Zaloguj się, aby obserwować  
Paladynka

Gry komputerowe – Co wam dają, czy mają na was pozytywny wpływ? Ogólna dyskusja

238 postów w tym temacie

Ja to nie przepadam za tzw. rąbankami dla mnie liczy się zabawa i oczywiście rozruszanie szarych komórek zresztą każdy ma swoje gusta i upodobania jeden lubi coś ostrego np: Simsy albo coś w wersji light Tetris

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja najczęściej siadam na kompa rano tak jak teraz i sobie gram .To mi nic nie daje ,ale przynajmniej odciągam się od tego świata.Komputer ma na mnie pozytywny wpływ :-).Bo przynajmniej się niczego nie czepiam jak siedzę na kompie .Większość gier ma negatywny wpływ na ludzi np.GTA ,Dead Space ...itp.Gry od +16 i +18 .Później młodzież lub dzieci w wieku od 11-15 grają w takie rzeczy i później są agresywne w stosunku do innych ,ale nie mówię że na wszystkich tak działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gry jak wszystko - są dla ludzi, ale małolaty nie powinny grać w gry typu GTA czy też inny Dead Space, Left 4 Dead itp. Dawniej grałem całymi dniami, teraz tylko od czasu do czasu w jakiś bilard, FIFĘ lub coś innego. Przeważnie na kompie słucham muzyki i przeglądam internet. A gry mają na mnie jak najbardziej pozytywny wpływ - nieźle podszkoliłem swój inglisz grając ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Racja ,ale jak prawie wszyscy jak byli mniejsi uczyli się angielskiego na grach komputerowych.Mój kolega powiedział że dobrze angielskiego się nauczy na grze The Sims.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gram w gry o tematyce historycznej,dają mi to że są oparte na faktach historycznych i wiele nowych rzeczy można się nauczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2008 o 16:49, Assax napisał:

Racja ,ale jak prawie wszyscy jak byli mniejsi uczyli się angielskiego na grach komputerowych.Mój
kolega powiedział że dobrze angielskiego się nauczy na grze The Sims.


W simsach opróch menusów niweiele jest dialogów i języka no chyba że bleeee ble bu be ba (??).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram w różne gry. Czasem żeby się zrelaksować, czasem się czegoś nauczyć (głównie, gdy gram w inne niż polskie wersje językowe), a czasem, żeby rozładować negatywne emocje.
Pamiętam, jak raz dostałem opiernicz, że dostałem czwórkę (a piekielnie trudno było zdobyć trójkę na pewnym przedmiocie), a przyszedłem się pochwalić. Gdyby nie UT to bym prawdopodobnie rozwalił jakiś przedmiot w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gram aby się zrelaksować oraz żeby pograć ze znajomymi z Gramu oraz z Mojej szkoły oraz żeby się poduczyć ze strategii historii :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...W gry najczęściej gram po pracy lub w jakieś wolne dni... Owa cyfrowa rozrywka daje możliwość odprężenia jest jak oglądanie dobrego filmu lub czytanie ciekawej książki z nieporównywalnie większą możliwością interakcji w eksplorowany świat ( co nie znaczy, że nie lubię czytać książek i oglądać filmów - nic z tych rzeczy)... ale w gry nie tylko pobudzają wyobraźnię, cieszą oko swym wizualnym oraz dźwiękowym pięknem, pobudzają emocję i dają nam taką swobodę w działaniu jakiej nie da film czy książka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie gry. Niektóre mają pozytywny wpływ ale niektóre negatywny NP. Heroes of might and magic lub inne gry w świecie Fantazy< tak mi Sie wydaje że to to> pogłębiają naszą wyobraźnie, i to jest jak najbardziej dobre, działają podobnie jak interesująca ksiązka. Jednak Np. GTA i inne brutalne gry< sam w nie gram ale z umiarem i nie próbuje w rzeczywistości utożsamiać Sie do tych postaci> młodym graczom mogą namącić w głowie co powoduje że taki wyrasta na mordercę lub innego psychopatę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zależy od gry czasem siędze UT 3 żeby się odstresować, innym razem dla relaksu włacze jakiś RTS, albo poprostu chce sobie pograć to w tedy Fallout 3 albo Mass Efect,Wiedźmin itd.A co mi dają gry na pewno FPS zwiększają spostrzegawczość, RPG wyobraźnię.Ale takie jak GTA itp mogą zwiększyć agresją, nie w moim przypadku bo ja raczej nie gram w tego typu produkcje, to znaczy w GTA gram po lubie otwartość świata a GTA właśnie to oferuje ale takie cuś jak Manhunt jest dla mnie denne. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gry komputerowe pomogły mi bardzo płynnie rozumieć słychany angielski. Pomogły mi także w miare b. dobrze pisać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uczą angielskiego. Nie tylko w stylu fuck this bitch! :] Poza tym myślę o pracy lead designera a więc granie jest dla mnie wręcz "ciężkim" obowiązkiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ja gram często się denerwuje np. w dużo grach mmo rpg jest ,, kowal'''' który często pali rózne itemki i sie denerwuje. Albo jak ktos mi ksuje, albo jak sobie expie a ktos z innego imperium przychodzi i imnie nawala i nie da expic... ale relaksuje sie tez;] Expiąc gadajac ze znajomymi wygrywac duele siedziec w miescie i kupowac rozne rzeczy taniej jakeis okazje xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm gry dały mi znaczną część zwrotów angielskich. Powtarzane często jak mantra szybko się przyswajają i da się nimi posługiwać jakby były rodzime:) Poza tym na pewno sporo radości i satysfakcji, możliwość wcielenia się w osoby i przebywanie w realiach, które możemy sobie jedynie wymarzyć. Poza tym większe zdecydowanie w podejmowanych decyzjach, lepszy refleks i strategiczne myślenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie gry maja zły wpływ,na przykład gry które wymagają logicznego myślenia czy zręcznosciówki bo do niektórych trzeba trochę cierpliwości ,nauczaja szybszego myślenia czy innych umiejętności.Gra niejest złem jak oceniają większości gazet czy też programów telewizyjnych,dziś w gazecie (nie napisze w której)było opisane 9 strzelanek typu wbiegnij do budynku rozstrzelaj wszystkich i misja skonczona(oczywiscie takie lubie najbardziej) takie gry nie nadaja się może tylko dla najmłodszych,ale zwróćmy uwagę na pozostałe teraz wszystkie pokolenia będą się wychowywac na grach więc znajdźmy też ich dobre strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować