Zaloguj się, aby obserwować  
Arclight

CD czy DVD? Którą wersję byś wybrał?

65 postów w tym temacie

Wybrałbym oczywiście DVD.
W czasopismach jak jest płyta dvd to zawsze dodają coś żeby miejsce zająć i opłaca się wtedy kupować. Np. Jak kupowałem Arcanum w gamestarze to na dvd dołożyli kilka najnowszych demek.
No i nie trzeba podczas grania albo instalacji zmieniać płytek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeno DVD ;)
Myślę, że standart ten na tyle się już upowszechnił, że edycje CD powinny być niszowe. Ktoś kto ma kompa, na którym odpali F.E.A.R.a na 99% ma napęd DVD (chyba, że kupił kompa w supermarkecie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2006 o 17:50, CH1CKEN napisał:

Chociaż zapewne niedługo pojawi się coś nowego (vide Blu-Ray, teraDVD).

blue-ray a także hd może sie nie zdążyć upowrzechnić. Są już napędy holograficzne (nawet do 300 gb na tylko troszke wiekszej od standardowej bo 13 centymetrowej płytce, dodaktowo rysy jej nie straszne bo jak sie uda oswietlić część hologramu o rozmiarze długości fali lasera to już cały bez problemu odczyta, taką mają ciekawą własciwość) jak dotąd jest tylko jedna wada : niezbędna optyka zajmuje tyle miescja, że sie czytnik do obudowy nie miesci (ale na przyszły rok zapowiadają już napędy wielkosci 2 zatok 5 1/2 (a może 5 1/4, niepamietam dokłądnie w każdym razie tych standardowych na napędy optyczne) cala.
ps te 300 gb to tak na początek, teoretyczne możliwosci tej technologi są dużo wieksze)
ps2 coby oftopiku całkowitego nie było, to chyba wybór miedzy wersja cd a dvd nikogo nie zaszkodzi. aczkolwiek jak już ktoś pisał fpsy na cd to już chyba tylko dla kompów z super-hiper marketu (widziałem już stacjonarny odtwarzacz dvd za 99zł, wiec komputerowe powinny być tansze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

300 Gb???? phi!!!! Ja w moim poprzednim poście wspomniałem o teraDVD. Tera to kolejny przedrostek po giga, czyli tera to 1000 giga. Tak więc te płyty tak się nazywają, bo mają prawie 1024 GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2006 o 20:46, CH1CKEN napisał:

300 Gb???? phi!!!! Ja w moim poprzednim poście wspomniałem o teraDVD. Tera to kolejny przedrostek
po giga, czyli tera to 1000 giga. Tak więc te płyty tak się nazywają, bo mają prawie 1024 GB.

a są już do tego napędy? bo do holodysków są prototypy tylko ciągle za duże żeby do produkcji wdrożyć (w końcu są 2 wiązki lasera a to oznacza dodatkowe soczewki, lustra itd a to wszysko zajmuje miejsce jesli ma być porządne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DVD.
W obecnych czasach gry tyle zajmują, że CD''ków robi sie powoli za dużo. Napędy DVD są bardzo tanie więc mam nadzieję, że coraz więcej ludzi będzie je miało a CDP coraz więcej gierek wyda na DVD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No raczej prototypy muszą być na pewno, bo co to za płyta której nie da się otworzyć??? lol A poza tym tych wszystkich nowych nośników nie wprowadzą tak szybko, ponieważ byłoby to niezbyt opłacalne ze względów rynkowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak prędzej czy później każdy bedzie musial zmienic naped na DVD. W czasach gdy gry potrzebuja coraz wiecej miejsca, wachlowanie CDkami nie ma sensu. Ja wybieram DVD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2006 o 21:01, lurynowicz napisał:

I tak prędzej czy później każdy bedzie musial zmienic naped na DVD. W czasach gdy gry potrzebuja
coraz wiecej miejsca, wachlowanie CDkami nie ma sensu. Ja wybieram DVD.

chyba że sie któryś z pojemniejszych konkuretnów szybko upowszechni. 9 gb oferownane przez maxymalnie napakowane dvd to stosounkowo niedużo przy parudziesieciu albo i set jego konkurentów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.01.2006 o 21:03, sig. napisał:

chyba że sie któryś z pojemniejszych konkuretnów szybko upowszechni. 9 gb oferownane przez
maxymalnie napakowane dvd to stosounkowo niedużo przy parudziesieciu albo i set jego konkurentów

Ja z natury jestem pesymistą i nie sądze żeby blu-ray wkroczył na rynek jak burza i zawojował świat. Pożyjemy, zobaczymy, jak to mawiał Asparanoix.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2006 o 21:06, Phil von Roden napisał:

Oczywiscie, że DVD - gdybym miał czytnik :(


ja nie mam czytnika DVD i i tak wybieram dvd. od czego sie ma siec LAN i ludzi ktorzy maja dvd :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DVD. Herosa 5 w preorder zamówiłem w wersji DVD. Nie lubie żąglerki płytami. Geeez. Jak se przypomne instalacje Baldura z dodatkiem... 6cd. Brrrr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JAk dla mnie wydawanie wypasionych graficznie gier (FEAR - no co? będę tera przez pół roku wypominał) jest bez sensu. Jak kogoś stać na sprzęt co pociągnie FEAR to ma też DVD. A co do reszty gier (np. HOMM5) to jestem za wydawaniem ich w obydwu wersjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować