• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
cypis01

Neverwinter Nights Diamentowa Edycja i Linux

Pytanie

Czy istnieje natywny instalator dla tej polskiej wersji Diamentowej Edycji? Zakupiłem tą grę parę dni temu z nadzieją odpalenia jej na linuksie. Jednak po wejściu na forum Bioware zawiodłem się. Jest tam temat dotyczący instalacji diamentowego NWN tyle, że ten opis nic nie daje przy wersji PL. Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 02.05.2008 o 09:52, cypis01 napisał:

Czy istnieje natywny instalator dla tej polskiej wersji Diamentowej Edycji? Zakupiłem
tą grę parę dni temu z nadzieją odpalenia jej na linuksie. Jednak po wejściu na forum
Bioware zawiodłem się. Jest tam temat dotyczący instalacji diamentowego NWN tyle, że
ten opis nic nie daje przy wersji PL. Z góry dziękuję za pomoc.


Zależy jaki Linux. Ja bym ściągnął i zainstalował Wine i poprzez niego uruchomił instalator. Przy odrobinie szczęścia będzie działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.05.2008 o 10:20, ziptofaf napisał:

> Czy istnieje natywny instalator dla tej polskiej wersji Diamentowej Edycji? Zakupiłem

> tą grę parę dni temu z nadzieją odpalenia jej na linuksie. Jednak po wejściu na
forum
> Bioware zawiodłem się. Jest tam temat dotyczący instalacji diamentowego NWN tyle,
że
> ten opis nic nie daje przy wersji PL. Z góry dziękuję za pomoc.

Zależy jaki Linux. Ja bym ściągnął i zainstalował Wine i poprzez niego uruchomił instalator.
Przy odrobinie szczęścia będzie działać.


Zainstalowałem przez wine. Mam tylko problem z kursorem (z menu i z gry nakładają się na siebie) oraz widać, że gra chodzi dość wolno a nie powinna (e2140, 2GB ram, 88gts 320MB). Jednak mam nadzieje, że ktoś pomoże mi z natywnym instalatorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pod linuksa jest dostępny projekt pod tytułem "Play On Linux" jeszcze go nie testowałem, ale z tego co się orientuje jest to rozszerzenie/nakładka (graficzna) na wine (wykorzystująca wine), która ma wsparcia dla wciąż rosnącej ilości gier (wiem że napewno jest wsparcie dla Dawn Of War, NWN DE nie sprawdzalem). Play On Linux wymaga połączenia z internetem (nie wiem czy cały czas, czy tylko przy uruchomieniu/instalacji gier).

Jest tam też taka ciekawie brzmiąca opcja "Install DirectX" - tylko nie wiem jak się sprawuje, bo nie miałem czasu na dogłębne testy ów wytworu.

Mam nadzieję, że jeśli z niego skorzystasz to okaże się pomocny (bo sam też zamierzam kupić i uzytkować NWN DE na linuxie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować