Zaloguj się, aby obserwować  
Aragloin

Blog 27

396 postów w tym temacie

A nie wiesz że pisanie błędnie jest w modzie?
pierwszy dzień sprzedaży i złota płyta.
Wyklniesz te słowa jak po promocji płyty zobaczysz ilość sprzedanych płyt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 15:49, HiSin napisał:

A nie wiesz że pisanie błędnie jest w modzie?

Chyba w psychiatryku.

Dnia 15.09.2008 o 15:49, HiSin napisał:

Wyklniesz te słowa jak po promocji płyty zobaczysz ilość sprzedanych płyt

Chyba jak ty i tobie podobni je kupią. Normalny człowiek na pewno takiego gówna nawet kijem nie tknie. Tego nawet muzyką nie można nazwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież to od razu widać, że ten tekst z Blendera nie jest żadną recenzją, a tylko stwierdzeniem faktu, że Polacy są "sto lat za murzynami" wypuszczając muzykę, która na Zachodzie była jakiś czas temu i szynko już przeminęła (chociaż nie koniecznie przeminęła, gdy patrzy się na stolec muzyczny zwany Jonas Brothers...)
Dodatkowo autor tamtego tekstu celnie naśmiewa się z wokalistki (chociaż tutaj należałoby się śmiać z twórcy tekstu piosenek), której jak widać nauka w prywatnej szkole nie zapewniła jednak prawidłowej nauki języka angielskiego...

A co do samego Blog27?

Cóż...
Niby o gustach się nie dyskutuje... No ale wtedy nie powinno się też zarzucać pedofilom, że zamiast z dorosłymi osobnikami, uprawiają seks z dziećmi, czy mordercom, że lubują się w zadawaniu cierpienia innym... W końcu "co kto lubi"...

Porównanie może drastyczne, ale w przypadku gównianej muzyki komercyjnej, pasuje moim zdaniem idealnie.
Nie mam nic wobec ludzi o prostych upodobaniach muzycznych, których nie interesuje struktura utworu, kunszt warsztatu instrumentalnego muzyków, czy piękno głosu wokalisty. W końcu nie każdy ma taką wrażliwość estetyczną, by zachwycać się głosem Pavarotti''ego, genialnością kompozycji Padarewskiego, czy wirtuozją Vollenweider''a.
No ale trzeba to jasno powiedzieć... Blog27, jak i sama wokalistka, to "kupa muzyczna".

Nie jest to żadna złośliwość podyktowana chęcią "pojechania komuś".
Wystarczy wsłuchać się w głos wokalistki by trafnie stwierdzić, że śpiewać to ona z pewnością nie potrafi.
Muzycznie, choćby po utworze "Cute", widać że kompozytor muzyki zespołu (bo przecież sama Tola, anie muzyki ani tekstów do swoich piosenek nie pisze) tworzy, albo pod wpływem dużej dawki alkoholu albo szaleju...
Zresztą powód "kupy, zwanej Blog27" nie tkwi w samej "komercyjności", bo przecież jest całe mnóstwo komercyjnych/popowych artystów, którzy tworzą całkiem znośną muzykę. W przypadku Bloga27 powodem owej "kupy" jest z całkowitą pewnością status rodziny Toli Szlagowskiej, czyli bogactwo rodziny.
Blog27, to nie przebłysk menadżerów firmy, że o to wymyślili coś co da rade sprzedać tłumom, a zwyczajne: "Mamo! Ja chcę być piosenkarką!".

Oczywiście można być miłośnikiem nawet i takiego "potforka" muzycznego, szczególnie gdy ma się 12 czy 14 latek i zbytniego gustu muzycznego jeszcze się nie ma wyrobionego. Jednak gdy mamy więcej latek i słuchamy tej "kupy", to narażamy się na całkiem uzasadnioną śmieszność... I tak też się śmieję z mojego 32(!)letniego znajomego, który lubi sobie słuchać albumu "Lol"... ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jak tak nazywasz Bloga
to w takim razie powiedz mi co ty widzisz w np 2pac
powiedz mi jaki on daje przykład
co on wniósł do rapu? :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 15:49, HiSin napisał:

A nie wiesz że pisanie błędnie jest w modzie?

Nie wiem. Ale jeżeli tak jest ( w co bardzo wątpię ;D ) to tylko potwierdza tezę że uleganie modom nie jest zbyt mądre ...

Dnia 15.09.2008 o 15:49, HiSin napisał:

pierwszy dzień sprzedaży i złota płyta.

Skąd takie info ? Poza tym ... co z tego ? Wiesz ... paradoksalnie sprzedać dużo płyt nie jest tak bardzo trudno. Schody zaczynają się wtedy gdy trzeba przetrwać na rynku muzycznym i "nie zejść na psy" oraz pozostać w pamięci słuchaczy dłużej niż rok. Bo IMO Tola i ten cały Blog długo już się nie utrzyma ...

Dnia 15.09.2008 o 15:49, HiSin napisał:

Wyklniesz te słowa jak po promocji płyty zobaczysz ilość sprzedanych płyt

jw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 15:58, HiSin napisał:

Mamusia toli przecież jest dyrektorką universal music poland
a płytę Toli wydaje Magic Records.


No to zobacz sobie, kto jest dyrektorem artystycznym "Magic Records"...

Twierdzenie, ze zespół ten funkcjonuje na rynku ze względu na jego potencjalną wartość artystyczna czy marketingową, to jak twierdzenie, że przy uderzeniu w mur samochodem przy prędkości 200km/h, nic nie powinno się stać ludziom w środku.
To zwykła "kupa muzyczna", powstała ze względu na zachciankę dziecka, a możliwa dzięki układom i pieniądzom rodziców. Widać to dokładnie po braku umiejętności artystycznych samego zespołu, jak i jego promocji w mediach, a co najważniejsze w marginalnej popularności pośród odbiorców.
Jako miłośnik tego zespołu możesz się z tym nie zgadzać oczywiście, ale takie są fakty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utrzymuje się na rynku już parę lat :P
Dalej można usłyszeć w dużych stacjach stare hity np.hey boy.
a TAK po za tym powiedz mi kto będzie pamiętał o takich zespołach jak Nirvana?
Tylko fani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz gdyby jej płyty się dobrze nie sprzedawały to by zaprzestali produkcji.
A tu masz za pierwszą płytę podwójną platynę
i za drugą złoto<z tym że ta nowa jest bardzo krótko na rynku>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 15:54, HiSin napisał:

co on wniósł do rapu? :|


100 000 000 razy więcej niż Blog27 do popu czy jak to zwać. Choć chyba dzielenie przez zero nie ma większego sensu, więc lepiej powiem "o dużo dużo więcej" :) Jest ogrom ludzi, którzy powiedzą, że Tupac jest najlepszym, bądź jednym z najlepszych raperów w historii, a o Blog 27 nie mówi się, że są najlepsi...

Dnia 15.09.2008 o 15:54, HiSin napisał:

a TAK po za tym powiedz mi kto będzie pamiętał o takich zespołach jak Nirvana?


Hahaha. Teraz to żeś dopiero wymyślił xD

Dnia 15.09.2008 o 15:54, HiSin napisał:

A tu masz za pierwszą płytę podwójną platynę


Np. najnowsza płyta Metallicy dostała status platynowej jeszcze przed premierą (w Polsce)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo podnieca cię Tola (w co bardzo wątpie) albo jesteś głuchy (mam nadzieje, że głusi się nie obrażą...), inaczej nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego lubisz ten zespół. Nawet moja 13 letnia siostra która na początku była zagorzałą fanką Blogu 27 zrozumiała, że to ma tyle do muzyki co Pudzian do tańca.
Swoją drogą Tola jest bardzo podobna do Pudzina...
Też nie umie śpiewać.

Lepiej zadaj pytanie kto za parę lat będzie pamiętał o Blogu 27? (Oprócz ciebie i mamy Toli [Bo myślę, że sama Tola będzie chciała zapomnieć])

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To proszę pokaż kiedy ostatnio wspominali chociaż w MTV
powiesz czy kiedykolwiek Nirvana było na rozdaniu nagród MTV EMA<największe muzyczne wydarzenie>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 16:11, Rts-p napisał:

Swoją drogą Tola jest bardzo podobna do Pudzina...
Też nie umie śpiewać.


Muszę przyznać, że B27 jednak jest lepsza od Pudzian Band :) ale to porównywanie kupy do szczochów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tego nie rozumiem dlaczego ludziom podoba się słaba muzyka. Utwory Toli nie są najgorsze, ale są słabe według mnie. Takie "suche". Szczegulnie ten utwór który reklamowano w serialu na TVN. Zotą płytę już otrzymała. Czy ktoś się ze mną nie zgodzi, że to jest słaba muzyka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 16:08, HiSin napisał:

Utrzymuje się na rynku już parę lat :P

Suuupeeeer. Muah ...

Dnia 15.09.2008 o 16:08, HiSin napisał:

Dalej można usłyszeć w dużych stacjach stare hity np.hey boy.

Mam to szczęście że nie muszę i nie chcę słuchać takich stacji radiowych gdzie emitują ten cały Blog 27 ...

Dnia 15.09.2008 o 16:08, HiSin napisał:

a TAK po za tym powiedz mi kto będzie pamiętał o takich zespołach jak Nirvana?

Ktoś na pewno ... nie tylko fani. Także tacy którzy np: lubią rocka, szukają ciekawych tekstów i jakiegoś przesłania. Tacy którzy przedkładają świetny wokal i dobrze dobrany zespół nad krzykliwość i pseudomłodzieńczy bunt przeciw wszystkiemu oraz ... a zresztą ... po co się produkować ? ... i tak nic moje gadanie nie zmieni ...

Dnia 15.09.2008 o 16:08, HiSin napisał:

Tylko fani.

Nie sądzę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 16:08, HiSin napisał:

Dalej można usłyszeć w dużych stacjach stare hity np.hey boy.

Hmm jakoś nie słyszałem tego zbyt wiele razy w ostatnich tygodniach. Wytłumaczysz mi dlaczego?

Dnia 15.09.2008 o 16:08, HiSin napisał:

a TAK po za tym powiedz mi kto będzie pamiętał o takich zespołach jak Nirvana?

Było mnóstwo zespołów podobnych do Nirvany w tamtym okresie ale tylko o nich się mówiło i teraz jak widzisz ty też o tym zespole pamiętasz. Nirvana była kultowa, jest i będzie. A jak już chcesz podać przykład jakiegoś zapomnianego zespołu to najpierw sprawdź czy na pewno jest zapomniany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 16:12, HiSin napisał:

To proszę pokaż kiedy ostatnio wspominali chociaż w MTV
powiesz czy kiedykolwiek Nirvana było na rozdaniu nagród MTV EMA<największe muzyczne
wydarzenie>


Nirvana żeby być znana nie musi sie pokazywać się w MTV. To piosenki (i samobójstwa) zapewniły jej należne miejsce w historii muzyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 16:09, HiSin napisał:

Wiesz gdyby jej płyty się dobrze nie sprzedawały to by zaprzestali produkcji.
A tu masz za pierwszą płytę podwójną platynę
i za drugą złoto<z tym że ta nowa jest bardzo krótko na rynku>


A jaki to problem wykupić rodzinie Toli, nawet i 100% płyt na rynku?
Ostatnio kolejny "potforek" muzyczny naszego rynku, udowodnił, że jak się ma rodzinę na odpowiednim miejscu i z odpowiednia kasą, to można wszystko i debiutancki album był wykupywany z EMPiKów po kilkanaście sztuk na osobę. ]:>

HiSin >>> BTW. Naucz się edytować posty. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 16:13, Findan napisał:

Muszę przyznać, że B27 jednak jest lepsza od Pudzian Band :) ale to porównywanie kupy
do szczochów :)

No chyba żartujesz. Jak Pudzian śpiewa to się przynajmniej pośmiać można. A jak skacze po kanałach i akurat b27 leci to skaczę dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 16:12, HiSin napisał:

To proszę pokaż kiedy ostatnio wspominali chociaż w MTV
powiesz czy kiedykolwiek Nirvana było na rozdaniu nagród MTV EMA<największe muzyczne
wydarzenie>


Nie wiem czy wiesz ale MTV EMA powstało już po rozwiązaniu Nirvany :D:D:D Pierw pomyśl zanim coś napiszesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować