Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Crytek kończy z PeCetowymi exclusive'ami

88 postów w tym temacie

To jest żałosne. Wydają beznadziejną grę na pieca, która posiada TYLKO ładną grafikę. Gameplay jest beznadziejny, fabuła jest beznadziejna, już nie wspominam o trybie multi, który jest zrzynką z bfa. Różnica jest taka, że bf miał przynajmniej jakiś klimat i nawet niezły (jak na tamte czasy bardzo ciekawy) gameplay. Teraz zrzucają winę na piractwo... Oczywiście, jest to jakiś problem ale ja się dziwie firmom, które oczekują, że użytkownicy pctów kupią każdą nową grę, która ma ładną grafikę. Niestety, trzeba popatrzeć na swój produkt i powiedzieć sobie, że jest jaki jest a nie zachwycać się jak Uwe nad swoimi filmami. W przypadku takiej gry wiele osób ją ściąga, zeby zobaczyć czy mu pójdzie i jak ładnie wygląda. Mają to chwile na dysku i wywalają. Jeszcze nie spotkałem się z osobą, która powiedziałaby mi, że crysis to gra świetna (nie licząc opinii na necie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i twórcy Crysisa robią mały skok na kasę w postaci przejścia na rynek konsol i może faktycznie za bardzo użalają się nad wszechobecnym piractwem (od zawsze było i pewnie będzie), ale prawda jest taka, że od gracza zależy którą opcję wybierze. Wolna wola Panowie :)

A co do "wymierania" gamingu na PC, to raczej wątpię w taki scenariusz. Po prostu w obecnej chwili dość popularny stał się multiplatformowy plan wydawniczy. Konsole dość mocno zbliżyły się swoją architekturą do kompów, przez co wiele gier migruje z PC na konsolę, lub z konsoli na PC (np. AC, czy Mass), więc to nie do końca tak, że tylko nasze poczciwe blaszaki na tym tracą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ci, którzy jak dotąd mieli kretyńską mentalność "Ojooj, ja se przegram, co tam jedna kopia znaczy..."
mają namacalny dowód na niszczącą działalność wirusa zwanego piractwem na organizm
jakim jest rynek gier.
PC-ty tracą po trochu ważny filar podtrzymujący rynek gier na PC.
Wyłącznie na PC. Przynajmniej do teraz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sie co dziwić, ale konsole tez nie są święte... :] Wole PC i pograć w dobrego mmo.
Sad Statue troche przesadziłeś, a Blizz na pewno nie odejdzie od PC bo ma same hity na blaszaka :)
Zostanę przy PC i tak będzie do końca mojego życia, tylko psp korci do zakupu :>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Cin był na początku, dopiero później wydano wersje na konsole...

Co do newsa... no cóż od początku było wiadomo, ze Crysis będzie na konsole, teraz mamy tylko wymówke wtwórców tej gry... Powiem szczerze, że mimo iż posiadam oryginalnego Crysisa, to na taiego Playstation 3 rónierz bym sobie go kupił... Czemu? raz gra ma być ostro przebudowana, a po drugie, wreszcie zobacze go w pełnej krasie i w pełnej płynności -_-''... Bo obecnie tylko komputery z dwiema kartami graficznymi "jakotako" sobie radzą z Crysiosem na maks detali (a i też bez ostrych przycięć się nie obejdzie... ).
Czas sobie kupić jednak konsole... Nie po to by zostawić granie na PC, ale by sie zabezpieczyć i mieć z czego wybierać... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko PeCetowcy "piracą"? Widzę, że Crytek nie ma zielonego pojęcia jak łatwo zdobyć nielegalne kopie gierek na Xkloca czy takiego PS3... Pewnie teraz kolejne giganty komputerowej rozrywki pójdą w ślady Crytek i za parę lat będziemy mieli co najwyżej konwersję eRPeGów, FPS''ów i innych gier z konsoli -_- PC podtrzymają przy życiu jedynie MMORPG (chociaż gdy patrząc na takiego AoC na Xkloca...). Chociaż to dość ponura wizja dla większości PeCetowców może okazać się prawdziwa. Ja jednak zostanę przy moim PC - mnie nie jarają odmóżdżające gry typu GTA czy Tekken...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinno sie pozamykać każdego pirata !!!! Co za losie. LUDZIE jak kogoś nie stać na grę komputerowa to niech ja nie kupuje a nie KRADNIE!! Jasne bo tak najłatwiej jest. Ludzie są beznadziejni , większość z nich to złodzieje. Co za wstyd! A Crytek ma racje, niech oleje Pc jak gracze nie szanują ich pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak by piractwa nie było na konsolach . Przestanie się robić gry na PC to będzie takie same piracenie na konsolach .
Trudno się mówi . Na piractwo się nic nie poradzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2008 o 14:47, rob006 napisał:

Genialny pomysł! A zamknięcie stacji benzynowych uderzy w piratów drogowych, bo nie będą
mieli na czym jeździć i będzie mniej/nie będzie wcale wypadków drogowych.

Masz rację! W dzienniku zamiast informacji o czołowym zderzeniu TIR-a z busem pełnym dzieci będą newsy o tym, jak rozpędzona dorożka wyprzedzająca przy prędkości 200 km/h na czwartego zderzyła sie czołowo z wozem drabiniastym lub skasowała dwudziestu rowerzystów! Masz rację, bez paliwa ilość piratów na drogach się nie zmieni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję się, że gdy byłem mały zdarzało mi się pójść na bazarek i kupić coś w foliowym pudełku, ale gdy zauważyłem, że oryginalne gry mają o wiele więcej zalet zaprzestałem. Teraz większąść moich gier jest oryginalna. Jeśli ktoś właśnie ma zamiar kupywać takie gry to zdecydowanie odradzam, bo wiele z nich jest uszkodzona i może się to okazać dopiero w połowie gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2008 o 15:34, hallas napisał:

Masz rację! W dzienniku zamiast informacji o czołowym zderzeniu TIR-a z busem pełnym
dzieci będą newsy o tym, jak rozpędzona dorożka wyprzedzająca przy prędkości 200 km/h
na czwartego zderzyła sie czołowo z wozem drabiniastym lub skasowała dwudziestu rowerzystów!
Masz rację, bez paliwa ilość piratów na drogach się nie zmieni...


Zmieni się, tylko czy to jest dobry sposób aby wymusić tą zmianę? Czy zaprzestanie wydawania exclusive''ów przez Crytek cokolwiek zmieni? Przecież gry będą też wydawane na pecety (a więc i spiracić będzie je można tak samo jak teraz), czego zdaje się większość osób mających jakieś pretensje do piratów nie zauważyła...
Poza tym rozumiem, że nie masz i nigdy nie będziesz miał samochodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No szkoda, zawsze było fajnie być tymi "uprzywilejowanymi". Myślę że będzie tak jak w przypadku innych gier - najpierw konsole, PeCety za pół roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze owszem może i panowie z Crytek faktycznie mogą się użalać nad piractwem, bo tytuł to świeży i chyba mocno grywalny (nie wiem sam nie grałem - o tym za chwilę), ale faktem jest też, że przez to że ich tytuł jest taki sprzętożerny nie każdy ma ochotę wybulić pieniądze żeby zobaczyć, że na ich maszynach nie da się grać. Chyba że w najniższej rozdzielczości i bez fajerwerków. Inaczej gra przypomina animację poklatkową. To mnie na pewno nie zachęca do wyjmowania kolejnych sum z kieszeni. Swojego PC nie modyfikowałem od 4 lat.

Po drugie - gry na konsole sprzedają się w dużo większym nakładzie. Milion na PCty to dużo, podczas gdy 5 i więcej milionó na konsole to przeciętna liczba dla dobrego tytułu. Większa sprzedaż większe zyski - proste.

Jako że nie jest tajemnicą, że exclusive na PCta ledwo pozwolił firmie przekroczyć próg zysków przekraczających koszty produkcji, więc logiczne że panowie postanawiająposzerzyć ofertę, zwłaszcza że wydaje mi się że FarCry 2 ze swoim enginem Dyna po prostu zabije PCty - przynajmniej te przeciętne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2008 o 15:36, Rodzyn85 napisał:

/cut/


Proszę bardzo - sportowe gry mamy też na PC (FIFA, PES, NHL... a i pada można podczepić ;). A jak powiedziałeś shooter''y (gry FPS) to domena PC - na konsolach nigdy nie będzie grało się równie wygodnie i dynamicznie co na komputerowej myszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Szef studia Crytek zaznaczył, że shooter ten będzie musiał przejść gruntowną metamorfozę zanim trafi na Xboksa 360 i PS3, gdyż w pierwotnym zamyśle miał on pozostać tytułem na wyłączność PeCetów. Zmiana koncepcji niesie więc za sobą konieczność wniesienia sporych nakładów pracy, by konsolowy Crysis spełnił oczekiwania graczy."

A w wypowiedzi Yerliego czytamy: “Crysis would have to be largely changed to bring it to Xbox 360 or PlayStation 3. Crysis is designed to be PC Exclusive. Our internal focus is not linked to bringing Crysis to consoles.”
Nic nie wskazuje na to że mieliby robić konwersję, raczej wręcz przeciwnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować