Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Basia o Mass Effect, Conanie i GTA – Level 1 już jest!

233 postów w tym temacie

Podniecacie się Basią jak gdyby była ostatnią przedstawicielką płci pięknej, zapominając o samej treści - która swoją drogą w niczym mnie nie zaskoczyła, z racji tego, iż codziennie sprawdzam dwa-trzy serwisy. Ale dla innych, takie podsumowanie ostatnich wydarzeń to świetna okazja do nadrobienia zaległości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2008 o 19:43, sng napisał:

Nowe odcinki Levela będą się ukazywały co tydzień.

A kolega widzę zagorzałym fanatykiem programu Game Time. Podkreślam jeszcze raz - gem
Time ma zupełnie inny profil i przede wszystkim inny czas trwania.


Fanatykiem nie jestem, jednak zwykle porównuje się do najlepszego. W tym przypadku IMO GameTime''u. Tam panowie robią kawał dobrej roboty tworząc skecze o grach które naprawdę śmieszą(nie zawsze, ale często). Widać czasem, że włożyli kawał dobrej roboty. Wychodzi przez to co miesiąc, ale jest bardzo długi i naładowany tymi skeczami i wywiadami, a nie tylko suchymi informacjami o grach. A te trwają tam ok. minutę-dwie. Z całego miesiąca. Przez 15 minut są recenzje, które są często o wiele lepsze niż w innych programach. Czemu? Bo panowie pracują w pisemku recenzującym gry na konsole. I wychodzi im to niezwykle sprawnie, bo taką mają pracę. A że w innych, podobnych programach wychodzi to gorzej, to kwestia tego, kto te informacje/recenzje przygotowuje. Do Levela w tej kwestii raczej nie mam powodu się czepiać, jednak oni to robią z... lepszym podejściem, z polotem. Trochę też dziwne jest to, że jako, hm, spikerkę daje się Miss Świętokrzyskiego, która na bank nie ma bladego pojęcia o grach(tu pewnie polecą głosy sprzeciwu). Cóż, ona jest pewnie jak Jade Raymond w Ubisofcie - służy bardziej za reklamę a nie za to, co powinna robić(choć pani Jade pewnie nie bez powodu jest na swojej pozycji). Wyszło odwrotnie, niż na logikę powinno być - osoby, do których jest kierowany program wtapiają oczęta w panią Basię, a program ich zupełnie nie interesuje, jak już powiedział Selv....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć że całkiem zgrabnie wam ten mini-programik wyszedł, gratulacje :). Level to właściwie takie podsumowanie informacji które ukazują się na gramie + komentarz... podoba mi się taka forma.

A co do uroczej prezenterki - pani Basia całkiem nieźle sobie radzi, chociaż w niektórych momentach miałem wrażenie że jej "s" troszkę pobrzmiewa seplą - ale najprawdopodobniej mi się wydaje, nie zwracać uwagi :D. W każdym razie jest ok, życzę żeby było jeszcze lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwszy odcinek, to według mnie całkiem w porządku. Basia zdaje się być sympatyczna, ma miła barwę głosu, ale parę razy miałem wrażenie, jakby zaraz miała wybuchnąć śmiechem, szczególnie przy wzmiance o "niezawodnych reporterach" ;) Ciekawe, jaka jest jej rzeczywista wiedza o tym, co mówi. Zgadzam się z Zaitsevem, że Baśka powinna być bardziej widoczna. Siedząca przy jakimś stoliku, czy coś. Albo jak pogodynka :) Lepiej by się to wtedy prezentowało. Chyba, że Level ma mieć formę Teleexpressu :) I to wszystko, co mam do powiedzenie o prezenterce.
Materiały trochę przykrótkie, ale jako swoiste podsumowanie tygodnia będą się sprawdzać. Poza tym, nie wiem czy to tylko ja tak mam, ale trudno mi się skupić na słuchaniu i jednoczesnym czytaniu paska z informacjami lecącymi na dole.
Tym razem jedynie o formie programu. Chociaż jedno nie daje mi spokoju... Czy Uwe Boll nie zna umiaru? Ja tego faceta zupełnie nie rozumiem :) Wszyscy go nie cierpią, a on na złość stara się o kolejne licencje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Emeraldar''a i pana Uwe: zauważ, że Boll jednak jakoś te licencje KUPUJE, więc musi zarabiać wcale nie tak małe pieniądze. I teraz zastanów się: czy zrezygnowałbyś z (jak mniemam -> patrz. koszty licencji) dużych pieniędzy tylko po to by media przestały się czepiać Cię ? Wiem, że pewnie spora część z to czytających zaprzeczy , jednak prawda jest taka, że pan Uwe ma gdzieś opinię o samym sobie i zamiast spasować z lekka i podreperować (sprzeczałbym się czy jest to możliwe...) fatalną opinię wśród (głównie) graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Z paska na dole ekranu nie zrezygnujemy z prostej przyczyny: program jest przygotowywany
> z myślą o emitowaniu go w wyższych rozdzielczościach. Jak tylko dostaniemy odpowiednią
> technologię, będzie pokazywany w lepszej jakości. Gdy to nastąpi, będziemy chcieli pokazać
> Wam w dobrej jakości również stare odcinki, a jak zapewne się domyślacie łatwiej dobry
> materiał przyciąć do słabej jakości, niż słaby wyciągnąć do HD.

Ale tu nie chodzi o jakość. Sam pomysł by umieścić pasek w tym programie jest chybiony - to nie TVN24, który non stop przekazuje newsy, a w pasku leci ich streszczenie. Kto to będzie czytał, kiedy główna akcja to strzelanina i Basia? :P Ten pasek tylko rozprasza uwagę.

> Co do e-sportu: na razie raczej z tego nie zrezygnujemy, gdyż zawsze jest grupa osób,
> którą to interesuje.

Zrobicie kącik gier przygodowych? Plizz. :)

> To tak jak w wiadomościach, jeden lubi jak mówią o gospodarce, drugi
> woli politykę, a trzeci najbardziej lubi reportaże z życia wzięte. Sekcja e-sport jest
> na tyle krótka, że Ci, którzy się tym nie interesują, mogą ją przeboleć.

Sekcja esport jest na tyle krótka i enigmatyczna, że nic nie wnosi do programu i mogłaby nie istnieć. Dla mnie to zapchaj-dziura. Zauważ, że lektor miał nawet problem z przeczytaniem nicków, z czego wnioskuję, że prawdopodobnie dopiero przed nagraniem dowiedział się o ich istnieniu. Zamiast esportu dajcie coś ogólnogrowego.

> Padły też, zarzuty, że jest za dużo Basi, a za mało informacji. Tym, którzy tak mówią
> radzę po prostu posłuchać, o czym Basia mówi, bo informacje lecą jedna za drugą i żeby
> upchnąć ich więcej musielibyśmy po prostu wydłużyć czas trwania programu.

Więc może go wydłużcie? IMO Level to nie powinien być serwis informacyjny, bo tenże juz jest na gram.pl - Basia czytała suchary. Dlatego, tak jak już pisałem wcześniej, zastanów się dobrze nad formułą - IMO lepiej byłoby gdyby widzowie mogli dowiedzieć się czegoś nowego. Jeśli nie newsy, to może kontrowersyjne wypowiedzi ludzi branży, ciekawostki z gier, może "kartka z kalendarza"? Ale nie coś, co bywalcy już znają... IMO Level powinien być bardziej magazynem niż serwisem - ze 3 rzuty oka na premiery, kilka zapowiedzi, jakieś sprawozdanie (z imprezy, wycieczki), może jakiś wywiad, ciekawostki, kalendarium - możliwości jest od groma i można coś z tego wybrać. Ale nie wkładajcie tam popularnych newsów, bo userzy je czytają, a więc znają. Aha, i jak ktoś slusznie zauważył - fim wyświetlany za Basią powinien nawiązywać jednak do tego, o czym mówi (jeśli Microsoft, to nie Wiedźmin itd). I dbajcie o właściwe proporcje gatunkowo-platformowe.

> Co do świeżości informacji. Program powstaje w formule tygodnika, więc siłą rzeczy muszą
> się w nim znajdować informacje z całego tygodnia.

Obawiam się, że nie muszą, bo się nie znajdują - te 3-4 newsy to ma być z całego tygodnia? Zajcew and Company nie są aż takimi leniami. ;)

> Taka formuła niejako wymusza to, że wieści nie zawsze będą "z dziś", ale tak jak
> mówiłem - program należy traktować jako przegląd tygodnia.

Ponieważ jak sam zauważyłeś jest to tygodnik, na wortalu o grach sprawia wrażenie letko nieświeżego... IMO lepszy byłby magazyn z unikatową zawartością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie mam. Fajny był Escape oraz Joystick, który prowadził Kazimierz Kaczor (to tak stara
> historia, że aż przehistoria) te programy lubiłem oglądać. A te które są dostępne obecnie
> to moim zdaniem porażka.
>
Escape robiła spółka Konrad Kwiatkowski & Emil Leszczyński (ten ostatnio to red. "Top Secretu" i "Secret Service"). A Kaczor w "Joysticku" wystepował tylko w roli recenzenta albo raczej prezentera - zazwyczaj omawiał jaką strategię albo grę logiczną, bo te lubił najbardziej - pamiętam, jak pokazywał Cywilizację 1 i The Incredible Machines (klasyk:D). Sam program prowadził Wojtek Malajkat, a potem Tomek Kozłowski. Formuła na początku była taka, że w studio z publicznością spotykało sie dwóch graczy i pojedynkowało w jednej konkretnej grze - to nawet nie musiał być multi, to mogło się odbywać na zasadzie "jeden po drugim" wygrywał ten, kto zrobił najlepszy czas albo zgarnął najwięcej punktów. Pamiętam dobrze dwie gry: Dark Forces (mniam) i Rebel Assault - ale zrobiłem wytrzeszcz, gdy pokazali tę genialną filmową grafikę. :)) Do tego jakieś ciekawostki i na końcu Kaczor - trwało to ze 20 minut w sumie. Potem te rozgrywki albo wywalili, albo skrócili, nie pamiętam już dokładnie. W każdym razie nadawali to mniej więcej w latach 1992-94 i był to absolutnie pierwszy polski program o grach.

Escape był dużo później - fragment z kultowym Ramirezem (Tomaszem Knapikiem) jako lektorem. :)
http://www.youtube.com/watch?v=aW47-gkVZgE

> Ale co to ma do rzeczy. Nie bardzo sens jest porównywać programy o grach w TV oraz te
> dostępne w sieci. Teoretycznie te sieciowe powinny mieć przewage aktualności... Zreszto
> formuła news-ów w Level, a raczej odgrzewanych kotletów (bo news w necie z przed prawie
> tygodonia to mocno nieświeży kotlet) jest dla mnie osobiście nie atrakcyjna.

Dokładnie tak. Zawartość nie powinna się dublować z tym, co jest na stronie. Sucharom mówimy NIE. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie cały ten pomysł to bomba :-) Level 1 według mnie jak najbardziej pozytywnie odebrany, bardzo fajnia sprawa jeśli taki ''głosowy kącik informacyjny'' będzie sie pojawiać co tydzień :-) Basia podbiła moje serce yhmm ^^ :p Level Up! Zgadzam się z końcówką w materiale - Microsoft przywłaszczyć sobie GTA4 nieee "Level Down!" :D No nic to do kolejnego tygodnia.
P.S Basia ma bujne włosy jak prezenterka tego kąciku, jakby co tydzień zmieniać jej fryzurke byłoby cool :p :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vojtas bez urazy, ale Twoje uwagi to mniej więcej jak zjechanie programu kulinarnego za to, że nie ma w nim nic o samochodach. Level został zaprojektowany jako przegląd newsów z minionego tygodnia i takie zadanie ma spełniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 16:19, sng napisał:

Vojtas bez urazy, ale Twoje uwagi to mniej więcej jak zjechanie programu kulinarnego
za to, że nie ma w nim nic o samochodach. Level został zaprojektowany jako przegląd newsów
z minionego tygodnia i takie zadanie ma spełniać.


Odniosłem wrażenie, że nie przeczytałeś moich uwag do końca albo się nie zrozumieliśmy (co najbardziej prawdopodobne) - no ale ok, jak sobie chcesz. Level w obecnej formie to dubel tego, co można przeczytać w tygodniu - a myślę, że wielu ludzi tu wchodzacych, czyta newsy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 16:28, Vojtas napisał:

Odniosłem wrażenie, że nie przeczytałeś moich uwag do końca albo się nie zrozumieliśmy
(co najbardziej prawdopodobne) - no ale ok, jak sobie chcesz. Level w obecnej formie
to dubel tego, co można przeczytać w tygodniu - a myślę, że wielu ludzi tu wchodzacych,
czyta newsy.


Wielu osobom nie chce się czytać wszystkich newsów, wiele pomija się bo są np o konsolach, które kogoś nie interesują. IMO taka pigułka to całkiem niezły pomysł, pomaga wyłapać najciekawsze informacje ze świata gier, choć liczę że program w przyszłości wzbogaci się o jakieś wywiady czy wideorecenzje.
___________

A jeśli chodzi o narzekania na jakieś sekundowe przerywniki, w które można by upchać jakieś informacje, to powiem jedno: ludzie opanujcie się. ;] To ma też jakoś wyglądać, a nie "jak najwięcej w jak najkrótszym czasie, bez względu na formę". :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 16:28, Vojtas napisał:

Odniosłem wrażenie, że nie przeczytałeś moich uwag do końca albo się nie zrozumieliśmy
(co najbardziej prawdopodobne) - no ale ok, jak sobie chcesz. Level w obecnej formie
to dubel tego, co można przeczytać w tygodniu - a myślę, że wielu ludzi tu wchodzacych,
czyta newsy.


Rozumiem o co Ci chodzi, ale ten program ma zupełnie inne założenie. Nie uważam Twoich pomysłów, za głupie, a nawet wręcz przeciwnie - podobają mi się. Rzecz w tym, że Level jest kierowany do osób, które nie siedzą na gramie cały czas i siłą rzeczy takie newsy ich omijają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wy się jaracie tą Basią...Ładnej kobiety nie widzieliście? :D Ważne żeby program był dobry, a prezenterkę odstawcie na drugi plan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować