Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Grand Theft Auto IV - recenzja

145 postów w tym temacie

Dnia 04.05.2008 o 21:51, wojtas198720 napisał:

Po pierwsze nie ma żadnej krucjaty konsole vs. PC!!! Po drugie komputer to nie tylko
karta graficzna, ale jeszcze płyta główna, procesor, kości RAM, monitor, klawiatura,
myszka, głośniki bla bla bla


Mhm, a do konsoli to jak mniemam telewizor dodają i głośniki z free ?? Tak czy siak musisz kupić monitor/tv, a jak chcesz porządny dźwięk to i zestaw głośników. Stąd też porównujemy same podzespoły, a tu za 2kafle składasz obecnie naprawdę fajny sprzęcik. Jak wyłożysz 3 kafle to masz wszystko sprawdzonych producentów (ASUS, Chieftec itd.) i za 2 lata sobie najwyżej grafikę za 500 zł wymienisz i dalej śmigasz na full.

Poza tym nie oszukuj się że konsole dają taką samą grafikę jak PC na max detalach. Nie ta jakość tekstur, o AA i innych duperelach nie wspominając. Wiadomo, że grafika nei jest najważniejsza ale bawią mnie teksty, że do PC trzeba ciągle dokładać żeby mieć tą samą jakość grafiki co na konsoli.

Każdy gra na czym lubi (peace) ale akurat wydajność to już dawno przestał być argument za konsolą. Obecnie podstawowym z argumentów dla developerów jest niestety piractwo na PC.

BTW Cell z tego co czytałem jest akurat wyjątkowo paskudny do programowania i faktyczne wykorzystanie jego mocy jest dla developerów "odrobinkę" wymagające. Co z resztą najlepiej widać po GTA4 (powrót do tematu) gdzie niektórzy ludzie po raz pierwszy skarżą się, że gra Rockstara(a więc umiejętności studia nie można negować) nie zawsze hula jak powinna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 22:05, lejdynz napisał:

Mam takie pytanie.Wiem że nie na temat ale proszę o odpowiedź.Jak nagrać filmik grając na xbox 360 ??


Kamerka albo aparat cyfrowy i kręcimy telewizor ;)
A tak na serio, najprościej chyba podłączyć X360 pod komputer z kartą TV i w najzwyklejszy sposób przechwytujemy obraz.
Poza tym, coś mi się wydaje, że kiedyś widziałem coś takiego jak przejściówka chinch - gniazdo antenowe. Wtedy podłączasz konsolę w ten sposób pod TV i nagrywasz przez magnetowid czy nagrywarkę DVD (podłączoną pod SCART) to co widzisz. W ten sposób jednak jakość obrazu będzie znacznie gorsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wydajność i grafikę to rzeczywiście PC nie ma żadnej konkurencji. Mi to wisi czy PC (C2D/C2Q, GF8***/9*** i przynajmniej 2GB ramu) bo tylko taki porównujemy z X360 i PS3 będzie miał lepszą grafę czy nie, ale taka jest prawda. Tu przypomina mi się rok 2005 kiedy to miałem PC grata, że ho ho. Athlon XP 2000+ 1,7GHz, Radeon 9550 128mb 128bit i 3x 256mb DDR. Kolega zamierzał sobie kupić PS2 i upierał się, że NFS''y U2 i MW będą wyglądać o niebo lepiej niż na moim kompie. Było to bardzo prawdopodobne gdyż U2 chodził na full detalach oprócz AA i rozdzielczość 800x600, natomiast MW na średnich z ta samą rozdziałką. Jednak co się okazało? Obie gry wyglądały gorzej niż na moim kompie. Podobnie mam teraz z Assassin''s Creed, Bioshock i CoD 4. Na moim C2D E4500 2.2GHz, GF 8800GT 512mb i 2GB DDR2 800MHz wyglądają lepiej niż u kumpla na X360. Tu mam pewność 100%. Testy robiliśmy na moim TV Panasonic Viera 32". PC i X360 podłączane wyjściem HDMI a nie Component.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

grałem dzisiaj 2 godziny, może nie dużo, ale 10/10 bym nie dał. Zepsuli to co lubiłem najbardziej czyli jazdę autem, wiem, że można się przyzwyczaić, ale niesmak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 20:38, bartek1392 napisał:

> "Grand Theft Auto IV to bez wątpienia gra, dla jakiej warto kupić konsolę."
>
> Czyżby ?! tylko po to by wykonac misje jak w każdych poprzednich częściach GTA,
by podziwiac
> aż taka piekna grafikę ? po to by widziec parę ciekawych pomysłów i żeby wydac kasę
na
> konsole np xbox elite za ok 1500zl bo przeciez gorszego egz. sie nie opłaca ? Chyba
nie
> bo wole wlozyc kase do kompa i miec gry o połowe tańsze. A kto wie czy GTA nie wyjdzie

> na blaszaka. Poza tym wole kupic PSP bo mam to w planach...


Prosze bardzo, wrzucaj dalej kase w te studnie bez dna. Za 1,5 roku będziesz musiał znowu
kupic nowe podzespoły a i tak nie będzie ci na max grafie płynnie działac, chyba, że
kupisz najlepszą karte graficzną za ok 1500 zł i procek za prawie tyle samo, no i dochodzi
jeszcze płyta główna...
A teraz lepiej pomyśl dobrze co sie bardziej opłaca.


Ja pracuje więc spokojna głowa obecnie mam c2d e6550,asus p5k,ocz ddr2 4gb,ati 3870, monitor dell 2005fpw,obudowa i chlodzenie thermaltake i zasilacz chiftec 420w.
Za 1.5 roku to ja kupie mocniejszy zasilacz co najmniej 600w i druga 3870 by odpalic ja w crossfire ewentualnie jedna ati x2 :) I nie musze zmienic calego podzespolu bo przeciez quada moge wrzucic :)
Na razie wszystko mi śmiga aż miło ;]

I na koniec napiszę tak lubie robić upgrade kompa nie wspominając o o/c a na konsole bym sie tylko patrzył, a wydać kase na jedną gre z 200zł to ja podziękuje jest to bezsens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I znowu zrobił się temat - PC vs. konsola.
Moim zdaniem to, że GTA IV pojawi się na pieca jest bardziej pewne niż to, że jutro będzie dzień.
Po drugie na konsolach producenci oprogramowania i wydawcy więcej zarabiają, więc dopóki tak jest, to zawsze będą preferować konsole.
Konsole są świetne dla przypadkowych graczy, a takich jest najwięcej i nie będąc obeznani z tą dziedziną zawsze płacą więcej (to samo dotyczy nabywców drogiego sprzętu RTV).
Po trzecie za cenę konsoli dzisiaj sprzedaje się komputer o znacznie większych możliwościach nawet w dziedzinie samych gier. Inna sprawa, że większość tej mocy idzie na coś zupełnie innego niż gra.
Krótko mówiąc mało grasz lub grasz w premiery = konsola, dużo grasz lub grasz w starocie = komputer.

Wracając do tematu. GTA IV to ciekawy przypadek. W zasadzie gra jest wyłącznie dla dorosłych, prawdopodobnie gloryfikuje przemoc i łamanie prawa. Z drugiej strony pozwala zrobić coś czego w normalnym życiu się nie robi więc, działa to jak zawór bezpieczeństwa dla osób, które mogłyby się na ulicy tak zachowywać jak postacie w GTA. Lepiej więc, żeby takie osoby po prostu sobie pograły i swoje ciągoty do "innego życia" pozostawiły w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielka gra wielki hit;) już nie mogę się doczekać kiedy odwiedze Liberty cty;P ale póki co to krucho u mnie z kasą więc jeszcze musze poczekać ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 10:28, gpodoba napisał:

Ja pracuje więc spokojna głowa
/.../
a wydać kase na jedną gre z 200zł to ja podziękuje jest to bezsens.


Równie dobrze ja mogę powiedzieć, że pracuję, zarabiam i spokojnie mogę wydać 200 zł na jedną grę...
A tak swoją drogą, to taka kwota to spore przegięcie. 200 złotych wydałem tylko na jedną grę - GTA IV właśnie. Na X360 posiadam w tej chwili 12 tytułów i po podliczeniu wyszło mi, że zapłaciłem za nie poniżej 1000 złotych, co daje średnią nieco powyżej 80 złotych za grę. Po odliczeniu od wszystkiego wspomnianego GTA, robi się 800 złotych dzielone na 11 tytułów: ~70 zł za sztukę. Gry na konsolę wcale nie muszą być drogie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczekam jeszcze z 2-3 miesiące.Może wyjdzie na PC,albo przynajmniej będą jakieś nowe informacje.A jak nie to kupuje konsole :)
Wole PC,bo się wygodniej gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 21:05, Seldon napisał:

> Prosze bardzo, wrzucaj dalej kase w te studnie bez dna. Za 1,5 roku będziesz musiał
znowu
> kupic nowe podzespoły a i tak nie będzie ci na max grafie płynnie działac, chyba,
że
> kupisz najlepszą karte graficzną za ok 1500 zł i procek za prawie tyle samo, no
i dochodzi
> jeszcze płyta główna...
> A teraz lepiej pomyśl dobrze co sie bardziej opłaca.

Kolejny bojownik w krucjacie konsole vs. PC, który w dodatku ma cennik z kosmosu. Dobry
człowieku, jaki ty chcesz procek za 1500zł kupować ?? Za to co ty chcesz wydać na grafikę
i procka to skłąda się teraz PC''eta, który wciąga Xkloca nosem.
Ludzie ta konsola w listopadzie kończy 3 lata na rynku,a wy się zachowujecie, jakby świat
podzespołów w miejscu stanął. GF 9600 GT kosztuje teraz w okolicach 5 stów, a ty chcesz
1,5 kafla na grafikę wydawać. "pomyśl dobrze co sie bardziej opłaca. "

Trochę się OT zrobił ale ten temat i tak już zmierzał do końca ;)



Cennik z kosmosu co? To sprawdź lepiej ile kosztują takie procki Intela albo najnowsze grafy nVidi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 15:06, bartek1392 napisał:

> > Prosze bardzo, wrzucaj dalej kase w te studnie bez dna. Za 1,5 roku będziesz
musiał
> znowu
> > kupic nowe podzespoły a i tak nie będzie ci na max grafie płynnie działac,
chyba,
> że
> > kupisz najlepszą karte graficzną za ok 1500 zł i procek za prawie tyle samo,
no
> i dochodzi
> > jeszcze płyta główna...
> > A teraz lepiej pomyśl dobrze co sie bardziej opłaca.
>
> Kolejny bojownik w krucjacie konsole vs. PC, który w dodatku ma cennik z kosmosu.
Dobry
> człowieku, jaki ty chcesz procek za 1500zł kupować ?? Za to co ty chcesz wydać
na grafikę
> i procka to skłąda się teraz PC''eta, który wciąga Xkloca nosem.
> Ludzie ta konsola w listopadzie kończy 3 lata na rynku,a wy się zachowujecie, jakby
świat
> podzespołów w miejscu stanął. GF 9600 GT kosztuje teraz w okolicach 5 stów, a ty
chcesz
> 1,5 kafla na grafikę wydawać. "pomyśl dobrze co sie bardziej opłaca. "
>
> Trochę się OT zrobił ale ten temat i tak już zmierzał do końca ;)


Cennik z kosmosu co? To sprawdź lepiej ile kosztują takie procki Intela albo najnowsze
grafy nVidi :P



A po co komu najnowsza grafa która i tak za 1 miesiąc będzie już słaba , dobra karta która oferuje znacznie większe możliwości od xboxowej kosztuje 500 zl , a procek , 4-rdzeniówka kosztuje teraz od 300- 1000 zl , a dobry procesor dwurdzeniowy już 300.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 00:18, pendejo napisał:

grałem dzisiaj 2 godziny, może nie dużo, ale 10/10 bym nie dał. Zepsuli to co lubiłem
najbardziej czyli jazdę autem, wiem, że można się przyzwyczaić, ale niesmak jest.


Pograsz jeszcze kilka godzin, a ręczę, że zauważysz jak świetnym jest sterowanie. Obecnie nie wyobrażam sobie, by było ono zrealizowane w jakikolwiek inny sposób :)

2 godziny to stanowczo za mało by poznać geniusz gry. Zaręczam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 12:25, remix1995 napisał:

Poczekam jeszcze z 2-3 miesiące.Może wyjdzie na PC,albo przynajmniej będą jakieś nowe
informacje.A jak nie to kupuje konsole :)
Wole PC,bo się wygodniej gra.


Polecam zapoznać się z padem... Z konsolą i padem dokładniej. Jest to inny typ zabawy, ale równie ekscytujący, jeśli nie bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 00:18, pendejo napisał:

grałem dzisiaj 2 godziny, może nie dużo, ale 10/10 bym nie dał. Zepsuli to co lubiłem
najbardziej czyli jazdę autem, wiem, że można się przyzwyczaić, ale niesmak jest.


Heh, a IMO jest to jedna z najbardziej widocznych poprawek. Auta wreszcie nie są klockami ślizgającymi się po jezdni tylko maszynami na zawieszeniu, z precyzyjniejszą drogą hamowania i symulacją poślizgu i świetnie odwzorowanym modelu zniszczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 15:06, bartek1392 napisał:

Cennik z kosmosu co? To sprawdź lepiej ile kosztują takie procki Intela albo najnowsze
grafy nVidi :P


A po co ci "najnowsze" ?? Serwer dla firmy w domu stawiasz ?? Punkty w benchmarkach cię kręcą ?? Jak chcesz mieć "naj naj" to płać, jak chcesz miec sprzęt który ci jest faktycznie potrzebny do pracy/grania a nie do grzania na nim zupy to kup sobie coś tańszego.

C2D 3 GHz , 45 nm kosztuje jakieś 600zł, GeForce 9600 GT 512 MB RAM jakieś 500 zł, czyli wydajemy 1100 zł,a nie 2500 zł jak kolega wyżej pisał,a jest to sprzęt przy którym Xkloc robi za biednego krewnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować