Zaloguj się, aby obserwować  
RadeXMaster

Zboard - klawiatury!

16 postów w tym temacie

Chciałbym poświęcić temat tym wyjątkowym klawiaturom:Klawiatura Zboard została zaprojektowana specjalnie z myślą o graczach.
Zestaw startowy składa się z 3 części:
podstawy (bazy), potrafiącej automatycznie rozpoznać każdą nakładkę klawiszową, która zostanie do niej włożona (bez potrzeby instalacji dodatkowego oprogramowania).
Dodatkowo podstawa klawiatury Zboard wyposażona została w hub USB (2 porty), 9 klawiszy funkcyjnych i 7 klawiszy multimedialnych.
uniwersalnej nakładki klawiszy przeznaczonej do gry i zaprojektowanej w taki sposób, aby ułatwić graczom rozgrywkę w gry strzelaniny pierwszo i trzecioosobowe oraz gry akcji.
Co istotne, klawiatura ta potrafi bezbłędnie rozpoznać do 7 jednoczesnych uderzeń w różne klawisze, dzięki czemu podczas rozgrywki gracz może wykonać kilka czynności jednocześnie. Dodatkowo duże klawisze przeznaczone do kierowania postacią czynią rozgrywkę bardziej komfortową, a bliskie rozmieszczenie klawiszy funcyjnych zapewniają pełną kontrolę gry przy pomocy jednej dłoni.
Teraz gracz może wybrać wcześniej zdefiniowaną konfiguracje klawiszy do określonej gry spośród całej listy tytułów lub też stworzyć własny układ do swojej ulubionej gry korzystając z dołączonego oprogramowania.
standardowej nakładki do pracy opartej na tradycyjnym układzie 108 klawiszy. Również i ta klawiatura wyposażona została w dodatkowe opcje.
////
A teraz takie mam pytanie do forumowiczów ktorzy posiadaja takie klawiaturki. A konkretnie jak je oceniacie? Jak się wam na nich pracuje? Czy ktos moze wie czy działaja pod viste 64bit?? i czy ktos wie gdzie je dostac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 14:35, RadeXMaster napisał:

Chciałbym poświęcić temat tym wyjątkowym klawiaturom:Klawiatura Zboard została zaprojektowana
specjalnie z myślą o graczach.
Zestaw startowy składa się z 3 części:
podstawy (bazy), potrafiącej automatycznie rozpoznać każdą nakładkę klawiszową, która
zostanie do niej włożona (bez potrzeby instalacji dodatkowego oprogramowania).
Dodatkowo podstawa klawiatury Zboard wyposażona została w hub USB (2 porty), 9 klawiszy
funkcyjnych i 7 klawiszy multimedialnych.
uniwersalnej nakładki klawiszy przeznaczonej do gry i zaprojektowanej w taki sposób,
aby ułatwić graczom rozgrywkę w gry strzelaniny pierwszo i trzecioosobowe oraz gry akcji.
Co istotne, klawiatura ta potrafi bezbłędnie rozpoznać do 7 jednoczesnych uderzeń w różne
klawisze, dzięki czemu podczas rozgrywki gracz może wykonać kilka czynności jednocześnie.
Dodatkowo duże klawisze przeznaczone do kierowania postacią czynią rozgrywkę bardziej
komfortową, a bliskie rozmieszczenie klawiszy funcyjnych zapewniają pełną kontrolę gry
przy pomocy jednej dłoni.
Teraz gracz może wybrać wcześniej zdefiniowaną konfiguracje klawiszy do określonej gry
spośród całej listy tytułów lub też stworzyć własny układ do swojej ulubionej gry korzystając
z dołączonego oprogramowania.
standardowej nakładki do pracy opartej na tradycyjnym układzie 108 klawiszy. Również
i ta klawiatura wyposażona została w dodatkowe opcje.
////
A teraz takie mam pytanie do forumowiczów ktorzy posiadaja takie klawiaturki. A konkretnie
jak je oceniacie? Jak się wam na nich pracuje? Czy ktos moze wie czy działaja pod viste
64bit?? i czy ktos wie gdzie je dostac??

może jakieś foto by się nadało, by można było ocenić nie tylko funkcjonalność, ale żeby móc zobaczyć czy np. ładie by się komponowała z moim kompem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 14:53, gothicerofan napisał:

może jakieś foto by się nadało, by można było ocenić nie tylko funkcjonalność, ale żeby
móc zobaczyć czy np. ładie by się komponowała z moim kompem


http://pc-era.es/tienda/images/generic/zboard_gamingkeyset_inbase.jpg
wowfunsit e.extra.hu/honlap_elemei/hirek/zboard.jpg
extremeink.co.uk/catalog/images/z-board.g if

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 15:38, Fanagir napisał:

>
Teoretycznie działają ale niestety u mnie stery wougle nie działają. A klawe kupiłem
w sklepie gram.pl.



jak to na gram.pl?? ja jakoś tego nie widze w sklepie a tez bym z przyjemnoscia nabyl?? w wiekszosci sklepow online pisze ze brak towaru,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie ciezko na nie trafic. Dodatkowo ceny w roznych sklepach moga sie od siebie BARDZO roznic, dlatego warto troszke poszperac.

Co do samej klawiatury to mam mieszane uczucia. Gra sie milo, ale bez jakiejs super rewelacji (wcisniecie wiekszej ilosci klawiszy czasem jest pomocne (zwlaszcza jak sie teraz ma jakas slaba klawiaturke). Niestety z nakladka do grania pisze sie ciezko (chociaz jest w miare podobny uklad klawiszy), a ciagle zmienianie nakladek jakos nie przypadlo mi do gustu (leniwy jestem ;)
Duzy minus za sterowniki. Niby jest taka nakladka do Battlefielda, ale po co placic 50 pln skoro uklad klawiszy jest taki sam jak na standardowej nakladce do grania (tylko klawisze sa inaczej opisane). Niestety nie udalo mi sie zmusic sterownikow, zeby skonfigurowaly moja klawiaturke uzywajac ustawien z nakladki BF i klawisze musialem ustawiac recznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A masz jakies doswiadczenie z praca klawiatury pod viste 64?? bo obawiam sie ze moze nie dzialac poprawnie. interesuje sie klawiatura a w szczegolnosci nakladka do age of conan>> na amazonie mozna pre-order na nia zlozyc juz teraz. tylko jakos nie mialem stycznosci z kupowaniem rzeczy za granica zrezszta nie mialbym jak za nai zaplacic wiec tu moja prosba i pytanie czy ktos wie gdzie mozna dorwac ta nakladke w sklepie polskim badz sam starter kit??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 16:32, RadeXMaster napisał:

A masz jakies doswiadczenie z praca klawiatury pod viste 64?? bo obawiam sie ze moze
nie dzialac poprawnie.


Nie mam Visty, ani procka 64 bit ;)
Ale dlaczego mialo by nie dzialac? Mi teraz dziala bez sterownikow (na nakladce zwyklej i tej do grania; nie wiem jak bedzie z nakladka do innych gier, ale powinno byc ok).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mo i stałem się posiadaczem tej klawiatury ale mam pewien problem. schody zaczęły sięjuż na początku. płyta instalacyjna ze sterownikami nie działała pod viste 64. ale to udało się ominąć bo sciagnałem z neta z oficjalnej strony. ale to nie koniec moich problemów. wlączyłem program i pisało mi ze doradza sie upgrade modow (czyli kombinacjii klawiszy) zaznaczyłem wszystkie (bo większosc tych gier i tak miałem) sćiagneło mi iiii....nic...wytskoczył ten sam komunikat i jeszcze raz zaznaczyłem sciagneło i powtorzyłem to 5razy...gdzies przeczytałem ze czasem po sciagnieciu trtzeba wyłaczyc program i zorbic restart kompa i wtedy delektowac sie klawiaturka. uczyniłem tak i o zgrozo teraz wysakkuje mi komunikat ze program przestal dzialac. restart i nic. reinstall i odrazu to samo...pomoze mi ktos??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 11:53, RadeXMaster napisał:

ale to nie koniec moich problemów.
wlączyłem program i pisało mi ze doradza sie upgrade modow (czyli kombinacjii klawiszy)
zaznaczyłem wszystkie (bo większosc tych gier i tak miałem) sćiagneło mi iiii....nic...


To samo mialem, ale nie wiem jak to rozwiazac. Nie uzywam zadnych nakladek (bo to ustawienai chyba tylko do tych nakladek) wiec olałem sterowniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 14:48, RadeXMaster napisał:

ale przez to nie moge uzywac tej nakladki do gier bo jak jej uzywam to w grze mi nie
dzialaja i nie wiem co robic...:/


Ale zwykla do gier czy ta do jakiejs konkretnej gry? Bo zwykla dziala bez sterownikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMO jeśli myśli się o klawiaturach dla graczy to najlepiej Logitech G11 lub G12 :)
Jest to normalna klawiatura z dodatkami więc ma wszystkie potrzebne funkcje których niestety nie ma zBoard ani zwykły ani merc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 02:41, lama123 napisał:

IMO jeśli myśli się o klawiaturach dla graczy to najlepiej Logitech G11 lub G12 :)
Jest to normalna klawiatura z dodatkami więc ma wszystkie potrzebne funkcje których niestety
nie ma zBoard ani zwykły ani merc...


No pewnie...Ja w zasadzie nie widzę żadnych różnic między G11, a moim A4 Tech-iem za 25 zł...No dobra, G11 jest większa. Niby ma też kilkanaście dodatkowych klawiszy, ale:
a) dostęp do nich jest utrudniony (wymaga wykształcenia nowych nawyków)
b) są kiepsko oznaczone - G1, G2, G3 itd. Raczej pozytywnie to nie wpływa na graczy.
Poza tym same klawisze w G11 (i G15) są tandetne. Niczym nie różnią się od najtańszych klawiatur. Gdyby choć pokryli je jakąś gumą...
Paradoksalnie lepszym wyborem dla gracza jest gorszy Z-Board, bo przynajmniej po dołożeniu nakładek ma się fajnie wyglądającą klawiaturę (bo gra się na wszystkich tak samo...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałem długiego posta - niestety, skasował się podczas wysyłania ;d.

W skrócie - klawiatura ma paskudne sterowniki. Tylko kilka razy udało mi się je zainstalować prawidłowo. Dlatego muszę korzystać z podst. nakładki. Klawiatura ma swego rodzaju "konflikt" z innymi urządzeniami - zaraz po restarcie myszka nie działa, trzeba restartować dwa razy. Do tego jest dość głośna.

Jeżeli chodzi o gaming keyboard (ta z czerwonymi klawiszami) - jest trochę mało intuicyjna. Wszystkie klawisze są ŹLE rozmieszczone - a te od chodzenia zbyt duże (trzeba ruszać całym palcem! :(.

Poza tym - to porządna klawiatura. Chociaż gra mi się wygodniej na zwykłej nakładce - tak więc to wszystkie bajery to raczej... Tylko bajery ^^.

By the way: Kupił ktoś coś z nowej linii produktów producentów zboarda? Jak to tam się nazywało... Chyba fang?

20080510070443

20080510070502

20080510070520

20080510070539

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jaki shit ta klawiatura... w piatek podlaczylem pomine milczeniem to ze nie dalo sie sterownikow zainstalowac i tych modulow. a teraz w podstawowej nakladce przestaly dzialac klawisze p b x z ...musialem przerzucic sie na moja zwykla omege :P :D ma ktos pomysl o co chodzi z board??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować