Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Penumbra: Czarna Plaga - recenzja

27 postów w tym temacie

no muszę przyznac, że gra wydaje się ciekawa (muszę zagrac w pierwsza czesc, w koncu to freeware :)) zagram jak (jeśli) trochę stanieje. bo 99 PLN to jak dla mnie kapkę za dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie osobiście - 10/10 , bez względu na błędy, które ktoś wyłapie i przedstawi. Jak to mówią - świr @_@

"Gra będzie bardzo udana."

yyy, jak to ...będzie ? Ona już jest i to od pewnego czasu. Nawet łata się do niej pojawiła, naprawiająca problemy z radeonami itp.;) Można ją nabyć i ściągnąć na dysk np. z GamersGate, gdzie po przeliczeniu z dolarów wychodzi sporo mniej niż 99zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z forum:

- Penumbra: Czarna Plaga ukaże się w wersji kinowej czy pełnej?

- Domyślam się, że pytanie dotyczy Penumbry I i II... obie te gry zostaną wydane razem i w obu przypadkach chodzi o PEŁNE wersje.

- Czyżbyście naprawdę zamierzali wydać obie części jednocześnie? Jedynkę miał wydać Play, ale od wielu miesięcy ta gra ma u nich termin premiery nieokreślony. Mam nadzieję, że to znaczy iż zrobicie podobnie jak z Broken Sword IV, do której dodano za friko trzecią część.
Bo niestety cena ustalona przez Was za Penumbrę II (99.90zł) jest delikatnie mówiąc przegięta, skoro w sklepie internetowym producenta kosztuje 20$, czyli ok. 45zł.
Aha, jeszcze jedno - twórcy Penumbry zapowiedzieli dodatek o nazwie Requiem, który ma być rozprowadzany tylko poprzez sieć. Czy jest jakaś szansa, że ten dodatek ukaże się w normalnej cenie w CDP?

- Hej!

Tak, zamierzamy wydać obie części w jednym zestawie - w każdym razie tak planujemy w tej chwili :)

Jeśli chodzi o Requiem - pracujemy nad tym by był dostępny w wersji PL. W takim wypadku nie będzie rozpowszechniany TYLKO przez sieć, ale na razie jeszcze za wcześnie na szczegóły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm gralem w demo czesci pierwszej (a zwykle nie gram w przygodowki) i podobalo mi sie chociaz te ciagle szaro-czarne lokacje i skrypty (potworki) troche "przygaszaja" rozgrywke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznac ze gra fajna... ALE na moim radeonku 3780 sa wredne bugi graficzne - na kazdym obiekcie jakby byly 2 tekstury nalozone: 1 stala, 2 przeruwajaca sie wraz ze zmiana kata widzenia. Mimo zastosowania rad z pomocy technicznej dalej tak jest - cóż widac ze albo gra sobie nie radzi z nowymi radeonami, albo wogole z radeonami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fanem przygodówek aczkolwiek myślę, że na Penumbrę dam się skusić :>. Widziałem review w programie Hyper i gra powaliła mnie na kolana interakcją z otoczeniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2008 o 10:20, Darkblades1 napisał:

Musze przyznac ze gra fajna... ALE na moim radeonku 3780 sa wredne bugi graficzne - na
kazdym obiekcie jakby byly 2 tekstury nalozone: 1 stala, 2 przeruwajaca sie wraz ze zmiana
kata widzenia. Mimo zastosowania rad z pomocy technicznej dalej tak jest - cóż widac
ze albo gra sobie nie radzi z nowymi radeonami, albo wogole z radeonami


A to ciekawe, bo ja na 3870 (Catalyst 8.4) nie mam żadnych problemów, gra chodzi bezbłędnie i bardzo szybko na najwyższych detalach. Chociaż - bałem się w to grać, wiec demo leży od jakiegoś czasu na dysku. Może dzisiaj spróbuję jeszcze raz, ale koniecznie po ciemku i ze słuchawkami na uszach. Szkoda, że autorzy zdecydowali się trylogię zmienić w dylogię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strach w Penumbrze na poziomie F.E.A.R.-a? Nie ubliżaj tej grze, bardzo proszę. ;) Ostatnie zdania, to stwierdzenie, że warto w grę zagrać, jak trafi na sklepowe półki... Tak? A czy ktoś w Polsce zamierza wydać tą grę? Bo mnie wydaje się, że nie. :( To projekt raczej fanowski, stworzony przez bandę zapaleńców, więc gra pewnie będzie dostepna jedynie do ściągnięcia. Oczywiście za "drobną" opłatą...

EDIT: Ups, nie zauważyłem ciekawostki z forum, parę postów wyżej. Nice! ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować