Zaloguj się, aby obserwować  
shinoda

FIFA 09 - temat ogólny

1382 postów w tym temacie

Dnia 08.09.2008 o 15:56, hehe napisał:

Jak złapiesz mój strzał z woleja z takiej odległosci i w takiej sytuacji rzucając się
w bok to załatwie Ci powołanie do kadry :) Moim zdaniem nie będziesz miał szansy nawet
się ruszyć. Zbyt mała odległość pomiędzy bramkarzem a strzelajacym i zbyt duża siła w
strzale z woleja.
W fifie od bardzo dawna problemem było zachowanie bramkarzy, no ale to tylko moje zdanie...


zauważ że on juz wstał kiedy on robił zamach. A rzucić sie można na wyczucie. Zresztą o jakie gucio ty sie czepiasz:P Przecież to zwiastun a nie gameplay. Co do zachowania to oni byli za dobrzy ci bramkarze, ale jednak stanowiło to pewnie wyzwanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, gra jest bardziej klimatyczna niż UEFA CL 07/08, gdy odpaliłem coś aż we mnie ruszyło, lekkie przyciemnienie, Ronaldinho, Rud Van Nistelroy, Zambrotta, Sheva i inni. Po prostu liga mistrzów na ekranie monitora ;)

Co do samej rozgrywki, sterowanie jest całkiem pomieszane (rzekomo lepsze), musiałem sobie poustawiać po swojemu. Gdy wreszcie włączyłem mecz w oczy rzuciło mi się identyczne intro wprowadzające, ok, whatever, zaczynamy mecz. Silnik fizyczny działa dość dobrze, zawodnicy już przez siebie nie przenikają. Podania i strzały wyglądają identycznie, no może lekko zmieniła się animacja na bardziej realną. Zwodów nie próbowałem bo nie mam pada. W 20 minucie, sheva uderzył z półwoleja w samo okienko, czyli arcade na całego (:D), w każdym bądź razie, piłka ładnie leciała ;) Trawka wygląda ładnie lecz nie idealnie, ale kto by tam na to patrzył. To co mnie uderzyło, zawodnicy mają twarze wykonane bardzo dobrze ale wyglądają jak Zombie, już w 07 mieliśmy mimikę twarzy a tutaj przez większość przerywników (czy to faul czy strzał) wyglądają jakby mieli patyk w pupie i problemy rodzinne...taka moja opinia. Poza tym zaobserwowałem 2 błędy, zawodników cieszących się po pierwszej połowie jak po końcu meczu, to się da naprawić. Kolejny błąd to sytuacja gdzie z rzutu wolnego uderzyłem w poprzeczkę a piłka poszybowała za bramkę pod dziwnym kątem, nic w tym dziwnego gdyby nie fakt, ze powtórka pokazała, ze piłka odbiła się od niewidzialnej ściany około metra nad poprzeczką...

Podsumowując, jestem mile zaskoczony, aczkolwiek nadal mamy syndrom odgrzewanego kotleta. Każdy kto am wątpliwości co do kupna niech ściągnie demo bo naprawdę warto. Dobra, idę obadać Be a Pro i inne pierdoły ;)

P.S. Sorry, że tak chaotycznie ale chciałem dać obraz ogólnej sytuacji :] Jak coś to pytajcie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już miałem ściągać ale jak zobaczyłem transfery to zrezygnowałem :D może wygrzebię demko z innego źródła np. torrenty :) Czekać 4h i patrzeć na transfer 40-50kb/s by zagrać 1-2 mecze ? nie dziękuję postoję :x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - znowu dostaliśmy odgrzewany kotlet!!
1.To jest tak obiecywany next-gen''owski engine znany z wersji na konsole?? To jest za przeproszeniem g*wno!! Silnik gnieciony od Fify 06, co roku trochę podrasowywany. Co w tym roku panowie z EA dodali? Ładną trawę (jedyne co im się naprawdę udało), poprawione modele piłkarzy, animacje, wykrywanie kolizji, denerwujące rozmycie trybun i dalszych obiektów po to, żeby nie było widać jak są tragicznie zrobione.
2.Zachowanie bramkarzy. Stoją w bramce jak kołki. Zagrałem 5 meczy w trybie normalnym i 2 w Zostań gwiazdą i nie widziałem, żeby bramkarz wyszedł poza pole bramkowe. A miałem 2 sytuacje kiedy od połowy szedłem sam na sam.
3.Twarze. Jak by mi zrobili taką twarz jak np.zrobili Ronaldinho podał bym ich za to do sądu.

Mam nadzieję że panowie z EA poprawią przynajmniej tych bramkarzy, bo na inne rzeczy nie ma co liczyć. Jak przez 3 lata tego nie zrobili to przez miesiąc nie ma szans.
Jednak mimo tych wszystkich wad gra jest lepsza od poprzedniej edycji. W skali 0-10 dostaje ode mnie 6.

PS. Zamieszczam dwa zdjęcia dla nie wierzących w punkt 3. Na pierwszym jest Ronaldinho,a na drugim... sprobujcie odgadnąć. Ja bym nie wiedział, że to ten piłkarz gdyby nie napis na koszulce, co mówi samo za siebie, a przecież to jeden z najlepszych piłkarzy świata, a nie jakiś anonimowy gracz 4.ligowego angielskiego klubu.

20080911142323

20080911142335

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 14:23, MetaL2 napisał:

Powiem tak - znowu dostaliśmy odgrzewany kotlet!!
1.To jest tak obiecywany next-gen''owski engine znany z wersji na konsole?? To jest za
przeproszeniem g*wno!! Silnik gnieciony od Fify 06, co roku trochę podrasowywany. Co
w tym roku panowie z EA dodali? Ładną trawę (jedyne co im się naprawdę udało), poprawione
modele piłkarzy, animacje, wykrywanie kolizji, denerwujące rozmycie trybun i dalszych
obiektów po to, żeby nie było widać jak są tragicznie zrobione.
2.Zachowanie bramkarzy. Stoją w bramce jak kołki. Zagrałem 5 meczy w trybie normalnym
i 2 w Zostań gwiazdą i nie widziałem, żeby bramkarz wyszedł poza pole bramkowe. A miałem
2 sytuacje kiedy od połowy szedłem sam na sam.
3.Twarze. Jak by mi zrobili taką twarz jak np.zrobili Ronaldinho podał bym ich za to
do sądu.

Mam nadzieję że panowie z EA poprawią przynajmniej tych bramkarzy, bo na inne rzeczy
nie ma co liczyć. Jak przez 3 lata tego nie zrobili to przez miesiąc nie ma szans.
Jednak mimo tych wszystkich wad gra jest lepsza od poprzedniej edycji. W skali 0-10 dostaje
ode mnie 6.

PS. Zamieszczam dwa zdjęcia dla nie wierzących w punkt 3. Na pierwszym jest Ronaldinho,a
na drugim... sprobujcie odgadnąć. Ja bym nie wiedział, że to ten piłkarz gdyby nie napis
na koszulce, co mówi samo za siebie, a przecież to jeden z najlepszych piłkarzy świata,
a nie jakiś anonimowy gracz 4.ligowego angielskiego klubu.


widziałęś kiedyś udaną replike twarzy ronaldihno? Bo ja nie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

<ciach>

Chociaż by ta. Pierwsze zdjęcie to screen z gameplay''u PES 2009, a drugie to prawdziwy Ronaldinho. Moim zdaniem to jest najlpesze odwzorowanie Roniego jak na razie.

PS. Zgadłeś kto jest na drugim zdjęciu?? Wiem, że nie wygląda ale to jest Kaka.
PS2. Tnij posty bo się takie długie strony potem robią.

20080911143843

20080911143851

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 15:55, marcinshinoda napisał:

No i znamy wymagania:

Wymagane - Połączenie z Internetem
System operacyjny - Windows XP (SP2) / Vista
Procesor - 2.4 GHz lub szybszy (jeden rdzeń)
Pamięć RAM- XP: 512 MB / Vista: 1 GB pamięci RAM
Dysk twardy - 6.1 GB
Napęd: DVD-ROM 8x
Karta Graficzna: 128 MB obsługująca Pixel Shader 2.0*
Karta Dźwiękowa: kompatybilna z DirectX 9.0c
DirectX- wersja 9.0c
Przepustowość łącza: 512 Kb / s lub szybszy
Rodzaj sterowania: klawiatura, mysz, gamepad

Co! ja nie mam stałego połączenia z internetem a w dodatku płace za czas! Chyba kupię Pesa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 14:45, MetaL2 napisał:

To jest tylko do grania przez internet potrzebne!! Jak nie będziesz grał online to Ci
net nie potrzebny.

Ulżyło mi. Mam nadzieje że sterowanie i strzały myszką nie będą za łatwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 14:39, MetaL2 napisał:

<ciach>

Chociaż by ta. Pierwsze zdjęcie to screen z gameplay''u PES 2009, a drugie to prawdziwy
Ronaldinho. Moim zdaniem to jest najlpesze odwzorowanie Roniego jak na razie.

PS. Zgadłeś kto jest na drugim zdjęciu?? Wiem, że nie wygląda ale to jest Kaka.
PS2. Tnij posty bo się takie długie strony potem robią.


twarze są bardzo podobne. Pamiętasz mordki z poprzednich FIFY? Z plastelinyxD Teraz można ich rozpoznać. Lampard wygląda jakby z telewizora;]

Napisze coś o FIFA 09 demo.

To na pewno jest najlepsza wersja od roku 2006. Przede wszystkim jest dynamiczna, cały czas coś sie dzieje. Przeciwnicy aż za często używają zwodów które najczęściej im sie udaje. Animacja zawodników to po prostu pierwsza klasa, Wszystko wygląda płynnie i realistycznie. Ścieżka audio powinna dostać Oskara!!! Jakbym mecz oglądał. Przyśpiewki stadionowe, głośne gwizdy za ostry faul, jęk zawodu po strzeleniu w słupek. AWESOME!!!
Nie którym może sie nie podobać ta szybkość rozgrywki, ale postawiono na dynamike, nudy tam nie zaznacie:P To jest bardziej arcade niż symulator;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest demo to jak tylko będę miał sprawną kartę graficzną (co mam nadzieję nie potrwa długo) przekonam się o "klasie" nowej Fify na własnej skórze,ale szczerze mówiąc... czytając zapowiedź z CDA i oglądając screeny jestem prawie pewny,że Fifa 07... tfu 09 to będzie gniot pełną gębą :D I skończy się na tym,że sięgnę po nowego PES-a nawet jeżeli zmiany mają dotyczyć w nim jedynie skladów,grafiki,kilku nowych zwodów i licencji,bo i tak o lata świetlne Fifę na PC wyprzedza.

Oczywiście chciałbym się mylić,bo nic tak nie podziała na chłopaków z Konami jak porządna konkurencja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 14:46, łidżet napisał:

> To jest tylko do grania przez internet potrzebne!! Jak nie będziesz grał online
to Ci
> net nie potrzebny.
Ulżyło mi. Mam nadzieje że sterowanie i strzały myszką nie będą za łatwe.


To sterowanie jest trudne:P Szczególnie wślizgi bo musisz najpierw sam zbliżyć sie do zawodnika i dopiero LPM. Trzeba z kilka godzin rozegrać żeby opanować ten system, a potem dopiero za tricki sie brać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ssę. Ssę plik :D
Czytam, i widzę, że pozytywnie oceniacie tę Fifę. Bardzo dawno nie grałem w żadną piłkę 11- osobową, więc to demko fify będzie w sam raz. Później, może skuszę się na pełniaka, ale na razie, czego warte to jest i postaram się trochę napisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest dość dużo dobrze odwzorowanych twarzy ale nie mów mi że rozpoznanie Kaki czy Szewczenki możliwe tylko po napisie na koszulce jest w porządku. Może i we wcześniejszych Fifach twarze były bardziej kanciaste i miały mniej wielokątów ale w większości przypadków dało się rozpoznać piłkarzy, a szczególnie takich jak wymieniłem na górze.
Jeszcze co do dema. Mile zaskoczyła mnie wersja polska w demach poprzednich edycji był tylko język angielski (przynajmniej w tych które ja ściągałem).Jednak największym chyba minusem dema jest nie zapamiętywanie ustawień grafiki i sterowania!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 16:12, MetaL2 napisał:

Jest dość dużo dobrze odwzorowanych twarzy ale nie mów mi że rozpoznanie Kaki czy Szewczenki
możliwe tylko po napisie na koszulce jest w porządku. Może i we wcześniejszych Fifach
twarze były bardziej kanciaste i miały mniej wielokątów ale w większości przypadków dało
się rozpoznać piłkarzy, a szczególnie takich jak wymieniłem na górze.
Jeszcze co do dema. Mile zaskoczyła mnie wersja polska w demach poprzednich edycji był
tylko język angielski (przynajmniej w tych które ja ściągałem).Jednak największym chyba
minusem dema jest nie zapamiętywanie ustawień grafiki i sterowania!!


nie grałem milanem, ale prosze nie mów że w poprzednich była ładniejsza:( Mam zrobić porównanie screenów. ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc, grałem troszeczkę.

Po pierwsze, twarz Kaki. Co to w ogóle jest? :>
Po drugie, znacznie realistyczniejsza jest ta fifa. Piłkarze często wypuszczają piłkę, gubią ją, walczą bark w bark.. dużo zmian, na plus. Chodź dalej mi się zdaje, to wszystko liniowe takie. Na przykład strzały, jak strzelimy z danego miejsca, z podobną siłą, piłka poleci w to samo miejsce co wcześniej. Gra jest trudna, przyznam się bez bicia, że strzeliłem tylko dwa gole FC Toreno. Bo nie grałem fifę bardzo długo, dwa lata. Fifa się zmienia, dużo się zmieniła i dobrze, ale na razie i tak PES króluje :>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tobą... pograłem trochę... co do bramkarza się nie wypowiem, bo rzeczywiście masakra, grafika? Lekko podrasowana, a tak wszystko jak w 08, a gdzie obiecywane posługiwanie się myszką, jako część sterowania? Nic nie zmienili -.-... no nic trudno na EA nie można liczyć mam nadzieję, że NBA Live 10 nie schrzanią (live 09 nie będzie na kompa ;().

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to że kiedyś twarze wyglądały lepiej. Chodzi o to że mimo gorzej wykonanych twarzy praktycznie zawsze dzało się rozpoznać piłkarza. Teraz to już nie bardzo. I nie chodzi tylko o Kakę.

Edit Kurde, miałabyć odpowiedź na posta marcinshinoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 17:42, garrick napisał:

Zgadzam się z tobą... pograłem trochę... co do bramkarza się nie wypowiem, bo rzeczywiście
masakra, grafika? Lekko podrasowana, a tak wszystko jak w 08, a gdzie obiecywane posługiwanie
się myszką, jako część sterowania? Nic nie zmienili -.-... no nic trudno na EA nie można
liczyć mam nadzieję, że NBA Live 10 nie schrzanią (live 09 nie będzie na kompa ;().


Lekko podrasowana? To jest w stosunku do wersji 08 jak wymiana silnika w samochodziexD sporo skok w grafice:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować