Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Blu-ray w Xboksach 360? Po raz n-ty odpowiedź brzmi "nie"...

36 postów w tym temacie

Zaitsev

O napędzie Blu-ray w Xboksach 360 prasa, zwłaszcza internetowa, informuje niemalże regularnie. W zeszłym tygodniu po raz kolejny pojawiły się plotki na ten temat. I po raz kolejny zostały one zdementowane przez Microsoft.

Przeczytaj cały tekst "Blu-ray w Xboksach 360? Po raz n-ty odpowiedź brzmi "nie"..." na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Microsoft po przegranej słynnej wojnie nośników przestał promować HD-DVD a tym samym poddał się. To jest trochę takie "nie damy tego Blu-Ray''a i koniec, bo go Sony ma,a Sony to zło". Konsumenci chcieliby oglądać sobie filmy HD, nie musieli by żonglować kilkoma płytami DVD przy bardziej rozbudowanych tytułach. Myślę, że MS przełamie się dopiero przy następnej konsoli. Sam jestem posiadaczem PS3 i nie narzekam na obecność BD ani trochę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

->Samurai Nobuke
Microsoft od początku stawiał na dystrybucję elektroniczną, czego niestety nie zauważyli inni producenci. W tej kwestii zaspali. Więc tak naprawdę kwestia typu napędu ma mniejsze znaczenie. Generalnie przyszłosc dystrybucji oprogramowania na komputery/konsole/telefony itd. to dystrybucja elektroniczna, a nie dziesiątki płytek w pudełku.
Weź pod uwagę, że nie wszyscy mają problem z dostępem (i ceną takiego dostępu) do internetu i szybkością łączy. Tutaj to akurat my zaspaliśmy i jesteśmy na szarym końcu.
Co do wojny nośników... Przegranymi jak na razie jesteśmy tylko my. Nikt więcej. Przegrana HD-DVD spowodowała zastopowanie spadku cen (a nawet powolny wzrost cen napędów BL). I tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kajetan >> Zważ że najtańsze Xy są bez dysków twardych... xD

Wojna nośników. Brzmi to tak jakby jeden Blueray z drugim HD-dvd się po mordach klepały :) Osobiście użył bym tutaj słowa "rywalizacja". I to napędów, choć to i tak jeno gierki słowne w obliczu braku konkurencji i nośnikowej dominacji Sony Computer Entertainment. Choć, nie powiem - wolę BD.

Inna sprawa dlaczego twórcy nie chcą robić gier na PS3. A szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do wypowiedzi Kajetana Chrumpsa - ja w swojej wsi moge sobie co najwyżej modem mieć ,bo nic innego nie dochodzi... Dla mnie dystrybucja elektroniczna była by sporym problemem... A co do niej samej jest to widzimisie M$ i paru innych firm a nie większości producentow... A użytkownicy xbox''a mogą sobie żąglować płytami i godzinami czekać na załadowanie... mnie to nie obchodzil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaitsev, bardzo dobrze powiedziane.

Microsoft pewnie nagle wyskoczy jak pajacyk, z X''ami z wbudowanym odtwarzaczem blu-ray i zacznie wydawać gry tylko w tym formacie, a zmusi graczy do kupienia nowego X''a! <czarny scenariusz>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 22:03, sc_ napisał:


Bo odpowiedź Microsoftu była właśnie skierowana do serwisów internetowych, które wypuściły plotki o nowej wersji X360 wyposażnej w czytnik Blu-Ray i które między innymi cytował benchmark.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie zależy mi na blue-ray''u w X360 bo i tak nie oglądałbym na nim filmów gdyż dużo bardziej wolałbym kupić odrazu nagrywarkę blue-ray do kompa.
Zastanawia mnie tylko jak MS rozwiąże problem z coraz to ładniejszymi i bardziej wymagającymi miejsca na nośniku grami bo jakoś nie widzę tego że "płacisz za grę i dostajesz jeden DVD a reszte ściągasz z netu" gdyż pojawia się drugi problem-wymagany dysk twardy (a wszem i wobec wiadomo jakie zdanie ma MS na temat wycofania wersji Arcade).
Według mnie w końcu najbardziej stracimy na tym MY,posiadacze X360 (zaraz pewnie wyskoczy fanboy PS3:P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 22:32, Viper napisał:

Osobiście nie zależy mi na blue-ray''u w X360 bo i tak nie oglądałbym na nim filmów gdyż
dużo bardziej wolałbym kupić odrazu nagrywarkę blue-ray do kompa.
Zastanawia mnie tylko jak MS rozwiąże problem z coraz to ładniejszymi i bardziej wymagającymi
miejsca na nośniku grami bo jakoś nie widzę tego że "płacisz za grę i dostajesz jeden
DVD a reszte ściągasz z netu" gdyż pojawia się drugi problem-wymagany dysk twardy (a
wszem i wobec wiadomo jakie zdanie ma MS na temat wycofania wersji Arcade).
Według mnie w końcu najbardziej stracimy na tym MY,posiadacze X360 (zaraz pewnie wyskoczy
fanboy PS3:P).



Tak masz rację. Poza tym nie wiadomo ile by to się z neta ściągało, a najbardziej by na tym ucierpieli ci, którzy mają słabe łącza internetowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Microsoft wymyśli swój własny rodzaj czytników i przenośników danych, i będzie montować w X360 ^^ Będzie lepszy od Blueraya a sony będzie złe :P Joke taki, ale w ps3 dobre tylko to jest że ma tego blueraya i nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

fajnie wygląda ten xbox na zdjęciu w przezroczystej obudowie :) Gdzie można sobie taką sprawić?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kiedyś fotomontaż pokazujący, jak wyglądałoby pudełko z MGS4 na Xboksie 360, wydanym na płytkach DVD. Pewnie też to widzieliście , takie wielkie pudło, ze 20 płyt :) Cóż, jeśli w coś takiego celuje Microsoft (powoli, ale zawsze) to tylko poczekać, aż PS3 stanieje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować