Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots - pierwsze wrażenia

81 postów w tym temacie

Dnia 03.05.2008 o 15:21, lurynowicz napisał:

A poważnie - grafika jak grafika, pierwszy MGS też nie zachwycał, o drugim nie wspomnę.


A mnie właśnie grafika MGSa dziesięć lat temu zachwycała ;P Tak samo parę lat później przy Sons of Liberty :) Nie wiem, może po prostu jestem mało wymagający :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, zgodzę się, że to mogło zachwycać. Sam się cieszyłem szpilając Snejkiem w garniturze po dwukrotnym przejściu pierwszej części na szaraku. ;) Ale dzisiaj w dobie Girsów i innych Crysisów trudno jest zadowolić wszystkich w piaskownicy. ;) Poważnie, to i na trailerach gra nie wyglądała jakoś ultra-dobrze, ale mi to zupełnie nie przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod względem grafiki to ta gra wygląda fatalnie. Tekstury są tak niskiej rozdzielczości że wyglądają jak na ps2. To już Gears of war na X360 2 lata temu wyglądał o wiele lepiej. I to ma być moc ps3 o której Kojima mówił. Żal !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zdanie mnie użekło
> Jeżeli istnieje gra, która wzbudza pośród właścicieli konsol emocje porównywalne z czwartą odsłoną GTA, to jest nią bez wątpienia Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots.
Widziałem na gram.pl jedną zapowiez tego ty tułu i tu opisywane pierwsze wrazenie
i powiem tak czym tu się zachecać Wole CoD 4 niż to coś co nazywaćie grom skradanka etam nie bedę dalej pisał bo poco??? Kakrocie etc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2008 o 16:08, Theron napisał:

Żal !!!

Moc PS3 to też łatwość programowania, brak dropów framerate''u i niezły support online''owy. Grafa to nie wszystko, a poza tym ponoć i tak musiały być cięcia, bo gra nie właziła na nośnik. Po co więc ciąć genialną jak mniemam fabułę i wszelakie smaczki, jak można trochę podsuszyć grafikę? Dla mnie to nie przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tam w tej grze a raczej marce nic nie widzę ciekawego ;/ nudne to jakoś i czasami ciężko się kierowało. (Mówię o innych MGS)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje Wam wszyscy zapatrzeni w grafikę. Szerokiej drogi. W tej grze ważna jest fabuła. Jak ktoś tego nie może zrozumieć i porównuje tę grę z CoD4 czy Gearsami to nie mam pytań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2008 o 17:08, lurynowicz napisał:

> Żal !!!
Moc PS3 to też łatwość programowania, brak dropów framerate''u i niezły support online''owy.
Grafa to nie wszystko, a poza tym ponoć i tak musiały być cięcia, bo gra nie właziła
na nośnik. Po co więc ciąć genialną jak mniemam fabułę i wszelakie smaczki, jak można
trochę podsuszyć grafikę? Dla mnie to nie przeszkadza.


Kojima raczej nie "podsuszał" grafiki, żeby na BL się zmieściło, bo pamiętaj, że na płycie ma być 5 wersji językowych z pełnym dubbingiem, więc to dość sporo zajęło, a gdyby miał z czegoś rezygnować, to obstawiam że właśnie z ilości języków na jednej płycie (zawsze przecież można wydać kilka wersji ;)). Wygląda więc na to, że grafika jest wypadkową zamysłu Kojimy, ograniczeń mocy PS3 i ilości renderowanych jednocześnie obiektów ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 21:27, Spaykus napisał:

> Jestem ciekaw, jak wytłumaczycie to: http://i28.tinypic.com/28s1mdc.jpg

UWAGA SPOILER, NIE KLIKAJCIE W POWYŻSZEGO LINKA!


Cóż, ja powiem tylko tyle - ktoś się popisał.


Ciąg dalszy spoilera

/
/
/
/
/
/
/

czyli ... ON ... wróci ? tak myślałem :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 21:31, Taikun napisał:

Ciąg dalszy spoilera

/
/
/
/
/
/
/

czyli ... ON ... wróci ? tak myślałem :>


Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie seria mgs przedstawia kunszt historii/fabuly jaka zostala nam ukazana. Fabula tej serii to jest naprawde cudo. Grafika, caly gameplay to jest tylko oprawa, opakowanie tej fabuly poniewaz to ona jest sercem tej gry. Wg mnie nie ma drugiej tak swietnej pod wzgledem fabularnym gry. I wlasnie za to docenia sie Pana Kojime. Prawdopodobnie to dla tej gry kupie ps3 gdy juz mgs4 ujrzy swiatlo dzienne. Dodam, iz glupota jest porownywac COD''a z MGS''em. To prawie jakbys porownywal tetrisa z mgs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 21:27, Spaykus napisał:

> Jestem ciekaw, jak wytłumaczycie to: http://i28.tinypic.com/28s1mdc.jpg

UWAGA SPOILER, NIE KLIKAJCIE W POWYŻSZEGO LINKA!


Cóż, ja powiem tylko tyle - ktoś się popisał.


wiesz co, jakbyś nie mówił że to spojler to olałbym to jako plotke, ale teraz sam sie przyczyniłeś do tego że odkryłeś przed nami część fabuły...eh. No nic, przynajmniej robi sie coraz ciekawiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 22:50, Wintesun napisał:

wiesz co, jakbyś nie mówił że to spojler to olałbym to jako plotke, ale teraz sam sie
przyczyniłeś do tego że odkryłeś przed nami część fabuły...eh. No nic, przynajmniej robi
sie coraz ciekawiej.


Ostrzegał przecież. Po co sprawdzałeś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 22:50, Wintesun napisał:

wiesz co, jakbyś nie mówił że to spojler to olałbym to jako plotke, ale teraz sam sie
przyczyniłeś do tego że odkryłeś przed nami część fabuły...eh. No nic, przynajmniej robi
sie coraz ciekawiej.


Lol, ciekawy wywód. Czyli to moja wina ;P
Ja tylko chciałem ostrzec, a biorąc poprawkę na okoliczności zrobienia tego zdjęcia ciężko mówić o plotce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta gra rządzi. To dla takiej gry siedziłałem całe dni przed PC szukając sprawnego emulatora PS2. Szkoda ze ma duże wymagania :(((. A pS3 to nie mój zasięg finansowy i na dodatek jak sie nie myle trzeba by zmienić televisor (mój ma z 20 lat i zaje****** sie trzyma). MGS 2 przelazłem z 15 razy Jedynki niestety niecałą bo mi sie PS1 zepsuł :(. Ta gra jest najlepszym projektem Hideo Kojimy. Nie ma drugiej takiej gry. To tak jakbyscie mówili ,,nie zagram w Gothica 1 bo ma okropną grafike" a fabułe ma świetną. MGS wymiata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 23:03, Spaykus napisał:

Lol, ciekawy wywód. Czyli to moja wina ;P
Ja tylko chciałem ostrzec, a biorąc poprawkę na okoliczności zrobienia tego zdjęcia ciężko
mówić o plotce.


Trzeba było powiedzieć, że to fotomontaż :) A tak, opcja plotki i prefabrykacji wykluczona :)

Tak naprawdę większość fanów nie zastanawia się już nad tym czy w MGS4 będzie Big Boss, tylko czy poza MGS4 na tej płycie znajdzie się jeszcze Remake którejś z innych gier, albo jakimś cudem cofniemy się w czasie ( Shadow Moses na ostatnim trailerze ).

Kurcze, chciałbym też wiedzieć o MGS4 to czego powiedzieć jeszcze nie wolno... no cóż, będziemy umierać z ciekawości, oby faktycznie było warto :) I żeby gry nie dało się nawet za dziesiątym podejściem przejść w jeden dzień :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 13:13, gnysek napisał:

Trzeba było powiedzieć, że to fotomontaż :) A tak, opcja plotki i prefabrykacji wykluczona :)


Gdyby powiedział, że to fotomontaż, to by zaprzeczył obecności tej postaci w grze, a co za tym idzie skłamałby publicznie na temat zawartości gry, co jest zwykle zabronione w deklaracji tajności jaką zapewne musiał podpisać :). Podpadałoby to też pod powodowanie szkody firmie... Więc nie, nie mógł powiedzieć, że to fotomontaż ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować