Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots - pierwsze wrażenia

81 postów w tym temacie

gram.pl

Jeżeli istnieje gra, która wzbudza pośród właścicieli konsol emocje porównywalne z czwartą odsłoną GTA, to jest nią bez wątpienia Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots. Byliśmy w Paryżu na pokazie najnowszej produkcji Hideo Kojimy, przed Wami jedyna w polskim Internecie relacja z ostatniej misji Snake’a!

Przeczytaj cały tekst "Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots - pierwsze wrażenia" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ciekawy artykuł, nie mogę się już doczekać 12 czerwca :)
wyłapałem jedną literówkę
" potomka Big Bossa to zaledwie zalążek, etep w którym zapoznajemy się z nowymi rozwiązaniami i mechanizmami" - chyba powinno być etap. (4 wers drugiej strony).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie próbowałem zmierzyć się z tą serią i nic z tego nie wyszło (znowu). W jedynce nie ukończyłem nawet samouczka, przeszedłem do dwójki, która niedawno trafiła w moje ręce i znowu nic z tego. Nie ukończyłem nawet pierwszej misji. Kamera z góry mnie denerwuje, sterowanie jest dość dziwne, żeby przykleić się do ściany zamiast do przodu czasami trzeba dać do tyłu gałkę :/ co często kończy się bardzo źle. Kolejny HIT z konsoli którego popularności nie rozumiem :). A szkoda bo z opini znajomych wynika że gra jest świetna fabularnie, jednak nie mam tyle czasu żeby przyzwyczajać sie do dziwacznego zachowania kamer (typu ide do przodu, zmiana widoku, idę do tyłu trzymajac cały czas analoga w jednym kierunku). Ale skoro w czwórce ma się zmienić widok to kto wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mychaa

daj grze szanse ja też jak uruchomiłem 1 MGS na psx i zabili mnie kilka razy już na początku wyłączyłem grę i nie chciałem do niej wracać.
Po paru dniach zacząłem znowu, nie poddałem sie i zacząła do mnie docierać fabuła iiiii nie robiłem nic innego tylko grałem chłonąc fabułę.
Ta monumentalna saga to magia gier video. Fabułę trudno jest porównać z czymkolwiek innym. Trzeba oczywiście przymknąć oko (lub polubić) japońskie wynalazki raz na jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tekst jak najbardziej pozytywny :). Swoją drogą myślę, że przez najbliższy czas dam sobie spokój z gram.pl, bo sądząc po tym co przeczytałem będzie jeszcze kilka tekstów o MGS''ie, a to dla ogromnego fana serii będzie bolesne czytanie tego. Powodem tego jest oczywiście brak konsoli. No cóż, na PS2 się pieniądze uzbierało, na PSP też, to i na PS3 sie uzbiera... Dosłownie wczoraj zaliczyłem Portable Ops, wiec pozostały mi tylko Ac!d''y. Myślę, ze jakoś wytrzymam do tego czasu, aż zagram w "czwórkę" bo jeszcze nic nigdy nie intrygowało mnie tak jak historia Snake''ów. Mam nadzieję, że spotkamy tam Naked Snake''a (te określenie wolę bardziej niż Big Boss. Nawet nie wiem czemu...). Swoją drogą cieszy mnie to, ze ktoś tak przyjemnie pisze o serii Metal Gear Solid. Myślę, mógłbym się z tobą zaprzyjaźnić Spayki ^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Ludzkie nuty w boskiej symfonii powróciły" pomyślałem sobie gdy zobaczyłem że jest pierwsze wrażenie z MGS, i się nie pomyliłem ... Spayki w akcji ;)

Kurde, nie wiem jak ja to zrobię że wyłożę 5 tysięcy na coś co potrzebne będzie mi tylko do zagrania w jedną grę, i co gorsza czy znajomi i rodzina nie zarezerwują mi biletu w jedną stronę do jakiegoś oddziału zamkniętego, ale musze, po prostu musze zamówić pre-ordera MGS4 + PS3 + HD TV.

Btw. nie wie ktoś czy w Europie pojawi się pakiet PS3 + MGS4 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2008 o 21:06, Taikun napisał:

"Ludzkie nuty w boskiej symfonii powróciły" pomyślałem sobie gdy zobaczyłem że jest pierwsze
wrażenie z MGS, i się nie pomyliłem ... Spayki w akcji ;)


Hehe, a jednak ktoś to pamięta. Mam nadzieję, że przy okazji recenzji będzie sposobność nawiązania do tych nut ;)

Dnia 02.05.2008 o 21:06, Taikun napisał:

Btw. nie wie ktoś czy w Europie pojawi się pakiet PS3 + MGS4 ?


Póki co oficjalnego info nie było... Chyba.
W każdym razie widziałem tylko zdjęcia pakietu przeznaczonego na japoński rynek.

Moras1990 > miło mi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze. Ta gra to ma naprawdę ciężko. Taka presja... Taka seria... Taki bohater... Ale Kojima jest madafaka, stworzy genialne zwieńczenie sagi. Czuję to w jogurcie.
xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2008 o 21:10, Spaykus napisał:

Hehe, a jednak ktoś to pamięta. Mam nadzieję, że przy okazji recenzji będzie sposobność
nawiązania do tych nut ;)


Jakoś tak mi to zapadło w pamięć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta gra jest hołdem złożonym fanom (entuzjaści śniegu i pierwszego MGS-a będą wybitnie usatysfakcjonowani, gwarantuję) .Ten cytat świadczy dobitnie o tym ,że pokazany filmik w temacie o serii MGS na forum przez Spaykiego ,jakoby Snake (Spoiler) miałby się przenieść znów w pierwszy level z pierwszego MGSa jest prawdziwy(koniec Spoilera).Tym spoilerkiem udowodniłeś to ,o co były jeszcze wczoraj w tamtym temacie wątpliwości :P Spayki Kojima Cię zabije ,że zdradziłeś jeden z największych smaczków gry !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2008 o 20:56, Blerx napisał:

Jest jakaś szansa, że ten tytuł pokaże się na PeCetach?

najmniejszych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2008 o 21:48, jackass napisał:

Ta gra jest hołdem złożonym fanom (entuzjaści śniegu i pierwszego MGS-a będą wybitnie
usatysfakcjonowani, gwarantuję)
.Ten cytat świadczy dobitnie o tym ,że pokazany filmik
w temacie o serii MGS na forum przez Spaykiego ,jakoby Snake (Spoiler) miałby się przenieść
znów w pierwszy level z pierwszego MGSa jest prawdziwy(koniec Spoilera).Tym spoilerkiem
udowodniłeś to ,o co były jeszcze wczoraj w tamtym temacie wątpliwości :P Spayki Kojima
Cię zabije
,że zdradziłeś jeden z największych smaczków gry !


Wszystko co powyżej powiedziałeś, to jedynie Twoja interpretacja. Nic mi nie udowodnisz :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.05.2008 o 21:51, Spaykus napisał:

Wszystko co powyżej powiedziałeś, to jedynie Twoja interpretacja. Nic mi nie udowodnisz
:]

Ok ,chcę mieć niespodziankę ,bo sam ejstem fanem tej serii .Ale proszę o zdradzenie jednego szczególu .Czy walki z bossami są dalej tak innowacyjne ,przemyślane ,nietuzinkowe ,wyrafinowane ,wysmakowane ,wymagające podejścia uczuciowego ,jak w Snake Eaterze ? Wiesz -Sorrow i End mnie oczarowali.I daj no screena jak wygląda Eva bo się w niej kochałem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2008 o 21:48, jackass napisał:

Ta gra jest hołdem złożonym fanom (entuzjaści śniegu i pierwszego MGS-a będą wybitnie
usatysfakcjonowani, gwarantuję)
.Ten cytat świadczy dobitnie o tym ,że pokazany filmik
w temacie o serii MGS na forum przez Spaykiego ,jakoby Snake (Spoiler) miałby się przenieść
znów w pierwszy level z pierwszego MGSa jest prawdziwy(koniec Spoilera).Tym spoilerkiem
udowodniłeś to ,o co były jeszcze wczoraj w tamtym temacie wątpliwości :P Spayki Kojima
Cię zabije
,że zdradziłeś jeden z największych smaczków gry !


Ale o tym że szykuje się powrót do miejsc, które odwiedziliśmy w poprzednich częściach, a w szczególności Shadow Moses było mówione już parę miesięcy temu ... chyba Payton o tym wspominał w jednym z wywiadów, więc czy to aż taki spoiler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować