Zaloguj się, aby obserwować  
Aragloin

Blog 27

396 postów w tym temacie

Dnia 14.09.2008 o 19:10, HiSin napisał:

Przepraszam czy jakieś poważne zagraniczne pismo tak wielkie jak blender recenzowało
Dode lub Fela?

Może i nie,ale komercja jest tak i u nich jak i u nas.Użyłem złego argumentu bynajmniej ma w sobie trochę prawdy.Zauważ że w przetłumaczonym kawałku recenzant o samej jakości muzyki B27 się nie wypowiadał za bardzo.
Widzisz komercja i kicz jest zwykle dobrze oceniany a gdy coś jest dobrze ocenione to dla recenzanta nie ma wad...przykład?Fallout 3 i zapowiedź w CDA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 18:54, HiSin napisał:

Oto recenzja Blendera<wielkiego muzycznego pisma> kawałku cute<im not cute>
PRZetłumaczona.

Nie chciałbym się wtrącać...może się nie znam, ale czy ta recenzja nie kipi przypadkiem od ironii i ,,puszczania oka"? Takie mam wrażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wy to tylko obrażać umiecie. A H311diver to już blog 27 stolcem muzyczno wokalnym nazwał. Dla mnie pierwsza płyta była dla podstawówki. Nowa już jest poważniejsza. Choć mi akurat się nie podoba. Teledysk mógłby być bardziej normalny. Tola mogła by też siedzieć normalnie, a nie taka powyginana. Powinno być tak jaj jest w realnym życiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 19:30, Blackgoat napisał:

Nie chciałbym się wtrącać...może się nie znam, ale czy ta recenzja nie kipi przypadkiem
od ironii i ,,puszczania oka"? Takie mam wrażenie.


Też to wyczuwam :) Ta recenzja nie jest recenzją pozytywną tylko jedną wielką ironią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 20:24, HiSin napisał:

to chyba jesteś w błędzie T_T.

Nie jest. Nawet ja głupi wyczułem ironię w tym tekście... Wali nią od pierwszego zdania... Sam wrzuciłeś przetłumaczony tekst ( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=36444&pid=198 ).
I powiedzcie sami, czy ten tekst pochwala B27, czy żartuje z niego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 20:24, HiSin napisał:


Przecież to jest na 100% prowokacja, nie wierzę że ktoś może być tak żenujący (mówię o całokształcie hisina)
A jeśli nie to cóż... koniec świata bliski! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 20:24, HiSin napisał:

to chyba jesteś w błędzie T_T.


Chyba jednak nie jest...

>? Nazywają się Blog 27 (czy to oznacza, ze już istnieje co najmniej 26 zespołów „Blog” w Polsce?!) Ich

faktycznie nie ironiczne stwierdzenie xD

>Jeśli nie stanowią najbardziej dokładnego odzwierciedlenia kultury nastolatków w 2008, to są najzabawniejszą parodią kultury nastolatków w 2008. Może są tym i tym.

Powaga wypowiedzi zbija z nóg...

>Jest to pop! Jest to pop-punk! Jest to hip-hop! To coś zawiera więcej zmian stylów niż „Bohemian Rhaposdy” [Queen] w swoich rozwalających trzech minutach.

Autor trafia w sedno... czy mówi serio sam sobie odpowiedz... BTW posłuchaj Bohemiana bo to genialny utwór ^^

>quazi-angielskie słowa są legendarne w swoim ja-kontra-świat absurdzie
oj tak prawdę rzecze... Na pewno na korzyść Blog27!
>Teraz, kiedy Ashley i Avril odcinaja się od swoich buntowniczych korzeni i staja się bardziej glamour, bardzie niż kiedykolwiek potrzebny nam jest Blog 27. Ogłaszajcie wszyscy, Polską rewolucję popową!

Tjaaa nie ma to jak powaga. Na pewno wszyscy już kupują bilety na ich koncert.

Ja osobiście Blog27 nie akceptuje podpisując się pod wypowiedzimi kolegów, ale o gustach się nie dyskutuje, może kiedyś zauważysz, że idiotycznie ubrana dziewczynka to bardziej żal.ru (tak wkręcając się w slang) i nawet pop może być dobrze wykonany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 20:24, HiSin napisał:

to chyba jesteś w błędzie T_T.
A po za tym w 2009 ma ruszyć promocja w usa<będzie super :D>

Oj, nie wiem... Dam cytat z tej recenzji:
,,Dowód? Nazywają się Blog 27 (czy to oznacza, ze już istnieje co najmniej 26 zespołów „Blog” w Polsce?!) Ich pierwszy album nazywał się LOL. Jeśli nie stanowią najbardziej dokładnego odzwierciedlenia kultury nastolatków w 2008, to są najzabawniejszą parodią kultury nastolatków w 2008." To mają być pochwały na cześć Blog 27? Albo: ,,quazi-angielskie słowa są legendarne w swoim ja-kontra-świat absurdzie: „Just let me be myself, yeah! / You don’t like me, I don’t care! Take that, mom” [Po prostu pozwól mi być sobą, Yeh! / Nie podobam Ci się, mam to gdzieś!] Weź, mamo!" ? Heh, to tak jak ja założyłbym temat ,,Kocham swoją mamę" i jako potwierdzenie tej tezy dawał teksty z cyklu Twoja stara;P. Efekt odwrotny od zamierzonego.
Nie atakuję Twoich upodobań muzycznych ale Twój brak dystansu i krytycyzmu. Nie krytykuję B27 żeby nie było, że jeżdzę boś fan. Już prędzej dlatego że antyfan CD-A;].

O! Tyle osób odpisało, nie odświeżyłem sobie tematu:/, pech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 20:24, HiSin napisał:

to chyba jesteś w błędzie T_T.

W błędzie? ;D Sorry, ta recenzja to jedna wielka polewka z twojego koffanego zespołu, jak nei potrafisz tego wyczuć to najwidoczniej nie jesteś dość wyedukowany, aby wiedzieć, co to: ironia, sarkazm i inne, w twym mniemaniu :pochlebne" słowa... Ech, aż mi się zrobiło ciebie szkoda ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jesteś w błędzie ponieważ jest to błędnie przetłumaczona recenzja.
Jak odkopie prawidłowo przetłumaczoną to zamieszkcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 14:22, HiSin napisał:

Tak jesteś w błędzie ponieważ jest to błędnie przetłumaczona recenzja.
Jak odkopie prawidłowo przetłumaczoną to zamieszkcze


Haha. Powinieneś napisać: "Jak napiszę nową, to zamieszczę" . Dobijasz mnie, człowieku.
Ew. Podaj link do oryginału, angielski znam na tyle dobrze (i nie tylko ja, inni pewnie też :] ) , że poradzimy sobie bez twoich żałosnych tłumaczeń :)


M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej podobał mi się fragment:
"Ten trzyminutowy utwór zawiera więcej zmian stylistycznych niż "Bohemian Rhapsody"!"

Wydaje mi się, że użycie nazwy utworu (Najlepszy utwór wszechczasów według bodajże Millenium Poll) Queen w artykule o Blog 27 jest krzywdące dla Freddiego (który by się teraz przewracał w grobie gdyby go nie skremowano) i spółki.

Informacja dla wszystkich:
"Tola chodzi do szkoły angielskojęzycznej!". Nie rozumiem jak po takiej szkole można robic takie błędy w tekstach piosenek. Albo sama jest idiotką albo robi z nas idiotów (innego wytłumaczenia nie ma)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 14:46, gogiell napisał:

Wpisałem w "guglu" "Blender Blog 27" - większość wyników to "Tola wyśmiana w Stanach"

http://www.pudelek.pl/artykul/9591/tola_wysmiana_w_stanach/


Nazwa albumu "LOL". Nie no..

Ten trzyminutowy utwór zawiera więcej zmian stylistycznych niż "Bohemian Rhapsody"!"

Haha, to jest dobre :> Niestety, trzeba przyznać racje. Błędy w tekstach piosenek po angielsku, ech..
Tylko przyniosła nam wstyd, jak widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm. Kolega wyżej zamieścił oryginalny, angielski link. Całość ma identyczny przekaz, jak to, co dałeś w wersji polskiej - w Ameryce maja z niej ostrą polewkę, śmieją się z niej i Bóg jeden wie, co jeszcze. A ty, naiwny dzieciaku, myślałeś, że to są komplementy i pochwały, dla twojej słit idolki. =.="
Koszmar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować