Zaloguj się, aby obserwować  
Tomi_323

Gmail - Jak?

1570 postów w tym temacie

Dnia 05.07.2013 o 12:01, zerohunter napisał:

Da się coś zrobić, żeby z danego adresu wiadomości nie szły do spamu, tylko do normalnej
skrzynki?

Idziesz do spamu, włączasz wiadomość i klikasz guzik "To nie jest spam".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2013 o 12:29, zerohunter napisał:

W tym problem że już tak z 10 razy zrobiłem.

Hm, to spróbuj tak: wybierz email, w menu u góry daj "Więcej" -> "Filtruj wiadomości tego typu", później "Utwórz filtr (...)" i daj "Nigdy nie wysyłaj do spamu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem lepszego tematu a nie chce mi się zakladać nowego to tutaj zapytam, bo jakieś tam powiązanie do gmaila jest. Małe bo małe, ale jest.

Da się zrobić taki myk, żeby zawartość jakiegoś google drive''a udostępnić komuś innemu? tak na zawsze, żeby ze swojego konta miał dostęp do plików z tamtego. Przykład: mam swoje konto i konto grupy ze studiów, gdzie wrzucane są różne rzeczy, a nie che mi się ciągle wylogowywać ze swojego konta, żeby pobrać jakiś jeden plik. Wiem, że można udostępnić komuś co się chce, ale ja chce permanentny dostęp do dysku z prywatnego konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Mogę zalogować się na swojego gmaila przez przeglądarkę w telefonie z androidem ale nie mogę zalogować się na komputerze. Przy próbie logowania pojawia się informacja - "Nieprawidłowa nazwa użytkownika lub hasło.". Dodam że na telefonie nie mogę zalogować się kontem chociażby aby korzystać ze sklepu googla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przeglądarce jak się przelogujesz an inne konto, będziesz miał potem do wyboru 2 adresy, i więcej, i jeszcze da się ustawić przesyłanie z jednego na drugi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2014 o 21:19, zerohunter napisał:

W przeglądarce jak się przelogujesz an inne konto, będziesz miał potem do wyboru 2 adresy,
i więcej, i jeszcze da się ustawić przesyłanie z jednego na drugi.


Ale czy na samym koncie Gmail da siędodać drugi aliasbez tworzenia drugiego konta? Powiedzmy teraz jakisAdres@gmail.com i dostać jakisAdres2@gmail.com razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy ci się to przyda, ale jest taki myk: jeśli masz adres abc@gmail.com to każdy mail wysłany na abc+cokolwiek@gmail.com też do ciebie dotrze. Problem w tym, że nie wszędzie adres ze znakiem "+" jest akceptowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2014 o 01:56, Maciejas napisał:

Nie wiem, czy ci się to przyda, ale jest taki myk: jeśli masz adres abc@gmail.com to
każdy mail wysłany na abc+cokolwiek@gmail.com też do ciebie dotrze. Problem w tym, że
nie wszędzie adres ze znakiem "+" jest akceptowany.


No tak, ale jeśli mam kiepski adres, to dodanie do niego losowych znaków nie sprawi, że adres zacznie brzmieć dobrze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2014 o 15:47, Boguslav4 napisał:

No tak, ale jeśli mam kiepski adres, to dodanie do niego losowych znaków nie sprawi,
że adres zacznie brzmieć dobrze :P

Ale jak podasz w serwisie taki adres i dany serwis go "sprzeda" jakimś reklamiarzom, to łatwo będzie zrobić 2 rzeczy:
1. Zidentyfikować stronę, która przekazała dalej nasz adres.
2. Zablokować wszystkie niepożądane wiadomości stosując prosty filtr w programie pocztowym typu: jeżeli odbiorcą jest aaa+serwis@gmail.com oraz nadawca nie znajduje się w domenie serwis.pl to przenieś wiadomość do kosza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam z kolei inne pytanie. Czy mając jeden lub dwa adresy mailowe na gmailu można ''podłączyć'' czy tam powiązać jakoś jedno lub oba z nich z trzecim kontem, także na gmailu? Sęk w tym że nie pamiętam dokładnych danych logowania do tego trzeciego konta właśnie i tak się zastanawiam czy da się w ten sposób owe dane odzyskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy Google usuwa nieaktywne konta, a jeśli tak, to po jakim czasie? Próbowałem dzisiaj dostać się na swoje stare konto, na które nie logowałem się tak z 5 lat przynajmniej, do tego nie pamiętałem dokładnie adresu, więc wypróbowywałem różne kombinacje imię+nazwisko i albo pojawiał się komunikat, że konto nie istnieje albo wyskakiwało konto jakiejś kobiety :D.

Tak poza tym - da się na Gmailu ustawić jakiś filtr czy coś, żeby maile od konkretnego nadawcy zawsze automatycznie trafiały do wskazanego folderu (coś jak filtry na Interii)? Z racji tego, że polskie skrzynki obraziły się na Steama, musiałem maila pod niego podpiętego zmienić na tego na Gmailu, a filtry na Interii bardzo ułatwiały mi utrzymywanie porządku w "Skrzynce odbiorczej".

I czy musi być tak, że albo jestem zalogowany wszędzie (YT, Gmail, Google, Google Play itd.) albo nigdzie? Bo na pocztę to wolałbym nie być zalogowany cały czas, zalogowanie na Google służy chyba tylko Googlowi do zbierania informacji o mnie (wolałby tam nigdy nie być zalogowanym), na YT wolałbym zaś się w ogóle nie wylogowywać :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2014 o 18:13, Blackhand napisał:

Tak poza tym - da się na Gmailu ustawić jakiś filtr czy coś, żeby maile od konkretnego
nadawcy zawsze automatycznie trafiały do wskazanego folderu (coś jak filtry na Interii)?
Z racji tego, że polskie skrzynki obraziły się na Steama, musiałem maila pod niego podpiętego
zmienić na tego na Gmailu, a filtry na Interii bardzo ułatwiały mi utrzymywanie porządku
w "Skrzynce odbiorczej".


Settings -> Filters :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2014 o 21:40, Tyler_D napisał:

A ja mam z kolei inne pytanie. Czy mając jeden lub dwa adresy mailowe na gmailu można
''podłączyć'' czy tam powiązać jakoś jedno lub oba z nich z trzecim kontem, także na
gmailu? Sęk w tym że nie pamiętam dokładnych danych logowania do tego trzeciego konta
właśnie i tak się zastanawiam czy da się w ten sposób owe dane odzyskać.

Można ustawić na jednym koncie pobieranie wiadomości z innych, ale jeżeli nie pamiętasz loginu i/lub hasła, to nic z tego nie będzie. Musisz liczyć na opcję odzyskiwania hasła i że pamiętasz odpowiedzi do pytań, które podałeś przy rejestracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2014 o 18:23, mad_cinus napisał:

...

Settings -> Filters :)


Widziałem to, ale to niezupełnie działa tak, jak na Interii. Można oznaczyć wiadomość etykietą ("Zastosuj etykietę"), ale w "Odebrane" i tak się będzie wyświetlać :(. A przy definiowaniu filtra nie ma "Przenieś do" :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować