Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsule odpowiadają - zadaj pytanie Krzyśkowi, Maćkowi i Januszowi z cybersports.pl!

119 postów w tym temacie

Dnia 08.05.2008 o 14:29, Pirlond napisał:

No tak, ale jeszcze pozostaje sprawa związana z licencjami gier. Czy by zorganizować
takie zawody - np. w danej grze - można użyć jednego egzemplarza danego tytułu? (Np.
gdy chce się rozegrać kilka meczy jednocześnie na różnych stanowiskach).

Pozdrawiam.


Aby skorzystać z jednej kopii gry na wielu stanowiskach musisz mieć na to pisemną zgodę dystrybutora na Polskę, w przeciwnym razie popełnisz przestępstwo. Więc jest to również kłopotliwe.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

część gier jeszcze ma noty prawne, które wręcz ograniczają wykorzystywanie ich np. w kafejkach internetowych, jakbyś chciał własnie w netcafe zrobić turniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2008 o 15:48, danzig napisał:

> No tak, ale jeszcze pozostaje sprawa związana z licencjami gier. Czy by zorganizować

> takie zawody - np. w danej grze - można użyć jednego egzemplarza danego tytułu?
(Np.
> gdy chce się rozegrać kilka meczy jednocześnie na różnych stanowiskach).
>
> Pozdrawiam.

Aby skorzystać z jednej kopii gry na wielu stanowiskach musisz mieć na to pisemną zgodę
dystrybutora na Polskę, w przeciwnym razie popełnisz przestępstwo. Więc jest to również
kłopotliwe.




Czy orientujesz się czy dystrybutorzy łatwo udzielają takich zezwoleń? Bo powiem szczerze, że jeżeli miałbym zakupić kilka egzemplarzy danej gry, zamiast jednej, byloby to bardzo kłopotliwe.

Jeszcze jedno - orientujesz się może jakie firmy chętnie sponsorują takie przedsięwzięcia?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: jak dobrym graczem (w moim przypadku Call Of Duty 4) trzeba być aby zaistnieć w cybersporcie? I gdzie trzeba grać aby być zauważonym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2008 o 16:55, kartyn napisał:

Czy klan dolaczajacy do ligi open w cs np. w maju ma szanse dogonic pierwsza 4 przed
ostateczna rozgrywka ?

sezon 2008 3 Ligi (tzw. open) trwa juz dwa i pol miesiaca, zobacz sobie tabele: http://cybersport.pl/?liga:tabela:1:63
ile klany maja punktow, ile rozegranych spotkan
ale - przeciez to dopiero wlasnie dwa i pol miesiaca, do Finalu Ostateczna Rozgrywka jeszcze 5 miesiecy grania, czyli zeby dogonic druzyny, ktore zaczely rywalizowac z poczatkiem sezonu musisz nadrobic te ok. 70 spotkan
5 miesiecy, 70 dodatkowych spotkan - to juz od Was zalezy jak duzo czasu mozecie poswiecic na mecze

ale uczestnictwo w 3 Lidze to nie tylko ta drabinka - biorac w rozgrywkach i druzyna i poszczegolni gracze, oprocz frajdy z rozgrywek ligowych maja mozliwosc uczestniczenia w roznych dodatkowych turniejach ktore organizujemy (oczywiscie z nagordami)

no i mozna sie pokazac na scenie - od czegos przeciez trzeba zaczac, nie koniecznie przygode ze sportem elektroniczym trzeba zaczynac od wygrywania Ligi :) Zrob pierwszy krok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2008 o 17:06, BANITA PL napisał:

Mam pytanie: jak dobrym graczem (w moim przypadku Call Of Duty 4) trzeba być aby zaistnieć
w cybersporcie? I gdzie trzeba grać aby być zauważonym?

cybersporty maja podobne zasady jak sporty elektroniczne - tysiace zawodnikow trenuje, rywalizuje, uczestniczy w naszej Lidze - zaistniejesz juz w momencie kiedy zaczniesz rozgrywac mecze
a czy bedziesz "zauwazony" ? rozumiem, ze z miejsca pretendujesz do TOP10 Ligi Cybersport :)
a powaznie - tak jak w sporcie tradycyjnym - graj, trenuj, wygrywaj mecz, badz lepszy od przeciwnikow - to jest jedyna metoda, zeby wspiac sie na szczyty - Twoje wyniki beda swiadczyc o Tobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2008 o 20:52, vibi napisał:

> Mam pytanie: jak dobrym graczem (w moim przypadku Call Of Duty 4) trzeba być aby
zaistnieć
> w cybersporcie? I gdzie trzeba grać aby być zauważonym?
cybersporty maja podobne zasady jak sporty elektroniczne - tysiace zawodnikow trenuje,
rywalizuje, uczestniczy w naszej Lidze - zaistniejesz juz w momencie kiedy zaczniesz
rozgrywac mecze
a czy bedziesz "zauwazony" ? rozumiem, ze z miejsca pretendujesz do TOP10 Ligi Cybersport
:)
a powaznie - tak jak w sporcie tradycyjnym - graj, trenuj, wygrywaj mecz, badz lepszy
od przeciwnikow - to jest jedyna metoda, zeby wspiac sie na szczyty - Twoje wyniki beda
swiadczyc o Tobie

Ok może to będzie głupie pytanie ale mogę prosić o link do jakiejś stronki z serverami do Call of Duty 4 które "brane są pod uwagę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2008 o 20:54, BANITA PL napisał:

mogę prosić o link do jakiejś stronki z serverami do Call of Duty 4 które "brane są pod uwagę"

nie pomoge, nie moja dziedzina - ale popytam naszych Adminow i Sedziow z COD-a - pewnie beda zorientowani
ale granie FFA na publicznych serwerach nie jest tozsame z graniem meczu - o co innego chodzi, inne reguly - raczej trudno kogos przekonac, ze jest sie swietnym zawodnikiem statsami z tego rodzaju rozgrywki
choc oczywiscie serwery FFA to idealne miejsce gdzie mozna poznac innych graczy i wlasnie zaproponowac im zalozenie klanu/druzyny i rozpoczecie wspolnej przygody z cybersportami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2008 o 21:08, vibi napisał:

choc oczywiscie serwery FFA to idealne miejsce gdzie mozna poznac innych graczy i wlasnie
zaproponowac im zalozenie klanu/druzyny i rozpoczecie wspolnej przygody z cybersportami
:)

Dobra skoro męczę to już po całości. Jeżeli mam angielski clan który nie jest oficjalnie zarejestrowany to nie liczą się rozgrywki w jego szeregach czy może jednak się liczą. A no i jakbyś mógł popytać sędziów to byłbym wdzięczny. Jak się czegoś dowiesz to napisz na moim blogu ja.gram.pl/banita%20pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2008 o 13:07, bobsapp napisał:

> Czy wiecie może coś o możliwości obejrzenia rozgrywek e-sportowych na kanałach takich

> jak Eurosport czy Polsat Sport albo innych? Czy w ogóle jest w planach taka możliwość?

>
Odpowiedź już ktoś udzielił - było już i ma być nadal transmitowane coś co się nazywa
w skrócie CGS - na Eurosport2, co jest wynikiem podpisania umów organizacji i stacji
telewizyjnych. Liga, choć ma charakter światowy głównie jest nastawiona na USA. System
punktacji i rozgrywek bardzo udziwniony. Oprócz tego, jeśłi masz satelitę możesz spróbować
przeszukać kanały azjatyckie, np. WEG turniej w Azji, gdzie kiedyś był PGS zaproszony
był transmitowany bezpośrednio chyba przez kanał Arirang, zresztą mecze rozgrywane były
w studiu telewizyjnym.


No to pozostaje mi tylko poszukać tego Arirang bo Eurosport2 nie działa:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystując pytanie kolegi powyżej zapytam - planujecie zrobienie jakiegoś imprezy w Puławach bądź okolicach? Wiem, że to niezbyt duże miasto, ale nadzieja zawsze jest. ;) Dlatego też pytałem się o organizacje takiej imprezy e-sportowej ponieważ chciałem rozpowszechnić właśnie w tym rejonie e-sport. ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Od niedawna bardzo zainteresował mnie cybersport. Jako że od dawna gram w odsłony FIFY chcialbym sprobowac swoich sil w walce z innymi graczami. I tu nasowa sie problem. Kompletnie nie wiem jak zaczac. Wiem, ze juz niedługo odbedzie sie FIFA Interactive World Cup 2008 w Berlinie. Za rok chcialbym wziasc udzial w tej imprezie i chetnie dowiedzialbym sie kto organizuje elminacje krajowe, na jakiej stronie bedzie mozna sie zapisac. Wiem rowniez żę turnieje FIFY rozgrywane są na PGA. Jak do tej pory w FIFE grałem tylko na PC i domyslam sie ze musialbym sie przezucic na konsole Playstation, prawda? Licze na dokladny odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Postaram się odpowiedzieć za "cybersportowców" :)
Myślę, że wpierw najlepszy start będziesz mieć w ESL-u. www.esl.eu
Z tego co widziałem, to większość graczy na szczycie, ma bardzo dobre klany, wliczając w to np. PGS.
Pozdrawiam i życzę szczęścia w tym co robisz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 20:33, Tokix napisał:

Będzie kiedyś coś w stylu PGA, tyle że we Wrocławiu ?? :)

no to juz pytanie do organizatorow roznych targow z branzy IT
my zajmujemy sie rozgrywkami w sporty elektroniczne a nie organizacja stoisk wystawowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 14:54, Mateusz555 napisał:

Witam!
Od niedawna bardzo zainteresował mnie cybersport. Jako że od dawna gram w odsłony FIFY
chcialbym sprobowac swoich sil w walce z innymi graczami. I tu nasowa sie problem. Kompletnie
nie wiem jak zaczac. Wiem, ze juz niedługo odbedzie sie FIFA Interactive World Cup 2008
w Berlinie. Za rok chcialbym wziasc udzial w tej imprezie i chetnie dowiedzialbym sie
kto organizuje elminacje krajowe, na jakiej stronie bedzie mozna sie zapisac. Wiem rowniez
żę turnieje FIFY rozgrywane są na PGA. Jak do tej pory w FIFE grałem tylko na PC i domyslam
sie ze musialbym sie przezucic na konsole Playstation, prawda? Licze na dokladny odpowiedź.


Trudno odpowiedziec co bedzie z FIFA w przyszlym roku, gdzie, kiedy i jak bedzie sie mozna do jakiegos turnieju zapisac
zreszta rozgrywek, turniejow w FIFE jest bardzo duzo - u nas chociazby trwa Liga caly czas, w sobote mamy final Cybersport FIFA Cup - zawodnicy beda grali ze studia HSTV, bedzie transmisja meczy w internecie
na pewno tez ten tytul pojawi sie na ktoryms naszym Cyberupie :) a i mysle, ze bedzie w formule open na naszym Finale Ostateczna Rozgrywka 2008

zeby grac w FIFE wystarczy komputer PC :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcecie wymienic jakies uwagi z nami "live" to zapraszamy w sobote (17 maj, jutro) do Olsztyna - bedziemy na miejscu na kortowiadzie z cybercupem :)
wiecej info: http://www.gram.pl/news_6gffHu1_CyberTour_2008_przystanek_Olsztyn.html
oraz na stronie Ligi :)

ps. ja sie pakuje i wlasnie za pare minut tam wyjedzam wyjezdzam - pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.05.2008 o 16:09, Pirlond napisał:

Czy orientujesz się czy dystrybutorzy łatwo udzielają takich zezwoleń? Bo powiem szczerze,
że jeżeli miałbym zakupić kilka egzemplarzy danej gry, zamiast jednej, byloby to bardzo
kłopotliwe.

Jeszcze jedno - orientujesz się może jakie firmy chętnie sponsorują takie przedsięwzięcia?

Pozdrawiam.


Hejka
Niestety firmy niechętnie udzielaja takiej zgody a także średnio chętnie angażują się w mniejsze przedsięwzięcia.
Dużo łatwiej jest znaleźć pomniejszego sponsora niż dużą firmę. Jesli chodzi o zakup gier to znowu rozwiązań jest kilka..... wszystko zalezy od gry.... przykładowo CS''a ma u siebie każda kafejka, a i z właścicielelm łatwo sie dogadać i za niewielkie pieniądze zrobić turniej. z wpisowym powiedzmy 5PLN i może to pokryć koszty kafejki a dodatkowo można znaleźć mniejszą firmę, która np: ufunduje nagrody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 21:04, Pirlond napisał:

Wykorzystując pytanie kolegi powyżej zapytam - planujecie zrobienie jakiegoś imprezy
w Puławach bądź okolicach? Wiem, że to niezbyt duże miasto, ale nadzieja zawsze jest.
;) Dlatego też pytałem się o organizacje takiej imprezy e-sportowej ponieważ chciałem
rozpowszechnić właśnie w tym rejonie e-sport. ;)

Pozdrawiam.



na chwilę obecną nie wiem, ale wydaje mi się to mało prawdopodobne.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować