Zaloguj się, aby obserwować  
shinoda

FIFA 09 - temat ogólny

1382 postów w tym temacie

jak myślicie czy EA wreszcie zrobi porządny remont swojej serii legendyxP licze przede wszystkim na lepsza grafe i wogóle nowy silnik graficzny bo to co jest teraz to aż sie grać odechciewa. A no i może poprawiona AI naszej drużyny, nowe menusy i jakieś efekty na stadionach, chociaż papier z trybun albo flagixP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

By mogli poprawić grę na padach i robić aktualizacje umiejętności. :) No i jeszcze dodatkowe opcje dryblingu. Ale według mnie to za wcześnie na rozmyślanie o fifie ''09. :)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2008 o 21:20, marcinshinoda napisał:

jak myślicie czy EA wreszcie zrobi porządny remont swojej serii legendyxP licze przede
wszystkim na lepsza grafe i wogóle nowy silnik graficzny bo to co jest teraz to aż sie
grać odechciewa. A no i może poprawiona AI naszej drużyny, nowe menusy i jakieś efekty
na stadionach, chociaż papier z trybun albo flagixP


Grafiki na konsolach nie trzeba poprawiać, tylko na PC, bo tam to jest żenada. Minusem grafiki jest odwzorowanie piłkarzy -.- Ja liczę przede wszystkim na symulację, a nie ciągły arcade :/ AI na konsolach jest świetne, bo przeciwnik analizuje błędy i nie pozwala nam na przejście przez tą samą część boiska tak samo. No i tak jak ty mówisz, przydałyby się właśnie jakieś efekty na trybunach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2008 o 21:20, marcinshinoda napisał:

jak myślicie czy EA wreszcie zrobi porządny remont swojej serii legendyxP licze przede
wszystkim na lepsza grafe i wogóle nowy silnik graficzny bo to co jest teraz to aż sie
grać odechciewa. A no i może poprawiona AI naszej drużyny, nowe menusy i jakieś efekty
na stadionach, chociaż papier z trybun albo flagixP


Myślisz że Fifa kiedykolwiek dorówna królowi kopanek: PES, wątpię, ale jeżeli elektronicy się wezmą za robotę, to Fifa znowu może być dobrą i lubioną grą. Szkoda że jak na razie nic o niej nie wiemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2008 o 21:24, Kraju92 napisał:

> jak myślicie czy EA wreszcie zrobi porządny remont swojej serii legendyxP licze
przede
> wszystkim na lepsza grafe i wogóle nowy silnik graficzny bo to co jest teraz to
aż sie
> grać odechciewa. A no i może poprawiona AI naszej drużyny, nowe menusy i jakieś
efekty
> na stadionach, chociaż papier z trybun albo flagixP

Myślisz że Fifa kiedykolwiek dorówna królowi kopanek: PES, wątpię, ale jeżeli elektronicy
się wezmą za robotę, to Fifa znowu może być dobrą i lubioną grą. Szkoda że jak na razie
nic o niej nie wiemy.



EA już robiło wspaniałe wersje FIFY więc moze wreszcie wrócą do formy. Przecież fifa na konsole miażdży PES, wiec potrafią. Może jak zmienią zespół który robi gre...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2008 o 21:30, marcinshinoda napisał:

EA już robiło wspaniałe wersje FIFY więc moze wreszcie wrócą do formy. Przecież fifa
na konsole miażdży PES, wiec potrafią. Może jak zmienią zespół który robi gre...


EA robiło świetną Fifę do edycji 2005. A tak wogóle to PES wygrywa na wszystkich platformach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2008 o 21:46, Kraju92 napisał:

> EA już robiło wspaniałe wersje FIFY więc moze wreszcie wrócą do formy. Przecież
fifa
> na konsole miażdży PES, wiec potrafią. Może jak zmienią zespół który robi gre...


EA robiło świetną Fifę do edycji 2005. A tak wogóle to PES wygrywa na wszystkich platformach.


no ja nie wiem. Poczytaj recenzje w necie. Większosc jest na korzyść FIFY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2008 o 21:48, marcinshinoda napisał:

no ja nie wiem. Poczytaj recenzje w necie. Większosc jest na korzyść FIFY.


Wszystkie które czytałem to wygrywa PES, ale od zawsze trwała wojan pomiędzy Fifą i PES-em, a także jego zwolennikami. Ja wolę PES.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


ja mam taką tabelke

FIFA 2005>PES4
FIFA 2006<PES5
FIFA 2007>PES6(najgorsza cześć PES)
FIFA 2008<<<<<PES2008

wnioski są proste. Gram w gre która bardziej mi sie podoba nie oceniam gry po poprzednich wersjach albo z góry jak fani PES co zanim gra wyjdzie już mowią ze jest beznadziejna. Ale jeśli czegoś EA nie zmieni to seria utknie w miejscu ale dziwie sie że jednak FIFA co roku lepiej sprzedzaje sie od PES i EA może wychodzi z założenia po co zmieniać coś co sie dobrze sprzedaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2008 o 22:02, marcinshinoda napisał:

wnioski są proste. Gram w gre która bardziej mi sie podoba nie oceniam gry po poprzednich
wersjach albo z góry jak fani PES co zanim gra wyjdzie już mowią ze jest beznadziejna.
Ale jeśli czegoś EA nie zmieni to seria utknie w miejscu ale dziwie sie że jednak FIFA
co roku lepiej sprzedzaje sie od PES i EA może wychodzi z założenia po co zmieniać coś
co sie dobrze sprzedaje


U mnie wszędzie wygrywa PES, no może oprócz 2005 roku. Jeżeli Fifa 2009 będzie super, nawet jeżeli będzie gorsza od PES 2009, to i tak w nią zagram, może i mi się spodoba. Też nie lubię oceniać gier przed premiera, ale każdy wie czego się spodziewać po Fifie, w końcu przez trzy lata nie było żadnej istotnej zmiany w Fifie, taka która by postawiła serię na nogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2008 o 22:02, marcinshinoda napisał:

FIFA 2007>PES6(najgorsza cześć PES)

Nic tylko pogratulować xD Ale żałość. PES6 jest najlepszym PESem jaki wyszedł.

Dnia 30.04.2008 o 22:02, marcinshinoda napisał:

FIFA 2008<<<<<PES2008

F08 jest lepsza jedynie na konsolach.

Niestety, dzieci fify się nie zmieni, bo liczą się tricki, tricki, tricki. Sam mam F08 na X360, bo nie stać mnie było na PESa, a szkoda. Żałuję zakupu i wolałbym jeszcze trochę nazbierać i kupić grę KONAMI.

A tak btw. czy ten temat się nazywa FIFA vs PES, czy FIFA 09? Bo jak wiesz, są takie tematy na forum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2008 o 22:07, bojanzaw napisał:

A tak btw. czy ten temat się nazywa FIFA vs PES, czy FIFA 09? Bo jak wiesz, są takie
tematy na forum...


Podobno Fifa 09, ale o niej nic nie wiemy, oprócz tego że się pojawi w listopadzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2008 o 22:07, bojanzaw napisał:

> FIFA 2007>PES6(najgorsza cześć PES)
Nic tylko pogratulować xD Ale żałość. PES6 jest najlepszym PESem jaki wyszedł.


Kwiesta gustu. np dla nie to techno to syf a ty kochasz tą muzyke. Mi sie PEs6 nie podobał nie potrafił mnie przyciągnąć jak poprzednie wersje, brak mojego ukonachanego systemu podań prostopadłych.

PS dzieci fify to sie tyczy też mnie??

Sorry zeszliśmy z kraju92 troche z tematu^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2008 o 22:20, marcinshinoda napisał:

> > FIFA 2007>PES6(najgorsza cześć PES)
> Nic tylko pogratulować xD Ale żałość. PES6 jest najlepszym PESem jaki wyszedł.

Kwiesta gustu. np dla nie to techno to syf a ty kochasz tą muzyke.

Mogłeś podać inny przykład, bo akurat nienawidzę tego gówna ;)

Dnia 30.04.2008 o 22:20, marcinshinoda napisał:

Mi sie PEs6 nie podobał
nie potrafił mnie przyciągnąć jak poprzednie wersje, brak mojego ukonachanego systemu
podań prostopadłych.

Jaki brak O_o WTF?

Dnia 30.04.2008 o 22:20, marcinshinoda napisał:

PS dzieci fify to sie tyczy też mnie??

Być może, być może ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam wszystkie PESy (od "czwórki" - we wcześniejsze odsłony nie grałem) były lepsze od FIFY w danym roczniku. Nawet PES6 (który nie pozostał mi w pamięci jako świetna gra w serii) był dla mnie lepszy od FIY 07. Gdzieś czytałem, że FIFA 09 ma być na PC nadal prev-genowa. Jeśli to prawda, to naprawdę szkoda, bo current-genowa FIFA 09 na blaszka na pewno przyciągnęłaby wielu fanów PESa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w necie znalazlem wymarzoną liste zmian

- twarze zawodników powinny być robione we współpracy z ludźmi którzy tworzą face''y i zamieszczają np na fifapolonia. dużo twarzy w wysokiej jakości i przede wszystkim nawet piłkarzy którym normalnie programiści nie poświęcili by uwagi. oszczędność czasu i dość duże ulepszenie.
- falujące koszulki
- korki wbijają sie w trawę
- lepsza trawa, 3 wymiarowa a nie bitmapa
- ślady po wślizgach na trawie
- bardziej szczegółowe stadiony i kibice
- szaliki
- race
- sektorówki rozwijane przez kibiców
- reklamy świetlne
- rozgrzewający sie rezerwowi
- chłopcy podawający piłki
- kiedy jest kontuzja sędzia pozwala masażysta wejść na boisko albo wjeżdża melex (ślady kółek na trawie) ( widzimy to jakby dalej z kamery jak bysmy grali tak jak w actua soccer 3, mogli byśmy to przerwać oczywiście
- zawodnik który zejdzie za linie musi poczekać na zgodę sędziego
- więcej opcji menadżerskich (medialność piłkarza przez co % zwrot jego zakupu)indywidualne oceny przez menadżera albo chociaz piłkarz meczu- co by wpływało na morale
- bardziej szczegółowe korki
- lepiej falujące siatki
- jak sie włącza mecz widzimy jak fani wchodzą i rozgrzewkę drózyn
- klawisz odpowiedzialny za symulowanie
- zasada że nie ma podań od swojego do bramkarza ( nie ma teraz )
- bramkarz fauluje
- mocny deszcz- piłka staje w kałużach
- śnieg i śladu stóp na nim, śnieg za linia boczną
- możemy być grającym trenerem
- negocjacje z agentami piłkarzy, zaprzyjaźnieni agenci
- goście z telewizji są ruchomi i śledzą nasze ruchy przy linii
- filmik z tunelu powinien być w rewelacyjnej jakości, wszystkie szczegóły które temu towarzysza
- hymny klubów
- wszystkie licencje
- zawodnicy wychodzą na boisko z dziećmi
- powitanie przed meczem i losowanie połówek u sędziego
- można zostać równocześnie menadżerem piłkarzy (za zarobione pieniądze jako trener kupować karty zawodników i załatwiać im kluby dzięki znajomością z poprzednich klubów)
- w przerwie meczu mini gierka, bronienie karnych kibiców (tak jak na Bułgarskiej) za wszystkie obronione jakiś bonus np ''znajomość'' kogoś ważnego w menadżerce czy cośtongue.gif
- kontrakty długoterminowe ( firma dostarczająca odzież )
- sprzedaż praw tv
- więcej możliwości rozwoju zawodników poprzez trening (treningi które wykonuje grający, tak jak te zadania w PES)
- możliwość negocjacji puszczenia piłkarza na mecze reprezentacji
- zimą piłkarze w rękawiczkach
- bardziej efektowne gole
- pokazuje sie znaczek który oznacza że zawodnik teraz może wykonać teraz coś co na pewno sie uda ( na Ronaldinho na 35 metrze-> znaczek -> okno)
- ustalanie rzeczy typu mieszkania samochody dla piłkarzy
- okres przygotowawczy przed sezonem ( podniesienie umiejętności piłkarzy)
- zawodnicy (gwiazdy) automatycznie wykonują efektowne zagrania ( częściej niż teraz i większa gama)
- treningi na sali np
- wiatr zmienia lot piłki
- bidon i ręcznik bramkarza w bramce (oczywiście korzysta z nich)
- kiedy piłkarz zakończy karierę jego nazwisko jest wykorzystane ponownie przy jakimś nowym piłkarzu oczywiście o innym wyglądzie i właściwościach, ale można wykorzystać komentarz na nowo, przez co po 10 sezonach nie jest taki ubogi
- zlikwidować PORAŻAJĄCE błędy w komentarzy (przynajmniej wersja ang)
- chorągiewki falują ( piłkarz może ją sobie odsunąć kiedy przeszkadza przy rożnym)
- trener przy linii krzyczy i wariuje ( Smuda tongue.gif)
- piłkarzom sie rozwiązują buty, poprawiają getry (oczywiście raz na parę meczy)
- ciągnięcia za koszulkę itp.
- możliwość wynegocjowania przesunięcia wieku emerytury przez zawodnika
- w ligach typu polska ze słabo rozwiniętymi stadionami, w trakcie meczu karetka musi wjechać na murawę żeby odebrać kogoś kto zasłabł na trybunach ( oczywiście można przerwać animacje)
- raz na parę sezonów na boisko wbiega golas lub jimmy jump i ochrona go łapie ( animacja, można przerwać)
- przy negocjowaniu kontraktu zawodnicy maja zachcianki typu muszą mieć konkretny nr na koszulce albo % meczy w pierwszym składzie
- kapitan przekazuje opaskę przy zmianie - animacja
- wszystkie powyższe animacje widzimy z tek kamery na której gramy, animacje goli jako najazd z tej kamery
- zbliżenie kamery kiedy akcja jest w polu karnym
- legia dożywotnio gra bez kibiców ( kara za Wilno.. wstyd)
- na koszulkach widać pot, podczas celebracji na podkoszulkach jakieś napisy (kocham Kasie np:P)
- zmiana właściciela klubu który nas zatrudnia przez co zastrzyk finansowy ale tez wymagania co do kupna konkretnych piłkarzy itp
- piłkarze z którymi już pracowaliśmy chętniej przyjdą do klubu przez nas prowadzonego
- po odgwizdanym / nie odgwizdanym kontrowersyjnym spalonym zainteresowany piłkarz kłóci sie z liniowym ( ala Bosacki smile.gif)
- piłka trafia przez przypadek sędziego
- gdy piłka wyleci na trybuny to nie niknie tak jak teraz
- wygląd kibiców jak by był taki jak piłkarzy w fifa 2001 to by było ok
- po skończonym meczu kiedy są statystyki widzimy w tle jak piłkarze dziękują kibicom
- wszystkie licencje
- piłkarze wychodzą z tunelu z dziećmi
- powitanie przez meczem
- losowanie połówek u sędziego
- jako menadżer zarabiamy pieniądze przez co możemy prywatnie być menadżerem i kupować karty zawodników, załatwiać im kluby poprzez - znajomości z poprzednich klubów
- rozmowa motywacyjna w szatni podczas meczu
- filmik z tunelu powinien być bardzo realistyczny
- angażowanie zawodników we wszelkie akcje związane z medialnością klubu
- dla każdego zachowania na boisku jest kilka wersji. np zawodnik nie zawsze w ten sam sposób przyjmuje piłkę. także zachowania nietypowe np kiedy piłka zagrana na plecy zawodnik robi desperacki wykrok itp. znacznie zmieniło by to sposób w jaki byśmy odbierali grę
- wprowadzenie jeszcze większej liczby charakterystycznych zachowań dla zawodników np dośrodkowanie zewnętrzna częścią stopy dla Quaresmy
- okresowe załamanie formy piłkarza
- możliwość scharakteryzowania zawodnika. np możemy ustanowić kogoś żywą legenda klubu , albo gwiazdą lub tez pierwszym wchodzącym. miało by sie to odbijać na jego formie( % celnych strzałów itp) jednak trzeba by było uważać bo jedno złe słowo wszystko psuje
- nadanie każdej postaci w grze włącznie z nami ''charakteru'' . np Eto''o miał by cechy pyskatego i zaangażowanego, C Ronaldo zaangażowanego i mocnego psychicznie. My mieli byśmy cechę przyznawana w zależności od odpowiedzi w wywiadach. Kluby szukając trenera preferowały by dany charakter.
- zabieranie głosu w plebiscytach piłkarskich
- zdobywanie nagród w plebiscytach przez piłkarzy podnosi ich cenę i morale, przez nas podnosi nam wypłatę i punkty doświadczenia
- lepsza inteligencja zawodników bez piłki. wysuwają sie podchodzą do pomocy kiedy jesteśmy przyciśnięci
- więcej opcji taktycznych i lepsze ich przełożenie na boisko
- bardziej realistyczne ruchy piłkarzy bez piłki ( czasem biehnie staje obraca sie w miejscu.. zupełnie nienaturalnie)
- podczas gdy zwyczajnie biegniemy zawodnik sam zmienia styl biegu np prowadzi prostym podbiciem wewn, zewn, podeszwą. fajnie by to wyglądało
- zdarza sie że zawodnik nie trafi w piłkę
- bramkarz pokrzykuje na kolegów
- widać jakieś ruchy zawodników bez piłki tzn machanie ruchy głową jakieś gestykulacje
- możliwość faulu na bramkarzu tak jak w fifa 2001
- jakieś fajne deja vu z przeszłości np kiedy Chelsea podejmuje BARCELONE na Stamford bridge murawa jest w ruinie
- częściej ręka
- czasem piłka wychodzi za linie a sędzia nie zauważa
- możemy zabronić piłkarzom kontaktów z prasą
- prawo fifa tzn np co do zawodników z poza UE
- ziemia/trawa leci z spod korków podczas biegu
- możliwość wyboru pomiędzy tournee (sianko), a obozem przygotowawczym (podniesienie umiejętności zawodników, testowanie kandydatów)
- tatuaże piłkarzy
- rzeczy które zdarzają sie raz w karierze np. zgaśnie oświetlenie, mecz przerwany z powodu zachowanie kibiców ( szczególnie w klubach które maja z tym problem)itp.
- odgłosy niepełnego stadiony ( echo, słychać pojedyncze krzyki, kopana piłkę)
- z dalekiej kamery widać jakieś śmieci latające w powietrzu np reklamówka albo czasem ptak przeleci
- przemieszczający sie porządkowi przed sektorem przyjezdnych kibiców
- perfekcyjnie odwzorowane najważniejsze stadiony
- przywitanie przez kibiców nowego piłkarza
- białe chusteczki z trybun gdy idzie źle
- zawodnik schodzi do tunelu po czerwonej kartce/ nie schodzi sędzia upomina sie o to
- lepsze podkręcanie piłki
- można powalczyć z bramkarzem w powietrzu
- wybiegane dróżki wzdłuż linii przez liniowych
- flagi wiszące na płotach powiewają
- komuś stojącemu za reklamami zwiało czapkę na boisko
- kiedy rozpędzony zawodnik nie wyhamuje przez reklamami ( premiership - reklamy blisko boiska) przeskakuje przez nie albo chociaż sie opiera
- spiker stadionowy ogłasza zmiany i o ile przedłożona połowa

chyba sie powtarzaxP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem że FIFFA 09 bedzie wygladała tak samo na PC-tach jak na Play Station 2 czyli bedzie nie za dobra graficznie. Mogli by zrobic grafike taką jak na Play Station 3...............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2008 o 07:34, Patryk Mogilno napisał:

Ja słyszałem że FIFFA 09 bedzie wygladała tak samo na PC-tach jak na Play Station 2 czyli
bedzie nie za dobra graficznie. Mogli by zrobic grafike taką jak na Play Station 3...............



Niepłacz i tak jest git bo FIFA07 niczym prawie się nie różni oprucz nowego trybu gry pojedynczo graczem i koloru menu od FIFY08 ! ! ! Lepsza grafa się przyda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować