Zaloguj się, aby obserwować  
Tomi_323

Gmail - Jak?

1570 postów w tym temacie

Wyglada jakby ktos z Twojego konta wysylal spam, czy gdziekolwiek uzywales takiego samego lub podobnego hasla co na gmailu? Chocby podczas rejestracji gdzies gdzie tylko raz sie zalogowales. Ostatnio (z wiekszych stron) byly wycieki zahashowanych (i nieposolonych) hasel linkedin, edharmony i lastfm, jesli miales, w ktoryms z nich takie same/podobne haslo to wszedzie w miejscach gdzie sie powtarzalo pozmieniaj. Ja mam na lascie i linkedin konta, ale na szczescie wszedzie mam inne hasla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuję za odpowiedzi.

Co prawda nie zmieniałem hasła na laście ale ten na portalu muzycznym a gmailu byly inne. Hasło zmieniłem i oto co wykazał raport:
"Ktoś ostatnio próbował zalogowac się na Twoje konto google. Aby utrudnic przejęcie konta przez hakera zablokowaliśmy dostęp. Prosze przeczytaj detale próby przejęcia konta:
Friday, June 15, 2012 11:14:09 PM GMT
IP Address: 187.34.226.70
Location: Sao Paulo, São Paulo, Brazil
I drugi gościu:
Thursday, June 14, 2012 4:54:21 PM GMT
IP Address: 98.110.178.193
Location: Braintree, Massachusetts, United States"

Dalej piszą aby zmienic hasło. Dodam jeszcze numer telefonu co by na przyszłośc sie zabezpieczyc. Zastanawia mnie skąd te hamerykańskie hakiery wiedzą jakie miałem hasło? Ale mniejsza z tym. Teraz mam o wiele ważniejsze pytanie: Jak mogę się zemścic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Malo prawdopodobne, zeby to byla wina google w tym miejscu, masz moze tego gmaila z innym mailem polaczonego (ze w razie zapomnienia hasla, mozesz na niego wyslac zmiane)? Nabrales sie moze na jakis phishing?

A haslo od razu sie zmienia.

Mozesz skontaktowac sie z zarzadca/ISP adresow IP, ktore naleza do przedzialow, ktorymi dany IP zarzadza/jest wlascicielem i zglosic sprawe, w przypadku adresu brazylijskiego mozesz zglaszac sprawe pod mail-abuse@cert.br, cert@cert.br oraz abuse@telesp.net.br, mail-abuse@cert.br i security@telesp.net.br.
I niekoniecznie ta osoba, do ktorej nalezal w tym czasie / nalezy obecnie owy adres IP musiala za tym stac (mogla byc np. nieswiadomie czescia botnetu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2012 o 20:44, Sericulum napisał:

działa wam gmail? bo jak wpisuje www.gmail.com to wyskakuje błąd wczytywania strony,
tak samo jak przez google wchodzę.

Działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy w czacie na gmailu da się ustawić status [ afk, online i tym podobne ]? W jaki sposób? Jestem prawie pewien że widziałem taką opcję ale nie mogę jej teraz znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2012 o 17:59, Tyler_D napisał:

Czy w czacie na gmailu da się ustawić status [ afk, online i tym podobne ]? W jaki sposób?
Jestem prawie pewien że widziałem taką opcję ale nie mogę jej teraz znaleźć.

Zielona kropa przy awatarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, problem. Co mam z tym zrobic?

"Konrad,

Someone recently tried to use an application to sign in to your Google Account, Szakal.DRWA@gmail.com. We prevented the sign-in attempt in case this was a hijacker trying to access your account. Please review the details of the sign-in attempt:

Tuesday, October 16, 2012 9:30:34 AM GMT
IP Address: 180.174.229.8
Location: Shanghai, China

If you do not recognize this sign-in attempt, someone else might be trying to access your account. You should sign in to your account and reset your password immediately. Find out how at http://support.google.com/accounts?p=reset_pw

If this was you, and you want to give this application access to your account, complete the troubleshooting steps listed at http://support.google.com/mail?p=client_login

Sincerely,
The Google Accounts Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni mam dziwny problem z funkcjonowaniem gmaila na operze. Otóż nie mogę... zaznaczyć tekstu (np. całości, albo fragmentu napisanego/otrzymanego maila). Kursor zmienia mi się normalnie, ale tekst się nie zaznacza. Dodam, że na IE, czy Firefoxie zaznaczanie działa normalnie. Nie zaobserwowałem też tego problemu na innych stronach. Miał ktoś z Was taką przygodę? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2012 o 11:39, marekl1975 napisał:

Gdzie w gmail jest opcja odpowiedzi na maila? Czytam maila, chcę na niego odpowiedzieć,
ale nie widzę nigdzie takiej ikonki.

Prawy górny róg maila, guzik ze strzałeczką w lewo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2012 o 11:39, marekl1975 napisał:

Gdzie w gmail jest opcja odpowiedzi na maila? Czytam maila, chcę na niego odpowiedzieć,
ale nie widzę nigdzie takiej ikonki.


jak masz treść maila to pod nia jest opcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma może problem z zalogowaniem się na gmaila? U mnie wyskakuje coś takiego:
"Nieprawidłowe przekierowanie
Firefox wykrył, że serwer przekierowuje żądanie tego zasobu w sposób uniemożliwiający jego ukończenie.
Problem ten może się pojawić w wyniku zablokowania lub odrzucenia ciasteczek."

A jeszcze godzinę temu logowałem się bezproblemowo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2013 o 18:23, Niewiernus napisał:

Ktoś ma może problem z zalogowaniem się na gmaila?

Przed chwilą sprawdziłem, u mnie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przychodzą do mnie powiadomienia typu facebook, ale nie otrzymałem kilku wiadomości z innych adresów e-mail. Spotkał się ktoś z czymś takim, czy może mam jakiś indywidualny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się zalogować na gmaila na żadnej przeglądarce poza Operą. Na każdej albo nic się nie dzieje albo dostaję powiadomienia, że mam nie włączoną obsługę cookies. O co kaman? Próbowałem na Chrome, FF 19 a nawet 14. Jak to naprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wywaliłem, zainstalowałem od nowa. Ustawiłem - ''będzie pamiętał historię'' - zonk. Wybrałem używanie ustawień użytkownika a cookiesy aż wygasną, to samo. Czyszczenie i reset przeglądarki [ w Pomocy ] też nic nie daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować