Gabriel_I

Hearts of Iron II

169 postów w tym temacie

Dnia 04.04.2008 o 20:51, konrad16061990 napisał:

Łap linka. Mam nadzieję że chodziło o patch 1.3 do podstawki, bo o takowym dla Doomsday
czy też Armageddona nie słyszałem.;]

Owszem, dla Doomsday/Armageddon takowego nie ma - same w sobie jakby są patchami. :) również edycja z Kolekcji Klasyki zawiera najnowsze wersje gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.04.2008 o 20:58, lurynowicz napisał:

Owszem, dla Doomsday/Armageddon takowego nie ma - same w sobie jakby są patchami. :)
również edycja z Kolekcji Klasyki zawiera najnowsze wersje gry.


Takie zdania przeważają także na wielu forach co do polityki wydawania "gier" przez Paradox, wiele z nich możnaby w kategoriach patcha rozważać, choćby praktyka wydawnicza związana także z grą Europa Universalis 3, dodatek mający bodajże paręnaście megabajtów do niej sprzedawany za sporą cenę.. śmieszne.:D Zwykle paradox lubi odcinać kupony od podstawek, ale dla wiernych fanów nie stanowi to jednak żadnego problemu;]

Laska-z-Polski - gdyby były jakieś problemy z downloadem to tu też jest ten patch :
http://www.paradoxplaza.com/hoi2_v1.3a.exe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2008 o 21:11, konrad16061990 napisał:

Zwykle paradox lubi odcinać kupony od podstawek,
ale dla wiernych fanów nie stanowi to jednak żadnego problemu;]

Nie oszukujmy się - te gry raczej nie są kierowane do szerokiego audytorium, ale kasę też trzeba jakoś zarabiać. Po co więc robić patche do podstawki skoro można puścić dodatek będący patcho-rozszerzeniem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2008 o 18:22, Laska-z-Polski napisał:

Mój problem jest nadal aktualny... :)


Cóż, przeglądnąłem tamten link i mój wniosek jest taki, że masz po prostu Armageddona, a ten mod działa z doomsdayem wersja 1.3a: "1 - Make sure your Doomsday version is 1.3a, and unmodified." Cóż.. jak na razie przykro mi, ale nic nie poradzę, ale jeśli będę miał czas i chęci to może się przekopię przez 83 strony wątku pisanego przez popijaczy-herbatki-o-17.00 i tych-lubiących-toczyć wojny (dla niekumatych: angielskiego) A jak na razie rozkładam ręce, moda złego sobie wybrałeś chyba.:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem.
Grając Niemcami zaanektowałem USA i Kanadę i chciałem umieścić tam oddziały garnizonowe aby zmniejszyć partyzantkę (wynoszącą aktualnie ponad 40%).
Niestety po wyprodukowaniu 48 dywizji zdałem sobie sprawę, że nie mogę tam umieścić tych oddziałów.
Czy istnieje jakikolwiek sposób aby umieścić tam te dywizje ? Strategiczne przemieszczanie dywizji nie pozwala na umieszczenie ich tam, pomimo zaanektowania kraju a droga morska odpada, bo garnizony są nieruchome..
Zawsze mogę wrzucić tam kawalerię, ale moja ekonomia obciążona produkcją czołgów tego nie wytrzyma.
Co robić zanim mnie zje ta partyzantka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2008 o 21:18, JaqbD napisał:

Mam problem.
Grając Niemcami zaanektowałem USA i Kanadę i chciałem umieścić tam oddziały garnizonowe
aby zmniejszyć partyzantkę (wynoszącą aktualnie ponad 40%).
Niestety po wyprodukowaniu 48 dywizji zdałem sobie sprawę, że nie mogę tam umieścić tych
oddziałów.
Czy istnieje jakikolwiek sposób aby umieścić tam te dywizje ? Strategiczne przemieszczanie
dywizji nie pozwala na umieszczenie ich tam, pomimo zaanektowania kraju a droga morska
odpada, bo garnizony są nieruchome..


Podobno można wstawić garnizony w prowincji z portem, załadować na statki przesłać przez ocean a w ameryce rozmieszczenie strategiczne powinno już działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciah, a nawet chlast czy tra ta ta/

Dnia 26.06.2008 o 21:18, JaqbD napisał:

Co robić zanim mnie zje ta partyzantka ?


Chociaż garnizonówki nie mogą przemieszczać się normalnie, a tylko za pomocą dyslokacji strategicznej to jest sposób - umieszczasz wybrane dywizje w prowincji nadmorskiej i ładujesz na transportowce w porcie albo przy brzegu. Wtedy posłusznie wykonają rozkaz i możesz spokojnie skierować je do Ameryki. Tam wyładuj i rozmieść po całym kraju. Dywizje garnizonowe po dyslokacji (a nie pierwszym rozmieszczeniu) od razu przystępują do tępienia partyzantów. Mała rada: zablokuj automatyczne przydzielanie dowódców, bo w garnizonówkach ci się nie przydadzą - Rommel czy Guderian gdzieś pod Los Alamos w kiepskiej dywizji sie nie przydadzą.

Ja ostatnio skończył na dłuższy czas gra w mod Experience of WWII, który choć całkiem dobry, to jednak uniemożliwia grę Niemcami (USA tradycyjnie podbiłem pół świata i zrzuciłem atomówkę na okrążoną przez Niemiaszków Moskwę ^^). Dlaczego? Bo Francja potrafi bronic się przez ponad rok, a to przez znacznie podniesione współczynniki obrony (okolice 60 punktów). Normalnie żabojady bo dwutygodniowym pościgu poddawały się. Jeszcze gorzej jest z ZSRR - ciągle przybywają mu dywizje i to darmowe. Ktoś wpadł na głupi pomysł na dodanie eventu, dzięki któremu Ruscy ciągle dostają nowoczesne i w pełni zorganizowane dywizje piechoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest.
Wielkie dzięki za pomoc. Teraz droga do podboju reszty aliantów i Kominternu stoi otworem ;))
<haha ! teraz się policzymy amerykańskie (i nie tylko) świnie (i nie tylko) !! haha>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zamiar kupić gre Hearts of Iron II, ale nie wiem czy mi się spodoba. Europa universalis to jedna z moich ulubionych gier, czy HOI II jest duzo lepsza? Ma ktoś ją z Kolekcji Klasyk, czy gra działa normalnie czy ma jakieś błędy, jaka jest zawartość w serii KK i czy dodatki dużo wnoszą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2009 o 15:20, xefs napisał:

Takie pytanie mam, do czego właściwie służy poligon rakietowy ?


O ile dobrze pamiętam to przyspiesza badania nad rakietami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: Gdzie trzeba kliknąć albo co trzeba kliknąć/nacisnąć/zrobić żeby wysłać jakąś jednostkę do puli jednostek? Bo jak rozmieścić wojska z puli to wiem ale jak je na tą listę[do puli jednostek] wysłać to nie mam pojęcia(w samouczku, poradach i instrukcji nic nie mogę znaleźć). Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2009 o 18:44, UMC_Hugo napisał:

Mam pytanie: Gdzie trzeba kliknąć albo co trzeba kliknąć/nacisnąć/zrobić żeby wysłać
jakąś jednostkę do puli jednostek? Bo jak rozmieścić wojska z puli to wiem ale jak je
na tą listę[do puli jednostek] wysłać to nie mam pojęcia(w samouczku, poradach i instrukcji
nic nie mogę znaleźć). Proszę o pomoc.


Nie da się umieścić ich z powrotem, tylko robiąc ''transport strategiczny''(czy jakoś tak) dywizje na jakiś czas znajdują się w puli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, wielkie dzięki! Nigdy bym się nie domyślił sam. Zacząłem coś kombinować klikając na odlegle prowincje i w końcu użyłem Ctrl''a. Dziwne że nie ma takiego rozkazu w menu zadań i trzeba używać tego klawisza : /
W końcu mogę szybko przerzucić wojska z Baku na front wschodni bez 2 miesięcznego przemarszu :]
Mam jeszcze jedno pytanie jak dokładnie zinterpretować informacje na temat ministra w opcjach dyplomacji? Przykład na screenie(czerwona ramka).

20091230231738

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2009 o 23:18, UMC_Hugo napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie jak dokładnie zinterpretować informacje na temat ministra w
opcjach dyplomacji? Przykład na screenie(czerwona ramka).


To znaczy że dana akcja dyplomatyczna kosztuje o tyle mniej kasy, bez nawiasu dla kraju niedemokratycznego a w nawiasie dla demokratycznego.
Polecam Ci stronę http://forum.eufi.org/forumdisplay.php?f=195
sam się sporo z niej nauczyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy opłaca sie grać z wlączoną opcją pełnego przejęcia PP z ziem podbitych? Budowa fabryki trwa ok 10 miesiecy a daje nam 1 PP. Przy pełnym przejęciu PP anektując małe państwo zdobywamy ok 4-5 PP. A co z komputerem, czy on też ma pełne przejęcie PP? Jeżeli odznaczymy tę opcje to wtedy komp będzie miał ok 20% z ziem podbitych? Nie wiem co się bardziej opłaca (nie chcę zbyt wzmocnić Niemiec i ZSRR)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2011 o 10:58, jarekao napisał:

Czy opłaca sie grać z wlączoną opcją pełnego przejęcia PP z ziem podbitych? Budowa fabryki
trwa ok 10 miesiecy a daje nam 1 PP. Przy pełnym przejęciu PP anektując małe państwo
zdobywamy ok 4-5 PP. A co z komputerem, czy on też ma pełne przejęcie PP? Jeżeli odznaczymy
tę opcje to wtedy komp będzie miał ok 20% z ziem podbitych? Nie wiem co się bardziej
opłaca (nie chcę zbyt wzmocnić Niemiec i ZSRR)

Zależy jakim państwem Ty grasz. Bo dla ZSRR to w sumie wielkiego znaczenia nie ma, oni podbijają tylko kraje bałtyckie, a więc zysku na PP dużego nie mają. Wg mnie najwięcej pełne przejęcie (będę używał "pp" w dalszej części posta zamiast całego wyrażenia) daje Japonii, bo ona sama ma stosunkowo niewiele PP na starcie, a szybko zdobywa tereny z fabrykami (w początkowej fazie rozgrywki szybciej niż Niemcy, bo Japsy rozpoczynają wojnę w Chinach wcześniej niż Niemiaszki w Europie).

Jeżeli gra się Wielką Brytanią, to pp jest całkiem rozsądnym wyborem, bo od razu ma się więcej PP na starcie (gra uznaje tereny azjatyckie i afrykańskie należące do GB jako niepełnowartościowe, bez pp nie ma z nich full PP).

Dla USA totalnie zbędna opcja, bo nic im to nie daje, Amerykanie mają full PP sami z siebie - chyba, że ktoś chce sobie utrudnić rozgrywkę.

Dla Niemców to w sumie wszystko jedno, tak czy siak mają dużo PP, bo po rozpoczęciu wojny bardzo dużo PP przejmują, więc nawet bez pp mają się nieźle :) A pp daje im aż za dużo PP i w konsekwencji brakuje im w pewnym momencie surowców dla utrzymania tak wysokiej produkcji.

Tak więc wydaje mi się, że jedynymi państwami odnoszącymi korzyści z pp są Japonia oraz Wielka Brytania. Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, czy chcesz walczyć z silniejszą Japonią (lub GB, jeśli grasz po stronie Osi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się