Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft robi sobie jaja z instalacji GTA IV na PS3

157 postów w tym temacie

Tylko kurcze, tu nawet nie chodzi o czas jaki zabiera instalacja, tylko o koniec beztroskiego grania na konsolach. Zawsze wrzucało się płytkę i tyle, od razu można się było rozkoszować grą. A nagle (oczywiście dzięki Sony i ich wolnemu BluRayowi) okazuje się, że instalacja na konsolach to standard... No po prostu ręce opadają. W dodatku o ile w przypadku GTA4 to tylko 5 minut, tak w przypadku DMC4 instalacja zabiera około pół godziny i w porównaniu do wersji na Xa nie daje nic. Loadingi na obu konsolach są identyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2008 o 21:05, Zorrro napisał:

Tylko kurcze, tu nawet nie chodzi o czas jaki zabiera instalacja, tylko o koniec beztroskiego
grania na konsolach. Zawsze wrzucało się płytkę i tyle, od razu można się było rozkoszować
grą. A nagle (oczywiście dzięki Sony i ich wolnemu BluRayowi) okazuje się, że instalacja
na konsolach to standard... No po prostu ręce opadają. W dodatku o ile w przypadku GTA4
to tylko 5 minut, tak w przypadku DMC4 instalacja zabiera około pół godziny i w porównaniu
do wersji na Xa nie daje nic. Loadingi na obu konsolach są identyczne.

ŁAŁ, toż to są całe DWIE GRY!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2008 o 21:05, Zorrro napisał:

(oczywiście dzięki Sony i ich wolnemu BluRayowi)

Napęd DVD na początku swego istnienia też nie był demonem szybkości. Wolny odczyt, wolny zapis...
Myślę, że to tylko kwestia czasu zanim Blu-Ray rozwinie skrzydła i wyjdzie obronną ręką, jako że gry na nim to tylko jeden krążek. A X360 do końca będzie ''męczył się'' na swoim DVD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5 min to nie 30... w dodatku takie 10-30 sec miedzy mapami jest bardziej denerwujące niż nawet godzina instalacji... chyba ktoś w MS ma micro mozg :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2008 o 21:20, Zelgadis napisał:

> (oczywiście dzięki Sony i ich wolnemu BluRayowi)
Napęd DVD na początku swego istnienia też nie był demonem szybkości. Wolny odczyt, wolny
zapis...
Myślę, że to tylko kwestia czasu zanim Blu-Ray rozwinie skrzydła i wyjdzie obronną ręką,
jako że gry na nim to tylko jeden krążek. A X360 do końca będzie ''męczył się'' na swoim
DVD.


tak tak , tylko co z tego ze szkrzydla rozwinie jak ty w swoim cudownym PS3 bedziesz mial stary naped :P heeh, chyba ze Sony wszystkim klientom konsole wymieni albo za x lat kupisz PS3 slim hehel :P:P myslec myslec..to nie boli !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polityka Microsoftu w ostatnim czasie jest wręcz chora. Faworyzują GTA IV w wersji na Xboxa 360 jak tylko mogą - przekupują reklamodawców, gdzie w reklamie nie ma nic wspomniane o wersji na PS3. Sorry, ale to tylko pokazuje, że bardzo obawiają się konkurencji, która jest cholernie silna. Według mnie te 5 minut instalacji nikogo nie zbawi, wolę żeby szybciej ładowały mi się lokacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam co to niektórzy wypisują i powiem szczerze że lekkie zdziwienie mnie bierze. Każda okazja dobra do wojny pod hasłem "Która konsola jest lepsza? Zastrzel sąsiada już dziś!", hę? Ludzie, do ciężkiej cholery, skoro w current-genach developerzy MAJĄ do dyspozycji HDD, to dlaczego mieliby utrudniać sobie życie i bawić się w opracowywanie streamowania tekstur bezpośrednio z nośnika, skoro dane mogą być trzymane w pogotowiu na HDD? Ale nieee, należy wytknąć Sony, że to na ich konsoli TRZEBA robić instalację która zajmuje CAŁE 5 minut ("Matko Boska, 300 sekund!" "Ile można zrobić przez ten czas!" "Tragedia, ile czasu marnujemy!"), a na konsoli MS jest ona opcjonalna. Ojej! krzyknę wręcz.

...

Wiecie co, chociażbym przez te 5 minut miał się gapić na pasek postępu, to będę z tego czerpał nieziemską przyjemność. Bo mam pewność, że te 5 minut kopiowania danych na PS3, oszczędzi mi słuchania wycia napędu w X360 przez długi, długi czas. I m.in. dlatego kupuję GTA IV na konsolkę Sony, a nie na pudełko MS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DO: ass177

Dzidzia już pójdzie do mamusi, dzidzia się uspokoi. Dzidzia mówi że nie poprawia błędów bo jej się nie chce? Dzidzia wie że tak trzeba się tłumaczyć:) W końcu mamusia kazała, żeby się koledzy nie śmiali, choć z choroby śmiać się nie powinno :)
A tak w temacie - no i co z tego, że się będzie instalować? Zainstaluje się raz i po kłopocie. Faktycznie - Micro$oft trochę strzelił sobie w stopę :).
I żeby nie było - nie faworyzuję żadnej z konsol - gdyby to Sony tak napisało o X360 - też bym się śmiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiadomo, że opisywany w tekście mail został przysłany z Microsoftu?
A niech sobie przesyłają te wiadomości, nie widze w tym nic złego. Lecz jeśli miałbym oceniać to moim zdaniem Zaitsev zachował się w stopniu gorszym niżli MS.

"Może czas dorosnąć" Zaitsev?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2008 o 18:57, hans olo napisał:

A oto co mozna zrobić podczas instalacji SP1 dla visty:
- rzeczywiście ukraść samochód by sprawdzić jego nowy układ sterowania
- Pojechać nim na zakupy w celu sprawdzenia możliwosci najnowszego telefonu oraz kupienia
sobie lepszych ciuchów
- obrabować bank w celu nabicia sobie gwiazdek :D
- od tych gwiazdek to będziesz miał multiplayera jak nigdy
- A jak już wrócisz z odsiadki, to może nie będziesz musiał czekać na restarta


MS chyba musi zatrudnić jakiegoś satyryka, albo przestać torturować nas swoim poczuciem humoru. Ja polecam tego gościa [cytat]. Mnie pokonał :D
I to jedyny plus newsa, że jest parę fajnych komentarzy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> tak tak , tylko co z tego ze szkrzydla rozwinie jak ty w swoim cudownym PS3 bedziesz
> mial stary naped :P heeh, chyba ze Sony wszystkim klientom konsole wymieni albo za x
> lat kupisz PS3 slim hehel :P:P
Osobiście nie przeszkadzałaby mi instalacja gier. Jestem cierpliwy. 5 czy 10 minut mnie nie zbawi.

> myslec myslec..to nie boli !!!
Dobra rada, zacznij od siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Microsoftowi odwala calkowicie. Nie maja jak ulepszyc Xboxa to smieja sie z ps3 dlatego ze to ona niedlugo bedzie ta najlepsza a X360 Zdechnie z powodu podzespolow. Najlepiej to miec PC i sie GTA nie przejmowac :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2008 o 23:20, szeretucha napisał:

Microsoftowi odwala calkowicie. Nie maja jak ulepszyc Xboxa to smieja sie z ps3 dlatego
ze to ona niedlugo bedzie ta najlepsza a X360 Zdechnie z powodu podzespolow. Najlepiej
to miec PC i sie GTA nie przejmowac :]


Wiesz, zasadniczo fakt, że na PS3 musi być instalacja, a na X360 jest ona opcjonalna raczej świadczy o mocy podzespołów na korzyść konsoli MS właśnie.
Chyba, że mnie jakiejś pokręconej logiki w szkole nauczyli...

Swoją drogą może przedstawię mój punkt widzenia - zachowanie MS, czyli ten bzdurny komentarz - żałosne. Wasze zachowanie, czyli te bzdurne komentarze - niemalże równie żałosne.
Ciekawostką w ogóle jest to, że na tak dużą skalę bezsens i głupota występują tylko w komentarzach do newsów o konsolach :D. Dzięki Bogu, że wśród tej masy bezsensów piszą jeszcze ludzie, u których można dostrzec ślady racjonalnego myślenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2008 o 23:20, szeretucha napisał:

Microsoftowi odwala calkowicie. Nie maja jak ulepszyc Xboxa to smieja sie z ps3 dlatego
ze to ona niedlugo bedzie ta najlepsza a X360 Zdechnie z powodu podzespolow. Najlepiej
to miec PC i sie GTA nie przejmowac :]


Fakt faktem Nie ma to jak PC ale porządny PC bo byle jaki PC tego nie odpali hehe Nie ma to jak SONY mimo że nie jestem posiadaczem ale i tak Microsoft już ma manię na punkcie Xboxa...

Pozdrawia.

PS: z tego komenta niezły topic się już zrobił posty idą szybko już ponad 100 jest zobaczymy jak długo heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2008 o 00:19, Furrbacca napisał:

Wiesz, zasadniczo fakt, że na PS3 musi być instalacja, a na X360 jest ona opcjonalna
raczej świadczy o mocy podzespołów na korzyść konsoli MS właśnie.
Chyba, że mnie jakiejś pokręconej logiki w szkole nauczyli...

Moze też świadczyć o tym jak trudno programuje się PS3 w przeciwieństwie do klocka, który działa na DX90c. Oczywiście sam DX też miły w programowaniu nie jest, ale jednak jest duzo lepiej znany w świecie developerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jedno wiem na 1000000% GTAIV zabije nas wszystkich swoim rozbudowaniem, rozwiazaniami, swiezymi pomyslami, i tylko chyba "diabel wie czym jeszcze", czy to na jedna konsolke czy na druga. A co do instalki to zadnych sprzeciwow-zawsze mozna lolka zawinac. Pozdro dla wszystkich wojownikow X360 versus PS3 PS. PS3 owner

20080421042019

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować