Zaloguj się, aby obserwować  
Tomi_323

Gmail - Jak?

1570 postów w tym temacie

Dnia 06.07.2014 o 20:58, Blackhand napisał:

Widziałem to, ale to niezupełnie działa tak, jak na Interii. Można oznaczyć wiadomość
etykietą ("Zastosuj etykietę"), ale w "Odebrane" i tak się będzie wyświetlać :(. A przy
definiowaniu filtra nie ma "Przenieś do" :(.


To ustaw na danym filtrze aby od razu archiwizowało. Maile wtedy nie będą się pokazywać w odebranych, będziesz mógł je zobaczyć dopiero jak wybierzesz aby wyświetliło maile z danego filtra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2014 o 21:06, mad_cinus napisał:

...


No cóż, jeśli nie da się inaczej... Będę się musiał z tym pogodzić ;). Dzięki za pomoc :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znów mamy atak na gugla, warto zmienić swoje hasło albo chociaż sprawdzić na liście czy jest się na podejrzanym spisie. Podobno najbardziej to dotyczy osób korzystających z google plus. Podobno. Więcej choćby na http://tvn24bis.pl/informacje,187/wykradziono-5-mln-hasel-i-loginow-do-gmaila-sprawdz-czy-twoje-konto-jest-bezpieczne,466903.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdziłem już, nic nie znalazłem swojego... No ale zawsze warto zamki zmienić. Lepiej 3 razy pomyśleć jakie założyło się nowe hasło niż obudzić się ze skradzionymi kontami do przeróżnych rzeczy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha, faktycznie. Niedawno dostałem powiadomienie, że na moje konto zalogowano się z nietypowego i podejrzanego miejsca i żebym lepiej zmienił hasło, więc zmieniłem. Jak zobaczyłem Twój post to wszystko nagle się ułożyło. ;) Dodam, że mam też konto w Google+, tak więc prawdopodobnie ktoś włamał się na moje konto, ale mam nadzieję, że zmiana hasła pomogła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2014 o 19:50, Tyler_D napisał:

Znów mamy atak na gugla, warto zmienić swoje hasło albo chociaż sprawdzić na liście czy
jest się na podejrzanym spisie. Podobno najbardziej to dotyczy osób korzystających z
google plus. Podobno. Więcej choćby na http://tvn24bis.pl/informacje,187/wykradziono-5-mln-hasel-i-loginow-do-gmaila-sprawdz-czy-twoje-konto-jest-bezpieczne,466903.html


Nie jest to atak na google ;] tvn24 to nie jest dobre źródło jeśli chodzi o takie sprawy. Tutaj trochę dokładniej:
http://niebezpiecznik.pl/post/gmail-lista-5-milionow-kont-loginy-i-hasla-opublikowana-w-internecie/
Na innych portalach też jest informacja, że to jest stara baza - dodatkowo niektórzy twierdzą, że pomimo posiadania swoich danych na takiej liście, to hasło przez nich podane się nie zgadza (nigdy nie było używane lub zmienione dawno temu). Te maile to wyciek prawdopodobnie z innych stron: http://www.reddit.com/r/netsec/comments/2fz13q/5_millions_of_gmail_passwords_leaked_rus_most/ckebuhu
I błagam nie podawajcie swojego adresu email na jakiejś stronie, by sprawdzić czy zostaliście zhackowani!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym uważał też na takie wiadomości ;)

Niedawno ktoś też informował o tym, że pojawiały się informacje o dziwnych zalogowaniach z przedziwnych miejsc, głównie USA i że dobrze zmienić sobie hasło. Okazało się, że hasło faktycznie zmieniłeś, ale także oddałeś je hakerom. Dlatego warto sprawdzić to i owo z kilka razy zanim takiego maila się dostanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znaczy teraz lepiej zmienić po tych przeciekach, tamta sprawa z mailami o zmianie hasła była chyba z miesiąc temu. Tak czy inaczej zmienić warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardziej w momencie, kiedy takowe się pojawi przejrzeć szybko facebooka, strony związane z bezpieczeństwem w sieci czy też fora czy czasem nie było takich akcji z wysyłaniem fałszywych powiadomień ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już 1 września dostałem niespodziewanie smsa od MSFT, cokolwiek to znaczy, ostrzegającego o możliwości zhakowania mojego maila. Podany był też link, pod którym rzekomo miałbym to hasło zmienić, ale ominąłem go szerokim łukiem i zrobiłem to na komputerze, oficjalnymi kanałami. Zastanawia mnie tylko skąd owe MSFT miało mój numer telefonu skoro w ustawieniach Gmaila nie mam go podanego, a do tego wyłączyłem opcję kontaktowania się ze mną tą metodą. O dziwo, w tym samym czasie zacząłem mieć problemy z logowaniem się na swoje konto w Xbox Live. Zmieniałem je kilka razy za pośrednictwem oficjalnej strony xbox.com, tylko że proces zmiany hasła wymaga wpisania specjalnego kodu wysyłanego smsem. Dochodziły one do mnie za każdym razem. Od MSFT...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2014 o 12:05, zerohunter napisał:

Uwaga, wyciekły konta i loginy do GMaila, jest tam nawet strona na której można sprawdzić,
mi wyskakuje że niby nic, ale nikt chyba nie poręczy za autentyczność ruskiej strony.

Właśnie w tej samej sprawie wbiłem do tematu. Zastanawiam się, czy już samo wklepanie swojego emaila do tego ich "trusted" narzędzia nie stwarza jakiegoś ryzyka zhakowania konta. Brzmi to może troszkę paranoicznie, ale na internetach ostrożności nigdy za wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie dane są w jednym pliku tekstowym, który łatwo znaleźć w sieci. Na torrentach jest paczka z ok 10 milionami haseł (w tym te 5 milionów do gmaila), na różnych serwisach hostingowych również co chwilę się to pojawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2014 o 12:51, Narmo napisał:

Wszystkie dane są w jednym pliku tekstowym, który łatwo znaleźć w sieci. Na torrentach
jest paczka z ok 10 milionami haseł (w tym te 5 milionów do gmaila), na różnych serwisach
hostingowych również co chwilę się to pojawia.

Czy tę paczkę można w dalszym ciągu łatwo znaleźć? Szperałem z użyciem haseł "leak", "gmail", "passwords", ".txt", "file", "torrent", ale do niczego się nie dobrałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież niebezpiecznik podlinkował temat na forum, gdzie ciągle dostępna jest ta paczka. Na TPB też bez problemu można znaleźć tą listę. Korzystacie z jakiegoś innego internetu niż ja, czy co? :P

Podanie gdzieś samego maila nie shakuje wam konta, najwyżej wpiszecie się na jakąś spamlistę. Choć na stronie nie musicie podawać całego maila: https://isleaked.com/en

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować