Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nieoficjalne szczegóły dotyczące specyfikacji RV770

24 postów w tym temacie

Harpen

Jeśli wierzyć plotkom, Radeon HD 4850 będzie pracował z szybkością 650 MHz i zostanie wyposażony w pamięć GDDR5 o częstotliwości 1729 MHz, natomiast po modelu HD 4870 powinniśmy spodziewać się zegara 850 MHz i GDDR5 1935 MHz. Nieoficjalna specyfikacja wspomnianych układów została opublikowana na łamach serwisu Hardware-Infos.

Przeczytaj cały tekst "Nieoficjalne szczegóły dotyczące specyfikacji RV770" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że te taktowania pamięci nie są podane jako "efektywne" ? Po GDDR 3 na to wygląda (Coś malutko), ale GDDR 5 1935 Mhz ? Efektywnie to wyjdzie 3870 Mhz na pamięciach @_@. Niby byłoby to możliwe przy kościach DDR5, ale... ;)

Ceny bardzo ładne, a i 4870 zapowiada się ciekawie....A później wejdzie Intel i zmasakruje towarzystwo , muaha !, (albo towarzystwo zmasakruje Intela olewając po całości ray-tracing. :E)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez takie zdjęcia treść newsa staje się dla mnie jakaś niezrozumiała...

:D

Nie wiem na ile to zamierzone, ale ciekawie zgrało się wrzucenie powyższego obrazka zaraz pod "Jednak warto przyjrzeć się nowym chipom." ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2008 o 13:26, Uspatente napisał:

"Wydzielał będzie 110 W ciepła."
???
Chyba pobierał energii? W watach będzie to ciepło wydzielał?

A energię to też się w watach pobiera? Bo mnie uczyli, że w dżulach :P

Specjalistą nie jestem, ale wcale nie musisz mieć racji. Te 110 W to tzw. TDP czyli "Thermal Design Power" co oznacza maksymalną ilość mocy jaką musi odebrać układ chłodzący (tak, ciepło w watach :P a konkretniej to "moc", czyli.. dżul / czas :P) bez przekraczania progu temperaturowego czipu.

Inna sprawa to to, jak producent rozumie ów TDP, gdyż równie dobrze może właśnie określać tzw. "power consumption", czyli zapotrzebowanie układu na moc pod obciążeniem. I najprawdopodobniej jest tak w tym przypadku, gdyż AFAIR takie znaczenie stosuje AMD w przypadku procesorów. Co i tak sprowadza się do wydzielania ciepła :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2008 o 13:39, Xarodon napisał:

Rozumiem, że te taktowania pamięci nie są podane jako "efektywne" ? Po GDDR 3 na to wygląda
(Coś malutko), ale GDDR 5 1935 Mhz ? Efektywnie to wyjdzie 3870 Mhz na pamięciach @_@.
Niby byłoby to możliwe przy kościach DDR5, ale... ;)

>

Przecież GDDR5 mogą działac nawet z zegarem 5Ghz wiec te 3870Mhz to i tak mało jednak wystarczająco. 4Ghz pamiątki+256bit kontroler=128 GB/s nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te infa są tak pewne... R770XT ma mieć 512 bitową szynę wg większości zapowiedzi i gdzie jest dwuchipówka, ma wyjść przecież razem z nimi zrobiona z dwóch 770XT. Coś to info takie mało optymistyczne co do specyfikacji, ale zobaczymy ważne żeby takie ceny zostały albo niższe, jak to wyjdzie to nvidia będzie naga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm... AMD walczy... i dobrze. Wielu wróżyło, że szybko zbankrutują.
Ech, coraz lepszy sprzęt wychodzi a ja dalej ma leciwego P4 3.3 GHz i GF7600GF i 768MB Ramu :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2008 o 18:04, M3rc3n0r napisał:

Hm... AMD walczy... i dobrze. Wielu wróżyło, że szybko zbankrutują.
Ech, coraz lepszy sprzęt wychodzi a ja dalej ma leciwego P4 3.3 GHz i GF7600GF i 768MB
Ramu :(.

Nie narzekaj, sam mam athlona 2000+, Gf mx4000 i 512 Ram, ale jakoś żyję :/
Ja kibicuję AMD z calych sil, zeby nie przeszedl ten, no chaos, tzn monopol :S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować