Gabriel_I

Hearts of Iron II

169 postów w tym temacie


Dzięki. Bardziej chodzilo mi o grę Jugosławią, Węgrami czy Bułgarią (w sojuszu z Niemcami). Taka Jugosławia ma małe PP więc chyba lepiej i szybcie będzie polepszyć sobie PP zajmując np Albanie i Grecję niż budując fabryki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2011 o 21:21, jarekao napisał:

Dzięki. Bardziej chodzilo mi o grę Jugosławią, Węgrami czy Bułgarią (w sojuszu z Niemcami).
Taka Jugosławia ma małe PP więc chyba lepiej i szybcie będzie polepszyć sobie PP zajmując
np Albanie i Grecję niż budując fabryki.

A owszem, grając Osią ogólnie się to opłaca. Tylko nie wiem czy gra Jugosławią to będzie aż taka frajda... no chyba że Niemcami zagra jakiś znajomy po multi, wtedy może być ciekawie. Ja grałem w HoI3 Polską, a kolega Niemcami - fajna zabawa stworzyć niepokonany duet ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś jest ogarnięty... Jak uruchomić multi w HoI2 Armagedon ? Aniby nic trudnego, wcisnąć przycisk muli wybrać valkiria net i gitara. Jednak nie może połączyć się z serwerem -.-'' ? o co cho ? Mam wersje od cenegi (złota edycja)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2011 o 22:48, Arlik napisał:

Może ktoś jest ogarnięty... Jak uruchomić multi w HoI2 Armagedon ? Aniby nic trudnego,
wcisnąć przycisk muli wybrać valkiria net i gitara. Jednak nie może połączyć się z serwerem
-.-'' ? o co cho ? Mam wersje od cenegi (złota edycja)

Nie wiem jak jest w dwójce, ale w trójce trzeba podawać numer ip drugiego gracza, który u siebie tworzy hosta, a potem się dołącza. W 2 nigdy po sieci nie grałem :/

Edit: aha! jeszcze w trójce się muszą wersje zgadzać, na ekranie tytułowym jest numer z literkami, musi być identyczny. Problem z tym, że wystarczy, że jeden z graczy choćby zagra w singla i już mu się numer zmienia i nie da się w multi grać :/ Ja miałem dwa egzemplarze instalki na dysku, jedna do grania w multi, druga do singla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram Japonią od 1936 i mam nadzieję rozegrać kampanie do 1964, wcześniejsze kampanie po pewnym czasie mi się nudziły. Żeby było ciekawiej dołączyłem do ZSRR, ciekawe jak to się wszystko potoczy. Niedługo kupie sobie HoI 3 ;)
Mam pytanie: poziomy trudności można sobie edytować w exelu i wiem co jaki poziom daje, ale nie mam pojęcia czym się różni agresywność komputera? Czy jak wybiorę agresywny to komputer będzie grał lepiej czy po prostu bedzie wypowiadał wojny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra Japonią idzie mi całkiem nieźle ;) Chiny wypowiedziły mi wojne i musiałem przestawić produkcję z floty na piechote, ale operacje w Chinach się udają. Martwi mnie sytuacja mojego sojusznika ZSRR. Nie wiem do którego miejsca mam podbijać Chiny, mam ich dużo miejsc strategicznych i szczerze nie chce mi się bawić w podbijanie Syberii czy innych prowincji z infrastrukturą na poziomie 10%. Rakiety V2 to super sprawa, wystarczy przywalić nimi w kilka najbardziej uprzemysłowionych prowincji przeciwnika i jego PP spada dość drastycznie. Myśle teraz nad przejściem do obrony w Chinach i przestawieniem produkcji na V2, niedługo wynajde międzykontynentalną rakietę, więc trzeba będzie nakruszyć trochę gospodarkę Niemiec (martwi mnie ich PP).
Dodaje zdjęcia. sytuacja w Europie, sytuacja na Dalekim Wschodzie, informacje o sojusznikach i wrogach i przegląd wojsk.

20110218090113

20110218090153

20110218090237

20110218090308

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strasznie dziwna rozgrywka :) Japonia nie powinna kooperować z Ruskimi, tylko ich podbijać - idzie to całkiem nieźle, bo zanim Ruscy podciągną jakieś wojska na front, to już się jest w połowie Syberii.
u Ciebie widzę ciężką sytuację, jesteś już praktycznie sam, a wrogowie mocni. Masz wojnę z Aliantami też?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z aliantami wojny nie mam. Jestem w sojuszu z ZSRR bo uznałem że tak będzie ciekawiej. Do aliantów dołączyło USA i zdobyło 2 wyspy na M Śródziemnym i nie wiem na co teraz czekają. Niemcy mają strasznie dużo PP, więc myśle że tak łatwo się nie poddadzą. Zobaczymy jak to się dalej potoczy (będę grał do 1964r wiec jeszcze dużo może się stać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2011 o 10:21, jarekao napisał:

Z aliantami wojny nie mam. Jestem w sojuszu z ZSRR bo uznałem że tak będzie ciekawiej.
Do aliantów dołączyło USA i zdobyło 2 wyspy na M Śródziemnym i nie wiem na co teraz czekają.
Niemcy mają strasznie dużo PP, więc myśle że tak łatwo się nie poddadzą. Zobaczymy jak
to się dalej potoczy (będę grał do 1964r wiec jeszcze dużo może się stać).

Spróbuj przynajmniej Chiny podbić całkowicie, bo strasznie się rozleźli po mapie :) Z Niemcami możesz mieć duży problem, bo mają nad Tobą gigantyczną przewagę w PP i pewnie w wojsku również. Jedyna nadzieja w tym, że jak już podbiją ZSRR, to będą mieć tak rozciągnięte linie zaopatrzeniowe, że sporo problemów sprawi im już sama obecność w tak dalekich rejonach świata jak Wschodnia Azja. Niestety w HoI2 AI Aliantów nie radzi sobie zbyt dobrze, nie liczyłbym więc na D-Day :/
Jak grasz z tak dużym horyzontem czasowym, to rozbudowuj infrastrukturę w chińskich prowincjach do maxa, możesz też trochę rozbudować przemysł na Wyspach Japońskich. Flotę na razie odpuść, skoro nie walczysz z Aliantami, skup się na wojsku lądowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie! Jak to jest D-Day? Mam koniec 1940, nie pamiętam jaki dokładnie miesiąc. Gram UK, prowadzę kampanię w Afryce, którą praktycznie zaraz udanie skończę, zacznę nie długo planować desant na południe Italii. Moje pytanie jest czy mogę spodziewać się desantu wojsk Amerykańskich na rok 1941? Nie są jeszcze moim sojusznikiem ,ale nie długo będą. Nie wiem po prostu czy jest sens czekać na jankesów na odbicie Francji, itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem powyżej, AI w HoI2 praktycznie nie robi desantów, a już na pewno nie robi spektakularnych przedsięwzięć na dużą skalę (co najwyżej podrzuci czasem max kilka dywizji, które nie stanowią zagrożenia dla obrońcy). Dlatego nie oglądaj się na Amerykanów i działaj na własną rękę. Z tym że uważaj, bo Niemcy to dla angielskiego wojska ciężki orzech do zgryzienia, ich armie są po prostu lepsze w polu, dlatego musisz mieć lokalną przewagę liczebną, aby coś zdziałać. Zanim zrobisz desant zbierz silne zgrupowanie dywizji, bo Niemcy dość szybko przerzucą w rejon desantu znaczne posiłki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest wogóle fajna sytuacja. Niemcy strasznie się rozrośli, ZSRR został 1 PP i 45 dywizji piechoty gdzieś w Syberii. W styczniu 1945 Wielka Brytania przeprowadziła desant na Norwegie, ale po 4 miesiącach walki została z niej wyparta więc nie licz za bardzo na komputer. Mam już bombe atomową i po wynalezieniu Miedzykontynentalnej rakiety na Niemcy spadnie kilka niespodzianek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nukiem bij w duże zgrupowania wojsk wroga, bo atomówki zabijają wszystkie wojska w danej prowincji - niezły sposób na wyrównanie sił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2011 o 19:10, PinKee napisał:

Nukiem bij w duże zgrupowania wojsk wroga, bo atomówki zabijają wszystkie wojska w danej
prowincji - niezły sposób na wyrównanie sił :)


Gdzieś czytałem że najlepiej zniszczyć prowincję która ma dużo fabryk i zasobów ludzkich (zwiększa to ponoć niezadowolenie w kraju) Mam już 2 atomówki, ale dopóki nie wynajdę rakiety nie mam ich jak użyć. Pierwszym celem będzie raczej Berlin ;) Mam 1 Październik 1945 wstrzymałem ofensywe w Chinach, bo myśle że nie warto iść w prowincje, które nie mają nic do zaoferowania. A tymczasem zagapiłem się i Niemcy zdobyły Indie anektując po drodze mniejsze państewka. Jeszcze kilka prowincji WB odziela mnie od niemieckiej armii. Dobrze chociaż, że w porę się zorientowałem i mam czas aby wysłać tam kilka dywizji na powitanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem, owszem - Berlin to też cel konieczny, ale jedną bombą na Berlin wojny z Niemcami nie wygrasz:/ Z tego, co piszesz, to Niemcy opanowali już większą część globu, raczej mało kto im teraz podskoczy :) Ale życzę powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram sporo w produkcję Paradoxu, nigdy wcześniej jednak nie uważałem się za hardcora w tej dziedzinie, ale nim się spostrzegłem, to się chyba nawet nim stałem, bo idzie mi całkiem nieźle :)
Jeśli chodzi o Hearts of Iron 2 to gram często, ale z długimi przerwami, co jest irytujące jak trzeba się od nowa uczyć skomplikowanej rozgrywki, no ale przejdę do faktów. Gram zawsze Polską, oto moje osiągnięcia w trzech różnych grach zaczynając zawsze od 36':

1. Moim pierwszym sukcesem było zajęcie Czech, Austrii, Włoch i potem stawianie oporu III Rzeszy, a jak i ich udało się pokonać, najeżdżał mnie ZSRR i to byłoby na tyle ;P

2. Kolejny raz zacząłem mniej agresywnie, nie rzuciłem się od razu na sąsiadów tylko postawiłem na rozwój przemysłu przez pierwsze lata i rozbiłem Niemców w ciągu jednego roku, chyba jeszcze w 1940 dokonałem ich aneksji, także w 40'' zająłem Rumunie, Węgry i rzuciłem się na ZSRR, rozbiłem go i zająłem gdzieś parę prowincji za Ural, bo resztę zagrabiła Japonia.

Za cel obrałem Wielką Brytanię, więc wyszedłem z sojuszu z nimi i sam z moimi państwami satelickimi zaatakowałem Włochy, a potem najechałem Francję. W roku 1950 po zajęciu Francji, nie mogłem dokonać ich aneksji, bo mieli ważne prowincję rozsiane po całej Afryce :( a na desant na UK nie miałem statków i samolotów - moja armia składała się głównie z piechoty :( dalsze operację nie miały więc sensu, pewnie do końca 1953 mógłbym okupować Francję i tyle ;P

3. Dlatego ostatnio zacząłem od początku z tym że regularnie tworzyłem piechotę morską, spadochroniarzy, samoloty i statki. Ponownie szybko pokonałem Niemcy i ZSRR ale tym razem uznałem, że pójdę za ciosem w Azji i pokonam jeszcze Japonię, która się rozrosła, a dopiero później obrócę się przeciwko aliantom.

Do 1950 zająłem kontynentalne prowincję Japonii (Od Uralu po Syberię oraz całe Chiny). Jako sojusz aliancki miałem 727 pkt., ale Japonii i tak nie dorwałem :( ponieważ UK i USA nie oddały pod moje dowództwo swoich statków i na desant na Japonię nie mam już sił :( mimo wszystko statki francuskie, australijskie i moje przeciwko flotylli japońskiej są bezsilne, zresztą nie był to ich cel, budowana przez mnie flota miała za zadanie przetransportować piechotę morską na wyspy brytyjskie a nie walczyć o każdą wyspę na całym Pacyfiku z Japończykami.

Mój cel pokonania Japonii, a potem powrót do Europy, zerwanie sojuszu z aliantami, następnie zaatakowanie Francji i desant na Wyspy Brytyjskie się nie uda, bo po prostu brakuje już czasu.. przecież po Żabojadach i Brytolach można by jeszcze ruszyć na Kanadę i USA - to by było coś! ale się nie da :D szkoda, że w przeciwieństwie do takiego Medievala, całej mapy się tu nie zdobędzie (oczywiście w sensie że nie da się podporządkować wszystkich państw ;p)
Takie jest moje zdanie, jestem jednak ciekaw jak idzie innym to podbijanie? ;) Może da się lepiej, jeśli tak to da mi to motywację to dalszej gry, jeśli nie to chyba czas zabrać się za Hearts of Iron 3 ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy z Ciebie człowiek :) Ja Polską w tej grze nigdy nie lubiłem jakoś specjalnie grać, bo gra narzucała im zbyt duże utrudnienia w postaci np. słabych zespołów naukowych.
Tak Ci podpowiem, że można sobie ustawić dowolny rok zakończenia rozgrywki, a więc np. 1980 - do tego czasu można całą planetę podbić :) Na forum o HoI to wyczytałem, konkretnie nie pamiętam gdzie co się zmienia, ale podobno jest taka możliwość.

Dnia 22.03.2011 o 17:29, Paoro napisał:

Takie jest moje zdanie, jestem jednak ciekaw jak idzie innym to podbijanie? ;) Może da
się lepiej, jeśli tak to da mi to motywację to dalszej gry, jeśli nie to chyba czas zabrać
się za Hearts of Iron 3 ;P

Rozczaruję Cię (oczyście nie tym, że HoI 3 jest złe, bo nie jest :), w HoI 3 gra Polską jest skazana na porażkę choćbyś nie wiadomo co robił. W nieupatchowanej wersji jeszcze się dało stawiać opór Niemcom i nawet ich pokonać, ale z każdym kolejnym patchem było już tylko gorzej :/ Teraz to nawet największymi i silnymi państwami gra się trudno :) Nareszcie jest ciekawie i realistycznie, więc nie ma co narzekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2011 o 17:50, PinKee napisał:

Ciekawy z Ciebie człowiek :) Ja Polską w tej grze nigdy nie lubiłem jakoś specjalnie
grać, bo gra narzucała im zbyt duże utrudnienia w postaci np. słabych zespołów naukowych.
Tak Ci podpowiem, że można sobie ustawić dowolny rok zakończenia rozgrywki, a więc np.
1980 - do tego czasu można całą planetę podbić :) Na forum o HoI to wyczytałem, konkretnie
nie pamiętam gdzie co się zmienia, ale podobno jest taka możliwość.

Niemcami i ZSRR gra się podobno łatwo i przyjemnie, ale co to za wyzwanie ;D choć jak dostawałem z początku łomot grając Polską to już się nawet zastanawiałem nad zmianą. Ostatecznie przy Polsce zostałem i powiem więcej nie żałuję, teraz to mi się zmienia historię z przyjemnością... patrzeć jak polskie dywizję zajmują Berlin czy Moskwę – bezcenne :D
Fakt, że naukowców mamy słabych, a jedyni matematycy, chemicy i fizycy po jakimś czasie znikają i o atomówce to można tylko pomarzyć :( ale będąc w sojuszu udaje mi się kupić plany od angoli, francuzów, NRD, potem także od USA i jestem na bieżąco, a w niektórych dziedzinach każde z tych państw przewyższam i to nawet z 4 slotami do badań i słabą kadrą ;P.
Tak się jeszcze zastanawiałem nad grą Wielką Brytanią, ale dla początkującego nie jest to łatwy kraj do prowadzenia, te konwoje, zamorskie prowincję itp. ;P osobiście dopiero nie dawno obczaiłem te konwoje ;P wcześniej po prostu nie były mi potrzebne.
Teraz szczerze mówiąc już mi się UK nawet nie chce grać, więc pozostanę przy podbijaniu Polską.
Fajnie że można przedłużyć rozgrywkę, muszę to ogarnąć, mam nadzieje że nie będzie trzeba zaczynać gry od początku ;P Nom to może i na USA się jeszcze rzucę :D

Dnia 22.03.2011 o 17:50, PinKee napisał:

Rozczaruję Cię (oczyście nie tym, że HoI 3 jest złe, bo nie jest :), w HoI 3 gra Polską
jest skazana na porażkę choćbyś nie wiadomo co robił. W nieupatchowanej wersji jeszcze
się dało stawiać opór Niemcom i nawet ich pokonać, ale z każdym kolejnym patchem było
już tylko gorzej :/ Teraz to nawet największymi i silnymi państwami gra się trudno :)
Nareszcie jest ciekawie i realistycznie, więc nie ma co narzekać.

Eh no nic.. zagrać pewnie zagram, ale jak faktycznie się Polakami daleko nie zajdzie to długo pewnie nie pogram ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

.. a bym zapomniał jeszcze zrzuty z moich podbojów ;P oczywiście grając Polską szybko powołuje swoje państwa marionetki (NRD, Rosja a także Austria, Węgry, Rumunia, te wszystkie poradzieckie republiki, chiny oraz Mongolia - mimo że czasem większe to jednak moje państwa satelickie ;P), bo by mnie partyzantka wykończyła ;P wkurzają mnie UK i USA bo zawsze ścigają się ze mną kto więcej terytorium zajmie, oczywiście ja biorę na siebie najcięższy opór, a jak wróg słabnie to oni wkraczają ;P

20110322185608

20110322185617

20110322185624

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2011 o 18:53, Paoro napisał:

Fajnie że można przedłużyć rozgrywkę, muszę to ogarnąć, mam nadzieje że nie będzie trzeba
zaczynać gry od początku ;P Nom to może i na USA się jeszcze rzucę :D

Nie pamiętam już konkretnie jak to się robiło, ale chyba edycja save''a wchodziła w grę.

http://wayofwar.org/forumdisplay.php?f=195
Link do najlepszego wg mnie forum o grach Paradoxu (i nie tylko).

BTW Polecam gorąco mod do HoI2 - Experience of WW2. Gra z nim staje się dużo bardziej realistyczna, bardziej wciągająca i trudniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się