoby Diablo 2 i closed BNET. Mamy lobby gdzie wszyscy mogą ze sobą rozmawiać itp Ale jeśli założymy serwer dołączyć do niego może tylko 8 osób (w GW party które stworzymy w mieście). Tym właśnie Guild Wars różni się od typowego MMORGP w których świat gry jest wspólny dla każdego. Teraz rozumiesz co miałem na myśli i dlaczego uważam, że to dwa osobne gatunki, różniące się w prawdzie nieznacznie ale jednak.
Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2006 o 23:38, Mukata napisał:

Głównie chodziło mi o ten fragment -> "CORPG polega na tym, że z wiekszością graczy widzimy
się tylko w miastach. Gdy opuścimy miasto nie spotkamy żadnej postaci sterowanej przez ludzi.
Jednakże przed wyjściem z miasta możemy stworzyć z kimś drużynę i wędrować po świecie. Można
także dołączyć do drużyny najemników sterowanych przez komputer."

GW można porównać do gier w których tworzymy serwer u siebie na kompie i gramy razem z przyjaciółmi.
Najtrafniejszym porównaniem byłoby Diablo 2 i closed BNET. Mamy lobby gdzie wszyscy mogą ze
sobą rozmawiać itp Ale jeśli założymy serwer dołączyć do niego może tylko 8 osób (w GW party
które stworzymy w mieście). Tym właśnie Guild Wars różni się od typowego MMORGP w których świat
gry jest wspólny dla każdego. Teraz rozumiesz co miałem na myśli i dlaczego uważam, że to dwa
osobne gatunki, różniące się w prawdzie nieznacznie ale jednak.
Pozdr.

Lol, wiem. Ale zrozum, że to jest dzisiejszy mmorpg... a corpg to raczej głupi wymysł szczególnie jeśli chodzi o nazwę "competetive"... w każdym mmorpg''u konkurujesz z innymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować