Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Tacie Klary - Markowi Lencowi!

161 postów w tym temacie

Dnia 10.06.2008 o 20:43, Lex napisał:

Czy widziałeś kiedyś Smugglera? ;>


Pewnie widział, chociaż wszyscy z CDA widzieli, tylko że jeżeli ktoś wyjawi tą tajemnicę, kim on jest to wydaje na siebie wyrok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2008 o 20:31, lama123 napisał:

Masz prenumeratę CDA za darmo ?

/// Po pierwsze- nie ma nic za darmo ;) Po drugie- nie tyle prenumeratę (bo za coś takiego uznaje się chyba regularne dostarczanie jakiegoś pisma), co dostaję tzw. numery autorskie. Niestety, nie na bieżąco, więc lepiej sobie kupować samemu.

Dnia 10.06.2008 o 20:31, lama123 napisał:

Jakiej muzyki słuchasz ?

///Różnej, różnistej, pomijając tę bardzo skoczną i niby przyjemną ;)

Dnia 10.06.2008 o 20:31, lama123 napisał:

Jakie filmy lubisz?

///Jeśli dobry i strawny, to i horror może być ;) Zaczynam doceniać fajne seriale.

Dnia 10.06.2008 o 20:31, lama123 napisał:

Czy widziałeś kiedyś Smugglera? ;>

///Dwa razy ;) Jeśli to był on...

Dnia 10.06.2008 o 20:31, lama123 napisał:

Czy łatwo przychodza ci pomysły na nowe komiksy z Klarą? Skąd czerpiesz pomysły???

///Zależy. Czasami same się układają, czasami trzeba dłużej prześlęczeć nad kartką papieru. Ogólnie trzeba sporo czytać prasy branżowej, interesować się nowinkami ze światka gierkowego i mieć nie po kolei w głowie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2008 o 21:01, EmoDarius napisał:

Lubisz Tłuste niezdrowe jedzenie:Kebaby,pizzę,hamburgery,hotdogi,zupy chińskie czy preferujesz
zdrową żywność ;)

///I jedno, i drugie :) Z tych pierwszych lubię kebab (z frytkami, nie w jakiejś zapychającej bułce :)), z tych drugich... kocham warzywa (owoce dużo mniej)!!!! A teraz jest sezon na kalarepki :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie ciekawi, czy kiedykolwiek ktoś czytając/słysząc Pana nazwisko, zapytał: "to Pan jest od Klary/CDA?!" ;)
i czy w ogóle doświadczył Pan popularności :)

Jeszcze co do CDA:

Ciekawi mnie, jak wygląda timeline rysowania komentarzy do listów z AR? Tzn. na ile przed dedlajnem dostaje Pan listy, ile czasu ma na narysowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2008 o 22:48, Pr0Gamer napisał:

A mnie ciekawi, czy kiedykolwiek ktoś czytając/słysząc Pana nazwisko, zapytał: "to Pan
jest od Klary/CDA?!" ;)

///Nie, raczej nie.

Dnia 15.06.2008 o 22:48, Pr0Gamer napisał:

i czy w ogóle doświadczył Pan popularności :)

///Mowa o nagabywaniach z prośbą o rysunek z dedykacją, ocenę jakiegoś komiksu, pytaniem o tożsamość Smugglera? Jeżeli o tym mowa to tak, jak najbardziej tak...

Dnia 15.06.2008 o 22:48, Pr0Gamer napisał:


Jeszcze co do CDA:

Ciekawi mnie, jak wygląda timeline rysowania komentarzy do listów z AR? Tzn. na ile przed
dedlajnem dostaje Pan listy, ile czasu ma na narysowanie?


///Tekstową zawartość AR dostaję mniej więcej miesiąc przed publikacją (np. ostatnio dostałem ciut przed premierą kolejnego numeru). Bywa z tym różnie, czasami jest to wersja już prawie finalna, czasami bez dopisków jakiegoś redaktora, czasami (jak ostatnio) wersja alfa, która jeszcze nie jest skończona (np. niektóre listy czy odpowiedzi mogą nie wejść do ostatecznej, czyli bety :)).
Cały cyrk z rysowaniem to właściwie 3 intensywne dni (łikend; ostatnio- przez nawał pracy w pracy- przedłużyło się do tygodnia), kiedy czytam, czytam, czytam (coś tam po drodze notuję) i jak już wszystko znam prawie na pamięć- zabieram się za ilustrowanie. Co dziwne, finalna wersja w piśmie nadal potrafi sprawić mi frajdę z czytania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2008 o 11:13, LOP3Z napisał:

Czy przewidujesz kiedyś koniec Klary? Tylko nie pomyśl, że tego chcę...

///Takich rzeczy to się nie planuje ;)...
Ale koniec Klary już był (dokładnie rok temu), gdy powstała seria rysunków pokazujących, w jakich okolicznościach mogłaby skończyć Klara (wszystkie na lenc.blog.onet.pl). Jakby co, mam już gotowe ostatnie odcinki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2008 o 19:09, Gumiś2 napisał:

W jakie gry lubi Pan grać?

///To pytanie przewinęło się już kilka razy, więc w wielkim skrócie: jestem miłośnikiem cRPGów, zręcznościowych samochodówek i FPSów. Nie lubię i nie potrafię grać w RTSy ;)
>Czy lubi Pan serię Gothic?
///Tak, nawet bardzo.
>Mógłby Pan wymienić 5 polskich

Dnia 17.06.2008 o 19:09, Gumiś2 napisał:

gier, które wciągnęły Pana na dłużej?

///Hm... Książę i Tchórz, Gorky 17, Teenagent, pierwszy Mortyr... Innych albo nie pamiętam, albo nie chcę pamiętać ;)
Wiedźmin, Two Worlds u mnie po prostu nie ruszają :/...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwaga!
Na czas wakacji zawieszam swój wtorkowy dyżur w Konsulacie. Nadal będę odpowiadał na Wasze pytania, lecz tym razem w porach bliżej nieokreślonych (zależne od dostępności).

Tak samo będzie z aktualizacjami mojego Gramsajta (pomijając sobotnie kalambury, które podobno nadal mają się ukazywać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2008 o 18:08, olszes napisał:

Planujesz kontynuację książeczki Tipsomaniak? Tym razem poświęconej np." Zagubionym"
albo "Skazanemu na śmierć"?

///Chciałbym załapać się na kolejny Tipsomaniak, ale to nie zależy ode mnie... Nie mam materiału poświęconego wymienionym przez Ciebie serialom ("Zagubionych" nawet nie oglądałem :P). Wolałbym książeczkę z Klarą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2008 o 21:30, Marek Lenc napisał:

> Planujesz kontynuację książeczki Tipsomaniak? Tym razem poświęconej np." Zagubionym"

> albo "Skazanemu na śmierć"?
///Chciałbym załapać się na kolejny Tipsomaniak, ale to nie zależy ode mnie... Nie mam
materiału poświęconego wymienionym przez Ciebie serialom ("Zagubionych" nawet nie oglądałem
:P). Wolałbym książeczkę z Klarą ;)


Komiksy poświęcone "Z archiwum X" były o tyle fajne, że nie parodiowały konkretnych odcinków, a jedynie klimat serialu, jego trzon fabularny (rozwiązywanie paranormalnych zagadek), tak więc osoby nie oglądające serialu (np. ja :)) też miały ubaw z ich czytania.

Seriale "Lost" i "Prison Break" padły zupełnie przypadkowo. Gdy je wymieniałem, miałem na myśli parodię ich myśli przewodniej.

Książeczka z Klarą byłaby fajna, ale pod warunkiem, że nie byłaby to antologia już wydanych odcinków, a przygody nowe. (Lub by powtórki były jedynie dodatkiem do premier.)

O, i jeszcze jedno pytanie. Jaka jest Twoja ulubiona gildia z Gothica 1, 2 i 3?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.09.2008 o 15:44, olszes napisał:


Książeczka z Klarą byłaby fajna, ale pod warunkiem, że nie byłaby to antologia już wydanych
odcinków, a przygody nowe. (Lub by powtórki były jedynie dodatkiem do premier.)

/// Ja myślałem właśnie o konkretnej antologii z poprzednimi odcinkami (młodzi już nie pamiętają :P) plus nowe odcinki.

Dnia 04.09.2008 o 15:44, olszes napisał:

O, i jeszcze jedno pytanie. Jaka jest Twoja ulubiona gildia z Gothica 1, 2 i 3?

///Nie mam wybijającego się kandydata ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować