Zaloguj się, aby obserwować  
LESZ3u

Hitman: Absolution - Temat Ogólny [M]

597 postów w tym temacie

Dnia 24.05.2011 o 17:12, Salwatorowiec napisał:

Nie rozumiem sensu grania w tą grę jak się nie grało w 3 pierwsze części takie jest moje
zdanie.


Są gry, które trzeba przejść od pierwszej części by cokolwiek zrozumieć. Taką serią jest np. Gothic. Hitman moim zdaniem nie należy do tego typu gier, gdyż fabuła nie jest na tyle mocno zaznaczona i skomplikowana. Znam ją dość dobrze, gdyż sporo na ten temat czytałem. Oczywiście nie oddaje to tego, co przejście trzech pierwszych części tej gry. Jeśli kiedyś znajdę czas na przejście tych części - niewykluczone, że to zrobię. Narazie muszę się jednak zadowolić wiedzą, którą posiadam aktualnie na temat tej gry jako całej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2011 o 18:49, Salwatorowiec napisał:

Warto zagrać chociaż w 2 część gry która moim zdaniem jest najlepsza.


Bardzo możliwe, niewykluczone że kiedyś w nią zagram. Podobnie było u mnie ze wspomnianą serią Gothic. Najpierw zagrałem w część drugą, potem w pierwszą. Oczywiście zanim zagrałem w jedynkę, znałem już fabułę, mimo to gra sprawiła mi dużą przyjemność. Być może w drugą część Hitmana też w swoim czasie zagram. Zawsze warto przejść wcześniejsze części serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie. Po prostu jedynka bardzo mi się nie podobała. Skończyłem wszystkie części Hitmana i tak na dobrą sprawę to moja przygoda z Agentem 47 zaczęła się dopiero od 2 części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po tym krótkim gameplayu widać, że nowy Hitman to stary dobry Hitman czyli można albo iść na żywioł i brać udział w strzelaninie albo po cichutku korzystając z elementów otoczenia eliminować cele. Już nie mogę się doczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i o to chodzi! Mam tylko nadzieję że nie będzie samoodnawiającego się życia i tak dalej. Nawet jak są osłony... mi się to podoba i kupuję od ręki. Mam nadzieję, że przed premierą pojawi się jakieś demo. Chcę w nie zagrać tylko po to, abym się dowiedział czy Absolution pójdzie na moim, już lekko starym, sprzęcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W "Blood Money" twórcy postanowili namieszać w głowie 47, który zachowywał się jak zwykły klon z którymi miał styczność w 1 i 2 części czyli jak psychopata

Spoiler

zabijał nawet listonosza bo przyniósł mu list

i widzę że w tej części zanosi się na kontynuację takiego zachowania. W 1 i 2 części chyba też, wprawdzie można było zabijać cywili i policjantów ale gracz był karany za takie zachowanie. Fabularnie do czasu "Blood Money" 47 zachowywał się jak ten dobry klon który likwidował tylko tych złych a od BM zachowuje się jak zwykły klon ,
Spoiler

jeden z tych których wystrzelał na koniec 1 części

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego filmiku, to ciekaw jestem co robią małe czerwone strzałeczki obecne w niektórych fragmentach. Czyżby wskazywały cele, które mamy zlikwidować? To chyba zbyt duże uproszczenie. W Blood Money była mapka i na tym koniec. Poza tym, teraz pewnie już nie będzie problemu z przechodzeniem misji "na głośno", żadnych kar itp.

Spoiler

W Blood Money jeśli dobrze pamiętam potrzebne były minimalnie 2 pociski z broni w całej grze, nie licząc pierwszej i ostatniej misji. Jeśli przechodziło się "sposobem" to nawet jeden.

Teraz zapewne to się zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2011 o 18:15, Szynkars napisał:

Poza tym, teraz pewnie już nie będzie problemu
z przechodzeniem misji "na głośno", żadnych kar itp.


Juz w Hitman 2: Silent Assasin mozna bylo kazda misje przejsc "na glosno", to samo w Hitman: Contracts i Hitman: Blood Money. Jednak i tak najwieksza frajde sprawialo przechodzenie wszystkich misji po cichu i podejrzewam, ze tak tez bedzie w najnowszej czesci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co... mi się zdaje że albo będzie można je wyłączyć (jak wskaźniki celów w GRAW2) albo będzie to uwarunkowane poziomem trudności... że łatwy będzie naprawdę prosty i gra będzie jakoś się zaczynała na normalnym.

Bo w sumie to nie wiem po co te strzałki... jak chcę zabić- zabijam... jak nie- to nie ruszam, mijam i macham na do widzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2011 o 17:36, Wojman napisał:

Po tym krótkim gameplayu widać, że nowy Hitman to stary dobry Hitman czyli można albo

W tym problem: po tylu latach mogli mu dorzucić np animacje podnoszenie przemiotów:)

Dnia 10.06.2011 o 17:36, Wojman napisał:

iść na żywioł i brać udział w strzelaninie albo po cichutku korzystając z elementów otoczenia
eliminować cele. Już nie mogę się doczekać.

Me too. Ale liczę na coś więcej niż zwyczajowe karniaki za nieprofesjonalne zachowanie: jeśli hitman decyduje się na ostrą jazdę to powinno być naprawdę ostro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oby, oby jednak te uproszczenia dotyczyły tylko niższych poziomów trudności. Tak samo jak elementy akcji. Dla mnie ta gra istnieje tylko na poziomie trudności "pro" i za to ją uwielbiam. Za to dążenie do perfekcji, idealnie zaplanowanej akcji, żadnych trupów poza celami, żadnych świadków, itd. Jak będą się trzymać tej linii, a nie pójdą na łatwiznę (tylko jatka), to gra powinna odnieść sukces, tzn.: im więcej metod na przejście gry tym lepiej, czy to po cichu czy na rambo, choć oczywiście preferuję to pierwsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm ...

Jak na razie to wygląda to jak nieco odświeżony graficznie Blood Money + garść nowych pomysłów. Widać tutaj jak Tobias skrywa się za jakąś drewnianą balustradą, ja bardzo chętnie widziałbym w tej grze możliwość nieco większego niż miało to miejsce dotychczas ingerowania w otoczenie typu: przecinanie lin które coś podtrzymują, jakieś przełączniki, kontrolki i temu podobne rzeczy które mogą się przyczynić do "wypadków" na naszych celach. Co prawda coś takiego było obecne już wcześniej w serii ale chciałbym by było to rozwijane. Cieszy mnie scena w której 47 wycina w szklanych drzwiach otwór - miło by było gdyby patent wprowadzono także do gry choć pewnie zaraz znajdą się narzekacze że z Tobiasa robi się drugiego Sama Fishera ... Walka interaktywnymi przedmiotami jak ten posążek? Czemu nie, fajny bajer choć nie chciałbym by liczba takich przedmiotów na cały etap była jakaś niska, to by tylko zabiło dobry nierozwinięty pomysł. Poza tym - to jest akcja w tpp ale scena w której agent skrywał się za tą balustradą a oni do niego strzelali, pewnie to niewykonalne ale niefajnie by było gdyby mógł sobie on tak tam stać i zdejmować po kolei wrogów a osłona [ drewniana! ] nadal pozostaje nietknięta. Co do tych czerwonych strzałek - wydaje mi się że są to wskaźniki potencjalnego zagrożenia w momencie gdy się "ujawniliśmy". Dziwnie to wygląda, fakt. :/ Choć w Blood Money gdy braliśmy zakładnika za żywą tarczę mając dookoła wrogów [ tym bardziej że często gęsto zbiegali się z kilku różnych stron ] to sprawdzanie na ślepo lub z mapką który kierunek poruszania się jest bezpieczny bardzo często kończyło się oberwaniem kulki lub straceniem osłony ergo oberwaniem wieloma kulkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten gameplay to nic ciekawego według mnie. Tryb widzenia ujawnia za dużo (dokładny koniec trasy strażnika!), strażnik może nas zauważyć (biały znacznik) i niczego to nie zmienia, ukrycie się w tłumie (po zauważeniu) - zwykłe podniesienie ręki, animacje są za wolne (nawet przeturlanie się)...
Podoba mi się styl graficzny, zachowanie cywilów w "fabryce" i możliwość wykorzystywania elementów otoczenia w walce. Ale mimo wszystko póki co uważam nowego Hitmana za średnią grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować