Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CD Projekt ujawnia szczegóły polskiej edycji Age of Conan - wideo

137 postów w tym temacie

@Raheya

Zostali sami rozsądni gracze? Tak sobie to tłumacz jak i inni, którzy nie mogą znieść tego, że kupili grę, płacą abonament a gra okazała się kiszką wielką. Daję pół roku i serwery zostaną zamknięte. ArenaNet już nie raz tak zrobiła.
I nie obrażaj ludzi z WoW, bo to, że trafiłeś na kilka dzieci nie świadczy o tym, że wszyscy tacy są... AoC nie ma w tej chwili dobrego end-contentu i nie wprowadzaj ludzi w błąd. A to, że opóźnienie jest już takie wielkie nie ma wspólnego nic z dopracowaniem gry, bo powiem szczerze, że nie widzę różnicy w grze między tym, co jest teraz a tym, co było jeszcze pół roku temu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2008 o 13:05, Galadin napisał:

Nierozumiem tego narzekania. CDP wykonuje kawał świetnej roboty na polskim rynku. Ja
bardzo chętnie będę grał na polskich serwerach, w spolszczoną wersję AoC i korzystał
z polskiego wsparcia. (tylko kompa ulepszę)


A ja rozumiem bo i sam narzekam. Grę kupuję teraz i jak się okazuje nie będę mógł grać w polską wersję bo CDP nie ma zamiaru wydać odpowiedniej łatki. Co jest śmieszne w przypadku MMO. Nie mam zamiaru kupować 2 razy tej samej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2008 o 15:52, TobiAlex napisał:

Zostali sami rozsądni gracze? Tak sobie to tłumacz jak i inni, którzy nie mogą znieść
tego, że kupili grę, płacą abonament a gra okazała się kiszką wielką. Daję pół roku i
serwery zostaną zamknięte. ArenaNet już nie raz tak zrobiła.

O rly?
A od kiedy ANet ma coś wspólnego z TR? I z tymi "innymi zamkniętymi serwerami"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż kupić nie kupić ? Jak kupie angielską wersje to nie kupie polskiej jak nie kupie angielskiej (czakając na polską) przyjaciele z giildii zrobią w między czasie 80 lvl i figę z nimi pogram. Znając życie AOC będzie w grze do momentu wydania dodatku do WoW - mniej więcej ten sam czas co premiera polskiej wersji Conana. Poruszyłem ten temat na naszym forum - nikt nie jest zainteresowany zakupem polskiej wersji nikt z tych osób które zadeklarowały kupno Conana ( ponad 20 osób a na pewno będzie ich więcej gildia liczy ponad 160 osób ) ) - oczywiście chcieliby spolszczyć ta grę w przyszłości aby spróbować tej "nowej jakości" ale kasy wydawać nie będą. Po co ? Dawaliśmy sobie radę w angielskim WoW damy i w AoC. Najwyżej zostaniemy na europejskich serwerach te kilka euro więcej nie stanowi różnicy.

Nie wróże sukcesu polskiej edycji gry - raczej Ci co mają kupić i naprawdę są zainteresowani ta gra zakupią ją wcześniej i przyzwyczają się do tego co będą mieli. Możliwe że aby utrzymać polskie serwery CDP zostanie zmuszone do udostępnienia polskiego klienta za darmo tym którzy już raz ta grę kupili. Nie pomoże nachalny marketing taki jaki nam zaserwowano przy okazji Wiedźmina. Znam ludzi którzy przestali grać w ta grę z uwagi na przesyt hurra-optymistycznych informacji w polskim necie. Ja sam byłem już tym ciut zmęczony. Choćć Wiedźmok jest świetny, cudowny i wciąga jak mało co.

Szkoda mi troszkę nakładu pracy i zaangażowania ludzi z CDP - angielska wersja znacząco zmniejszy przychody z tej gry. Juz lepiej byłoby jej nie sprzedawać i poczekać na polską edycję. Niestety WoW''owcy są juz zmęczeni WoW''em i rzucą sie na AoC tuż po premierze. Nie maja zamiaru czekać na PL.

Ja sam zaraz złoże zamówienie na pre-order. Nawet nie ze względu na grę tylko dla znajomych z którymi gram od ponad 2 lat.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2008 o 23:02, MikFrey napisał:

> Jasne, chciałbym zobaczyć tą twoją wszechstronną znajomość angielskiego... twoją
i wszystkich
> wypowiadających się w podobnym tonie.

I speak in English enough good to communicate with other players and understand all quests.
English is a international language and you should learn it, before It will be too late
for you to get ANY job.
Sorry, but I don''t see your point of view, why do you think that I don''t speak English
?


1. I speak English well enough
2. English is an international language
3. before it is too late
4. I don''t see your point

lepiej zagraj na polskich serwerach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na filmie jest powiedziane o tym, że nie jest planowana łata polonizująca ale w tej wiadomości autor napisał już coś innego. Więc jak to właściwie będzie ?

http://www.gram.pl/news_6gziJO6_Age_of_Conan_firmie_CD_Projekt_powierzono_piecz e_nad_polska_wersja_gry.html

"Polska premiera gry Age of Conan została ustalona na 22 maja (cena to 129,90 zł). Łatka lokalizująca prawdopodobnie pojawi się w późniejszym terminie - podobnie jak to miało miejsce przy Guild Wars."

Swoją drogą, przypomniała mi się modlitwa z jednej z ostatnich scen "Dnia świra".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat nie mam zamiaru grac na serverach PL poniewaz 99% moich mates to skandynawowie, niemcy, anglicy itd... od polakow w grach mmo trzymam sie z daleka i dobrze mi z tym ;]. Ale interesuje mnie jedna sprawa, jak wiadomo zlokalizowanie gry mocno ogranicza ilosc uzytkownikow. Wiec co jesli sie polska edycja AoC okaze niewypalem i servery beda swiecily pustkami? Przenoszenie postaci jeszcze raz na inne servery? I co wtedy z abonamentem? Doplata roznicy miedzy cena na serverach EU i PL? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie zgoła inne dotyczące edycji kolekjonerskiej. Czy w późniejszej wersji polskiej AoC jest przewidziana edycja dla kolekcjonerów? Czy też jedyną szansą aby móc się nią cieszyć jest kupno ver en? Proszę o jak najszybszą odp, tak abym miał czas do namysłu i przede wsyzstkim realizacji zamówienia (jeżeli nie będzie ed kol później).

Pozdro,
ave!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobra, nie jestem poliglotą, ale chyba zrozumieć się mnie da? tak?
Mój poziom spokojnie wystarcza.

Co do polskiej lokalizacji to popieram tutaj zdanie dziesiątek osób, że nie ma co płakać. Dobrze, że wersja PL będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2008 o 15:56, Stwór napisał:

A ja rozumiem bo i sam narzekam. Grę kupuję teraz i jak się okazuje nie będę mógł grać
w polską wersję bo CDP nie ma zamiaru wydać odpowiedniej łatki. Co jest śmieszne w przypadku
MMO. Nie mam zamiaru kupować 2 razy tej samej gry.


Ale dlaczego to jest śmieszne? Dla mnie to jest logiczne. Taka łatka pewnie zajmowałaby może nawet gigabajt/y skoro sama gra ma zajmować 30 giga na dysku. Wreszcie coś ruszyło, że będzie i polska lokalizacja i polskie serwery ze wsparciem. Ile to przy WoWie ludzi narzekało, żeby był polski serwer a może tańszy itd. A teraz gdy jest możliwość to są narzekania. Normalnie ludzie chcieliby gwiazdkę z nieba, albo wszystko na tacy. Spokojnie. Zobaczymy jak sytuacja się rozwinie, napewno CDP rozważy wszystkie opcje gdyby coś poszło nie tak. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2008 o 20:03, Galadin napisał:

Ale dlaczego to jest śmieszne? Dla mnie to jest logiczne.


W Wowie też zajmuje dużo, ściągasz odpowiedniego clienta i jest git:) Ściągasz łatkę i jest git! We wszystkich MMO można sobie zmieniać języki itp. Przecież jedynym wyjściem teraz by było pożyczenie od kogoś kto kupi grę po polsku, a na razie nie mam takich znajomych. Dlatego dla tych co mają grę w opcjach konta by się przydała taka opcja.. Jak w Warcrafcie. Wchodzę na konto i mogę wybrać odpowiednią opcję i język który trzeba oczywiście ściągnąć co jest spore. Ale chodzi o możliwość że można. Nie obchodzi mnie ile to będzie zajmować, jak można ściągnąć clienta angielskiego to polskiego taki problem to będzie?? Czy CDP chce po prostu zarobić na wersji PL licząc że część osób zrezygnuje teraz z zakupu lub kupi kolejne pudło później. Absurd!

I nie narzekam na sam pomysł. Zanim kogoś skrytykujesz zauważ że większość osób jest zadowolona taką inicjatywą. Ja też! Tylko ja chcę już grać teraz gdy będzie premiera, a nie czekać kilka miesięcy na polskie serwery i polską grę. Chciałbym grać teraz i mieć potem możliwość zmiany języka.
Mam nadzieję że CDP zrezygnuje z tego pazernego pomysłu i pójdzie w stronę graczy jeszcze bardziej, a nie wyjdą na tym źle. Wszystko super, tylko z tą lokalizacją jest burak!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze strony Blizzarda można zmieniać języki, całą grę ściągnąć, dodatek itp. Jakoś to nie problem? clienta dajesz do ściągnięcia i można instalować! Czemu CDP nie chce tak zrobić? By gracze poczekali, lub kupili jeszcze raz tą grę. A chłelera wie czy serwery polskie wypalą (oby oby bo tego im życzę)! Przecież AoC jak można ściągnąć angielskiego to polskiego tak trudno udostępnić? Pytam się co to za problem ułatwić sprawę?

20080501203211

20080501203235

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to za problem dodac jezyk polski i server pl razem z patchem tu jest lekkie przegiecie.Gre juz zamowilem i jesli odetna mi mozliwosc gry w jezyku polskim bo maja takie widzimisie i im sie nie chce wydac patcha to kieruje sprawe na droge sadowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie to zupełnie nie zależy czy będzie gra po polsku czy po angielsku. Polski serwer byłby mały w porównaniu do międzynarodowego więc i tak bym na nim nie grał. Poza tym myślę, że gra z ludźmi z różnych krajów jest ciekawsza niż z samymi polakami.
Samo spolszczenie było by przydatne ale na takiej zasadzie jak w Guild Wars czyli gram sobie po ang a jak chce coś sie upewnić to przytrzymuję odpowiednie klawisze i mam tłumaczenie.

Dzięki gram.pl, że macie tą grę w ofercie. W przeciwnym razie musiałbym zamawiać dużo drożej z zagranicy. Tylko tyle mnie interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jac22
I duże frytki do tego. Za koszty sądowe Ci się kolego nie zwróci a sprawę przegrasz. Lepiej kup sobie coś użytecznego :)

Separacja wersji ang. i pol. ma swoje plusy i minusy. Jeżeli ktoś się dziwi dlaczego nie można po prostu udostępnić klienta, lub pliku zmieniającego język. To odpowiedź brzmi w niższych cenach abonamentu dla polaków... To tak jak było np. z Diablo 2, gdzie angielska wersja była droższa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2008 o 00:21, daemonaray napisał:

To odpowiedź brzmi w niższych cenach abonamentu dla polaków


Tak mnie cos naszlo... Skoro CDP najpierw wspomina o latce a potem o nizszym abo i braku latki... to moze nie tyle wina CDP co Eidos takie warunki postawil ? Zeby sobie odbic straty na nizszym abo zwiekszajac sprzedaz pudelkowa :P No ale mniejsza, poczekajmy na wiecej info od CDP :) A noz zmienia zdanie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2008 o 00:41, Morfieusz napisał:

Tak mnie cos naszlo... Skoro CDP najpierw wspomina o latce a potem o nizszym abo i braku.


Tu masz racje, nie ładnie tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>>Separacja wersji ang. i pol. ma swoje plusy i minusy. Jeżeli ktoś się dziwi dlaczego nie można po prostu udostępnić klienta, lub pliku zmieniającego język. To odpowiedź brzmi w niższych cenach abonamentu dla polaków... To tak jak było np. z Diablo 2, gdzie angielska wersja była droższa...

To ja podziekuje za nizszy abonament bo bedzie to w granicach pewnie 5 zl i poprosze o spolszczenie na zasadzie tego z Guild Wars gdzie mam pelna kontrole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm czytam te komentarze i czytam i jak to ktoś wcześniej zauważył, jak w grach nie ma polskich serwerów to wszyscy narzekają że tylko angielski żadnych spolszczeń, jak już ma być gra w której jest polski serwer to znowu wszyscy zaczynają narzekać że to tylko dla polaków itp. Zdaje się że naprawdę polacy bez narzekania nie potrafią już żyć, świeci słońce źle, pada deszcz źle, zimno źle, ciepło też źle.

Ja osobiście wycofałem się z pre-ordera angielskiej wersji tylko dlatego że żona nie zna prawie angielskiego a chce grać w AoC, a skoro nie będzie łatki przynajmniej na tą chwile są takie informacje to poczekam do polskiej wersji.

Większość komentarzy twierdzi że polskie serwery będą świecić pustkami, skąd wiecie? jest sporo ludzi którzy będą na nich grać mając taką możliwość i nie będą lecieć kupować Aoc zaraz z premierą tylko poczekają by zobaczyć czy gra faktycznie jest tak dobra jak opisują w zapowiedziach.

Jeszcze jedno co do pustek na serwerze nie jest to wcale takim wielkim minusem jak gram w jakiegoś mmo i mam zadanie wytłuc jakieś tam stworki by zebrać coś co posiadają i na tego samego stwora czai się kilka/kilkanaście innych osób to mnie cholera bierze.

Codo komentarza kogoś wcześniej że unika polaków w grach mmo, hmm jakas trauma? ja gram obecnie w kilka mmo i jakoś nie znalazłem do tej pory by unikać rodaków wręcz przeciwnie szukam polaków by razem pograć choćby przez jedną misję/zadanie dobra kończę, trzeba się ruszyć w te kilka dni wolnych sprzed kompa i pociągiem do Torunia pojechać z tej mojej Inowrocławskiej dziury :P, o rany ale sie rozpisałem!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować