Gabriel_I

Hearts of Iron II

169 postów w tym temacie

Dnia 03.05.2011 o 21:49, Rokuto napisał:

Dwa pytanka.
Co muszę podbić aby Anglia się poddała? Zdobyłem już wyspy brytyjskie, a Japonia kąsa
ich w Azji. Niestety wizja wojny z ZSRR skutecznie (no... może brak transportowców bardziej)
odpycha mnie od inwazji w Afryce.
Co muszę zdobyć by ZSRR skapitulował?

Niestety w HoI 2 sytuacja jest kiepska, jeśli idzie o aneksje, bo trzeba podbić wszystkie regiony, które mają jakiekolwiek punkty zwycięstwa, choćby jeden. Dlatego chyba nawet Hong Kong trzeba zająć Angolom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co z USA? Słyszałem, że wystarczy zająć wybrzeże, a USA się poddaje (albo chce pokoju, coś w tym stylu).
Czy alianci będą chcieli odbić wyspy czy olać to i wysłać to wojsko do Afryki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 12:43, Rokuto napisał:

A co z USA? Słyszałem, że wystarczy zająć wybrzeże, a USA się poddaje (albo chce pokoju,
coś w tym stylu).

Rzeczywiście, eventy zmieniają trochę sprawę poddania. Nie wiem tylko, czy z danego eventu skorzystać może każde państwo, czy tylko to historycznie upoważnione (np. poddanie Rosji po zajęciu Moskwy, Leningradu i Stalingradu). Nie mam bladego pojęcia jak jest z USA w HoI2, w trójce nie chcieli się poddać bardzo długo, musiałem ich znukować :D

Dnia 04.05.2011 o 12:43, Rokuto napisał:

Czy alianci będą chcieli odbić wyspy czy olać to i wysłać to wojsko do Afryki?

Zostaw trochę garnizonu, szczególnie na wybrzeżach, i możesz się nie martwić o niespodzianki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak gram niemcami kampania droga do wojny to co jakiś czas pokazują mi się komunikaty o jakimś skandalu w parlamencie i opinia jest niezadowolona z dzialań moich o jakąś kolonię :D i co chwile mi się robi - a po jakiś czasie się władza automatycznie zmienia jak temu zaradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2013 o 12:02, Amaros napisał:

Mam pytanie jak gram niemcami kampania droga do wojny to co jakiś czas pokazują mi się
komunikaty o jakimś skandalu w parlamencie i opinia jest niezadowolona z dzialań moich
o jakąś kolonię :D i co chwile mi się robi - a po jakiś czasie się władza automatycznie
zmienia jak temu zaradzić?

przeuń wojsko do Nadrenii, ale nie pamietam do której konkretnie prowincji to event przestanie wyskakiwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2014 o 12:04, lord_siwy napisał:

Pytanko małe, zna ktoś sposób/ mod aby gra tak nie zamulała?
Gram od 36 i po 44 jest tragedia, i to nawet na dobrym kompie.

To jest przypadłość wszystkich gier Paradoxu, trzeba niestety zagryźć mocno zęby i doszekać do końca kampanii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2011 o 11:09, Paoro napisał:

> > Fajnie że można przedłużyć rozgrywkę, muszę to ogarnąć, mam nadzieje że nie będzie trzeba
> > zaczynać gry od początku ;P Nom to może i na USA się jeszcze rzucę :D
> Nie pamiętam już konkretnie jak to się robiło, ale chyba edycja save''a wchodziła w grę.
>
> http://wayofwar.org/forumdisplay.php?f=195
> Link do najlepszego wg mnie forum o grach Paradoxu (i nie tylko).
>
> BTW Polecam gorąco mod do HoI2 - Experience of WW2. Gra z nim staje się dużo bardziej
> realistyczna, bardziej wciągająca i trudniejsza.
Wgrałem sobie wczoraj dodatek Armageddon, który wydłuża rozgrywkę o 10 lat, bodajże do
63''. Grałem jak dotąd Doomsday gdzie było do 53''. Także na razie styknie, nie będę
kombinował, zobaczę ile się da podbić na Armageddonie :D jak znów zabraknie mi czasu
to się wtedy zastanowię, ale linka sobie zapisze, dzięki :)


Straszna kicha, w oczekiwaniu na HoI 4 (w "trójkę" nie miałem okazji jeszcze pograć, ale może sobie odpuszczę, bo i tak nie długo będzie IV) zainstalowałem sobie HoI 2, którą miałem obcykaną na maxa, moje podboje Polską można zobaczyć na screenach w tym poście: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=3655&pid=139 .
Wgrałem sobie save''y z tej rozgrywki do Armageddona. W czerwcu 1953 triumfalnie zająłem Francję, oraz kontynuowałem marsz oddanych mi do dyspozycji Włochów na francuskie kolonie w Afryce co wskazywałoby na możliwość aneksji prędzej czy później Francji (wynik wojny na ten moment z nimi 90% dla mnie). W Azji udało mi się wykurzyć Anogli z niemal całej części kontynentalnej. USA dzielnie broni tylko Korei. Udało mi się zająć przyczułem w Irlandii, co dało by mi możliwość zaatakowania Brytoli z dwóch stron z części kontynentalnej i właśnie z Dublina gdzie jest port. Myślę, że spokojnie mógłbym ich podbić do 64'', ba! podbiłbym pewnie i Stany Zjednoczone, niestety gra mi crashuje, tzn. czas już nie leci po 1 stycznia 1955... niby jak wgram save''a to piszę, że gra trwa do 64'', co umożliwiłoby mi dokonanie dalszych podbojów. Możliwe, że powodem jest to, że save''y są z Doomsdaya, a by grać do 64'' trzeba by rozpocząć grę od nowa już na Armageddonie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam w roku 2018 !!!

Interesuje mnie odkurzenie HoI 2 Arnageddon na win10 64bit. I moje szybkie pytanie, są jakieś sposoby by przedłużyć rozgrywkę dalej niż do 64' ? jakieś mody ?

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się