Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots - pierwsze wrażenia

81 postów w tym temacie

Dnia 02.05.2008 o 21:55, Taikun napisał:

Ale o tym że szykuje się powrót do miejsc, które odwiedziliśmy w poprzednich częściach,
a w szczególności Shadow Moses było mówione już parę miesięcy temu ... chyba Payton o
tym wspominał w jednym z wywiadów, więc czy to aż taki spoiler ;)


Nooo, podcasty Kojima Productions. Właśnie. Nie pamiętam, w którym epizodzie, ale było, było :)

jackass: > są :] Chociaż mi bossowie z trójki (jako postacie, nie mówię o walkach) nie podeszli jakoś szczególnie.

Proszę, specjalnie dla Ciebie: http://www.gram.pl/upl/news/20080502215933.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogę doczekać się czwartego MGSa!
Pamiętam, jak w wieku 5 lat codziennie wstawałem sobie rano, szedłem do pokoju rodziców, odpalałem telewizor i wrzucałem do napędu płytkę z demkiem Metal Gear Solid i katowałem je godzinami. Potem wreszcie dopadłem się do pełnej wersji. Ta gra była wręcz wyśmienita, zwłaszcza jak na tamte czasy. Cholernie wciągała, a gra dawała bardzo dużo przyjemności.
Z czwartą odsłoną Metal Gear Solid wiążę spore nadzieje. Widziałem już większość trailerów i innych filmów i śmiało mogę powiedzieć, że możemy spodziewać się ogromnego hitu. Tym razem Snake nie jest już młodym, porywczym menem, a starszym, doświadczonym weteranem. Fabuła została przygotowana bardzo dobrze, ostatnio pojawił się także filmik, w którym OldSnake ma sen, w którym przypomina sobie jak był na Alasce w 1997. Potem natomiast widzi siebie na Alasce, ale już w klimatach najnowszej odsłony. Czyżby powrót do starych śmieci? Ja nie miałbym nic przeciwko temu. System rozgrywki już mi przypadł do gustu - biorę udział w beta testach Metal Gear Online i gra bardzo mi się podoba. Eh, skąd tylko ja uzbieram te 200 zł na 12 czerwca to nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2008 o 21:55, Taikun napisał:

Ale o tym że szykuje się powrót do miejsc, które odwiedziliśmy w poprzednich częściach,
a w szczególności Shadow Moses było mówione już parę miesięcy temu ... chyba Payton o
tym wspominał w jednym z wywiadów, więc czy to aż taki spoiler ;)

Uuuuu ,nie byłem na bierząco z wywiadami ,tylko z trailerkami .Co do Evy to dojrzała :P Rozjaśniła włosy ,ale jak na 80 lat (tyle jej dał w tekście Spayki) wygląda okazale .Wiedziałem ,że jest naturalnie piękna :D Spayki zdradź ,czy dalej ciągnie ją do Snake`a i czy będzie scena podobna do tej przy kominku i Evą w bikini *_*

PS : Spodziewałem się screena z cut-scenek .Myślałem ,że natrzepałeś fotek i gameplayów ,ale pewnie Konami nie zezwoliło na takie rzeczy przed premierą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2008 o 21:59, Spaykus napisał:

jackass: > są :] Chociaż mi bossowie z trójki (jako postacie, nie mówię o walkach)
nie podeszli jakoś szczególnie.


No niestety, bossowie i walki ciekawe ale prócz Ocelota, Evy i Sorrowa nie było nic ciekawego. Kojima nie przebił niestety tego zajebistego poziomu, który osiągnął w MGS. Tam każdy boss miał swoją historię, powody, wątpliwości ... ehhh. Trzeba kupić MGS i MGS2 no i MGS3S (dla MG i MG2) i odświeżyć sobię serię na czerwieć :>

jackass

Eva w bikini ? Jeśli ktoś ma być w tej części w bikini to tylko i wyłącznie Naomi ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tekst jest świetny :-) Nie ukrywam też, że strasznie Ci zazdroszczę ukończenia MGS4. Ja już odliczam dni do 12 czerwca :-) No, ale wczoraj wziąłem się za poprzednie części, więc mam nadzieję, że ten czas oczekiwania szybko zleci. Jeszcze takie małe pytanko: czy KONAMI wspominało może coś o edycji kolekcjonerskiej MGS4 dla Europy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2008 o 22:02, jackass napisał:

Uuuuu ,nie byłem na bierząco z wywiadami ,tylko z trailerkami .Co do Evy to dojrzała
:P Rozjaśniła włosy ,ale jak na 80 lat (tyle jej dał w tekście Spayki) wygląda okazale
.Wiedziałem ,że jest naturalnie piękna :D


No tak mi z obliczeń wyszło - +/- 5 lat ;)
W 1964 ma jakieś 25 lat, może trochę więcej (nie pamiętam szczegółów, tzn. ile lat doświadczenia ma), GotP dzieje się 9 lat po wydarzeniach z Shadow Moses, czyli w 2014. Coś koło 80 właśnie ;p

Dnia 02.05.2008 o 22:02, jackass napisał:

Spayki zdradź ,czy dalej ciągnie ją
do Snake`a i czy będzie scena podobna do tej przy kominku i Evą w bikini *_*


Mówiłem - spoilerów nie będzie, nie będę psuł zabawy innym :)

I naprawdę polecam te podcasty KP. Ryan Payton daje radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2008 o 22:07, Inuki napisał:

Tekst jest świetny :-) Nie ukrywam też, że strasznie Ci zazdroszczę ukończenia MGS4.
Ja już odliczam dni do 12 czerwca :-) No, ale wczoraj wziąłem się za poprzednie części,
więc mam nadzieję, że ten czas oczekiwania szybko zleci. Jeszcze takie małe pytanko:
czy KONAMI wspominało może coś o edycji kolekcjonerskiej MGS4 dla Europy?


Dzięki, chociaż na pewno już na spokojnie, po premierze raz jeszcze zanurzę się w tej historii.


Co do EK to prawdę mówiąc nie mam pojęcia. Coś mi się obiło o uszy, że ma być. Ale w jakich krajach, w jakim nakładzie? Po prostu nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2008 o 21:51, Spaykus napisał:

Wszystko co powyżej powiedziałeś, to jedynie Twoja interpretacja. Nic mi nie udowodnisz
:]

Ugryzę z innej strony.
Rozumiem, że skoro umieściłeś te fotki to znaczy, że gotowy jesteś je skomentować. W takim razie zapytuję się:
1) Czy redaktor Mielcarek będzie recenzował MGS4 i jakie jest prawdopodobieństwo, że da 10/10?
2) Co to są za trzy "paski życia"? Bo na pewno nie jest to online:) (zdjęcie strona4)
3) Czy to jest lokacja z Europy Wschodniej - te kamieniczki nocą? (zdjęcie strona3)
4) Co to za split screen? (zdjęcie strona2)
5) Skoro umieściłeś zdjęcie ekranu startowego, to co to za opcja "virtual range"? (jakieś powiązania z mgs1?)
A teraz pytania bardziej asekuracyjne:
1) Czy po napisach końcowych wzorem poprzednich mgs''ów jest jakiś epilog/posłowie, i czy intensywnie kładzie żuchwę na podłogę?
2) Czy z motywów muzycznych jest na nowo zaaranżowany motyw główny i czy wywołuje on ciary na plecach w momencie, w którym pojawia się w grze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe pewnie obrzucicie mnie kartoflami, ale MGS to gra, która w ogole nie trafia w mój gust, ba jest jednym z gorszych exclusive''ów PS3 (w sumie tylko Tekken przykuwa moją uwage, dla niego byłbym w stanie kupic konsole o ile miałbym fundusze - pozostaje przy X360). Nie mówie, że to gniot bo wiem, że gra ma wielu fanów, ale ja przy niej dostawałem szewskiej pasji więc podziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2008 o 22:17, nievil napisał:

Ugryzę z innej strony.
Rozumiem, że skoro umieściłeś te fotki to znaczy, że gotowy jesteś je skomentować. W
takim razie zapytuję się:
1) Czy redaktor Mielcarek będzie recenzował MGS4 i jakie jest prawdopodobieństwo, że
da 10/10?


To raczej pytanie do redaktora Mielcarka :)
Chociaż w nadchodzącym numerze recenzji bym się nie spodziewał. Podobnie jak mnie, Miela wiąże NDA i konkretne terminy dotyczące poszczególnych publikacji.

Tak offtopowo trochę - nawet ta gra ma swoje grzeszki :)

Dnia 02.05.2008 o 22:17, nievil napisał:

2) Co to są za trzy "paski życia"? Bo na pewno nie jest to online:) (zdjęcie strona4)
3) Czy to jest lokacja z Europy Wschodniej - te kamieniczki nocą? (zdjęcie strona3)
4) Co to za split screen? (zdjęcie strona2)
5) Skoro umieściłeś zdjęcie ekranu startowego, to co to za opcja "virtual range"? (jakieś
powiązania z mgs1?)


Chyba nie sądzisz, że odpowiem teraz na te pytania, prawda? ;p

Dnia 02.05.2008 o 22:17, nievil napisał:

A teraz pytania bardziej asekuracyjne:
1) Czy po napisach końcowych wzorem poprzednich mgs''ów jest jakiś epilog/posłowie, i
czy intensywnie kładzie żuchwę na podłogę?


Grę skończyłem ponad tydzień temu, ciągle siedzi mi w głowie. Wystarczy? :)

Dnia 02.05.2008 o 22:17, nievil napisał:

2) Czy z motywów muzycznych jest na nowo zaaranżowany motyw główny i czy wywołuje on
ciary na plecach w momencie, w którym pojawia się w grze?


No ba :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2008 o 22:25, Spaykus napisał:

Grę skończyłem ponad tydzień temu, ciągle siedzi mi w głowie. Wystarczy? :)


Ale co? Zakończenie, czy epilog? A może oba? ;)
Rozumiem, że nie możesz nic pisnąć, ale powiedz tylko "tak" lub "nie" - czy sentencja "who are the patriots and la-li-lu-le-lo" zostanie sensownie wyjaśniona? (przepraszam, że się czepiam, ale zżera mnie po prostu ciekawość jak z IMO najtrudniejszego do wytłumaczenia motywu wybrnął Kojima:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.05.2008 o 22:25, Spaykus napisał:

Grę skończyłem ponad tydzień temu, ciągle siedzi mi w głowie. Wystarczy? :)

Ile zajmuje ukonczenie ? Tzn ze caly ten czas siedziales w sali Konami ze sluchawkami na uszach i grales ? Ale chyba po premierze przejdziesz jeszcze kilka razy odkrywajac wszystkie smaki ,zakonczenia ,bonusy ? No i dla multi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2008 o 22:36, nievil napisał:

Ale co? Zakończenie, czy epilog? A może oba? ;)
Rozumiem, że nie możesz nic pisnąć, ale powiedz tylko "tak" lub "nie" - czy sentencja
"who are the patriots and la-li-lu-le-lo" zostanie sensownie wyjaśniona? (przepraszam,
że się czepiam, ale zżera mnie po prostu ciekawość jak z IMO najtrudniejszego do wytłumaczenia
motywu wybrnął Kojima:)


Cierpliwości, do premiery wytrzymasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2008 o 22:39, jackass napisał:

> Grę skończyłem ponad tydzień temu, ciągle siedzi mi w głowie. Wystarczy? :)
Ile zajmuje ukonczenie ? Tzn ze caly ten czas siedziales w sali Konami ze sluchawkami
na uszach i grales ? Ale chyba po premierze przejdziesz jeszcze kilka razy odkrywajac
wszystkie smaki ,zakonczenia ,bonusy ? No i dla multi


To jest jedna z tych rzeczy, o której pisać nie mogę.

I tak - do gry usiądę na pewno jak tylko dorwę ją w swoje łapki :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.05.2008 o 22:36, nievil napisał:

Rozumiem, że nie możesz nic pisnąć, ale powiedz tylko "tak" lub "nie" - czy sentencja
"who are the patriots and la-li-lu-le-lo" zostanie sensownie wyjaśniona?

Ooooo kolego z czym do ludzi :P Nie od dziś wiadomo ,że Patrioci to amerykańska gałąź Filozofów ,która tą nazwę przyjęła w 1970 roku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2008 o 22:14, Bartłomiej112 napisał:

wyjdzie na PC . bo słyszałem ze tylko na PS 3 ?? i XBOX 360

naucz się pisać poprawnie stylistycznie i gramatycznie używając do tego poprawości interpunkcyjnej to może ktoś Cię zrozumie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2008 o 22:44, jackass napisał:


> Rozumiem, że nie możesz nic pisnąć, ale powiedz tylko "tak" lub "nie" - czy sentencja

> "who are the patriots and la-li-lu-le-lo" zostanie sensownie wyjaśniona?
Ooooo kolego z czym do ludzi :P Nie od dziś wiadomo ,że Patrioci to amerykańska gałąź
Filozofów ,która tą nazwę przyjęła w 1970 roku ;)

Jeszcze są rosyjscy i chińscy filozofowie. I to nie jest odpowiedź na moje pytanie. Osobnik z królikiem na awatarze ją tylko zna, więc się nie mądrz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.05.2008 o 22:50, nievil napisał:

Jeszcze są rosyjscy i chińscy filozofowie. I to nie jest odpowiedź na moje pytanie. Osobnik
z królikiem na awatarze je tylko zna, więc się nie mądrz :P

Wydzisz ,że tamten osobnik udziela wymijających odpowiedzi .Pewnie nawet nie grał w MGSa tylko Photoshopował fotki z konferencji i przepisał jakąś zapowiedź z obcojęzycznego serwisu :P Tylko powiększa teraz Hype na grę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2008 o 22:54, jackass napisał:

Wydzisz ,że tamten osobnik udziela wymijających odpowiedzi .Pewnie nawet nie grał w MGSa
tylko Photoshopował fotki z konferencji i przepisał jakąś zapowiedź z obcojęzycznego
serwisu :P Tylko powiększa teraz Hype na grę :/

Gdyby chciał to mógłby "nie potwierdzić/nie zaprzeczyć" trudnych pytań - tak samo jak zrobił to r* odnośnie GTAIV na pc, czego efektem jest dopiero wielki hype i ogólna masturbacja właścicieli pc w jednym takim wątku na tym forum. A tak, przynajmniej coś nieśmiało powiedział i nawet dał zdjęcia z ewidentnymi i bezczelnymi spoilerami:) Pozostaje czekać do 12 czerwca, zagrać i dowiedzieć się w końcu jak to się wszystko skończy. Tylko ten drań narobił cholernego smaka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować