Zaloguj się, aby obserwować  
Tomi_323

Gmail - Jak?

1570 postów w tym temacie

Ekhm, czy przez Gmaila naprawdę nie da się wysłać pliku o rozszerzeniu .rar? Wysyłanie takich wiadomości jest mi ciągle blokowane, a w opcjach nie widzę zmiany ustawień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2015 o 20:51, Pietro87 napisał:

Btw - nie możesz sobie przepakować na zipa chociażby darmowym 7zipem ?


Niestety, profesor akceptuje tylko RAR-y :P Co nie zmiania faktu, że pliki o rozszerzeniu .zip i tak blokuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie. Da. Się? Oczywiście, że się da. Własnie wysłałem sobie plik *.rar na służbową skrzynkę z prywatnej na gmailu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano nie do końca xD
W archiwum spakowałem dokument tekstowy z wpisem Testowy 01 - widać to bardzo niebezpieczny plik musi być =P

20150103211112

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Btw spróbuj takiego triku - zmień manualnie rozszerzenie pliku z rar na ra.
Dopisz tylko odbiorcy maila, żeby sobie skorygował rozszerzenia plików bo inaczej nie mógł byś go wysłać w załączniku - imho obecnie jedyne obejście problemu.

Ewentualnie możesz dorzucić odbiorcy plik bat który będzie mu automatycznie zmieniał rozszerzenia - bo jak wysyłasz wiecej takich plików, to upierdliwe może byc manualne zmienianie im rozszerzeń [działa to tez wdruga stronę, mozna złożyć sobie bata który ci zmieni rozszerzenia z rar na ra]

Tutaj rozpiska :

ra na rar
@echo off
cls
ren *.ra *.rar
cls


rar na ra
@echo off
cls
ren *.rar *.ra
cls

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie wewnątrz skompresowanego archiwum masz ten z listy zapodanej. Możesz zmienić rozszerzenie pliku i dać znać adresatowi, by po ściągnięciu i rozpakowaniu wrócił do pierwotnego. Ciekawe czy profesorkowi będzie się chciało "kombinować" ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2015 o 21:12, Gumisiek2 napisał:

Mi Gmail wyświetla takie coś, w rozwinięciu pierwszego podpunktu na Liście Rozszerzeń
Zakazanych widnieje zarówno .rar, jak i .zip. Sprawdzałem to w praktyce i oczywiście
nie działa.
https://support.google.com/mail/answer/6590?hl=pl

Czytanie ze zrozumieniem się kłania ;) - ani rar ani zip nie są zakazane, po prostu gmail rozpakowuje takie archiwa i sprawdza czy w nich są pliki z zakazanym rozszerzeniem. Problemem więc nie jest rar, tylko plik, który w nim siedzi. Po prostu zahasłuj tego rara, z włączoną opcją szyfrowania również listy plików - zwykle działało przy wysyłaniu programów na zaliczenie.

@Pietro87

Dnia 03.01.2015 o 21:12, Gumisiek2 napisał:

Ewentualnie możesz dorzucić odbiorcy plik bat który będzie mu automatycznie zmieniał rozszerzenia

Świetna rada, zważywszy na to, że pliki .bat są zakazane i gmail na pewno nie pozwoli ich przesłać. :D Nie mówiąc już o tym, że uruchamianie takich plików wysłanych na maila powinno się kwalifikować do nominacji do jakiegoś odpowiednika nagrody Darwina. :P
Poza tym samo podmienienie rozszerzenia często niewiele daje - zwykle na początku pliku jest nagłówek informujący o formacie i samo rozszerzenie w nazwie pliku do niczego nie jest potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować