Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Rynek dużo słabszy w drugiej połowie roku?

43 postów w tym temacie

Dnia 23.04.2008 o 16:33, master matrox napisał:

Co do tego, że pierwsza połowa roku będzie znakomita pod względem gier w 100% się zgadzam.
Nadchodzące premiery gier, takich jak GTA IV czy Wii Fit nie są wyjątkami - do tego dochodzą
jeszcze takie tytuły jak Haze, Race Driver: GRID no i wielce oczekiwany Metal Gear Solid
4! Jednak co już do drugiej połowy roku to nie zgadzam się do końca - przecież premierę
będą miały takie tytuły jak Resistance 2, Killzone 2 czy Little Big Planet - w końcu
to też będą świetne gry :) No ale co jak co, ale w tym roku konsole górą! :D


Rynek konsolowy się rozwija, nie tylko na świecie ale także i w Polsce.

Ja myślę że konsole będą górą na zawsze. PC''ty odchodzą na bok. Ja na szczęście już zaopatrzyłem się w konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli do końca roku rynek PC znacząco nie poprawi swojej pozycji, a tym bardziej Rockstar nie zapowie GTA IV na kompy, to sprzedaż jakiejś konsoli + wspomnianej gry wzrośnie o 1 dzięki mnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2008 o 15:35, Mariax napisał:

To dziwne po właśnie w drugiej połowie tego roku mają się ukazać bardzo dobre gry (...)


No widzisz, tak to już bywa, analitycy patrzą pod innymi względami niż gracze ;)

CoD 4 zwykłą strzelanką, a w Crysisa można grać godzinami?
No i tutaj wychodzi coś o czym się nie dyskutuje, chociaż może niekoniecznie gust.
Nie to, że produkcja Cryteka mi się nie podobała, ale jakoś tak ...CoD 4 urzekł mnie klimatem, filmowością, czułem że biorę udział w tym wszystkim - przywiązałem się do bohaterów, cała gra była jak wielki grzmot i wstrząs (choć jest na raz, może na dwa poza misją w Prypeciu). Crysis w moim kompie przeszedł bez echa i wkurzyłem sie, bo właściwie od roku robiłem na Viście dla tej gry.
Guitar Hero ? Grałem, dla mnie żadna rewela. Szczerze mówiąc trochę mnie wkurza, bo z grą na gitarze ma mało wspólnego a niektóre dzieci myślą, że wymiatają i tu i tu.
AC? Zgadzam się, może nie tyle z tekstem "wybitna", ale na pewno bardzo dobra i klimatyczna ;)
A GTA ... cóż, do tego przyzwyczaił nas Rockstar ostatnimi czasy - Czwórka będzie dobra czy tego ktoś chce czy nie, bo tak być musi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Największe premiery tego roku czyli Super Smash Bros Brawl, Wii Fit i GTA IV mają miejsce w pierwszej połowie roku, a żadna z gier, które mają ukazać się w drugiej połowie pewnie nawet nie zbliży się do wyników tych hitów, więc z pewnością kondycja rynku trochę spadnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie kłuccie sie jaka gra jest dobra a jaka słaba.Każdy ma inny gust.Jednemu podoba sie Crysis a innemu GTA, jeden lubi gry RPG a drugi gry samochodowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2008 o 16:40, Flaku napisał:

BTW. GTA 4 napewno zamówiła większość 12 latków ^^ ja mam 18 lat i uważam że gta to wielka
porażka i syf i niech tylko spróbuje mnie skomentować jakiś 12 latek broniący gta :O
...


Nie mam 12 latek, mam latek 9. Zamówiłem siobie moje koffane GTA ^^ .
Daj człowieku żyć! Po przeczytaniu takich postów nie dobrze mi się robi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech w końcu wychodzi to GTA IV bo już mnie zaczynają nudzić ciągłe o nim "wspominki", zwłaszcza, że czas gry w każdą z kolejnych części się w moim wypadku skracał, więc na wcale nie czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie premiera roku będzie Brothers in Arms Hell''s Highway mam tylko nadzieję że twórcy wykorzystali dobrze czas skoro już przesuneli premierę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż... Może faktycznie większość hitów będzie w pierwszej połowie, ale to nie znaczy, że sprzedaż siądzie. Przecież może będę ludzi kupować później, a nie tylko po samej premierze. A jeszcze StarCraft II chyba będzie w drugiej połowie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tej połowie roku mamy kilka wielkich hitów pokroju GTA4, które na pewno osiągnął ogromne wyniki w sprzedaży, a w drugiej połowie znacznie większą liczbę potencjalnych hitów, jak choćby Dead Space albo Mafia II (no to już nie taki potencjalny). Może i nie osiągną takich wyników jak GTA4, ale będą i święta, które podniosą sprzedaż. Myślę, że 08 będzie zrównoważony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2008 o 18:36, kozioł1990 napisał:

I w drugiej połowie roku ukarze sie HIT NAD HITY 2gi dodatek do WOW ;]

Pff... WoW jest tylko na PC, a na PC to nie będzie miał takiej sprzedaży jak na obu konsolach GTAIV (aby na pewno? xD).

Zgodzę się z tym, że rynek będzie osłabiony, szczerze powiedziawszy powróci do normy, po pierwszym hitowym półroczu. Chyba, że jakieś nieznane nam hity się zbliżają... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eee tam... największa sprzedaż gier, konsol i całej reszty jest w listopadzie i grudniu (tam gdzie pracuję grudzień to 3-4 krotnie większy obrót w branży gier)! Czy są killery, czy ich nie ma - tak jest co roku z powodu pewnego grubasa w czerwonym kitlu z worem na plecach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>BTW. GTA 4 napewno zamówiła większość 12 latków ^^ ja mam 18 lat i uważam że gta to wielka porażka i syf i niech tylko spróbuje mnie skomentować jakiś 12 latek broniący gta :O ...

Drogi Flaku... mam 21 lat i nie uważam, że GTA jest syfem i porażką... to bardzo rozbudowana gra dostarczająca wielu godzin świetnej, nie monotonnej rozgrywki... pisząc takie bzdury mógłbyś chociaż je jakoś uzasadnić. No chyba, że to właśnie Ty masz tu 12 latek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować