Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Age of Conan w zamówieniach przedpremierowych sklepu gram.pl

126 postów w tym temacie

> poczytaj sobie o age of Conan, bo widzę że mało wiesz. Nie tylko grafika będzie atutem
> tej gry ale też :

Grałem w betę, to Ty najwyraźniej mało wiesz.

> 1. za nadmierne Pk będzie sie szło do więzienia jeśli ktoś Cię złapie, gdzie będziesz
> wykonywał też questy albo i nie :P oczywiście ty też możesz złapac przestepce :P

Tylko co z tego skoro na serwerach PvP nie będzie full loot, a nawet częściowego... Kolejna gra dla carebearów. Jak ma to niby pasować do brutalnego świata Conana?

> 2. zadymy w barach bez broni itp.

Widać, że zachwycasz się jakimiś mglistymi zapowiedziami. Śmiesznymi błahostkami w stosunku do całości gry. Ja wolę np. dobry crafting niż ''zadymy w karczmie''... a tego w tej grze niestety nie będzie.

> 3 . moim zdaniem i pewnie nie tylko moim walki pvp,gvg, realm vs realm(chyba) bo ma być
> podbijanie ziemi, budowanie zamków i fortów, stawianie budynków itd oraz możliwość podbijania
> terenów innych.

Tego nie ma w becie, wiec nie komentuje. Zważywszy, że w większości gier które wyjdą w niedługim czasie mają pojawić się gildiowe miasteczka i oblężenia, powoli zacznie robić się to standardem toteż nie ma się czym zachwycać. Zwłaszcza, ze sklepowa wersja chyba tego jeszcze nie zawiera.

> 4. ma być bardzo mało questów w stylu zabij 10 mobków i przynieś ich futra, tylko questy
> mają być podobno bardzo urozmawicone

Większość jest właśnie taka. Nie musisz nawet czytać treści questa. Klikasz cały czas pierwszą odpowiedź, a potem strzałki na minimapie zaprowadzą Cię do tego z kim masz pogadać lub do miejsca gdzie musisz zabić 5 wilków i przynieść pięć skór. Wszystkie questy na jedno kopyto, zero myślenia. Widać, że celują w target WoWa.

> w tej chwili nie pamiętam wszystkich szczegółów ale zmian w stosunku do większości mmorpgów
> ma być sporo.

W zapowiedziach. Stara Ultima miała już o wiele lepsze rozwiązania, toteż zalety AoC słusznie sprowadzam do samej grafiki, tylko w tej dziedzinie dokonał się w ciągu ponad 10 lat jakiś postęp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 13:31, Todryk napisał:

> poczytaj sobie o age of Conan, bo widzę że mało wiesz. Nie tylko grafika będzie
atutem
> tej gry ale też :

Grałem w betę, to Ty najwyraźniej mało wiesz.

> 1. za nadmierne Pk będzie sie szło do więzienia jeśli ktoś Cię złapie, gdzie będziesz

> wykonywał też questy albo i nie :P oczywiście ty też możesz złapac przestepce :P


Tylko co z tego skoro na serwerach PvP nie będzie full loot, a nawet częściowego... Kolejna
gra dla carebearów. Jak ma to niby pasować do brutalnego świata Conana?

> 2. zadymy w barach bez broni itp.

Widać, że zachwycasz się jakimiś mglistymi zapowiedziami. Śmiesznymi błahostkami w stosunku
do całości gry. Ja wolę np. dobry crafting niż ''zadymy w karczmie''... a tego w tej
grze niestety nie będzie.

> 3 . moim zdaniem i pewnie nie tylko moim walki pvp,gvg, realm vs realm(chyba) bo
ma być
> podbijanie ziemi, budowanie zamków i fortów, stawianie budynków itd oraz możliwość
podbijania
> terenów innych.

Tego nie ma w becie, wiec nie komentuje. Zważywszy, że w większości gier które wyjdą
w niedługim czasie mają pojawić się gildiowe miasteczka i oblężenia, powoli zacznie robić
się to standardem toteż nie ma się czym zachwycać. Zwłaszcza, ze sklepowa wersja chyba
tego jeszcze nie zawiera.

> 4. ma być bardzo mało questów w stylu zabij 10 mobków i przynieś ich futra, tylko
questy
> mają być podobno bardzo urozmawicone

Większość jest właśnie taka. Nie musisz nawet czytać treści questa. Klikasz cały czas
pierwszą odpowiedź, a potem strzałki na minimapie zaprowadzą Cię do tego z kim masz pogadać
lub do miejsca gdzie musisz zabić 5 wilków i przynieść pięć skór. Wszystkie questy na
jedno kopyto, zero myślenia. Widać, że celują w target WoWa.

> w tej chwili nie pamiętam wszystkich szczegółów ale zmian w stosunku do większości
mmorpgów
> ma być sporo.

W zapowiedziach. Stara Ultima miała już o wiele lepsze rozwiązania, toteż zalety AoC
słusznie sprowadzam do samej grafiki, tylko w tej dziedzinie dokonał się w ciągu ponad
10 lat jakiś postęp.


jak grałeś w bete obecna nie jakaś dawną to zwracam honor i przepraszam :) ja nie tylko opieram sie na mglistych zapowiedziach tylko tym co widziałem na trailerach głównie na gametrailers.
Jeśli lubisz dobry crafting to polecam Everquest 2 - lepszego i bardziej rozbudowanego w żadnej grze nie znajdziesz chyba że może w Vanguard w który chyba już nikt nie gra.

Skąd wiesz że dobrego craftingu w becie nie będzie ?? Tego nie można powiedzieć dopóki gra nie wyjdzie nie sądzisz ?? Tak samo może budowy zamków, fortów miast itp nie dali do bety tylko u siebie testują na własnych serwerach ??

Jeśli questy takie są to mi to wisi, choć ,miło by jednak było aby miały jakieś urozmaicenie(dla samych questow jakbym grał to w świecie Lotra online bym pozostał a tak też po miesiącu dwóch mnie znudził).
Obecnie nie ma dla mnie żadnego mmorpga który by zrobił na mnie takie wrażenie jak kiedyś robił na milionach graczy World of Warcraft, ale w jakiś niewytłumaczalny sposób mam nadzieje że jak gra wyjdzie, to nie będzie z nią tak jak z Gothic 3 (który okazał sie dla mnie lekkim niewypałem choć przez sentyment do serii może kiedyś go skończę jak wydadza patcha który wszystkie bugii poprawi :P) i gra mnie wciągnie na długie godziny.

pozdrawiam wszystkich moorpg zjadaczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2008 o 17:48, Bambadil napisał:

Mam takie dwa pytanka ;p
W sklepie jest napisane, że "Wszystkie osoby, które zamówią przed premierą grę i zapłacą
za nią, otrzymają od nas w momencie weryfikacji ich płatności, specjalny klucz Pre-Orderowy...".
Czyli, że jeśli kupię grę na gram.pl i zapłacę za nią z góry to dostanę ten klucz, a
jeśli np. będę chciał odebrać grę osobiście to już nie ? Bo ja to tak zrozumiałem ;p
I drugie pytanie:
W planie wydawniczym jest napisane, że we wrześniu AoC ma wyjść z polskimi napisami.
Czy wtedy też będzie można kupić EK tyle, że z polską wersją gry ? ;p

Proszę o odpowiedź ;)


Jeśli płatność będzie przy odbiorze, to klucz zostanie wysłany po dokonaniu płatności.
Polska wersja AoC również będzie w wersji kolekcjonerskiej
RaLu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że się tak dopytuję, ale czy Polska wersja EK AoC będzie taka sama jak angielska, tyle, że po polsku czy jednak będzie miała inną zawartość (czyli ogólnie czy będzie się czymś różnić oprócz tego, że gra będzie po polsku) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pre-order w GRAM.PL!!
Zamówiłem EK..

Tylko jedno pytanie:
Czy dostanę mounta? Rhino albo Mamooth''a? Jeżeli tak to jakiego? Rozumiem, że dostanę kod przed premierą (płacę z góry), ale nie wiem czy ten kod upoważnia do mounta a jeśli tak to do którego?

bardzo, bardzo proszę o odpowiedź!
Z góry dziękuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2008 o 17:48, Bambadil napisał:

Mam takie dwa pytanka ;p
W sklepie jest napisane, że "Wszystkie osoby, które zamówią przed premierą grę i zapłacą
za nią, otrzymają od nas w momencie weryfikacji ich płatności, specjalny klucz Pre-Orderowy...".
Czyli, że jeśli kupię grę na gram.pl i zapłacę za nią z góry to dostanę ten klucz, a
jeśli np. będę chciał odebrać grę osobiście to już nie ? Bo ja to tak zrozumiałem ;p


Ważny jest moment dokonania płatności - jeśli chcesz zapłacić za grę dopiero przy jej odbiorze osobistym, to dopiero wtedy dostaniesz klucz.

Dnia 23.04.2008 o 17:48, Bambadil napisał:

I drugie pytanie:
W planie wydawniczym jest napisane, że we wrześniu AoC ma wyjść z polskimi napisami.
Czy wtedy też będzie można kupić EK tyle, że z polską wersją gry ? ;p


To zależy od CD Projekt - czy będzie polska EK czy nie.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może bym nawet i zamówiła, gdyby nie to, że nie mam za bardzo czasu na gry, a to w dodatku jest MMO, a ja na kampanie single w innych gierkach nie mam czasu. Czytałam sporo o Age o Conan i podoba mi się to, co o niej napisali, zainteresowało mnie. Jednak z powodu braku czasu ta gra wypada z mojej listy zakupów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 21:40, akne napisał:

Ważny jest moment dokonania płatności - jeśli chcesz zapłacić za grę dopiero przy jej
odbiorze osobistym, to dopiero wtedy dostaniesz klucz.


Mam pytanie właśnie o moment dokonania płatności. Na game.co.uk, play.com, gamestop.com etc. "płaci" się kartą (w rozumieniu: wklepuje się jej numer) od razu, dzięki czemu niektórzy już mają klucz pre-orderowy, mimo że pieniądze za grę pewnie jeszcze nie zostały pobrane. W Gram, z tego, co rozumiem, składam zamówienie teraz, a zapłacę za nie dopiero na 5 dni przed wysyłką jak dostanę od Gram maila, żebym zapłacił.
1. Czy mogę zatem już teraz mieć pewność, że mimo że za produkt nie zapłaciłem na pewno go dostanę? (Game już zrobiło mnie w bambuko, bo po jakimś czasie przypomniało sobie o ograniczeniach wagowych dla wysyłek zagranicznych - kolekcjonerka waży więcej niż 1kg - więc teraz chciałbym mieć pewność)
2. Jak się ma 5 dniowy termin "wezwania do zapłacenia" do 2 maja, od kiedy można rejestrować swoje klucze pre-orderowe i 16 maja, od kiedy można ściągać klienta? Czy z uwagi na niemożność otrzymania kodu już teraz gracze w Polsce nie będą mieli mniej czasu na ściągnięcie klienta i czy w ogóle na "5 dni przed wysłaniem", będą mogli zarejestrować swój kod?
Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 19:49, SimonVDH napisał:

Czy dostanę mounta? Rhino albo Mamooth''a? Jeżeli tak to jakiego? Rozumiem, że dostanę
kod przed premierą (płacę z góry), ale nie wiem czy ten kod upoważnia do mounta a jeśli
tak to do którego?


Będą dwa rodzaje kodów - jeden do nosorożca, a drugi do mamuta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2008 o 16:45, akne napisał:

> Czy dostanę mounta? Rhino albo Mamooth''a? Jeżeli tak to jakiego? Rozumiem, że dostanę

> kod przed premierą (płacę z góry), ale nie wiem czy ten kod upoważnia do mounta
a jeśli
> tak to do którego?

Będą dwa rodzaje kodów - jeden do nosorożca, a drugi do mamuta.


Dziękuję bardzo za odpowiedź.:)
Rozumiem, że nie ma znaczenia czy zamawiam edycję kolekcjoerską czy standardową?
Przepraszam, że tak się dopytuję, ale w innych krajach mamuty albo nosorożce są tylko do edycji standardowej
i nie można sobie wybrać którego się chce (a przynajmniej takie chodzą plotki;) ) Przy okazji widać tutaj świetną współpracę CDP i Funcomu - gratulacje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > > Czy dostanę mounta? Rhino albo Mamooth''a? Jeżeli tak to jakiego? Rozumiem,
> że dostanę
> >
> > > kod przed premierą (płacę z góry), ale nie wiem czy ten kod upoważnia do mounta
>
> > a jeśli
> > > tak to do którego?
> >
> > Będą dwa rodzaje kodów - jeden do nosorożca, a drugi do mamuta.
> >
>
> Dziękuję bardzo za odpowiedź.:)
> Rozumiem, że nie ma znaczenia czy zamawiam edycję kolekcjoerską czy standardową?

Nie ma znaczenia, jeśli chodzi o otrzymanie kodu. Taki jest stan naszych informacji.

> Przepraszam, że tak się dopytuję, ale w innych krajach mamuty albo nosorożce są tylko
> do edycji standardowej
> i nie można sobie wybrać którego się chce (a przynajmniej takie chodzą plotki;) )

Nasze informacje odnośnie kluczy (lada dzień dostaniemy) są takie, że można wybrać mamuta albo nosorożca - czyli zamawiający dostaje klucz z puli nr 1 lub nr 2.
czyli zamawiający wybiera, czy chce mamuta czy chce nosorożca - albo albo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2008 o 21:48, akne napisał:

> > > Czy dostanę mounta? Rhino albo Mamooth''a? Jeżeli tak to jakiego? Rozumiem,

> że dostanę
> >
> > > kod przed premierą (płacę z góry), ale nie wiem czy ten kod upoważnia
do mounta
>
> > a jeśli
> > > tak to do którego?
> >
> > Będą dwa rodzaje kodów - jeden do nosorożca, a drugi do mamuta.
> >
>
> Dziękuję bardzo za odpowiedź.:)
> Rozumiem, że nie ma znaczenia czy zamawiam edycję kolekcjoerską czy standardową?


Nie ma znaczenia, jeśli chodzi o otrzymanie kodu. Taki jest stan naszych informacji.

> Przepraszam, że tak się dopytuję, ale w innych krajach mamuty albo nosorożce są
tylko
> do edycji standardowej
> i nie można sobie wybrać którego się chce (a przynajmniej takie chodzą plotki;)
)

Nasze informacje odnośnie kluczy (lada dzień dostaniemy) są takie, że można wybrać mamuta
albo nosorożca - czyli zamawiający dostaje klucz z puli nr 1 lub nr 2.
czyli zamawiający wybiera, czy chce mamuta czy chce nosorożca - albo albo.




Akne... to musi być ciężka praca tak ludziom tłumaczyć o nosorożcach i mamutach. :D Nie przepraszam po prostu przez chwilę popatrzyłem tak z boku na wykładnię o nosorożcu i jego koledze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.04.2008 o 21:53, lastvegas napisał:

Akne... to musi być ciężka praca tak ludziom tłumaczyć o nosorożcach i mamutach. :D Nie
przepraszam po prostu przez chwilę popatrzyłem tak z boku na wykładnię o nosorożcu i
jego koledze.


Takie mamy info. Że zamawiający wybiera, czy chce klucz do mounta nr 1 - mamuta, czy nr 2- nosorożca.
Nie można mieć obu na 40. levelu - klucz daje dostęp do Mammuth albo Rhino. Albo.
Ale ja dziś nie na chodzie jezdem ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2008 o 22:28, yancosh napisał:

Komu trzeba dać w łapę, żeby przestać być ignorowanym przez szanownych "Konsuli gram.pl"?

a jakie masz pytanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są osiem postów temu, ale bardzo chętnie je wkleję ponownie:
1. Czy mogę zatem już teraz mieć pewność, że mimo że za produkt nie zapłaciłem na pewno go dostanę? (Game już zrobiło mnie w bambuko, bo po jakimś czasie przypomniało sobie o ograniczeniach wagowych dla wysyłek zagranicznych - kolekcjonerka waży więcej niż 1kg - więc teraz chciałbym mieć pewność)
2. Jak się ma 5 dniowy termin "wezwania do zapłacenia" do 2 maja, od kiedy można rejestrować swoje klucze pre-orderowe i 16 maja, od kiedy można ściągać klienta? Czy z uwagi na niemożność otrzymania kodu już teraz gracze w Polsce nie będą mieli mniej czasu na ściągnięcie klienta i czy w ogóle na "5 dni przed wysłaniem", będą mogli zarejestrować swój kod?

Na tym pierwszym mi nawet niespecjalnie zależy. Bardziej interesuje mnie odpowiedź na drugie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2008 o 15:21, yancosh napisał:

Dzięki za szybką i obszerną odpowiedź.


Patrząc na selektywnośc odpowiedzi wyrażoną pomijaniem niektórych pytań przez pracowników gram.pl/cdp, wcale nie zdziwiłbym się jeżeli znowu premiera nowego mmorpg ich przerośnie - mają w tym doświadczenie, vide premiera LOTRO, kiedy nie dotrzymali obietnic zawartych na ich własnym portalu i nie wysłali zamówionych gier na czas, co w przypadku premier mmo jest rzeczą najważniejszą. Najśmieśniejsze były wtedy tłumaczenia, że to wina CDP - spółka córka oskarża matke? ;) No cóż, taki profesjonalizm pań pracującuch przy telefonie. Akurat wtedy Codemasters ich olał i wydał grę w Polsce bez pośrednictwa CDP, więc nie było problemu dostać gry w sklepach zanim dotarły do CDP,a w większych sklepach typu MM po cenie nawet niższej od gramowski tzw."promocji" ale to już standard. Teraz widać już nie obiecują klientom otrzymania gry na czas, czyli nie są pewni tego czy "najlepszy" (ich zdaniem) dystrybutor gier w RP podała tak "skomplikowanemu" zadaniu.

Z drugiej nie miałbym nic przeciwko temu aby tym razem było na odwrót ale pomny doświadczeń itd....;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2008 o 22:36, yancosh napisał:

1. Czy mogę zatem już teraz mieć pewność, że mimo że za produkt nie zapłaciłem na pewno
go dostanę? (Game już zrobiło mnie w bambuko, bo po jakimś czasie przypomniało sobie
o ograniczeniach wagowych dla wysyłek zagranicznych - kolekcjonerka waży więcej niż 1kg
- więc teraz chciałbym mieć pewność)


Jeśli robisz zamówienie pre-orderowe, za które zapłacisz po otrzymaniu od nas informacji o płatności, to dostaniesz to, za co zapłaciłeś.
Jeśli nie dokonasz płatności w podanym terminie, to tracisz "rezerwację".

Odnośnie nawiasu: o ograniczeniach wagowych z pewnością gdzieś tam była mowa, ale to powinno być zweryfikowane na etapie składania zamówienia - chociaż pewnie nie uwzględniono wagi, a edycje kolekcjonerskie mogą ważyć różnie, nie muszą przekraczać 1 kg.

Dnia 25.04.2008 o 22:36, yancosh napisał:

2. Jak się ma 5 dniowy termin "wezwania do zapłacenia" do 2 maja, od kiedy można rejestrować
swoje klucze pre-orderowe i 16 maja, od kiedy można ściągać klienta? Czy z uwagi na niemożność
otrzymania kodu już teraz gracze w Polsce nie będą mieli mniej czasu na ściągnięcie klienta
i czy w ogóle na "5 dni przed wysłaniem", będą mogli zarejestrować swój kod?


Przy zamówieniu AoC w pre-orderze w sklepie gram.pl warunkiem otrzymania klucza z bonusami jest uregulowanie płatności za grę. W momencie otrzymania informacji, że przesyłka z grą została opłacona, wysyłamy klucz.

Napisz, jaka forma płatności Cię interesuje, to opiszę dany przypadek szczegółowo.

Póki co napiszę, że najszybciej można otrzymać klucz w przypadku:
1) zapłaty z góry za grę przelewem ok. 14-15 maja (kiedy dostaniesz od nas informację z prośbą o uregulowanie płatności za pre-order) wypełniasz druk przelewu, w tytule nr zamówienia.
2) zapłaty za pobraniem, ale przesyłka kurierska - na drugi dzień od doręczenia paczki (czyli jej opłacenia także) widzimy status i wysyłamy kod.

Jeśli coś jest niejasne, to pytajcie.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować