Zaloguj się, aby obserwować  
zuber2

GForce 6600GT

23 postów w tym temacie

Chcem kupic nowa karte graficzna GForce FX 6600GT do mego kompa. Co sądzicie o moim wyborze, podajcie nazwy innych, wydajnych kart graficznych ktore mozna kupic w przedziale 500-600 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2006 o 18:13, żuber napisał:

Chcem kupic nowa karte graficzna GForce FX 6600GT do mego kompa. Co sądzicie o moim wyborze,
podajcie nazwy innych, wydajnych kart graficznych ktore mozna kupic w przedziale 500-600 zl.



Strata kasy... Proponuje ci kupic uzywana 5900zt lub xt jest o wiele wydajniejsza od 6600GT i tansza 300/ 400 zeta. www.benchmark.pl tam znajdziesz wiecej info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2006 o 18:30, ProChaoS napisał:

> Chcem kupic nowa karte graficzna GForce FX 6600GT do mego kompa. Co sądzicie o moim wyborze,

> podajcie nazwy innych, wydajnych kart graficznych ktore mozna kupic w przedziale 500-600
zl.


Strata kasy... Proponuje ci kupic uzywana 5900zt lub xt jest o wiele wydajniejsza od 6600GT
i tansza 300/ 400 zeta. www.benchmark.pl tam znajdziesz wiecej info.


Hehe. Dowcip stulecia! FXy są strasznie wolne w grach z supportem Shader Model 2.0. Jedyne do czego się nadają to gry z DX8.1. 6600GT jest wiele wydajnieszy od FXów. Od biedy na FXach można pograć w stare gry OpenGL bez Shaderów 2.0. Doom3 ledwo zipie na najmocniejszych FXach, Far Cry również.
GeForce FX, a raczej 3DFX Rampage :) były dobre dwa lata temu. Obecnie nawet Nvidia przestaje je supportować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2006 o 18:36, KrzysztofT napisał:

> > Chcem kupic nowa karte graficzna GForce FX 6600GT do mego kompa. Co sądzicie o moim
wyborze,
> > > > podajcie nazwy innych, wydajnych kart graficznych ktore mozna kupic w przedziale
500-600
> zl.
> > > > > Strata kasy... Proponuje ci kupic uzywana 5900zt lub xt jest o wiele wydajniejsza od 6600GT

> i tansza 300/ 400 zeta. www.benchmark.pl tam znajdziesz wiecej info.

Hehe. Dowcip stulecia! FXy są strasznie wolne w grach z supportem Shader Model 2.0. Jedyne
do czego się nadają to gry z DX8.1. 6600GT jest wiele wydajnieszy od FXów. Od biedy na FXach
można pograć w stare gry OpenGL bez Shaderów 2.0. Doom3 ledwo zipie na najmocniejszych FXach,
Far Cry również.
GeForce FX, a raczej 3DFX Rampage :) były dobre dwa lata temu. Obecnie nawet Nvidia przestaje
je supportować.



Widze, ze marnie sie znasz na kartach. Karta GF5900ZT 256/256 bitow spokojnie daje sobie rade z najnowszymi grami. To ze GF6600 ma pixel shadery 3.0 to nic mu to nie daje. Bo najnowsze gry nie obsluguja ps 3.0. Do tego spokojnie podkrecisz ta karte na 500/1000. Jak juz chcesz wylozyc tyle kasy. To nie kupuj 6600 tylko Radeona 800 GTO 2, jest o wiele wydajniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam tą karte i naprawde jest bardzo dobra. Chodzą mi na niej wszystkie gry i to na najwyższych detalach. Polecam ją bardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz słyszę o przewadze FX na 6600GT!!!
Te FX to może się tak dobrze prezentują w benchmarkach (wiadomo - przekręty ze sterownikami), ale w grach wypadają słabiutko. To wszystko dlatego, że w tamtym okresie Nvidia nie była w stanie dorównać ATI, więc podawała nieprawdziwe parametry ich kart (np. mówili, że ten ma 8 potoków, a kończyło się na 4). Do granicy 600żł lepszego wyboru od 6600 GT nie będzie. A co do FX to zamiast nich wolałbym GF 4 Ti. Zauważ, że na Allegro ceny GF 4 Ti są podobne do FX, a to wszystko dlatego, że poza różnicą w benchmarkach, w grach jej nie uświadczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2006 o 19:59, CH1CKEN napisał:

Pierwszy raz słyszę o przewadze FX na 6600GT!!!
Te FX to może się tak dobrze prezentują w benchmarkach (wiadomo - przekręty ze sterownikami),
ale w grach wypadają słabiutko. To wszystko dlatego, że w tamtym okresie Nvidia nie była w
stanie dorównać ATI, więc podawała nieprawdziwe parametry ich kart (np. mówili, że ten ma 8
potoków, a kończyło się na 4). Do granicy 600żł lepszego wyboru od 6600 GT nie będzie. A co
do FX to zamiast nich wolałbym GF 4 Ti. Zauważ, że na Allegro ceny GF 4 Ti są podobne do FX,
a to wszystko dlatego, że poza różnicą w benchmarkach, w grach jej nie uświadczysz.


Bzdura. Gf4ti jest o wiele gorasza od GF5900podkrslam ZT nie XT tylko ZT. Gram w wszystkie najnowsze gry i mam duzo fps ciesnie wygladaja naprawde swietnie. Nie sugeruj sie allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co, że chodzą Ci wszystkie gry???? Na razie. Poczekaj pół roku i co??? Będzie gra wymagała shadery 2 lub 3 to już Ci nie odpali. Właściwie to nie ma sensu kupowanie karty starszej od 6600. No chyba, że nie ma się kasy, ale to już co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem dumnym posiadaczem karty GF6600 GT i jestem z niej naprawdę zadowolony :) . F.E.A.R. idzie bardzo płynnie w 800x600 w średnich detalach, Half-Life 2 bez problemu w 1024x768 ze wszystkim na full, podobnie jak Thief : The deadly Shadows. IMO to bardzo dobry zakup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem 6600GT jakieś pół roku temu i jestem naprawdę zadowolony, przez najbliższy rok raczej nie będę jej zmieniał. Ja w F.E.A.R grałem bez problemu w 1024x768 przy włączonych prawie wszystkich detalach na max a o Far Cry czy Half-Life 2 nawet nie wspomnę :). Kupuj i się nie zastanawiaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2006 o 20:26, żuber napisał:

a co myslicie o radeonie X800. Wiecie moze ile on kosztuje?

urzywany kosztuje koło 600 a nowy powyżej 800( zalerzy jeszcze jaka wersja saphire gt kosztuje na alegro 700)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2006 o 21:11, Warrior Within napisał:

ja bym kupił radeona jakoś wole te karty są wydajniejsze dziwne że większość gier działa pod
karty invidi

ja od zawsze jade na GForcach i jestem z nich zadowolony ale ostatnio radeony mi imponuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2006 o 20:03, ProChaoS napisał:

Gram w wszystkie
najnowsze gry i mam duzo fps ciesnie wygladaja naprawde swietnie. Nie sugeruj sie allegro.


We wszystkie najnowsze gry?! No dobra załóżmy, że nawet pograsz se w F.E.A.R na średnich-niskich detalach i co? Za parę miesięcy wyjdzie Obliwion a potem UT2007 i inne gry na tym silniku! A one do minimalnych ustanień WYMAGAJĄ GF6800. Sam takiego niedawno kupiłem. Zastanawiałem się nad GF6600GT, ale nie żałuję. Jak chciałbyś wyłożyć 700 zł to nie ma lepszego wyboru niż 6600! Poniżej podaję link, jakbyś był zainteresowany żuber:

http://www.komputery.com.pl/product_info.php?products_id=1396?osCsid=fb0ce8f8d30d2063edbe8cce6437c55f


PS. Jakby co to zawsze w tych GF6800 można odblokować dodatkowe potoki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK.
Tak już wcześniej tu byłem i widziałem, że jeden kolega dał linka do tematu o kartach graficznych.

Nie widzę sensu tworzenia osobnych dla każdej karty.
A tu na dodatek wcele tylko o 6600 się nie rozmawia.

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=278&u=500#end

Zatem zachęcam do dalszej dyskusji w wątku, który przytoczyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować